Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod wpadl do wody !!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#51 t0m3k6

t0m3k6
  • 14 postów

Napisano 17 listopada 2009 - 09:40

a tak ps :D co do pytania kolegi o koszty naprawy... wymiana płyty głównej gdy ja oddawałem kilka miesięcy temu swojego ipoda na gwarancje na której też stwierdzili że był zalany to koszt wyższy niż kupno nowego ipoda z resztą podzespołów nie jest chyba tak źle :P Też żałuje że nie znałem tego sposobu w maju ehh

#52 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 17 listopada 2009 - 10:34

buahahah, panowie! winszuje najsmieszniejszego watku na forum odkad tu jestem! Dawno sie tak nie ubawilam! Sushi z ipoda! Genialni jestescie!:D Swoja droga cenne wskazowki przekazaliscie co do postepowania po ew. zalaniu, na pewno wiele osob skorzysta w przyszlosci.

#53 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 17 listopada 2009 - 10:56

Temat pracy magisterskiej z fizyki, chemii, elektroniki (?): "Wykorzystanie higroskopijnych właściwości ryżu i innych produktów spożywczych do przywracania funkcjonalności urządzeń elektronicznych po ich zalaniu płynami zawierającymi wodę." Badania, wyniki, wykresy.... Serio mówię Pozdrawiam

#54 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2009 - 11:03

Można się śmiać, ale sposób z ryżem jak widać działa :D

#55 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 17 listopada 2009 - 11:41

Naprawdę się nie śmiałem. Dla mnie jeśli coś działa to działa. I możnaby to zbadać.

#56 Mr Marcel

Mr Marcel
  • 2 postów

Napisano 06 grudnia 2009 - 00:53

Witam Chciałbym się podpiąć do tematu , tylko że ja uprałem swojego ipoda touch. 30 minut w 30 stopniach. Tydzień go trzymałem w ryżu i zaczął działać , jednak nie chcę się włączyć z przycisku tylko dopiero po podłączeniu go do usb wyświetla się logo itunes. Gdy włączam blackra1n pokazuję się frodo i po chwili się wyłącza i znowu pokazuję się logo iT z kabelkiem . W czym może być problem?

#57 fryto

fryto
  • 342 postów

Napisano 06 grudnia 2009 - 22:50

Witam
Chciałbym się podpiąć do tematu , tylko że ja uprałem swojego ipoda touch. 30 minut w 30 stopniach.
Tydzień go trzymałem w ryżu i zaczął działać , jednak nie chcę się włączyć z przycisku tylko dopiero po
podłączeniu go do usb wyświetla się logo itunes. Gdy włączam blackra1n pokazuję się frodo i po chwili się wyłącza i znowu pokazuję się logo iT z kabelkiem . W czym może być problem?



Nie no ja normalnie aż się popłakałem ze śmiechu, ja bym ci kolego proponował wpakować go na kolejne pranie tylko że na 45 minut i na 90 stopni to powinno pomóc :lol:

W czym może być problem?


Za krótko się prał ;-)

#58 Mr Marcel

Mr Marcel
  • 2 postów

Napisano 06 grudnia 2009 - 23:03

dzięki zaraz wypróbuje ;) Mogłoby być tak , że bateria poszła się... przejść?

#59 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 grudnia 2009 - 23:12

po 30 min w pralce z proszkiem i innymi chemikaliami to wiele moglo sie... przejsc :D

#60 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 06 grudnia 2009 - 23:15

Tak tłumacząc: Cud, że działa, a co jest nie tak to nawet dr Brenan Bones by nie wiedziała na podstawie postów. Comprende? Pozdrawiam

#61 fryto

fryto
  • 342 postów

Napisano 12 grudnia 2009 - 18:49

Tak jak kolega wyżej napisał, Wielki Cud że działa hehe

#62 Grubix1000

Grubix1000
  • 35 postów
  • SkądTarnów

Napisano 06 lutego 2010 - 19:15

Problem z baterią ?? Witam, od razu powiem, ze moj iPod stracil gwarancje ( po kąpieli w cieplutkiej wodzie trwajacej niecale 3 sekundy :D ) , wiec interesuje mnie tylko jaki bedzie koszt naprawy. A czego bedzie dotyczyc naprawa to mam nadzieję że Wy mi powiecie :). Otóż, moj problem tkwi w tym, że iPod dziala normalnie lecz po naladowaniu iPod ( drugiej generacji :smile: ) przy normalnym ogladaniu filmikow na necie sie "troszke" grzeje, lecz nie to jest moim glownym problemem. Jest nim to , iż bateria wyczerpuje sie nawet jesli iPod jest wylaczony. Poprostu podpinam iPoda, po jakims czasie gdy juz jest naladowany coś tam sobie porobie albo czasami nawet i nie i normalnie go wylaczam. Pozniej wlaczam i juz jest 20% baterii, chwile pozniej 10 % i w koncu sie wylacza :) Czy jest to problem z baterią i wystarczy ja wymienic ? Jesli tak to ile to moze kosztowac ? Jesli nie to piszcie co moze byc problemem i podawajcie takie ogólne koszty naprawy plus-minus, orientacyjnie. Z góry dziękuję, grubix1000:cool:

#63 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 06 lutego 2010 - 20:49

http://www.myapple.p...dl-do-wody.html

Założyłeś już taki temat.

#64 iMarekPL

iMarekPL
  • 2 727 postów
  • SkądZduńska Wola

Napisano 07 lutego 2010 - 10:15

Połączone.

#65 Grubix1000

Grubix1000
  • 35 postów
  • SkądTarnów

Napisano 07 lutego 2010 - 18:54

Połączone.


jak widac, szanowny kolega moderator połączył tematy ze wzgledu na to ze to ten sam iPod!

Tyle ze teraz chcialbym prosic o pomoc w rozwiazaniu w/w problemu. Jesli znacie cala historie to pewnie juz wiecie co dziala a co nie... iPod sobie chwile lezal nie uzywany po tej slynnej "kąpieli" i teraz gdy z powrotem zacząłem go używać, zauważyłem w/w problem z baterią.

No to jak pomożecie ? :):)

pzdr. Grubix1000

#66 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 07 lutego 2010 - 18:59

Niestety nie da się tego określić na odległość. Jeśli grzeje się bardziej niż przed zamoczeniem, znaczy, że w środku może być coś na kształt zwarcia, ale nie pełnego i energia z baterii zamienia się częściowo w ciepło. Bez otwierania iPoda i wprawnego zbadania nie da się określić wiele więcej. Pozdrawiam

#67 Grubix1000

Grubix1000
  • 35 postów
  • SkądTarnów

Napisano 08 lutego 2010 - 19:52

nie nie.... to ze sie grzeje to nie jest az taki problem... Mysle ze taka temperatura jest "w miare" normalna, choć nie pamietam dokladnie jak to bylo przed zamoczeniem dlatego, że (tak jak pisalem na poczatku tego tematu) iPod mial tydzien może dwa... i plusk :).
Moze ma ktos jakies pomysly na temat tego rozladowywania na wylaczonym iPodzie ?

---- Dodano 09-02-2010 o godzinie 14:17 ----
noo piszcie cos :P

#68 Grubix1000

Grubix1000
  • 35 postów
  • SkądTarnów

Napisano 10 lutego 2010 - 14:26

Jesli wiecie o czyms o czym mozecie mi powiedziec na ten temat to piszcie :) Ja chętnie poczytam :):) piszcie nooo :-D :roll:

#69 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 10 lutego 2010 - 15:47

Tak jak kolega wyżej napisał, Wielki Cud że działa hehe


:D

#70 mxcxax

mxcxax
  • 51 postów

Napisano 11 lutego 2010 - 18:47

Chciałbym jeszcze wspomnieć, że jak nie działa dotyk, to żeby wyłączyć iPhona lub iPoda trzeba przytrzymać razem Home + Power aż zgasnie ekran i natychmiast potem puścić, bo jeżeli przytrzymamy dłużej zrestartuje się

#71 Mac Killer

Mac Killer
  • 18 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 lutego 2010 - 20:20

Na przyszłość łatwiej kupić wodoszczelne etui

#72 Grubix1000

Grubix1000
  • 35 postów
  • SkądTarnów

Napisano 12 lutego 2010 - 15:03

Chciałbym jeszcze wspomnieć, że jak nie działa dotyk, to żeby wyłączyć iPhona lub iPoda trzeba przytrzymać razem Home + Power aż zgasnie ekran i natychmiast potem puścić, bo jeżeli przytrzymamy dłużej zrestartuje się


Nie nie to juz nie wazne, wszystko dziala tylko iPod rozladowuje sie nawet jesli jest wylaczony

#73 Grubix1000

Grubix1000
  • 35 postów
  • SkądTarnów

Napisano 13 lutego 2010 - 21:31

po 8 stronach tego jakże zabawnego wątku nagle przestaliście pisać :D :D Pomożcie, naprawde mi na tym zależy ;-)

#74 iMarekPL

iMarekPL
  • 2 727 postów
  • SkądZduńska Wola

Napisano 13 lutego 2010 - 23:29

Ze sprzętem, który miał kontakt z wodą mogą dziać się prawdziwe cuda. Może dobrze działać przez jakiś czas, żeby później przestać i uruchamiać się co jakiś czas. Ciężko coś Ci poradzić. Oddaj do jakiegoś serwisu. Ja osobiście nie bawiłbym się w naprawę zalanego sprzętu ponieważ moim zdaniem mija się to z celem. Taki sprzęt może zacząć "wariować" w każdej chwili.

#75 Q nick

Q nick
  • 4 postów

Napisano 20 lutego 2010 - 17:58

Siema. Wczoraj wpadł mi do kibla iPod touch 2generacji. Wyciągnąłem go od razu. I wyłączyłem... A przynajmniej tak mi się wydawało. Wytarłem go i odłożyłem go żeby wysechł. Po jakiejś godzinie poszedłem sprawdzić czy działa, i okazało się że nie wyłączyłem go. Jak na razie wszystko działa oprócz głośnika, trochę tak jak by iPod nie wykrywał go(jak w ipodzie 1gen) Teraz nie wiem co robić czy jeszcze poczekać, czy oddać do serwisu czy samemu wymieniać głośnik(kupiłem go na Boże narodzenie więc mam gwarancję) co robić. Czy stracę gwarancję jeśli oddam do serwisu i oni wykryją że go utopiłem?? Dodam jeszcze, że wpadł do kibla zanim się wysikałem




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych