Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czułość ekranu iPhone'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 iro88

iro88
  • 133 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 07 października 2009 - 21:33

Witam, Chciałbym spytać czy da się zwiększyć czułość ekranu w iPhone, iPodzie touch? Chciałbym go "tykać" czymś innym niż palec, co ma dużą rezystancję i jestem ciekaw czy to w ogóle możliwe. Przykładowo kropla wody na ekranie wykonałaby coś na zasadzie dotknięcia ekranu, czy urządzenie by to wyczuło?

#2 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 października 2009 - 14:11

Skupmy się na rozwiązaniach programistycznych, a te poświęcone wpływowi wody na iPhona i wydarzeniami z własnego życia umieszczajmy w stosownych działach

#3 Strzałek

Strzałek
  • 25 postów

Napisano 09 października 2009 - 19:25

Witam,
Chciałbym spytać czy da się zwiększyć czułość ekranu w iPhone, iPodzie touch?
Chciałbym go "tykać" czymś innym niż palec, co ma dużą rezystancję i jestem ciekaw czy to w ogóle możliwe. Przykładowo kropla wody na ekranie wykonałaby coś na zasadzie dotknięcia ekranu, czy urządzenie by to wyczuło?


Aktualnie jest to raczej nie możliwe.

iPhone Glove Patent: Warming Fingers in a Usable Way

#4 Karmazynowy

Karmazynowy
  • 362 postów

Napisano 09 października 2009 - 19:32

Witam,
Chciałbym spytać czy da się zwiększyć czułość ekranu w iPhone, iPodzie touch?
Chciałbym go "tykać" czymś innym niż palec, co ma dużą rezystancję i jestem ciekaw czy to w ogóle możliwe. Przykładowo kropla wody na ekranie wykonałaby coś na zasadzie dotknięcia ekranu, czy urządzenie by to wyczuło?


Najlepszym znanym mi sposobem na zwiększenie czułości jest kolacja z kwiatami, kino i tajemniczy uśmiech :D

A tak na poważnie, to w celu "tykania" czymś innym, to może to:

shop.brando.com

#5 iro88

iro88
  • 133 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 12 października 2009 - 08:41

A czy można odczytać jakoś stopień nacisku? Tzn. nie takiego fizycznego tylko np. dotykam palcem i dotykam czymś innym co ma większą lub mniejszą rezystancję, czy iPhone potrafiłby odróżnić od siebie te sygnały?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych