Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pytanie do deweloperów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 ferrari_enzo

ferrari_enzo
  • 365 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, 50km to Woodź

Napisano 25 września 2009 - 12:26

Witam! Chciałbym spróbować swoich sił w tworzenu aplikacji na platformę iPhobe OS. Na stronie Apple.com zrozumiałem, że aby pobrać aplikację do tworzenia programów trzeba zapłacić 99€ i jest tylko na Mac'a. Aby napewno dobrze to zrozumiałem? Jeśli tak to czy są jakieś darmoge odpowiedniki na Windowsa? Z góry dziękuję za odpowiedź

#2 maxolo

maxolo
  • 275 postów

Napisano 25 września 2009 - 12:38

dolaczam sie do pytania

#3 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 września 2009 - 12:43

nie trzeba płacić za pobranie XCode żeby testować aplikację na telefonie i mieć możliwość wypuszczenia ją do AppStore trzeba płacić tylko Mac

#4 AxelVax

AxelVax
  • 354 postów

Napisano 25 września 2009 - 12:51

Dokładnie jak wyżej. Bez wykupienia subskrypcji można bawić się tylko w symulatorze.

#5 MartaApp

MartaApp
  • 1 postów

Napisano 25 września 2009 - 13:21

Na poczatek musisz miec Maca i iPhone SDK. Umozliwi Ci to pisanie aplikacji i testowanie ich na symulatorze (za darmo). Jesli jednak chcesz pisac aplikacje, ktore korzystaja z czujnikow , czy przyspieszeniomierza potrzebne jest platne konto i iPhone lub iPod touch. Wtedy rowniez mozesz sprobowac udostepnic aplikacje na AppStore o ile ja przyjma.

#6 zbiju

zbiju
  • 34 postów

Napisano 25 września 2009 - 14:06

wczoraj napisalem o tym, co jest potrzebne aby zaczac kodowac na iphone, artykul jest tez "przedrukowany" na tym forum ;)
iPhone z zaplecza Wymagania

#7 Shakal

Shakal
  • 753 postów
  • SkądWrocław/Kraków

Napisano 25 września 2009 - 18:27

No to teraz wyobraźcie sobie ile aplikacji było by w AS kiedy można było by programować na Windzie :D

#8 ferrari_enzo

ferrari_enzo
  • 365 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, 50km to Woodź

Napisano 25 września 2009 - 18:38

No to teraz wyobraźcie sobie ile aplikacji było by w AS kiedy można było by programować na Windzie :D


Fakt ;)

#9 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 września 2009 - 20:02

A ile z nich było by dobrych? Konieczność posiadania dość drogiego komputera odsiewa tych którzy pewnie by nie wnieśli wiele wartościowego. Dla osoby która chce zarabiać i wie jak to zrobić ten koszt nie jest wielki - zwłaszcza że dostaje przy okazji wartościowe narzędzie do pracy.

#10 Shakal

Shakal
  • 753 postów
  • SkądWrocław/Kraków

Napisano 25 września 2009 - 23:15

A ile z nich było by dobrych?


A ile z nich teraz jest dobrych? :roll:

#11 BartMax

BartMax
  • 39 postów

Napisano 25 września 2009 - 23:30

Nie jest zle. Boje sie na mysl, co by bylo gdyby... Smietnik, albo mocna cenzura ze strony apple

#12 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 września 2009 - 11:02

A ile z nich było by dobrych? Konieczność posiadania dość drogiego komputera odsiewa tych którzy pewnie by nie wnieśli wiele wartościowego.
Dla osoby która chce zarabiać i wie jak to zrobić ten koszt nie jest wielki - zwłaszcza że dostaje przy okazji wartościowe narzędzie do pracy.

koszt komputera na pewno nie jest kryterium odsiewającym
jak nie mam maka to znaczy, że nie mogę mieć wartościowego pomysłu na aplikację?

a kosz faktycznie niewielki
toż Visual Studio potrafi więcej kosztować niż mac ;)

#13 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 26 września 2009 - 18:27

koszt komputera na pewno nie jest kryterium odsiewającym
jak nie mam maka to znaczy, że nie mogę mieć wartościowego pomysłu na aplikację?

a kosz faktycznie niewielki
toż Visual Studio potrafi więcej kosztować niż mac ;)


Dokładnie, poza tym Maki nie są takie drogie, stać na nie każdego pracującego człowieka w normalnym kraju, oczywiście nie u nas bo zarabiamy dużo mniej niż inni. No i Polska się tu w ogóle nie liczy, jaki procent jest polskich aplikacji na iPhona.

Z Visual Studio to jest różnie, wersja Enterprise albo Team, czy jak ona się tam nazywa na pewno jest droższa, ale są też wersje Express Edition, które jak na moje oko wyprzedzają to całe XCode o lata świetlne.

#14 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 września 2009 - 19:44

czym wg. ciebie wyprzeda? pytam na serio, bo za bardzo nie wiem gdzie jakoś można o lata wyprzedać

#15 juro

juro
  • 11 postów
  • SkądKrakow

Napisano 27 września 2009 - 10:52

czym wg. ciebie wyprzeda? pytam na serio, bo za bardzo nie wiem gdzie jakoś można o lata wyprzedać


xCode przy Visual Studio wyglada jak przecietny edytor tekstu. Szczerze mowiac nawet nie chce zaczynac wymieniac opcji, ktore udostepnia visual studio, a ktorych w xCode prawdopodobnie nigdy nie bedzie. Ale chyba nie o to tutaj chodzi. Jezeli jestes w stanie napisac cos ponadprzecietnego to srodowisko w jakim to napiszesz nie ma znaczenia.

#16 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 27 września 2009 - 11:24

czym wg. ciebie wyprzeda? pytam na serio, bo za bardzo nie wiem gdzie jakoś można o lata wyprzedać


Można, można, Xcode to możesz porównywać ze starymi narzędziami Borlanda do C/C++ z czasów Win 3.11. No wybacz stary ale widać że nigdy nic w Visual Studio nie robiłeś i nie masz bladego pojęcia o nim i o całym .NET

#17 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 września 2009 - 11:59

mnie język nie obchodzi nie wiem, dlatego pytam właśnie, to jest chyba logiczne? jakbym wiedział to bym nie pytał przecież?

#18 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 września 2009 - 21:36

juro, macieks, chyba nie macie pojęcia o xcode, bo VBS, to raczej jest na poziomie borlanda przy xcode. Wasz problem polega chyba na braku umiejętności programowania obiektowego skoro piszecie, że to przerośnięty edytor tekstu. No offence.

#19 Mikołaj

Mikołaj
  • 124 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 września 2009 - 11:31

Zmieniając niezwykle zajmujący temat VS vs XCode to wpadł mi taki pomysł. Możesz jailbrake'nąć swój iPhone i testować swoje programy instalując poprzez Cydię. Nie wiem jak to robić ale napewno można. Aha Visual Studio nie umywa się do XCode, buhahaha

#20 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 września 2009 - 12:26

Możesz jailbrake'nąć swój iPhone i testować swoje programy instalując poprzez Cydię.
Nie wiem jak to robić ale napewno można.

ale po co, jak możesz testować aplikację na normalnym iP... ?

#21 Mikołaj

Mikołaj
  • 124 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 września 2009 - 15:39

Na normalnym iPhonie możesz testować dopiero po zapłacie $99 na 1 rok.

#22 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 września 2009 - 17:13

juz znieśli opłatę roczną przecież, teraz to jest opłata jednorazowa

#23 Optiv

Optiv
  • 188 postów

Napisano 30 września 2009 - 17:35

Serio??? Ja niedawno widziałem, gdzies na ADC, że to jest rocznie ale było by miło... :)

#24 Mikołaj

Mikołaj
  • 124 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 września 2009 - 19:29

Ja miesiąc temu zapłaciłem drugie $99. Apple mi napisał że wolą rocznie pobierać $99. :-) W każdym razie moje klucze deweloperskie miały ważność do września 09 a po zapłacie są do wrzesnia 2010.

#25 seemerlin

seemerlin
  • 27 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 września 2009 - 19:42

Dostałeś jakiegoś maila z prośbą o wpłatę czy sami zdjęli z karty ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych