Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Program do tworzenia dokumentów tekstowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysiek39

krzysiek39
  • 2 postów

Napisano 20 września 2009 - 18:10

Witam wszystkich. Jestem swiezym nabywca MacBooka Pro i mam pytanie. Jakie są programy do tworzenia dokumentów tekstowych ? Cos w stylu Worda i WordPada, nieliczac płatnego iWork. Syn namowił mnie na zakup MBpro i mam spore problemy z ogarnieciem sprzetu. Nie ma zadnego takiego programu ktory byłby od razu wgrany? PS. Przy okazji - czy przy zakładaniu internetu mobilnego do maców sa jakieś specjalne wersje oprogramowania o ktore musze poprosic? Jak to wygląda?

#2 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 20 września 2009 - 18:17

systemowy Text Edit,śmiga spokojnie na .txt,.doc i.rtf

#3 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 20 września 2009 - 18:33

Większość alternatywnego softu do pisania jest z angielskim interfejsem (np. płatny MS Office for Mac). Z darmowych mogę polecić:

Bean: An OS X Word Processor ( procesor tekstu)
NeoOffice Home (pakiet biurowy - także po polsku)
pl: Pakiet biurowy OpenOffice.org po polsku (pakiet biurowy - także po polsku)

Jeżeli zależy Tobie na MS Office for Mac - poluj na okazje z Allegro. Aktualnie najnowsza wersja to "MS Office 2008 for Mac" w różnych odmianach. Więcej informacji tutaj: Microsoft Office 2008 for Mac – Wikipedia, wolna encyklopedia

Co do mobilnego internetu - sprawdzaj czy dany modem USB działa pod Mac OS X i są dołączone do niego jakieś sterowniki na płytce - to wszystko co potrzeba. Czasem bowiem jest tak, że jedne modele nie wymagają driverów i działają od razu po podłaczeniu a inne nie.

#4 jacektoja

jacektoja
  • 150 postów

Napisano 20 września 2009 - 18:37

za darmo możesz mieć*cały OpenOffice for Mac PL
pl: Pakiet biurowy OpenOffice.org po polsku
oczywiście jeśli chcesz mieć*Worda to tak jak na wondę*nie jest to za darmo jest Microsoft Office for Mac 2007 ;)
odpowiednikiem WordPad'a jest systemowy Text Edit ;)

co do internetu to o co dokładnie chodzi? bo nie za bardzo kumam xd
ale jeśli chodzi o internet z telefonii komórkowych to musisz mieć*sterowniki ja np korzystam z Blueconnect i mam sterowniki na modemie ;)


Pozdro




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych