Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

InDesign na Mac Pro 2GHZ porażka !!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jess

Jess
  • 391 postów
  • SkądWilanów

Napisano 01 listopada 2006 - 14:59

Co robić mądrzy ludzi. Pracuje nad katalogiem, jakies 20 stron. Nie moge tej pracy zapisac nawet do pdf'a w wersji smallest, bo non stop wywala mi caly program. Czasami krzyczy out of memory, a mam 2 gigole ramu. Nie wiem czy sie z tym pogodzic bo procesor intela kuleje narazie na CS2, czy moze jest jakis lek na całe zło? Ale porażka.

#2 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 listopada 2006 - 16:15

nie chciałbym Cię dobijać, ale tak właśnie niestety jest z CS2 na intelach trzeba sporo cierpliwości żeby na tym pracować. Można dać więcej ramu, ale i tak cudów nie będzie...

#3 Jess

Jess
  • 391 postów
  • SkądWilanów

Napisano 01 listopada 2006 - 16:23

Dzięki Robert, pomimo tego trochę mnie uspokoiłeś. Już myślałem że z moim sprzętem jest coś nie tak. Przyjdzie wszystko zrobić w Illustratorze :) pozdrawiam maciek Ja dopiero co zacząłem makową przygodę tak na serio. Powiedz normalne to jest że myszka co i rusz gdzieś znika i nie ma jej na pulpicie? Czesto chowa sie w górny lewy róg i przez chwilę nie chce się ruszyć, na przykład. Dać jej sera, czy co?

#4 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 listopada 2006 - 16:43

a jaka to mysz, apple?

#5 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 listopada 2006 - 16:45

jak wyjdzie CS3 to będzie ok

#6 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 01 listopada 2006 - 16:46

Nie, nie jest to normalne.

#7 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 listopada 2006 - 16:53

Nie, nie jest to normalne.


co? :-) mysz czy CS2 na maku pro?

#8 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 01 listopada 2006 - 17:14

mysz ;-)

#9 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 01 listopada 2006 - 18:58

Jeśli to optyk to to możliwe że jeździsz po nierównej bądz nadmiernie oświetlonej powierzchni . Polecam popróbować różne podkładki pod myszke u mnie pomogła zwykła szmacianka za 4 zł .

#10 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 listopada 2006 - 18:58

mysz ;-)


a mysz :-), jak mysz to rzeczywiście nieco dziwne zachowanie (jeśli to apple na kablu) jeśli inna to warto by wiedzieć jaka żeby pomóc...

#11 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 01 listopada 2006 - 22:02

jak wyjdzie CS3 to będzie ok



No ja niestety nie jestem takim optymistą.
W sumie już kilkanaście tygodni pracuję na zrobionym "pod Intele" Quarku 7.01, a obecnie 7.02. Fakt - program uruchamia się dość szybko (w porównaniu do 6 i 7 spod Rossety), poprawiono też kilka błędów.

Ale zwiechy w trakcie pracy a nawet wysypywanie się aplikacji już podczas startu są na porządku dziennym. We wtorek, w ciągu 8 godzin pracy "zaliczyłem" na nim trzy zwiechy już przy uruchamianiu i dwie podczas pracy nad prostymi dokumentami. Pracuję na iMacu Core Duo 2 GB RAM. Najgorsze jest to, że po takim zawieszeniu konieczny jest restart całego systemu - inaczej program się nie uruchomi.

Myślę, że z Adobe będzie podobnie.

Apple zapomina powoli o grafice i DTP. Skupia się głoównie na multimediach i necie. To one zajmują centralne miejsce w ich nowej strategii. Nam pozostają już tylko sny o stabilności jaką miał OS 9.2 + Quark 4.X + Adobe Collection.

#12 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 listopada 2006 - 23:30

Co robić mądrzy ludzi.
Pracuje nad katalogiem, jakies 20 stron.
Nie moge tej pracy zapisac nawet do pdf'a w wersji smallest, bo non stop wywala mi caly program. Czasami krzyczy out of memory, a mam 2 gigole ramu.
Nie wiem czy sie z tym pogodzic bo procesor intela kuleje narazie na CS2, czy moze jest jakis lek na całe zło?
Ale porażka.


Pracuje na codzien na iMac'u CoreDuo 2Ghz z 2GB RAM'u m.in w ID CS2. Projekty sa rozne od dupereli do sporych pracy (katalogi np. 32 strony, z efektami itd- "ciezkie" rzeczy). Ogolnie na rosecie nie jest to demon predkosci ale wszystkie funkcje chodza poprawnie i nic sie nie wiesza. Mysle ze w twoim przypadku problemu trzeba poszukac gdzie indziej...

#13 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 02 listopada 2006 - 15:10

Pracuje na codzien na iMac'u CoreDuo 2Ghz z 2GB RAM'u m.in w ID CS2. Projekty sa rozne od dupereli do sporych pracy (katalogi np. 32 strony, z efektami itd- "ciezkie" rzeczy). Ogolnie na rosecie nie jest to demon predkosci ale wszystkie funkcje chodza poprawnie i nic sie nie wiesza. Mysle ze w twoim przypadku problemu trzeba poszukac gdzie indziej...

Popieram kolegę, pracuję na podobnej konfiguracji z mniejszą ilością ramu (1,5 GB) aktualnie składan "cegłę" ponad 300 stronicową i oprócz długiego otwierania pracy sama aplikacja chodzi bardzo ładnie.

#14 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 02 listopada 2006 - 19:01

U mnie podobnie, dzisiaj wrzucilem magazyn i jedną książke do InDesigna na iMacu z CD, i da się pracować...

#15 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 listopada 2006 - 19:49

Nie moge tej pracy zapisac nawet do pdf'a w wersji smallest


wobec powyższych wypowiedzi i braku takich problemów na mac intelach z Inesignem u innych warto by sprawdzić czcionki (duplikaty) lub czy nie masz uszkodzonej którejś z czcionek i standard czyli ponaprawiać przywileje jeśli to nie pomoże to sprawdziłbym dyski...

#16 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 02 listopada 2006 - 21:40

Ja tez pracuje na Intelo macu w domu i na PPC w pracy. Po zakupieniu dodatkowej pamieci do intela nie widze zbytnio roznicy.

#17 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 listopada 2006 - 22:30

Co robić mądrzy ludzi.
Pracuje nad katalogiem, jakies 20 stron.
Nie moge tej pracy zapisac nawet do pdf'a w wersji smallest, bo non stop wywala mi caly program....
Ale porażka.


Sprawdź, czy w Twoim dokumencie nie są używane jednocześnie czcionki unikode i starsze fonty.
Miałem do czynienia z przypadkami, gdzie użycie takiej "mieszanki" fontów (nawet w jednym miejscu dokumentu) powodowało brak możliwości wygenerowania PDF-a a nawet zawieszanie aplikacji.

Jeśli tak jest, to spróbuj użyć fontów o tym samym kodowaniu i sprawdź czy wtedy wygenerujesz PDF-a.

Warto też sprawdzić, czy przyczyną kłopotów nie jest użycie w dokumencie np. jakiejś kombinacji efektów - przeźroczystości czy trybów mieszania warstw. One też mogą czasami powodować podobne problemy.

PS. Oczywiście zakładamy, że problem dotyczy tylko tego dokumentu. Inne prace nie sprawiają IN takich problemów i eksport idzie prawidłowo.

#18 trzebinik

trzebinik
  • 7 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 07 listopada 2006 - 00:09

Export do inx

Co robić mądrzy ludzi.
Pracuje nad katalogiem, jakies 20 stron.
Nie moge tej pracy zapisac nawet do pdf'a w wersji smallest, bo non stop wywala mi caly program. Czasami krzyczy out of memory, a mam 2 gigole ramu.
Nie wiem czy sie z tym pogodzic bo procesor intela kuleje narazie na CS2, czy moze jest jakis lek na całe zło?
Ale porażka.


Ja bym próbował export do inx i ponowne wczytanie go do InDesigna.
Jeśli zrobił się jakiś obiekt, którego inDesign nie lubi to będzie się na nim wywalał niezależnie od czy Intel czy PPC, a export do InDesign Interchange nie zapisze obiektów niepewnych i usuwa dużo śmiecia (zobacz rozmiar pliku po ponownym zrebiuldowaniu).
Gdyby nie pomogło, trzeba wywalić preferencje InDesigna (choć nie sądzę by to miało związek), często się zawiesza gdy jest jakiś błąd dyskowy lub coś z przywilejami.

#19 Jess

Jess
  • 391 postów
  • SkądWilanów

Napisano 08 lutego 2007 - 21:25

a jaka to mysz, apple?

przepraszam za opoźnienie w odpowiedzi ale przysnąłem.

ta mysz to ta biała mysz ze scrollem

---- Dodano 08-02-2007 o godzinie 23:38 ----

wobec powyższych wypowiedzi i braku takich problemów na mac intelach z Inesignem u innych warto by sprawdzić czcionki (duplikaty) lub czy nie masz uszkodzonej którejś z czcionek i standard czyli ponaprawiać przywileje jeśli to nie pomoże to sprawdziłbym dyski...

no wlasnie takie rzeczy konserwatorskie robie czesto (pozostalosci po windzie :))

czy font book powie ktore fonty sa walniete, lub suitcase fusion?

---- Dodano 08-02-2007 o godzinie 23:45 ----

Ja bym próbował export do inx i ponowne wczytanie go do InDesigna.
Jeśli zrobił się jakiś obiekt, którego inDesign nie lubi to będzie się na nim wywalał niezależnie od czy Intel czy PPC, a export do InDesign Interchange nie zapisze obiektów niepewnych i usuwa dużo śmiecia (zobacz rozmiar pliku po ponownym zrebiuldowaniu).
Gdyby nie pomogło, trzeba wywalić preferencje InDesigna (choć nie sądzę by to miało związek), często się zawiesza gdy jest jakiś błąd dyskowy lub coś z przywilejami.

Panowie,

Pytanie zasadnicze, ktore fonty sa wazniejsze czy te umiejscwione w library - fonts, czy te umiejscowione w system - library - fonts? na moje oko to sa dwa rozne miejsca.
Suitcase Fusion pokazuje mi wlasnie duplikaty w kolekcji systemowej. Mam te dwa miejsca przechowku i nie wiem z ktorego moge wyrzucic ewentualnie ktorys z fontow.

"Gdyby nie pomogło, trzeba wywalić preferencje InDesigna"
Gdzie to sie znajduje i wyrzuca :)

#20 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 08 lutego 2007 - 21:46

Dzięki Robert, pomimo tego trochę mnie uspokoiłeś. Już myślałem że z moim sprzętem jest coś nie tak.
Przyjdzie wszystko zrobić w Illustratorze :)

pozdrawiam
maciek

Ja dopiero co zacząłem makową przygodę tak na serio.
Powiedz normalne to jest że myszka co i rusz gdzieś znika i nie ma jej na pulpicie? Czesto chowa sie w górny lewy róg i przez chwilę nie chce się ruszyć, na przykład.
Dać jej sera, czy co?


Dlatego nienawidze tych totalnie beznadziejnych mysz od Apple :/ Nie dosc, ze beznadziejna to jeszcze przeplacasz 1500% :/

#21 Jess

Jess
  • 391 postów
  • SkądWilanów

Napisano 08 lutego 2007 - 21:50

Ja tez pracuje na Intelo macu w domu i na PPC w pracy. Po zakupieniu dodatkowej pamieci do intela nie widze zbytnio roznicy.

Mam takze takie delikatne pytanie bo w sumie moja wersja CS2 niekoniecznie jest wersja ze sklepu a zalatwiona z "dobrego" źródła. Chcialbym nabyc takowa ale boje sie ze bedzie to samo i wyale forse w bloto.

Czy nieoficjalna wersja CS2 moze byc przyczynkiem do zaliczania walnięć programów?

#22 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 10 lutego 2007 - 15:18

Jeśli miałeś pełny obraz płyty z CS2 to kupno legala nic nie zmieni. Bedzie to samo. Musimy jeszczę trochę poczekać na CS3.

#23 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 marca 2007 - 10:54

Powiedz normalne to jest że myszka co i rusz gdzieś znika i nie ma jej na pulpicie? Czesto chowa sie w górny lewy róg i przez chwilę nie chce się ruszyć, na przykład.
Dać jej sera, czy co?


Zmień podkładkę (o ile już tego nie zrobiłeś ;-) ). Tak się zachowuje każda mysz optyczna na wzorzystej powierzchni.

#24 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 28 marca 2007 - 19:03

Dokładnie - miałem identyczny problem ale okazało się, że to po prostu wina podkładki ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych