Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przymierzam się do zakupu w Iphona 3GS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 ming

ming
  • 31 postów

Napisano 28 września 2009 - 18:30

Witam wszystkich użytkowników :) Chciałbym się zapytać o pakiety danych w abonamencie oraz ile średnio potrzebuje pakietu danych do ich ściągania ( aktualizacji)? Telefon kupował bym w Erze. abonament do 70 zł, a także czy da się kontrolować pobieranie danych, lub całkowicie ich pobieranie wyłączyć Pozdrawiam!

#2 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 28 września 2009 - 19:58

aktualizacje sciagasz na kompie czyli nie przez operatora. pakiety danych? tzn ile masz do wykozystania? a to pytanie akurat do ery nie do nas ;] ile sie wykozystuje? zalezy tylko od ciebie ile bedziesz chodzil po stronach/sprawdzał poczte itd da się wyłączyć kożystanie z internetu - wyłączasz samoczynne sprawdzanie poczty oraz sam na nic nie wchodzisz a na końcu ;] nie kupisz iphona w abo do 70zł... chyba ze przedłużasz umowe a nie od nowa ;)

#3 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 września 2009 - 20:23

da się wyłączyć kożystanie z internetu - wyłączasz samoczynne sprawdzanie poczty oraz sam na nic nie wchodzisz
a na końcu ;] nie kupisz iphona w abo do 70zł... chyba ze przedłużasz umowe a nie od nowa ;)


1. da sie wylaczyc uzywanie netu, Disable EDGE/3G data on iPhone - iphonenodata.com - for free
2. iP da sie kupic w kazdym dostepnym ABO, zarowno w erze jak i w orange.... oczywisty jest tylko skok ceny samego telefonu...

#4 ming

ming
  • 31 postów

Napisano 28 września 2009 - 20:30

Pani w Oragne jak pytałem to mówiła że samemu Iphone pobiera aktualizacje za co idą MB z pakietu danych, zastanawiałem się jeszcze nad rozwiązaniem czy by nie wziąść zwyklego telefonu i potem Ipoda, Wolałbym Iphona, jak by co przedłużam abonament, to jak jest z tymi aktualizacjami, mówiła mi pani że samemu pobiera aktualizacje to prawda?

#5 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 28 września 2009 - 20:34

pani z orange nie słuchaj ;] pobiera jedynie poczte co się da wyłączyć a dziwne że iphone jest już ponad rok w ofercie a sprzedawcy dalej te głupoty mówią... ;/

#6 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 28 września 2009 - 20:45

Mnie rozwaliły w salonie pytania po tym jak kumpel powiedział, ze chce tylko iP. A wie pan że on dużo kosztuje i sam łączy się z internetem? :D

#7 ming

ming
  • 31 postów

Napisano 28 września 2009 - 20:46

a pakiety danych tak około 1 - 2 GB będą w Erze do abonamentu max 60 zł?? jak będą większe to piszcie proszę, ponieważ jeszcze troche a być może stanę się użytkownikiem iphona ;)

#8 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 28 września 2009 - 20:48

masz w domu wifi? bo jak tak to 1-2 gb za dużo :)

#9 ming

ming
  • 31 postów

Napisano 28 września 2009 - 20:50

niestety nie mam, a w abonamencie do 60 zł to jakie są pakiety odrazu? 1GB?

#10 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 28 września 2009 - 20:55

odrazu takie jak masz teraz :) czyli pewnie 0 :P musisz dokupić sobie nie wiem jakie ceny ale chyba 30 zł czy cos, zależy pewnie od abonamentu. a w WiFi w domu zainwestuj :) przyda sie, laptop czy coś... zawsze to szybsze niż internet od ery :) DUŻO szybsze

#11 qwertyroberto

qwertyroberto
  • 1 postów

Napisano 28 września 2009 - 21:42

no powiem ci tak.. mam iphona 3gs od tygodnia..... pakiet 4GB i uzywam telefonu jako modemu w domu i za cho.... tego nie wykorzystam.. a fakt jest ze neta nie odlaczysz i zawsze cos tam w tle sie sciaga ale mozna to latwo kontrolowac wiec luzik. jak bys mial pytania to pisz na moje gg 241788

#12 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 września 2009 - 21:43

jesli chodzi o wielkosc paczki danych... mam nielimitowany internet, srednia miesieczna w ciagu ostatnich 12 miesiecy to ok 70mb, netu uzywam do poczty, map, pogody, programow gieldowych, czasami safari... sciagam aktualizacje programow jesli ich wielkosc na to pozwala... paczka 100mb na moje potrzeby (a uzywam telefonu dosc intensywnie) spokojnie by wystarczyla.

#13 Jahu55

Jahu55
  • 47 postów
  • SkądBDG

Napisano 28 września 2009 - 22:04

To ja się wypowiem. Aktualizację softu tylko iTunes. Jeśli chodzi o ściąganie jakichkolwiek danych to przepraszam bardzo ale mam 5mb z ery i jak mam tak mam nic mi z tego nie pobiera mam poprostu wyłącony push i fetch na ręcznie. Co do pakietów. To moim skromnym zdaniem to jeśli nie ma się wifi w domu to iP tak trochę bez celu mimo tego, że ma się pakiet nieograniczony (to tak jak z Ferrari na Naszych drogach, jeżdżą a jak ale jaki w tym sens skoro nie można porządnie śmigać bo dróg nie ma). Taka dygresja nie potrafię zrozumieć dlaczego taki potentat jak ERA i Orange trzymają niekompetentnych pracowników, którzy są nie wyszkoleni, nie douczeni etc. Po prostu pracują bo muszą.

#14 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 28 września 2009 - 22:35

Pewnie wynika to z tego, że nie sprzedają za dużej ilości tych telefonów, więc przymykają na to oko.

#15 Jahu55

Jahu55
  • 47 postów
  • SkądBDG

Napisano 29 września 2009 - 00:16

Nie, nie. To jest po prostu nie dbalstwo operatora ale tutaj bym wynił także Apple (nie wiem czy to z nimi operatorzy negocjowali wprowadzenie telefonów czy też z przedstawicielem Apple w Polsce), dlaczego? A to dlatego, iż pozwalają wprowadzać przyszłych konsumentów w błąd, powinny być jakieś kontrole jak ich podwykonawca sprzedaje ich sprzęt. Nie podoba się? Nie spełniacie Naszych wymagań to nie, dziękuje. Kolejny model iP nie trafi do Was np. Orange a trafi do Plusa lub Play. Po prostu żywa konkurencja podnosi świadczenia usług i tyle. Mało tego Apple traci kolejnych użytkowników innego sprzętu. Wiem po sobie iż wpierw zacząłem od odtwarzacza, potem iP 3G a teraz Macbook Pro tylko przepraszam iż Nas niestety traktują z przymrużeniem oka, kraj zaściankowy - Niestety!!!

#16 Karmazynowy

Karmazynowy
  • 362 postów

Napisano 29 września 2009 - 05:31

Witam wszystkich użytkowników :)

Chciałbym się zapytać o pakiety danych w abonamencie oraz ile średnio potrzebuje pakietu danych do ich ściągania ( aktualizacji)? Telefon kupował bym w Erze. abonament do 70 zł, a także czy da się kontrolować pobieranie danych, lub całkowicie ich pobieranie wyłączyć

Pozdrawiam!


Całkowite wyłączenie pobierania jest możliwe tylko przez blokadę internetu u operatora. Sam telefon nie ma takiej możliwości (no chyba, że go wyłączysz, albo wprowadzisz w tryb samolotowy :D )

Jednym ze sposobów jest "złamanie" telefonu czyli JailBreak. Trzeba jednak mieć na względzie, że jeśli teraz kupisz telefon i będzie on miał soft 3.1 to JB jest, póki co, niewykonalny.

Zatem jedyną możliwością jest zablokowanie u operatora.

Z tego, co wiem, można jeszcze próbować zmieniać APN na "niedziałający" - błędny. Nie jestem jednak pewien, czy ta funkcja jest "edytowalna" w telefonach z kartą u operatora preferowanego (era, orange) na sofcie 3.1.

Ja mam plusa (oficjalnie zdjęty simlock) i mogę wyedytować ustawienia internetu.

Co do wysokości abonamentu, to sprawdź na stronie ery - najtańszy abo dla iphone'a kosztuje 95 PLN. Ma 500 mega.

Osobiście korzystam z netu mało i mieszczę się w 150-200 mega miesięcznie. Pytanie jak Ty będziesz korzystał z netu.

#17 ming

ming
  • 31 postów

Napisano 29 września 2009 - 16:05

ja używał bym sporo internetu, jednak zdecydowałem się Ipod Touch 16GB + zwykły telefon. Teraz czy w każdyn Ipodzie można zrobić jailbreaka (dobrze?) i za internet w ipodzie nie płacę nic?

#18 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 29 września 2009 - 16:22

Tylko musisz mieć wifi :]

#19 ming

ming
  • 31 postów

Napisano 29 września 2009 - 16:23

w szkole mam wifi darmowe, każdego ipoda touch da się teraz przerobić?

#20 kiler129

kiler129
  • 403 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 02 października 2009 - 11:14

Kazdego z wyjatkiem najnowszego z tego co wiem (tego z keynote ostaniego co niby szybszy jest). Co do wyboru iPod Touch + tel to tez tak zrobilem i w sumie uczucia mieszane. Jezeli masz wszedzie wifi to ok - w przeciwnym razie to glupota. Ale to rozwiazanie ma wymierne plusy - bateria w iPodzie trzyma duzo dluzej niz w iPhonie.

#21 Gomana

Gomana
  • 10 postów

Napisano 02 października 2009 - 11:39

Jeżeli w iPodzie bateria trzyma dużo dłużej to w iPhone musi to fatalnie wyglądać.......

#22 ming

ming
  • 31 postów

Napisano 02 października 2009 - 20:55

nie wiem który Ipod Touch jest najnowszy 3G czy 2G?

#23 iG4

iG4
  • 541 postów
  • SkądKraków,Poland

Napisano 08 października 2009 - 12:33

Sorki za ot, ale czy do ściągnięcia simlocka z ip w erze wystarczy ksero faktury?

#24 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 08 października 2009 - 12:35

nic, wystarczy podłączyć do iTunes z włożoną kartą z orange albo plusa

---- Dodano 08-10-2009 o godzinie 13:36 ----
3G jest nowszy od 2G

#25 robalcfg

robalcfg
  • 495 postów

Napisano 08 października 2009 - 12:48

Sorki za ot, ale czy do ściągnięcia simlocka z ip w erze wystarczy ksero faktury?

O to najlepiej zapytać w salonie Ery.

nic, wystarczy podłączyć do iTunes z włożoną kartą z orange albo plusa

Nie do końca. iPhone'y 3G sprzedane przed lutym 2009 mogą mieć simlock'a. Nie wszystkie iPhone'y zostały zgłoszone do Apple przez Erę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych