Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Total Commander


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
71 odpowiedzi w tym temacie

#51 Caesar

Caesar
  • 2 postów

Napisano 07 czerwca 2008 - 13:01

Czy jest jakis soft na Maca w stylu TC który umozliwi zimportowanie danych do logowania na FTP ? Mam kilkadziesiat FTP'ow i przepisywanie tego z reki bedzie tragedia :/.

#52 frycu

frycu
  • 242 postów
  • SkądKrosno/Kraków

Napisano 28 czerwca 2008 - 12:37

a ja mam pytanie jak wy uzywacie Findera w taki sposob jak TC? bo np. chce skopiowac cos z jednej lokalizacji do drugiej to musze miec otwarte dwa okienka... a tak np. Disk Orderem zajmuje to krotszy czas...

#53 Fern

Fern
  • 220 postów
  • SkądCzeladz

Napisano 28 sierpnia 2008 - 17:41

mam pytanie czy jest jakis klient ftp na maca ktory zaimportuje mi liste serverow z haslami z pliku wcx_ftp.ini stworzonego przez total comandera? ;/

#54 ekhangel

ekhangel
  • 197 postów

Napisano 11 września 2008 - 21:16

Ludzie, może tutaj mi ktoś odpowie na pytanie - a mianowicie - przy próbie wrzucenia plików na ajfołna Commanderem z wtyczką T-pot, program krzyczy o odblokowaniu ochrony zapisu... o co chodzi? Kopiować pliki z urządzenia mogę, gorzej już z drugą stroną.

#55 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 11 września 2008 - 22:01

O specyficzne dla wszystkich Uniksów atrybuty plików i uprawnienia. Też mnie to czasem wpienia. Ludzie mają problemy przy próbie otworzenia moich plików spakowanych systemowym archiwizerem, innym razem głupieją programy, np. w urządzeniach, gdy w katalogu znajdują się pliki i katalogi, których nazwy zaczynają się od kropki a Mac OS X wciska gdzie się da to dziadostwo DS_Store i inne śmieci typu kosz albo pliki, których nazwy zaczynają się od tyldy. To w zasadzie miały być zalety ale tylko denerwują. Czasem, żeby opróżnić kosz trzeba przycisnąć jednocześnie prawy alt, gdyż, ct.: "Nie można usunąć plików. Pliki są zablokowane" Czasem tak się dzieje bez sensu, gdy przesyłasz innemu użytkownikowi (urządzeniu) pliki przypisane do innego użytkownika.

#56 ekhangel

ekhangel
  • 197 postów

Napisano 11 września 2008 - 22:16

Czyli rozumiem, że nie ma na to sposobu? Matko, jestem zdruzgotany... pół dnia siedzę nad sposobem dotarcia do iPhone'a... przeglądałem topic o SSH, próbowałem instalować OpenSSH i inne dziadostwa, ale ten nowy, debilny installer ciągle crashuje "error:timed out" ' em. A do Cydii nie mam żadnych źródeł, geez. Pytanie, może trochę z offtopu, no ale... błagam -.- Czy istnieje ZWYKŁY file browser przez USB, który będzie działał z 2.0.2? Ściągnąłem najnowszego iphone browsera 1.8 beta, i mi crashuje slynnym wyslaniem raportu do microsoftu, przy włączaniu. Jestem załamany... tracę już cierpliwość, ech...

#57 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 12 września 2008 - 01:48

Ja nie mam iPhona ani iPoda. Zresztą nie bardzo chcę mieć, bo lubię, jak coś jest proste w obsłudze i trzyma się utartych już standardów (niech mi nikt nie mówi, że synchronizacja i instalacja przez iTunes jest prosta i w 100% pod moją kontrolą. Proste to jest otwarcie folderu, otwarcie dysku jako folderu, przeciągnięcie plików bez udziwnień i wodotrysków, w najbardziej naturalny, intuicyjny sposóB).
Nie mam nic do iPhone i iPoda. Są bardzo fajne i -być może-użyteczne ale stanowczo nie dla mnie. Niektóre applowe rzeczy są fajne inne nie trafione i tyle. Wnerwiał bym się tylko. Ja wolę bardzo ładnie grającą MP3 ale z klasyczną obsługą, czyli a'la pendrive. Już indeksowanie plików pod kątem tytułów, artystów, albumów mnie wnerwia niemiłosiernie na mojej Lyrze. Na szczęście jest to tylko opcja i włączam tę funkcję jedynie przypadkowo, jak mi się palec omsknie. Większość programów z literką "i" na początku mnie drażni robieniem czegoś wbrew mnie i przekonywaniem mnie, że program "wie lepiej" ode mnie co ja chcę z tym zrobić.

U mnie takie rzeczy się zdarzają, gdy muszę wysłać coś koledze a spakować u siebie, bądź po wyjęciu karty i włożeniu do urządzenia lub takie pliki dostaję od kogoś.

Szukaj w atrybutach plików. Zapewne to tam musisz zmienić prawa dostępu do pliku - o ile nie jest to celowa blokada, bo i tak może być.
Nie umiem ci za bardzo pomóc, gdyż ja sobie tym głowy nie zawracam. Jak czegoś z mojego komputera ni może otworzyć kolega to otwieram windzianego Winrara pod Darwine, wywalam wszystkie applowe wynalazki dodawane na siłę ręcznie z każdego katalogu i pakuję windowsowym programem. To daje gwarancję, ze na wszystkim się to potem otworzy bez znienacków na "niesłusznym" systemie. Gdy stanie się rzecz odwrotna, czyli ja dostanę plik z jakimiś linuksowymi atrybutami to też sobie nie zawracam tym głowy, tylko go kasuję od razu. Niech się kumpel zastanawia, jak to wysłać, żebym mógł otworzyć normalnie.

Program do odblokowania zablokowanych plików i całych folderów: Download Locker 1.1 - Free application that will help lock and unlock files and folders - Softpedia
Instrukcja:
1. Uruchomić Locker
2. Przeciągnąć folder lub plik na ikonę Lockera w doku.

Znalazłem na googlach to - zmiana atrybutów. Może pomoże: Modifying Linux, Unix, and Mac file permissions | drupal.org

Uwaga ! Nie testowałem !
Po prostu znalazłem na Googlach ! Sam sobie w ogóle takimi problemami nie zawracam głowy. U mnie wygląda to tak: Nie działa ? Do śmieci ! Mam poważniejsze i ważniejsze rzeczy na głowie, niż użerać się z czymś, co powinno być proste i nie powinno absorbować mojego cennego czasu na czynności zbędne i zupełnie niepotrzebne. Ma działać od razu albo tego nie będzie.

#58 ekhangel

ekhangel
  • 197 postów

Napisano 12 września 2008 - 16:33

o prostu znalazłem na Googlach ! Sam sobie w ogóle takimi problemami nie zawracam głowy. U mnie wygląda to tak: Nie działa ? Do śmieci ! Mam poważniejsze i ważniejsze rzeczy na głowie, niż użerać się z czymś, co powinno być proste i nie powinno absorbować mojego cennego czasu na czynności zbędne i zupełnie niepotrzebne. Ma działać od razu albo tego nie będzie.



Doskonale Cię rozumiem kolego. W elektronice zwykle panuje jedna zasada - najprostszy sposób to legalny sposób. Kroczenie ścieżką piractwa zwykle wiąże się z komplikacjami.

Ja jednak byłem dość zdeterminowany do wgrania scrackowanego RealSoccer 2009. Kupiłem w iTunes Spore, i gra szczerze mówiąc mnie nie zachwyciła... nie mam zamiaru wydawać kolejnych dwóch dyszek na jakąś marną, przereklamowaną gierkę.
No ale oczywiście trzeba kombinować... czego niezbyt lubię w komputerach. Program "Locker" który uprzejmie podałeś, jest na Mac OS - którego nie posiadam, ale dzięki za chęci. Co do drugiego linka - przyznam, że niewiele z niego rozumiem .

Dziękuję!

PS. No to wracam do użerania się z niedziałającym SSH.

#59 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 12 września 2008 - 20:10

Jeszcze możesz spróbować we właściwościach plików. Tak jest takie okienko "blokada". Spotkałem się z tym nawet pod Linuksem, że z powodu uprawnień nie można przenieść pliku. Nie wiem jaki tym rządzi mechanizm i nie chcę wnikać, że jedne pliki są dostępne wszędzie a inne tylko dla konkretnego użytkownika. To mi się czasem robi samoczynnie. Zmiana uprawnień pewnie rozwiąże problem ale nie chcę tam grzebać i unikam ganiania po terminalu. Radzę sobie z nim ale to się zwykle źle kończy, więc jak działa coś to nie ruszam a jak dostanę jakiś plik z dziwnymi uprawnieniami to niech się z tym nadawca użera. Ja kasuję takie.

#60 Marucins

Marucins
  • 861 postów

Napisano 26 lutego 2009 - 21:21

Finder stwarza powiedźmy że jeden poważny problem. Przy kopiowaniu tych samych katalogów zastępuje on docelowym cała zawartość katalogu. Nie dorzuca brakujących czy nie nadpisuje/dołącza nowych on po prostu cały katalog tworzy od nowa. * Nie potrafię przez to korzystać normalnie z Finder'a muCommander - brakuje mu kolejkowania kopiowanych/przenoszonych plików (Tylko jedna operacja jednocześnie)

#61 gregi1

gregi1
  • 352 postów

Napisano 01 marca 2009 - 23:23

Mam mały problem, a właściwie duży. Otóz jak korzystam z MuCommandera i zgrywam pliki z serwera to zapisuje je z innymi prawami. np na serwerze 755 na dysku po zgraniu 600. I zmieniam to w terminalu na 777 a MC nadal 600. Jak można to obejść? Aby zgrywał z takimi samymi uprawnieniami jak na serwerze? Dodam (nie wiem czy to standardowo jest wlaczone) ale jak otwieram jakis plik sciagniety z netu to mac sie pyta czy napewno go otworzyc, moze to przez to?

#62 dorian

dorian
  • 311 postów
  • SkądLublin

Napisano 02 marca 2009 - 01:42

Dlatego forklift jest tylko ciekawostką, dla mnie jedyna fajna funkcja to dobry szukacz plików...


Dobry szukacz plików ma tylko jedno imię, nazywa się Leap
Nie jest tani, ale wart tych pieniędzy, gdy ktoś ma setki/tysiące plików o różnych nazwach/rozszerzeniach.

#63 jumiok

jumiok
  • 78 postów
  • SkądGród Kraka

Napisano 07 grudnia 2009 - 10:13

jeden z podstawowych programów którego brakuje na Mac'ka. muCommander, CaptainFTP, CyberDuck to wg mnie tylko podróbki prawdziwego TC. Niestety człowiek coś używać musi i u mnie padło na ForkLift'a (głównie dlatego ze nie mam w nim problemów ze spakowanymi plikami - muCom nie rozpakowywał mi plików). Każdy znajdzie jakiś program zamienny dla siebie, ale nie będzie on tak dobry jak TC.

#64 petr

petr
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 lipca 2010 - 18:24

pól roku później... pojawiło się może cos nowego, prawie jak MC?... albo ewoluowało?

#65 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 11 lipca 2010 - 18:28

mc jest i ma sie dobrze, ale pewnie chodzi Ci o TC? No to nie ma, jest jak było pół roku wcześniej ;)

#66 petr

petr
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipca 2010 - 18:30

taa TC myslalem :) szkoda, testuje forklift, zobaczymy,

#67 dolinek1987

dolinek1987
  • 72 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lipca 2010 - 17:52

Total Finder!

#68 FaFaL

FaFaL
  • 72 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 15 lipca 2010 - 18:24

a może Path Finder

#69 Misiekk

Misiekk
  • 284 postów

Napisano 08 września 2013 - 21:32

Moze odkopie temat Najlepszy klient ftp obecnie? :)

#70 citanek

citanek
  • 582 postów
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 września 2013 - 21:45

Moze odkopie temat

Najlepszy klient ftp obecnie? :)


Używam cyberduck. Nie wiem, czy najlepszy, ale u mnie się sprawdza.

#71 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 08 września 2013 - 22:19

Polecam Filezilla

#72 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 września 2013 - 10:38

Bez jaj. Zły dział, prastary wątek, a oni siedzą i piszą.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych