Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Total Commander


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kain

Kain
  • 514 postów
  • SkądParis [FR]

Napisano 11 sierpnia 2005 - 11:20

Czy jest cos takiego jak total commander na maki ? jezeli tak to czy moglby ktos byc na tyle dobry i zapodac jak sie to zwi albo skad to moge sciagnac :)

#2 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 11 sierpnia 2005 - 11:58

http://www.mucommander.com/

#3 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 11 sierpnia 2005 - 12:06

mucommander - tocoś nowego.... już myślałem że na mac'a nie ma nic takiego bo niby po co.... a tu jednak miłe zaskoczenie.... :-)

#4 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 sierpnia 2005 - 12:21

http://www.mucommander.com/



Requirements
Java Runtime Environment 1.3.0 (JRE) or later is required to run muCommander.
JRE 1.4 is recommended, you can download it here.

#5 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 11 sierpnia 2005 - 12:38

Nie zacytowales wszystkiego: Mac OS X users: Your favorite OS already comes with a Java runtime so you're good to go! Wiec w czym problem?

#6 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 sierpnia 2005 - 13:04

jestem "good to go" czego nie cytowałem świadomie.

Cytat natomiast odnosił się do tego że to jest aplikacja napisana w języku po części tylko kompilowanym(program jest kompilowany do kodu pośredniego) jakim jest java. Zatem należy się liczyć z narzutami czasowymi.

Strzeszczenie - program chodzi łanie ale mogłbym ładniej gdyby był napisany w C

Podobnie : NeoOffice (http://www.planamesa...va/en/index.php) pięknie zastępuje MS Office polecam jednak nie jest demonem szybkości , LimeWire - ta sama bajka

#7 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 11 sierpnia 2005 - 13:39

No jasne. Ale co z tego wynika dla Kaina? Kompletnie nic. Przeciez pytal o klon total commandera a nie o "cocoa commandera". :) Sam wiesz ze na maku nie specjalnie jest potrzeba uzywania takiego softu wiec wyboru zbyt wielkiego nie ma a mu jest dosyc zblizony funkcjonalnoscia do TC.

#8 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 11 sierpnia 2005 - 13:55

jednak to ciekawa ciekawostka, że sie tak wyrażę...

#9 ligan

ligan
  • 28 postów

Napisano 11 sierpnia 2005 - 14:01

Jestem jednak zdania, że total commander jest zdecydowanie szybszy od Findera jeśli chodzi o przegladanie katalogów i podgląd plików (jak do tego dodać Irfanview - to tylko słychać szum klawiatury :) MuCommander jak nazwa wskazuje muli się. Tak więc Finder jest lepszy. A może "mc" da się zainstalować? Wszystkie Linuxy to mają - ma OSX?

#10 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 sierpnia 2005 - 14:05

Kompletnie nic.

poza tym co napisałem - jest program podobny do TC ale nie tak szybki

Sam wiesz ze na maku nie specjalnie jest potrzeba uzywania takiego softu

Nie globalizowałbym takiego poglądu, system ogranicza dostęp dla bezpieczeństwa samego siebie czasem jednak konieczne jest samodzielne edytowanie apachowego httpd.conf lub innego "skrywanego" pliku a dostęp do niego jest najłatwiejszy i najszybszy przez własnie takie commandery. Sam używam MC ( chyba linuxowa zaszłość ) i bardzo sobie chwalę. Owy MC (GNU Midnight Commander) ma podobną funkcjonalność jednocześnie nie pracując na virtualnej maszynie ( za to wymaga finka ).

#11 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 11 sierpnia 2005 - 14:33

Jestem jednak zdania, że total commander jest zdecydowanie szybszy od Findera jeśli chodzi o przegladanie katalogów i podgląd plików


IMHO to kwestia przywyczajenia. Finder to nie tylko GUI ale takze w jakims sensie sposob rozmieszczenia pilkow na dysku. Przy jednej partycji wszystkie potrzebne ZU pliki sa dosyc latwo dostepne i co najwazniejsze nie sa porozrzucane po 5 roznych partycjach i 400 katalogach. Dzieki skrotom w lewej czesci okienka i mozliwosci zmiany widoku zawartosci katalogu (lista, kolumna, ikony) finder potrafi byc bardzo funkcjonalny. Tyle ze trzeba sie przestawic z myslenia "norton commanderem". :)

Owy MC (GNU Midnight Commander) ma podobną funkcjonalność jednocześnie nie pracując na virtualnej maszynie ( za to wymaga finka ).


wiem i wlasnie dlatego go nie wymienilem. Mu spokojnie wystarcza to opisanych przez ciebie zastosowan. Zreszta sposobow na dotarcie do ukrytych plikow jest wiecej np. TinkerTool.



#12 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 12 sierpnia 2005 - 00:11

ja kozystam z mu comandera i jestem zadowolony ;)

#13 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 sierpnia 2005 - 10:24

MC (GNU Midnight Commander) ma podobną funkcjonalność jednocześnie nie pracując na virtualnej maszynie ( za to wymaga finka ).

Może nie tyle wymaga finka, co fink jest najprostszym sposobem jego zainstalowania bez bawienia się w ./configure, make, make install całego bufetu bibliotek ;)
Z resztą z finkiem warto się, moim zdaniem, zapoznać - chociażby dla możliwości skorzystania z innych programów oferowanych w jego zasobach. U mnie, na przykład, w X11 chodzi sobie KDE i uwielbiam oglądać miny znajomych użytkowników Linuksa, którym szczęka opada na widok przełączania się pomiędzy KDE i OS X za pomocą jednego skrótu klawiaturowego :D

#14 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 sierpnia 2005 - 11:06

./configure, make, make install


Oczywiscie przekompilowac mozna wszystko. Jednak użytkownicy OS X tego poprostu nie lubią ....

Część z nas właśnie po to by swojego "desktopa" nie musieć "robić", czyli konfigurować każdego programu osobno, szukać brakujących bibliotek, czasem nawet modyfikować kod - jak to miało miejsce w linuxie wybrało OS X. ( bardzo proszę użytkowników współczesnych klikanych linuxów o nie podnoszenie tonu - moja wypowiedz dotyczy dawniejszych systemów / tak wiem jak się już to zrobiło to smigał wspaniale / OS X odmóżdża - może i tak ale mam wolny umysł by być produktywnym )

#15 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 12 sierpnia 2005 - 19:07

Kocham finka, po 4 latach używania Debiana na desktopie to taka namiastka tego do czego miałem dostęp przez ten cały czas. Powerfull of apt.

#16 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 12 sierpnia 2005 - 20:55

hehe ja nie lubię zmieniać os x-a jest jaki jest ! nie wspomne o tym że nawet ani razu nie zmieniłem tła biurka :) ...cały czas ten sam błękit :D a co do Linuxa to kożystam z Ubuntu 5.04 a najczęściej z LiveCD :mrgreen: oczywiście na PPC !!

#17 gall

gall
  • 98 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 listopada 2006 - 11:25

Hmm co do mc to troche klopotliwy jest jak na PowerBooku dam F5 kopiowanie to mi sie zglasnia muzyka :> Ale nevermind. A MuCommander jest dobry jak montujesz cos samba bo finder pokazuje pusty katalog a MuCommander widzi wszystko O.K.

#18 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 01 listopada 2006 - 18:26

XFolders - Cocoa

#19 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 listopada 2006 - 19:40

ee tam, też używałem przez wieki totalcommandera, ale teraz finder wymiata...

#20 Kaizen

Kaizen
  • 193 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 01 listopada 2006 - 20:52

ee tam, też używałem przez wieki totalcommandera, ale teraz finder wymiata...


Dopiero zaprzyjaźniam się z Jabłuszkiem, więc bardzo możliwe, że czegoś nie wiem.

Jak w Finderze
1. Zsynchronizować katalogi?
2. Znaleźć duplikaty plików?
3. Zmienić nazwę wielu plikom?
4. Ustawić kopiowanie/przenoszenie w kolejce?
5. Porównać pliki wg zawartości?
6. Podzielić/scalić plik?
7. Utworzyć sumy kontrolne?
8. Zaznaczyć pliki wg maski?
9. Wyszukać pliki wg zawartości?

Pomijam już wygodę operacji na plikach, zakładki, pluginy (ot choćby podłączanie obcych filesystemów, cyfrówki Canona czy telefonu z Symbianem).

#21 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 listopada 2006 - 20:55

Jak w Finderze
1. Zsynchronizować katalogi?
2. Znaleźć duplikaty plików?
3. Zmienić nazwę wielu plikom?
4. Ustawić kopiowanie/przenoszenie w kolejce?
5. Porównać pliki wg zawartości?
6. Podzielić/scalić plik?
7. Utworzyć sumy kontrolne?
8. Zaznaczyć pliki wg maski?
9. Wyszukać pliki wg zawartości?


Finder jest podstawowym programem do operacji na plikach. Do tych celów użyj jednak mucommander, albo xfolders ;)

#22 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 01 listopada 2006 - 21:20

2, 8, 9 - okienkiem w prawym górnym rogu każdego folderu...

#23 Kaizen

Kaizen
  • 193 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 01 listopada 2006 - 22:06

2, 8, 9 - okienkiem w prawym górnym rogu każdego folderu...


A dokładniej?

Szukajka znajduje mi wszystkie pliki - nie tylko w danym katalogu (bez podkatalogów).
A jak wyszukać tam duplikaty (czyli pliki o tej samej zawartości)?

Szukajka naprawdę indeksuje i wyszukuje też po zawartości pliku? Wszystkie rodzaje?

#24 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 02 listopada 2006 - 02:06

Przestudiuj napisy na listwie, która pojawi się w folderze, gdy w nim wyszukujesz (nie ogólnym spotlajtem, tylko tym okienkiem w folderze). Co do duplikatów o takiej samej zawartości, to na Boga nie wiem, bom nigdy w takiej potrzebie nie był. Czasem tylko zdarzy mi się zdjęcia w folderze przepatrzeć, ale tu mi spotlajt ładnie prevki pokazuje, więc...

#25 n

n
  • 50 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 listopada 2006 - 10:40

mc mc the best ;) sudo port install mc




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych