Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PowerBook G3 Series - co sie dzieje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 stroju

stroju
  • 9 postów

Napisano 07 listopada 2006 - 12:13

Witam, Mam wyzej wymieniony model. W srodku siedzi procesor 266MHz, 64mb ramu, 4gb dysk, 4mb karta graficzna, cd, modem. Problem jest taki, ze np podczas sciagania filmu z ftpa(transfer okolo 600-700kb/s) potrafi sie zawiesic. Takze przy innych pracach jak przegladanie stron itp czasami sie wiesza. Dzis zawiesil sie 3x w ciagu 1.5h. Czego to jest wina? Systemu czy sprzetu? Laptopa kupilem pare dni temu, jestem zielony w sprawach Apple. Moze jakis reinstall systemu? I mam jeszcze jedno pytanie, 95% sciagnietych plikow w formacie *.sit(komunikatory, odtwarzacze) Apple mowi, ze jest uszkodzone archiwum. Udalo mi sie zainstalowac tylko jedna przegladarke i na tym koniec ;/ Z czym to jest zwiazane? Jak temu zaradzic?

#2 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 07 listopada 2006 - 12:57

Zapewne masz na nim OS9 albo OS8.6 - witaj w świecie Classica :-). Zwis komputera może być spowodowany softwarem (przeinstalowanie Classica co jakiś czas to niegłupi pomysł, tym bardziej że zajmuje moment), możesz też zrobic update firmware komputera (ale to raczej system, OS9 potrafił się bardzo brzydko wywalać na byle czym, co jest związane z architekturą systemu i jego korzeniami z roku 1984, dlatego wszedł OSX). Po drugie z tego samego powodu (tzn. archaiczności OS9), programy musisz ściągać w formaci HQX (który na twoim kompie magiczne zamieni się na sit i otworzy - takie problemy z forkami :-) )

#3 stroju

stroju
  • 9 postów

Napisano 07 listopada 2006 - 13:43

Wersja systemu to 8.5.1.Wszystko spoko tyko jak to zrobic chodzi mi o przeinstalowanie systemu i skad go wziac? bo do komputera nie mialem zadnej plyty zalaczonej.Jakas stronke z komunikatorami do niego albo cos zeby wreszcie chodzil!:P

#4 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 07 listopada 2006 - 13:48

Na poczatek zrób upgrade do 8.6 (instalator do ściągnięcia ze strony APPLE, zwróć uwage na wersję językową). 8.5.1 był BARDZO niestabilny i powodował nawet uszkodzenia sprzętu. Strona z programami to www.versiontracker. com, albo www.macupdate.com (w dziale Mac OS 8/9). Co do pełnego systemu operacyjnego (8.6 to darmowy update dla 8.5.1) to zostaje Ci albo kupno na Allegro, albo torrent.

#5 stroju

stroju
  • 9 postów

Napisano 07 listopada 2006 - 14:02

Moglbys mi podac dokladny link do tego upgrade?I jeszcze jedno jak mam to zainstalowac ?

#6 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 07 listopada 2006 - 14:20

Też*tak miałem na swoim Wallstreecie. Pomógł upgrade do OS 9. To jest ewidentna wina systemu, niestety nie wiem co dokładniej (jakieś rozszerzenie, ustawienie) jest winowajcą.

#7 stroju

stroju
  • 9 postów

Napisano 07 listopada 2006 - 14:30

Moglby mi ktos podac dokladny link do tej wersji 9. lub 8.6 ? jak by sie dalo to wersje polska a jak nie angielska tez moze byc.

#8 stroju

stroju
  • 9 postów

Napisano 07 listopada 2006 - 14:31

I jak to zainstalowac krok po kroku ?:P bo naprawde nie mam o tym zielonego pojecia :)

#9 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 07 listopada 2006 - 16:25

8.6 update:
http://docs.info.app...ml?artnum=60283
OS 9 musisz kupić.

#10 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 11 listopada 2006 - 17:32

Dzieki za rade bo mi tak samo pod SheepShaverem sie non-stop wieszal i nie wiedzialem co zrobic. Dziex. pozdr.

#11 ASS

ASS
  • 75 postów

Napisano 27 listopada 2006 - 23:51

Na 8.5.1 możesz nagrać tylko update do 8.6 oficjalnie. Apple udostępnił za darmo jak na razie tylko systemy do 7.6 włącznie. Najlepiej postawić 9.2.2 z klasycznych systemów, a wiele problemów się skończy, zresztą sam to zaleca Apple. Niestety trzeba kupić (chyba że coś się zmieniło w ostatnim czasie). Wersji 8.6 po polsku nie było, ale 9.2.2 jest i ładnie działa.

#12 Szynszyl_99

Szynszyl_99
  • 169 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 listopada 2006 - 10:18

Na 8.5.1 możesz nagrać tylko update do 8.6 oficjalnie. Apple udostępnił za darmo jak na razie tylko systemy do 7.6 włącznie.


7.6 ??? Mi się wydawało że do 7.5.5 ..... Jeśli się mylę - podaj link ...

#13 ASS

ASS
  • 75 postów

Napisano 28 listopada 2006 - 10:56

Ech... masz rację. Do 7.55 - pisałem z pamięci i wydawało mi się, że wszystkie siódemki zostały uwolnione.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych