Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Folie LCD / Szkła (Opinie)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2735 odpowiedzi w tym temacie

#1 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 01 października 2009 - 15:49

Witam!! Jak wiadomo kochamy nasze iPhony i chronimy często je różnymi foliami na ekran. Dlatego ten temat, jaka według was jest najlepsza? Ja miałem już ich kilka: - Diamond screen z allegro- po 2 dniach rysy jak by się żyletką jechało po folii - chińska- cieniutka, źle wycięte miejsca na głośnik z przycisk home, ale za to bardzo mało się rysowała - na ekran 3,5 cala nie cały panel, słaby komfort pracy, łatwo zagiąć róg Teraz czekam no folię BRANDO ULTRA CLEAR jak dostanę i nakleje powiem, czy jest przereklamowana, czy jednak najlepsza.

#2 GibGibbon

GibGibbon
  • 281 postów
  • SkądLodz

Napisano 01 października 2009 - 15:56

Bardzo polecana jest folia InvisibleShield.

#3 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 października 2009 - 16:02

InvisibleShield jest kiepska na ekran ze względu na "teksturę pomarańczy". Ja polecam PowerSupport antiglare i crystal, najlepsza folia jaką miałem. Wycięta idealnie.

#4 Mystik

Mystik
  • 134 postów

Napisano 01 października 2009 - 16:08

Polecam Gelascreens. Mam i jestem zadowolony. pozdrawiam

#5 GibGibbon

GibGibbon
  • 281 postów
  • SkądLodz

Napisano 01 października 2009 - 16:18

Gelascreens jest dostępna tylko na wyświetlacz. IS można kupić za 25$ w zestawie, przód i tył ; )

#6 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 października 2009 - 16:22

Zdjęcia:
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#7 Mystik

Mystik
  • 134 postów

Napisano 01 października 2009 - 16:26

Shrek2007: Z całym szacunkiem, ale po co robić z cienkiego, opływowego i zgrabnego urządzenia - cegły z wyświetlaczem:?: pozdrawiam

#8 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 października 2009 - 16:31

Widać nigdy nie miałeś w ręku iPhone'a z Capsule Rebel...

#9 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 października 2009 - 16:32

Osobiście nie lubię używać iP bez żadnego etui. Poza tym dbam o swój sprzęt, a chyba wszyscy wiedzą że tył iPhone rysuje się od powietrza ;) EDIT: nie wiem dlaczego, ale posty się nie połączyły.

#10 Remik

Remik
  • 758 postów
  • SkądDortmund/Germany

Napisano 01 października 2009 - 16:45

InvisibleShield jest kiepska na ekran ze względu na "teksturę pomarańczy".
Ja polecam PowerSupport antiglare i crystal, najlepsza folia jaką miałem. Wycięta idealnie.


Dokladnie. Nie ma lepszej w polaczeniu z Shuffleskins.de (Ktora mam na tyl) to rewelacja. Mialem InvisibleShield i te smieszne wyciecia ktore wygladaja jak wycinanka to koszmar. Nie mowiac juz o tym, ze po 3 tygodniach zauwazylem ze sie sama przesuwala na obudowie. Wywalilem dziadostwo i kupilem po raz 10ty FInalProtection od Shuffleskins i do dzisiaj siedzi nieruchomo na obudowie. Te folie znam jeszcze od czasu gdy mialem iPoda Mini a jak wiemy iPod mini byl pare lat temu na rynku wiec wiem, ze moge na niej polegac. To tyle ode mnie. Nie wiem tylko czy kupicie te folie w PL.
Z pozdrowieniami,
Remik

#11 MrBo

MrBo
  • 58 postów
  • SkądBallincollig, Irlandia

Napisano 01 października 2009 - 21:31

invisibleShield ZAGG Ja mam invisibleShieldy na dwóch iPodach Touch i iPhonie. O ile na przód to jest to spoko o tyle na tył urządzenia to pomyłka, szczególnie na iPoda Touch 2g, ze względu na krzywiznę urządzenia bardzo trudno się nakleja a po nałożeniu i tak wygląda powiedzmy sobie nieszczególnie. Do iPoda Touch 1G tył wychodzi spoko, natomiast folia na front znowu jest za duża i odstaje. Folia do iPhone'a 3GS w sumie jest najbardziej dopasowana, ale bez wcześniejszego nałożenia folii na dwa iPody i przećwiczenia paru manualnych trików i sprawnych ruchów naprawdę trudno to nałożyć. Niby w instrukcji piszą jak obrabiać rogi ale w rzeczywistości jeśli tylko się spryska folię dostarczonym płynem przylepność rogów całkowicie znika i można spędzić dobre pół godziny próbując to przykleić.

#12 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 02 października 2009 - 18:47

I jeszcze nie polecam tak zwanych folii lusterek... żeby móc korzystać iphona z taką folią trzeba mieć ustawioną jasność na maxa ... a w lato nic nie widać

#13 GibGibbon

GibGibbon
  • 281 postów
  • SkądLodz

Napisano 02 października 2009 - 20:47

Dokladnie. Nie ma lepszej w polaczeniu z Shuffleskins.de (Ktora mam na tyl) to rewelacja. Mialem InvisibleShield i te smieszne wyciecia ktore wygladaja jak wycinanka to koszmar. Nie mowiac juz o tym, ze po 3 tygodniach zauwazylem ze sie sama przesuwala na obudowie. Wywalilem dziadostwo i kupilem po raz 10ty FInalProtection od Shuffleskins i do dzisiaj siedzi nieruchomo na obudowie. Te folie znam jeszcze od czasu gdy mialem iPoda Mini a jak wiemy iPod mini byl pare lat temu na rynku wiec wiem, ze moge na niej polegac. To tyle ode mnie. Nie wiem tylko czy kupicie te folie w PL.
Z pozdrowieniami,
Remik

Wiesz może czy ten sklep wysyła towar do PL?
Łatwo nakłada się tą folią? Czy jest wytrzymała na zarysowania? Nie odkleja się?

#14 krl.krl

krl.krl
  • 522 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 października 2009 - 21:08

Mam invisibleshield na przód i tył. Na przodzie jest słabo, zbiera dużo brudu i ciężko założyć. Na tyle jeszcze gorzej - to dziadostwo nie chce się w ogóle trzymać, a poprawne przyczepienie tego graniczy z cudem. Żałuję wydanej kasy :(

#15 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 20 października 2009 - 11:03

Wbrew tematowi tego postu ja uzywam iPhona "golego". Tzn jest wkladany tylko do specjalnej skorzanej kaburki. Nie takiej z budki gsm za 25 zl. One sa cienkie i do niczego. Kupilem taka przypadkiem w Niemczech za 20 euro. Jest w srodku czyms wzmocniona a szwy ma naprawde grube. Jest idealnie dopasowana do iPhona ale wkladanie i wyciaganie nie powoduje najmniejszych trudnosci. Niestety nie podam wam marki tej kaburki gdzyz dosc szybko pozbylem sie opakowania (myslac ze to znow kaburka na miesiac i do kosza). Kabury tej uzywam od stycznia. Iphone nie jest wogole porysowany i nie dostaja sie do niego wbrew pozorom zadne "cićki" ;) Mam ta satysfakcje ze wyjmujac mojego iPhona uzywam go bez niczego, w pelnej okazalosci, nie zeszpeconego zadnym badziewiem, takiego jakiego go Steve Jobs stworzyl ;) ;) Oczywiscie jak juz sie ktos uprze to uzywalem wczesniej Griffin Wave koloru niebieskiego. Fajnie spasowane, nie trzeszczace, szybka dobrze docieta i przylegajaca. Mankament: dostawanie sie maksymalnej ilosci pylow i drobin pod obudowe i szybke. Wiadomo ze obudowa nie jest scisle przyklejona do telefonu i pracuje pod wplywem naprezen np w kieszeni. Juz w miesiac po uzytkowaniu pojawil sie eliptyczny matowy slad w miejscu eliptycznego wyciecia obudowy przy klawiszach glosnosci. To tyle ode mnie jesli chodzi o uzytkowanie akcesoriow ochronnych. Jednak nadal zostane przy kaburce. iPhone jest na tyle pieknym designersko urzadzeniem aby uzywac go bez zadnego pogrubiajacego i zamieniajacego w dziwactwo badziewia.

#16 Pati007

Pati007
  • 265 postów
  • SkądSuchy Las, PL

Napisano 23 października 2009 - 10:26

I jeszcze nie polecam tak zwanych folii lusterek... żeby móc korzystać iphona z taką folią trzeba mieć ustawioną jasność na maxa ... a w lato nic nie widać


Żeby to jeszcze tylko o jasność i widoczność chodziło... Te lustrzane folie zmieniają całkowicie kolory :/ W każdym razie jest tak na 3GS, na 3G i 2G nie wiem jak jest (być może lepiej, bo być może powłoka z 3GS potęguje ten efekt)...

#17 Jax

Jax
  • 462 postów
  • SkądDolina Muminków

Napisano 23 października 2009 - 10:49

Miałem folie 1idea, już zdjąłem. iPhone na stole trzymam jabłkiem do góry, zero rysek na ekranie. Nosze w kieszeni od spodni lub w kieszonce koszuli. Natomiast przy kolejnym modelu jak będę zmieniał w przyszłym roku to będzie albo folia po całości albo gumka Rebel'a.

#18 d1nsiak

d1nsiak
  • 295 postów
  • SkądKoło

Napisano 24 października 2009 - 20:55

Ja posiadam Gelascreen i moge ja smialo polecic

#19 Octave007

Octave007
  • 107 postów

Napisano 24 października 2009 - 21:07

Ja kupilem filie matowa dla mojeho iphona w apple store... Wroce do domu to dam Ci znac jakiej firmy... Jest naprawde dobra... Najlepsza jaka zastosowalem... :) cena10 funtow

#20 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 25 października 2009 - 07:04

Ja polecam folię brando. Po prostu genialna: zero kurzu na ekranie, jeszcze od miesiąca nie mam na niej rysy!! Paluchy widać, ale tego się nie da powstrzymać ;)

#21 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 października 2009 - 09:04

Da się powstrzymać. Kup sobie folię antiglare ;). Najlepiej PowerSupport.

#22 vandal

vandal
  • 89 postów

Napisano 28 października 2009 - 01:59

Wbrew tematowi tego postu ja uzywam iPhona "golego". Tzn jest wkladany tylko do specjalnej skorzanej kaburki.[ciach] iPhone jest na tyle pieknym designersko urzadzeniem aby uzywac go bez zadnego pogrubiajacego i zamieniajacego w dziwactwo badziewia.



No widzisz, dla mnie obciachem jest ze tak powiem noszenie czegokolwiek w jakiejkolwiek
kaburce, przy pasku czy tez gdziekolwiek, to tak jak pokrowce na siedzenia w samochodzie,
to tyle jezeli rozmawiamy o odczuciach.

Natomiast rozumiem i zgadzam sie z tym iz w przypadku telefonow zmienianie
jego ksztaltu jakimis dziwnymi obudowami, pogrubianie go czy robienie z co by nie mowic
fajnego designu cegly jest faktycznie porazka wizualna i wolalbym zarysowac tel. na smierc jak zakladac
mu jakiekolwiek kondony w postaci obudowy.

Natomiast folie to inna sprawa, nie szpeca telefonu w zaden sposob, bo ich zwyczajnie
nie widac podczas codziennego
uzytkowania, a dodatkowo niweluja optycznie zarysowania takze finalnie tel. wyglada
za kazdym razem jak nowy.

Ja uzytkuje folie I.Shield cena 100zl w kieszeni z kluczami od samochodu i mieszkania wiec
test ekstremalny i tak:
Tel. wyglada jak nowy, powloka sie blyszczy jak w fabrycznym telefonie, zero jakichkolwiek rys,
powloka faktycznie typu "pomarancza" co z tylu jest na plus bo zwyczajnie nie mozna jej porysowac
z racji swojej miekkiej budowy - co czuc podczas dotyku, dla mnie to duzy plus.

Jezeli chodzi o naklejanie tylu to dramat, 30min. to minimum a te wyciecia to koszmar, buteleczka
z woda skonczyla sie po 5 min. takze poszlo z wody mineralnej reszte, boki, wyciecia itp. trudne
do nalepienia ale faktycznie po jakims czasie lepia sie do obudowy same.

Tel. jest bardzo dobrze zabezpieczony w sposob niewidoczny, rogi, srebrne dodatki, praktycznie na wszystkie elementy jest folia.
Przod bardzo latwy do nalepienia, tutaj juz jest widoczna pomarancza, w niczym nie przeszkadza za to
nie widac zadnych rys, bo zwyczajnie tak jak z tylem nie jest to folia typu "tafla" gdzie jest jak szklo-ktore
na poczatku wyglada moze lepiej ale po czasie widac na nich ryski. Zreszta glownie chodzi o tyl.
Na przod mazna nalepic inna folie, ja tak mam w drugim tel. ale zwyczajnie sie ona rysuje jednak po czasie, w I.Shield nie.

Wady:
Tyl jest tak dobrze zabezpieczony ze mimo wszystko nie jest ta folia w stanie sie utrzymac wszedzie,
w 2,3 miejcach zaczyna sie minialnie odlepiac, byc moze ze zle nalepilem bo odklejalem kilkanascie razy
aby spasowac, wiec i tak dziwne ze ponad miesiac trzyma w tych miejscach jeszcze dobrze, podejrzewam
za za 1,2 mies. gora 3 noszac w kieszeni z kluczami i mielona tam godzinami wkoncu sie odkleji.
Zaznaczam co bardzo istotne ze gdyby nie tak skrupulatnie oblepiony tel. folia trzyma bdb. w innych
foliach nie ma tylu zagiec i tak dobrej ochrony wiec nie mozna w porownywac, wystarczy za to
uciac w miejscach typu rogi itp. kawaleczek i folia bedzie trzymac idealnie.
Oczywiscie jak ktos nosi w tylnej kieszeni, lub w marynarce to folia x 5 w zywotnosci w porownaniu do tego co napisalem gdzie jest narazona caly czas na otarcia, wciskania do obcislej kieszeni, wyciaganie itp.
Polecam.

#23 eviltomek

eviltomek
  • 780 postów
  • SkądDębica

Napisano 29 października 2009 - 19:43

Ja polecam folie za 1zł, serio kupiłem 10 sztuk za 13zł z przesyłką, już półroku się trzyma a nawet ryski na niej nie ma, naprawdę trzyma zarąbiscie, w ogole nie widoczna jest, po co dawac 50zl na jakas folie i jeszzce zle zalozycie skoro za 1zl tez macie i pol roku trzyma jak nowa;)

#24 vandal

vandal
  • 89 postów

Napisano 30 października 2009 - 13:40

Ja polecam folie za 1zł, serio kupiłem 10 sztuk za 13zł z przesyłką, już półroku się trzyma a nawet ryski na niej nie ma, naprawdę trzyma zarąbiscie, w ogole nie widoczna jest, po co dawac 50zl na jakas folie i jeszzce zle zalozycie skoro za 1zl tez macie i pol roku trzyma jak nowa;)


Tak wlasnie bywa, jezeli sie nie rysuje to nie ma sensu przeplacac.
Podaj firme. Ja kupilem za 10zl swojego czasu, folia tez nie widoczna ale jednak sie rysowala minimalnie.

Przod nie jest taki istotn bo tu jest duzo foli, glownie rozchodzi sie o tyl a nic go tak nie zabezpieczy
jak I.Shield.

#25 eviltomek

eviltomek
  • 780 postów
  • SkądDębica

Napisano 02 listopada 2009 - 10:59

Firmy ci nie podam bo są no name ;D szukaj na allegro po 1zł i sprawdz naprawde polecam ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych