Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

OpenSpell


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 psicekus

psicekus
  • 174 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 września 2009 - 20:05

Witam, Co to jest openspell.service? Czy ktoś ma taki proces plik i wie z jakiego pakietu pochodzi? Mam od czasu do czasu problemy ze sprawdzaniem pisowni i próbuję dojść co jest tego przyczyną. Miałem kiedyś CheckSpella usunąłem z serwisów checkspell.service. W 10.6 powinien być za to odpowiedzialny AppleSpell.service. Mój problem może też być związany z próbami Cyberduck ale już sam nie wiem. J

#2 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 10 września 2009 - 20:20

Nie usuwaj OpenSpell.service, bo utracisz możliwość sprawdzania polskiej pisowni.

OpenSpell.service jest częścią systemu Mac OS X 10.6, odpowiadającą za obsługę słowników w formacie
aff/dic. Dzięki temu po pierwsze działa sprawdzanie polskiej pisowni (polski słownik w 10.6 dołączony
jest właśnie w tym formacie), a po drugie można dodać sobie słowniki dla innych języków, np. stąd.
Pliki .aff i .dic wystarczy skopiować do katalogu /System/Biblioteki/Spelling, po czym wybrać nowy słownik
w preferencjach języka i tekstu.

#3 psicekus

psicekus
  • 174 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 września 2009 - 20:34

Gregory, Wielkie dzięki. To chyba jednak jest problem Cyberducka, który wywala polski słownik. Chciałem się upewnić co to jest. Zmyliła mnie jego data, bo jest z maja, czyli zdecydowanie przed pojawieniem się 10.6. J




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych