Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod wpadl do wody !!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#26 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 10 października 2009 - 12:32

włóż go tam i niech leży jeszcze 3 dni i niech wyschnie woda :) edit: Aha i o co chodzi z ryżem on wysysa wodę? zapobiega wilgoci? bo nie kapuję

#27 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2009 - 12:46

Ryż wchłania wilgoć. Niech poleży sobie jeszcze parę dni, aż zniknie ta woda, ale zanim to zrobisz to wymień ryż na nowy.

#28 hubi1994

hubi1994
  • 161 postów
  • Skąddrezdenko

Napisano 10 października 2009 - 13:17

ryz pochlania wode dlatego niektorzy wsadzaja pare ziarenek do soli zeby sie nie zklejala

#29 AKURAT

AKURAT
  • 827 postów
  • Skądz tąd

Napisano 10 października 2009 - 13:31

ryz pochlania wode dlatego niektorzy wsadzaja pare ziarenek do soli zeby sie nie zklejala


chyba ze maja ryz ankulbens :)

#30 Grubix1000

Grubix1000
  • 35 postów
  • SkądTarnów

Napisano 10 października 2009 - 16:19

ok - dzięki ponownie... ale jest jeszcze pewien problem :(

otóż przed wlozeniem do ryżu chcialem wyłączyć iPoda... i za kazdym razem jak go wyłączam zostaje on wyłączony... tyle że po chwili sam sie wlacza ;/

---- Dodano 10-10-2009 o godzinie 17:21 ----
probowalem tak jak pisaliscie wczesniej czyli Home + Sleep/Wake na 6s...
lecz znów
to samo

---- Dodano 10-10-2009 o godzinie 17:26 ----
chyba jedynym sposobem będzie rozładowanie go :)
(wtedy nie będzie miał prawa się włączyć)
chyba ze jest jakies inne wyjście ??

jesli nie ma to mogę go tak zwyczajnie rozladowac ?? - mam na mysli music, gry itp.

---- Dodano 10-10-2009 o godzinie 17:27 ----
bo nie wiem czy w ogóle moge cos robic gdy jest woda ?? to moze negatywnie poskutkowac czy nie ??

#31 syndrom18

syndrom18
  • 633 postów

Napisano 10 października 2009 - 16:30

moze za dlugo trzymasz home+sleep i automatycznie sie restartuje? - jak bedzie czarny ekran to odrazu puść przyciski. nie patrz na 6 sekund,

#32 suicide

suicide
  • 150 postów
  • SkądKomorów

Napisano 10 października 2009 - 16:32

lepiej go juz zostaw tak jak jest... wloz do tego ryzu i zapomnij o nim na kilka dni... dziwisz sie ze sie wlacza ? widocznie woda doszla do zlacza tasm od przyciskow... tyle ze ja bym radzil jeszcze po wysuszeniu rozebrac go i wyczyscic... bo co z tego ze wyschnie i bedzie dzialal, jak skoroduja ci styki i w ogole... w tedy juz go nie uratujesz... cos wiem na ten temat bo swojego browarem zalalem i mimo ze sie rozladowal to i tak zasniedzialy byl w srodku...

#33 Grubix1000

Grubix1000
  • 35 postów
  • SkądTarnów

Napisano 10 października 2009 - 21:59

ok ale strace gwarancje jak go sam rozbiore... po za tym nie wiem jak to sie robi - nie chce zepsuc ;/

---- Dodano 10-10-2009 o godzinie 23:00 ----

moze za dlugo trzymasz home+sleep i automatycznie sie restartuje? - jak bedzie czarny ekran to odrazu puść przyciski. nie patrz na 6 sekund,


niee..
puszczam jak jest czarny ekran - wiem ze tak sie robi... mimo to iP sam się włącza :roll: :roll:

#34 gecco

gecco
  • 139 postów

Napisano 10 października 2009 - 22:08

omg, skad ty sie urwales... juz straciles nwet w tym temacie ktos Ci napisal, ze w ipodach sa czujniki wilgoci

#35 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2009 - 22:16

iPody touch mają czujniki wilgoci, więc po kąpieli już gwaranci nie masz.

#36 suicide

suicide
  • 150 postów
  • SkądKomorów

Napisano 11 października 2009 - 09:14

tak wiec nic nie ryzykujesz... kup klucze do otworzenia iPoda i jazda...

#37 axyon

axyon
  • 141 postów
  • SkądRzeszów (pustynia iSpotowa)

Napisano 11 października 2009 - 19:01

Ale nawet jak się nie ma gwarancji to można dać profesjonalistom do serwisu, jednak bez gwarancji-z tą różnicą że nie za darmo. Dobrze ci radzę nie szoeraj sam.. może jeszcze go da się uratować sypnij kase serwisanci naprawią.

#38 Grubix1000

Grubix1000
  • 35 postów
  • SkądTarnów

Napisano 15 października 2009 - 12:45

podsumuje wasze odpowiedzi... to ze w iP sa czujniki wilgoci to ja wiem :) :) bo to kazdy wie tylko nie wiedzialem ze sie traci gwarancje.:D :o poza tym nic nie bd ruszal zadnymi kluczami - dlaczego mial bym to robic skoro nigdy sie w to nie bawilem ?? najprosciej zepsuc i wtedy koszty w serwisie jeszcze wieksze... tylko chcialem was jeszcze zapytac mniej wiecej czy wiecie jakie sa koszty naprawy "ukąpanego" iPoda ?? tak na marginesie iPod znow wyladowal w ryzu... (najpierw lezal 3 dni - troche wysechł, potem znowu 3 dni i znowu troche wysechł) wiec znowu wsadzilem go na troche...) ps . efekty wyschniecia sa widoczne na wyswietlaczu - stad wiem ze "troche" wysycha

#39 Panicz

Panicz
  • 323 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 15 października 2009 - 14:08

Ile ty masz lat chłopcze? wiesz że myślenie nie boli... postaraj się, zrób mały wysiłek i zastanów się po co są te czujniki wilgoci o których wszyscy wiedzą, reszty nie skomentuje bo żal. Co do kosztów, będą adekwatne do uszkodzeń.... POMYŚL!

#40 Grubix1000

Grubix1000
  • 35 postów
  • SkądTarnów

Napisano 15 października 2009 - 16:31

Ile ty masz lat chłopcze? wiesz że myślenie nie boli... postaraj się, zrób mały wysiłek i zastanów się po co są te czujniki wilgoci o których wszyscy wiedzą, reszty nie skomentuje bo żal.

Co do kosztów, będą adekwatne do uszkodzeń.... POMYŚL!


a czemu od razu takie halo ?

nikt tu nie chce nikogo obrazac wiec Ty tez nie obrazaj...

jesli przeszkadza Ci to ze nie mysle tak blyskotliwie jak Ty... to przepraszam...

o kosztach wiadomo ze będą adekwatne do uszkodzen...
ale po prostu nie mam pojecia w jakim przedziale ?? 100-200 300 ??

#41 tomione

tomione
  • 9 postów

Napisano 17 października 2009 - 14:31

HEHEHE z góry przepraszam ale tak się ubawiłem historią z ryżem i kaszą.... to było genialne :) moja siostra zrobiła podobnie i wszystko jej działało więc może i Ty Grubix będziesz miał szczęście....powodzenia

#42 Grubix1000

Grubix1000
  • 35 postów
  • SkądTarnów

Napisano 19 października 2009 - 15:12

zgadza sie ;D Historia zrobiła sie zabawna szczegolnie dlatego ze tego iPoda dostalem w zamian za innego ktory tez sie zepsuł... Tego mialem go jakies 2 tygodnie...plusk....tydzien....dwa.... i działa !!! Wszystko juz jest GIT dzieki wielkie;) ;) ;) ;) ;) Tylko jeszcze kilka małych kropelek na wyswietlaczu (prawie nie widocznych) ale mam nadzieje ze po kolejnej "kąpieli" w ryżu wyschnie w 100%... Dzieki wielkie jeszcze raz 8-) 8-) pzdr Grubix

#43 axyon

axyon
  • 141 postów
  • SkądRzeszów (pustynia iSpotowa)

Napisano 19 października 2009 - 18:28

słyszałem że so torebki z ryżu można jeszcze dać kostki cukru.. myślicie żę to prawda? Mój iPod jest suchy ale pytam z ciekawości

#44 Numb

Numb
  • 256 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 października 2009 - 18:30

Sprawdź... Jeśli się rozsypią to będzie znaczyło, że działa :) Tylko najpierw musisz zrobić plusk swoim ipodem. Pytanie czy jesteś w stanie poświęcić go dla dobra nauki ?

#45 axyon

axyon
  • 141 postów
  • SkądRzeszów (pustynia iSpotowa)

Napisano 19 października 2009 - 18:58

wolę poczekać..prędzej czy póżniej ktoś go do wody wrzuci

#46 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 19 października 2009 - 19:51

Ja 2 miesiące temu wrzuciłem nokie do wody szkoda że o tym nie słyszałem wcześniej. Ale ryż ją odratował. :)

#47 Grubix1000

Grubix1000
  • 35 postów
  • SkądTarnów

Napisano 20 października 2009 - 16:58

aaa jeszcze wroce do problemu z uruchamianiem ponownym iP po "zanurkowaniu"... jak juz wczesniej pisalem iPod po wyłączeniu sam się włącza... macie jakies pomysly ?? restore pomoze ??

#48 axyon

axyon
  • 141 postów
  • SkądRzeszów (pustynia iSpotowa)

Napisano 20 października 2009 - 17:14

Pytanie 'restore pomoze?' średnio sensowne- dlaczego nie spróbujesz? spróbuj jak sie nie uda to dalej pisz bo restore najwyżej może ci pomóc, ipka nie zepsuje.

#49 styopa

styopa
  • 1 postów

Napisano 16 listopada 2009 - 10:46

najlepszy sposób na wyłczenie iP cały czas klikać home button aby ekran nie zasnął (albo zbudować maszyne która go naciska) po paru godzinach sie wyłączy xD problem już naprawiony ale tak na przyszłość


Witam.Jestemnowy,dopiero po rejestracji na forum...W tamtym tyg ipod classic 80gb wpadł mi do wanny zwodą.Od razu go wyjąłem no i nie widząc wody na wyświetlaczu właczyłem go.Pograł 4 piosenki i zawisł.Ekran bez podświetlenia ale wszystko widoczne,zero reakcji na przyciski itd...Rozebrałem go,osuszyłem suszarką no i zaczął działać.Ale jest nadal problem.Żeby go ładować ładowarką muszę go zresetować (menu i kółko przez 6 sek) na podłlaczonej ładowarce.Po odłączeniu ładowarki ikona baterii cały czas pokazuje bateria pełna.To samo przy ładowaniu wyłączonego.Do następnego resetu.Potem żeby go podłączyć do itunesa też muszę go zresetować podłączonego bo inaczej go nie wykrywa.Wczoraj go przywracałem ale nie pomogło....Dwa dni się znów suszył całkowicie rozebrany.I jeszcze jedno.Bateria się rozładowuje nawet jak jest wyłączony.Dodam,że wody w nim było b.malutko....Dzięki za szybką odpowiedź...Pozdrawiam...

#50 amcieq

amcieq
  • 361 postów
  • SkądLondon

Napisano 16 listopada 2009 - 12:19

nie..... no po prostu mnie rozwaliła ta dyskusja...... jesteście Panowie super, jestem Waszym fanem!!!!!!!!!!! ryż, kasza, obiad, nauka po prostu spadłem z krzesła..... a tak imho za błędy w użytkowaniu trzeba płacić......




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych