Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy dzial - Info o skradzionym sprzecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpnia 2005 - 09:22

Proponuje stworzyc nowy dzial gdzie bedzie mozna zamieszczac info o skradzionym mac'owym sprzecie. W dobie plagi zlodziejstwa w naszym kraju mysle ze miejsc z takim info nigdy za malo...

#2 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 sierpnia 2005 - 11:48

Ja jestem za. Poza tym chciałem się zapytać czy istnieją tego typu bazy np w niemczech wlk. bryt i usa i czy coś o nich wiecie. Pojawia się dużo używanych kompów apple'a sprowadzanych np. z niemiec, czy można jakoś sprawdzić czy nie są kradzione?

#3 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 09 sierpnia 2005 - 11:57

A niby co to da? Kiedykolwiek komuś udało się w ten sposób odnaleźć sprzęt?? Może jeśli wśród nas jest złoczyńca, to wtedy skruszy mu się serce :wink: :lol: Ale tak na serio - taki Maczek musiałby mieć niesamowite cechy szczególne, żeby go rozróżnić wśród innych... chociaż, w Polsce mało jest Maków, więc każdy jest szczególny :mrgreen: Tak czy siak: 1.) Jestem trochę ze: może i to coś da (wątpię) 2.) Jestem trochę przeciw: niepotrzebne rozdrabnianie działów.

#4 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 09 sierpnia 2005 - 12:12

Jestem za !! na plakietce informującej o konfiguracji komputera jest nr. seryjny !! może być to przydatne podczas poszukiwań :D

#5 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 sierpnia 2005 - 12:26

mnie i nie tylko mnie da. Ja, a także wielu moich znajomych nie może pozwolić sobie na nowe apple, zresztą nie zawsze jest to wydatek konieczny (np jak ktoś chce mieć kompa do wysyłania maili i pisania w podróży - żeby był niedrogi i wygodny). A nikt z nas nie chce kupować od paserów! Jakbyś się czuł, gdyby okazało się, że kupiłeś kradzionego kompa? Słyszałem też o takim programie Mac calling home wykrywającym adresy MAC, można to oczywiście obejść, ale to też choć w pewnym stopniu przeciwdziałanie przestępczości.

#6 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 09 sierpnia 2005 - 12:31

W takim razie jestem ZA.

#7 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 09 sierpnia 2005 - 12:48

to ja moze pomaluje mojego ibooka... :mrgreen: zeby byl unikalny i nie do podrobienia :roll:

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 09 sierpnia 2005 - 13:08

Czy ktoś z forumowiczów został ofiarą kradzieży? Czy pojawi się choć jeden wpis?

#9 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 sierpnia 2005 - 14:12

Czy ktoś z forumowiczów został ofiarą kradzieży?
Czy pojawi się choć jeden wpis?


wpis niekonieczniu musi byc od ktoregos z forumowiczow, gdyby "GOSC" mogl wpisywac numery seryjne ukradzionego maka to bylaby przestroga dla wszystkich, jak chcialbys zmienic swojeo to mozesz poprostu zobaczyc czy jest na liscie czy nie.
ludzie na forach GSM wpisuja IMEI telefonow skradzionych niektorym to pomaga.

#10 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpnia 2005 - 14:12

Czy ktoś z forumowiczów został ofiarą kradzieży?
Czy pojawi się choć jeden wpis?


Jesli nie ma nawet wsrod nas takich osob to mysle ze (niestety) predzej czy pozniej sie pojawia. Poza tym forum sie rozwija, rejestruja sie nowi bywalcy wiec mysle ze ten dzial ma sens.

Ale tak na serio - taki Maczek musiałby mieć niesamowite cechy szczególne, żeby go rozróżnić wśród innych... chociaż, w Polsce mało jest Maków, więc każdy jest szczególny


Kazdy sprzet mozna zidentyfikowac - o ile wlasciciel byl na tyle przytomny i spisal np. numer seryjny...

#11 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 09 sierpnia 2005 - 14:32

Oczywiście, że nie jestem przeciw ale w tej chwili założymy nowwy dział i będzie on świecił pustkami. Co do telefonów komórkowych to jestem pewny, że każdego dnia kilkaset telefonów znajduje nowych właścicieli - trochę inna skala problemu.

#12 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 09 sierpnia 2005 - 14:37

to może bez zakładanie działu? bezpośrednio do "Giełda" i wpis rozpoczynał by się [skradziono] albo coś innego... Ale w dziale giełda na początku trzeba napisać informacje że można zamieszczać takie ogłoszenia.

#13 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 09 sierpnia 2005 - 16:15

Na niemieckim http://www.macuser.de/ nie zauwazylem specjalnego dzialu "Skradzone".
Ale pare razy zdazylo mi sie czytac na tym forum ostrzezenia o kupnie skradonego Mac-a, oraz prosbe o sygnal jesli ktos gdzies cos zauwazyl.Niemcy to bardzo dobrzy donosiciele, sasiedzi zawsze wiedza lepiej niz Ty, kiedy do domu wrociles i o ktorej orgazm :mrgreen:
Wiec to pewnie dziala.

Ja mysle ze takie miejsce powinno byc, nie koniecznie oddzielny dzial.
To prawda z niemiec duzo polakow spraowadza nawet masowo uzywane Mac.
Zawsze moze sie trafic jakas czarna owca.
Ci co masowa sprowadzaja do polski to i tak sie na eBay zaopatruja, czasem na Targu organizowanym raz w m-cu przez fanow Mac w roznych miastach.

Jest wiele sposobow do zapezpieczenia swojego Mac przez kradzieza.
Nalezy zawsze zabezbeczac sie kilkoma sposobami jednoczesnie.
Jeden prymitywny ale (pod wzgledem prawa bardzo skuteczny) to:
Na jakims niewidocznym elemencie komputera poprostu cos napisac i fotke zrobic.
Mozna wszystkie elektroniczne systemy zlamac,sejfy i dzwi. Komputera w rozpuszczalniku nie da sie wykompac !!!!
W razie zaginiecia jest to bardzo ulatwiajacy element dla policji.
Oczywiscie to jedna z mozliwosci.

ps. zdarza sie tez czytac ogloszenia o kradziezach w prasie Mac-owej.
Napewno warto cos przedsiewziac. wiadomo rynek Mac w polsce strasznie dynamicznie sie zaczal rozwijac.

#14 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpnia 2005 - 11:56

A może wystarczy rozpropagować gotową stronę?

#15 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 20 sierpnia 2005 - 12:07

i to jest pomysł !!

#16 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 20 sierpnia 2005 - 12:58

A może wystarczy rozpropagować gotową stronę?


I to jest bardzo dobry pomysł. :twisted:

#17 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 sierpnia 2005 - 18:33

a czy wiecie coś może o tego typu stronach w Niemczech, Wlk. Bryt i.t.p.?

#18 daniel145

daniel145
  • 48 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 sierpnia 2008 - 22:04

Witam. Wiecie moze co to za program na Iphone'a
http://pl.youtube.com/watch?v=mfirplaAn24





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych