Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Tuner TV


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomcioo

tomcioo
  • 44 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 września 2009 - 21:47

Jakie polecacie tunery tv pod USB działające sprawnie na Mac OS X?

#2 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 15 września 2009 - 22:34

Mam Miglia TVMicro Express i działa zacnie. Jedyna IMHO wada, to sposób podłączenia kabla antenowego...

#3 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 września 2009 - 22:37

elgato lub miglia

#4 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 16 września 2009 - 17:11

Posiadam Pinnacle 330e sprawuje się doskonale. Dużo modeli znajdziesz na stronie producenta EyeTV - firmy elegato. Pozdrawiam.

#5 vanpoor

vanpoor
  • 35 postów

Napisano 16 września 2009 - 20:03

Ja mam Hauppauge WinTV-HVR-900 w wersji H, ktora niestety nie jest obslugiwana przez EyeTV - chyba najlepszy program do obslugi kart tv. Sam uzywam The Tube firmy equinux. W sumie tez niezly program. I tu mała dygresja. Przy okazji sporow nt. Mac OS versus Windows zwykle brakuje silnych konkretnych przykładow dla poparcia dlaczego mac jest lepszy - bo jest łatwiejszy w obsłudze, pada typowa odpowiedz. Przy okazji instalacji (hmm to jest odpowiednie słowo w przypadku windows) ww. tunera na wlasnej skórze przekonałem sie co znaczy siła Apple. Po pierwsze, urządzenie ktore kupilem nie bylo zaopatrzone w zadne sterowniki do maka, nawet manual slowem nie wspominał o mozliwosci wspolpracy z OS X-em. Natomiast Winda była obstawiona na całego: sterowniki, program do odtwarzania tv + kilka narzędzi. Nie mylicie się jezeli powiecie, że trochę trwało zanim zobaczyłem obraz na ekranie komputera. A co najgorsze soft dziala z szybkoscią czołgającego sie żółwia. Dodam ze to nie wina sprzetu bo PC ma lepsze cyferki niz mac. Natomiast jedyna czynnoscia na maku która musialem wykonac poza wetknięciem tunera do portu usb bylo znalezienie programu obslugujacego dany tuner i zainstalowanie go. Odpowiedz na zmiane kanalu jest natychmiastowa. Funkcja Pauza, nagrywanie czy inne mniej uzyteczne bajery dzialaja tak jak powinny. Jednak mimo wszystko polecałym tunery dzialające pod EyeTV - na stronie producenta znajdziesz liste kompatybilnych modeli, jak juz stwierdzil wczesniej Leonard. Chcialem zwrocic jeszcze uwage na jedna sprawę, nie jestem pewien czy inni producenci dołączają krótki kabel-przedłuzacz usb, ktory powoduje to ze tuner po wetknieciu do portu komputera nie zaslania sąsiednich gniazd. Warto upewnic sie przy zakupie czy kabelek jest w pudelku, bo mala to rzecz a cieszy.

#6 Andrew_j

Andrew_j
  • 64 postów

Napisano 13 stycznia 2010 - 15:01

Witam Macową brać. nie chce zakładać nowego wątku więc dołączę się do istniejącego. więc od początku chciałbym kupić tuner TV który: -działa pod Mac jak i Win. -jest cyfrowy i odbiera DVB-T w kraju (MPEG-4) jak i za granicą (MPEG-2); - wskazane (acz nie wymagane) by móc za jego pomocą zgrać materiał z kaset VHS i teraz: 1). wiem, że na MAC najlepszym programem jest EyeTV. ale czy jedynym? lista wspomaganego sprzętu jest niewielka czy może istnieje alternatywa? 2). Jakie modele spełniające warunek DVB-T w kraju i za granicą polecicie? 3). sam wytypowałem następujące: a).- Elgato Tuner TV EyeTV DTT USB 2.0 DVR for Mac (240zł - zawiera EyrTV 3 pełne); B).-TUNER TV X3MTV TU1100-R DVB-T MPEG 2/4 STICK USB - (<100zł na pewno obsługuje krajowe i zagraniczne DVB-T) c).-TV USB PCTV (Hauppage) DVB-T nanoStick (179zł współpracuje z EyeTV - brak oprogramowania w zestawie). który z nich możecie polecić? 4. czy ktoś się orientuje czy Elgato Tuner TV EyeTV DTT USB 2.0 DVR for MAC współpracuje z krajowym DVB-T - najlepiej czy ktoś*go używa? 5. Czy ktoś wie czu da się*zmusić X3MTV TU1100-R do współpracy z MAC? 6. czy macie inne sugestie :) dzieli za odpowiedź stoje przed dylematem a głowa mi już*puchnie od wiedzy teoretycznej może ktoś*podzieli się praktyczną z używania tunera TV na MAC.

#7 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 13 stycznia 2010 - 15:07

Zdecydowanie polecam: Elgato Tuner TV EyeTV 250 plus for Mac

#8 kisielkamil

kisielkamil
  • 137 postów
  • SkądŚwinoujście Wrocław

Napisano 13 stycznia 2010 - 15:13

Tuner AverMedia AVerTV Volar M (1A815DV00AS) - porĂłwnanie cen

#9 Andrew_j

Andrew_j
  • 64 postów

Napisano 13 stycznia 2010 - 16:39

Dzieki za odpowiedzi: @madmax332 - wiem, że 250-tka jest świetna ale strasznie droga, ja potrzebuję czegoś*relatywnie taniego do oglądania telewizji i moze jak się da zgrania materiału z kaset VHS orientujesz się*może czy Elgato Tuner TV EyeTV DTT da radę z MPEG-4 i VHS-em? @kisielkamil - tuner fajny ma fullHD - ale 1. nie ma słowa w opisie o MPEG-4 ani o współpracy z MAC. co sądzisz o tych wskazanych przezemnie - wsłaszcza o Elgato Tuner TV EyeTV DTT

#10 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 13 stycznia 2010 - 16:46

Ale nie wiem czy wiesz za co płacisz. Pomijając wartość dołączonych do niego dodatków (sam program Elgato Eye na CD = 79,95 euro) - ten sprzęt dysponuje sprzętową kompresją mpeg. Poczytaj w necie co to i po co to jest. Wiem że drogawo - ale długo nie rozumiałem sensu zdania: "na tanie rzeczy stać jedynie bogatych". Po latach doświadczeń (także finansowych) wiem już o co chodzi. I powiem jedno: Niestety to prawda - lepiej odłożyć nieco więcej kasy na coś porządnego - ale zapłacić raz a dobrze, niż bawić się w jakiekolwiek kompromisy. Decyzja i tak należy do Ciebie.

#11 Andrew_j

Andrew_j
  • 64 postów

Napisano 13 stycznia 2010 - 17:07

Zgadzam się z Tobą, jednak zawsze patrzę*też z perspektywy czego potrzebuję - jasne że Porshe jest lepsze niż*Nyska ale Porshe kredensu babci nie przewiozę. Ale wracając do tematy - sprecyzuję*może moje oczekiwania i potrzeby - w ciągu najbliższych miesięcy ja i mój MAC bedziemy w ciągłym ruchu (kraj i zagranica) zależy mi na DVB-T (nie konicznie w HD) żeby czas sobie umilić, ma to być urządzenie małe i proste - działające. jeżeli po powrocie da się*je wykorzystać jako VideoGrabbera dla moich starych kaset VHS - to rewelacja jeżeli nie - płakać nie będę. OSOBIŚCIE uważam, 250tkę*jako rewelacyjną*przystawkę do iMac-ale kiedy mam podpiętą do niej porządną antenę i mogę nagrywać video i oglądać na 24" (lub większym) ekranie. w trasie na 13" ekranie (często jeszcze oglądanym w oknie bo inne rzeczy się obok robi) jakość i moc 250-tki zostanie niewykorzystana. Nie kupuje się przecież ścigacz jak skuter vespa wystarczy :) tak czy inaczej dzięki za odpowiedzi - widzę, że masz pewną*wiedzę w temacie - czy masz swoje zdanie na temat modelu Elgato wskazywanego przeze mnie?

#12 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 13 stycznia 2010 - 17:25

Ogólnie mówiąc: zwykły tuner do naziemnej TV cyfrowej z możliwością nagrywania - czyli robi z Maca magnetowid bardzo obciążający procesor (co to oznacza nie muszę chyba mówić). Natomiast do zgrywania z VHS trzeba już będzie niestety sporo dopłacić (kabelek-przejściówka + odpowiedni soft). Jeżeli potrzebujesz mobilnego rozwiązania - zakup OK, ponieważ tunery analogowe "za chwilę" będą bez sensu. Bierz Elgato - koniecznie z Elgato Eye w zestawie. Innymi nawet sobie nie zawracaj głowy.

#13 Andrew_j

Andrew_j
  • 64 postów

Napisano 13 stycznia 2010 - 23:12

a co sądzicie o Pinnacle PCTV Hybrid Stick Ultimate 330e? ma to jeszcze przyszłośc? ma oprogramowanie dla PC i MAC plus videograbber.

#14 neequo

neequo
  • 130 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2010 - 11:00

Ja mam Pinnacle HYBRID Pro Stick 330e. Sprawuje się świetnie pod EyeTV! Niestety nie ma dołączonego oryginalnego/legalnego EyeTV, nad czym straszliwie ubolewam.

#15 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 20 stycznia 2010 - 19:49

@Andrew_j - Pinnacle PCTV Hybrid Stick Ultimate 330e to dobry wybór.
Z wymagań jakie opisałeś
- ten tuner działa zarówno pod Win jak i MacOS
- posiada tuner DVB-T
- ma wejścia s-video, composite, więc można bez problemu zgrywać materiał*z kaset

W tej wersji w zestawie dostaniesz Elegato EyeTV Lite - bardzo dobry program do obsługi tunera.
Tak samo jak kolega neequo zaadoptowałem pecetową wersję 330e na potrzeby OSX.
Działa znakomicie.

Pozdrawiam.

#16 Andrew_j

Andrew_j
  • 64 postów

Napisano 21 stycznia 2010 - 13:02

dziekuję za odpowiedzi. mam jeszcze jedno pytanie dotyczące 330e właśnie widzę, że są dwie wersje biała i czarna - z tego co rozumię czarna jest albo tylko PC albo PC/MAC (MM 299zł) i one z tego co widzę na zdjęciach w internecie mają z boku małe wejście na kabel/adaptor dla wejścia A/V. jak to ma się z białą wersją MACowską bo w niej na zdjęciach ten port wydaje się zaślepiony. czy to jest więc wyłącznie tuner DVB-T bez analoga i bez możliwości pracy jako video grabber? dziekuję za odpowiedzi. Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych