Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Obrazek jako widget (plik jpg/png) w dashboardzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 francisco

francisco
  • 175 postów
  • SkądWarszawa / Wrocław

Napisano 13 września 2009 - 22:54

Hej, szukam widgetu albo sposobu jak umiescic jakis obrazek na dashboardzie, niestety nie znalazlem skutecznego sposobu :( Chcialbym aby wyswietlal sie sam obrazek, bez zadnych ramek, zeby sie nie zmienial itd. - po prostu obrazek na dashboardzie. O co chodzi - mam kilkanascie wzorow zapisanych bardzo ladnie w plikach JPG/PNG i chcialbym je umiescic w dashboardzie. Nie mam pomyslu jak to zrobic, przeciaganie nie pomaga :/ Dzieki za pomoc...

#2 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 13 września 2009 - 22:58

moj pierwszy pomysl na ten temat okazal sie trafny wlacz safari, wciagnij obrazek do safari, kliknij gdzies na wolnym polu prawym gusikiem -> open in dashboard. przetestowane

#3 uwamawu

uwamawu
  • 16 postów

Napisano 13 września 2009 - 23:02

- otwierasz plik np. PNG w Safari - z menu Plik wybierasz "Otwórz w Dashboard..." - zaznaczasz w safari obrazek - klikasz na Dodaj i masz :-)

#4 francisco

francisco
  • 175 postów
  • SkądWarszawa / Wrocław

Napisano 13 września 2009 - 23:09

Dzięki za szybkie odpowiedzi!
heh, działa, ale nie dla tych obrazków co mam :[
Zobaczcie poniżej, nie mogę zmniejszyć tego "obszaru"...
Można go 'wyedytować' w dashboardzie, ale to działa do następnego uruchomienia maca -
po restarcie jest sieczka w dashboardzie :-/

Dołączona grafika

Macie jakieś pomysły jak to usprawnić? :)

#5 uwamawu

uwamawu
  • 16 postów

Napisano 13 września 2009 - 23:17

- otwórz obrazek w aplikacji Podgląd - zaznacz fragment - Edycja - kopiuj - menu Plik : "Nowy ze schowka" - zapis i dalej jak było Aczkolwiek chyba pojawia się problem gdy rysunek jest za mały, wtedy nie da się zmniejszyć wysokości.

#6 francisco

francisco
  • 175 postów
  • SkądWarszawa / Wrocław

Napisano 13 września 2009 - 23:21

- otwórz obrazek w aplikacji Podgląd
- zaznacz fragment
- Edycja - kopiuj
- menu Plik : "Nowy ze schowka"
- zapis i dalej jak było


OK, ale co to da?
Zobacz - wytnij wzór na BEY na niebieskim tle z tego obrazka, który załadowałem (jabłko (lub ALT) + shift + 4) i sprobój wsadzić to do Safari i do dashboarda. Zresetuj Maca i zobacz co się stanie :)

---- Dodano 14-09-2009 o godzinie 00:24 ----
EDIT:

inaczej - wsadź ten obrazek poniżej do Dashboarda tak, aby nie było wokół niego tej 2x większej od niego białej ramki po restarcie systemu :)
Dołączona grafika

Nie mam pomysłu jak to zmienić. W ustawieniach safari zmienić jakoś ten obszar zaznaczania? Ale jak?

#7 uwamawu

uwamawu
  • 16 postów

Napisano 13 września 2009 - 23:49

"Resize Web Clip Widgets - If you use Safari’s new Web Clip feature to make a Dashboard widget out of a small Web item, you may be dismayed to find that Safari enforces a minimum size of about 128 by 128 pixels; you can’t make the Web Clip selection smaller than that. The solution is simple if not obvious: after creating the widget, click on the I on the widget’s face and then click on Edit. You’ll be able to resize and reframe the widget as you wish.—Rob Griffiths"

ze strony : [url=http://www.macworld.com/article/132474/2008/03/leopardsurvival3.html]Spaces, Exposé, Dashboard | Mac OS X | Macworld[/url]
zatem chyba przy pomocy Safari się nie da
a w sumie to dziwne, że ten widget po edycji nie zapamiętuje stanu po wylogowaniu, może to jakiś błąd

-- Aktualizacja
ewentualnie możesz wykorzystać Dashcode : [url=http://developer.apple.com/tools/Dashcode/]Tools - Dashcode[/url]
bardzo prosto można w nim zrobić widget do Dashboard
tylko nie wiem czy można go pobrać bez całego pakietu XCode który waży około 750 MB




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych