Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Garść pytań - wielki dylemat...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 cowboy

cowboy
  • 39 postów
  • SkądTarnów

Napisano 08 września 2009 - 11:26

Witam wszystkich na forum. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu iPoda, i mam dość duży problem, bo praktycznie w 100% odpowiada mi Touch, gdyby nie to że stać mnie będzie maksymalnie na wersję 16gb to pewnie bym go kupił. Wiem pewnie powiedzie kup classica jeśli zależy Ci na pamięci ale to też nie jest wyjście bo bardzo zależy mi WIFI i wbudowanym głośniku - czasem trzeba coś obejrzeć z kumplami a nie zawsze mam ze sobą głośniki... rozważałem nawet możliwość zakupu rozwiązania innej firmy Archos 5 60gb ale wiem że żadna firma jak apple nie daje takiego wsparcia po zakupie produktu. No i słąbe możliwości zakupu w naszym kraju. tak więc pomocy...

#2 Grzela

Grzela
  • 950 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 września 2009 - 11:38

Jakimi pieniędzmi dysponujesz?

#3 hybryda

hybryda
  • 85 postów

Napisano 08 września 2009 - 11:47

Faktycznie jesteś dramaturgiem. Szukaj nie boli.

#4 wlazly

wlazly
  • 47 postów

Napisano 08 września 2009 - 11:57

poczekaj do jutra na prezentacje nowych ipod'ow (w polsce pewnie beda za 3tyg do miesiaca, jak zwykle) wtedy moze znajdziesz cos dla siebie. moze ipod touch bedzie mial 32 i 64gb i wtedy kupisz sobie 32 zamiast 16....

#5 Carlst

Carlst
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 08 września 2009 - 13:07

Nawet jeśli tamte nie bedą Ci odpowiadały, to te co są teraz pewnie potanieją.

#6 cowboy

cowboy
  • 39 postów
  • SkądTarnów

Napisano 08 września 2009 - 19:09

Jakimi pieniędzmi dysponujesz?


max. 1200zł z groszami. Co do innych pytań tak wiem że jutro jest konferencja:) czekam na nią z niecierpliwością... Faktycznie 32gb to już by mi wystarczyło, Jestem tak zdesperowany że nawet przez moment myślałem nad Zune HD ale to nie jest dobry pomysł. Tak zgrzeszyłem i bardzo żałuję:D Jaką pokutę dostanę? A powiedzcie mi jeszcze czy jest bluetooth w touchu bo coś mi się obiło o uszy ale na oficjalnej stronie Apple nic nie pisze... Czy może polecicie mi jakąś alternatywę dla iPoda Touch? Może Podajcie mi zalety Touch vs. Classic+głośnik?

#7 Carlst

Carlst
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 08 września 2009 - 19:16

iPod Touch ma bluetooth ale póki co tylko do zestawów słuchawkowych.

#8 cowboy

cowboy
  • 39 postów
  • SkądTarnów

Napisano 09 września 2009 - 19:29

Jeszcze jedno pytanie bo nie wiem czy mam zwidy, ale wydaje mi się że powiększyli pojemność classica do 160gb, czy to efekt dzisiejszej konferencji?

#9 Carlst

Carlst
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 września 2009 - 21:05

Tak, zwiększyli, jednak wyjdzie także touch 64gb.

#10 cowboy

cowboy
  • 39 postów
  • SkądTarnów

Napisano 10 września 2009 - 10:07

tak to wiem, widziałem na stronie apple tylko nie byłem pewien co do classica bo jakoś nic nie pisało new ipod classic with bigger memory... także poczekam aż dojdzie to do Polski...

#11 wlazly

wlazly
  • 47 postów

Napisano 10 września 2009 - 19:45

juz w poniedzialek :D

#12 cowboy

cowboy
  • 39 postów
  • SkądTarnów

Napisano 10 września 2009 - 19:53

a i najważniejsze w sumie... mam dwa kompy w domu... ten naprawdę mój nie ma neta... i czy aby podłączyć iPoda muszę mieć internet? bo widzę że w pudełku nie ma żadnej płyty cd? pytanie dwa szukam już pół godziny i nie mogę się dowiedzieć co to jest ten jailbreak, cydia, installer i co on dokładnie zmienia? jakie są tego zalety i wady? mniemam że traci się gwarancje?

#13 Carlst

Carlst
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 11 września 2009 - 18:30

Do aktywacji iPoda wystarczy iTunes. Jailbreak umożliwia wejście na partycję systemową iPoda, czyli pozwala modyfikować system (dogrywanie różnych aplikacji, motywy, czcionki). Cydia to program poprzez który można takie modyfikacje pobierać. Gwarancji teorytycznie nie tracisz gdyż Jailbreaka zawsze można usunąć poprzez restore.

#14 cowboy

cowboy
  • 39 postów
  • SkądTarnów

Napisano 11 września 2009 - 19:14

teoretycznie... a praktycznie? jakie są szanse że sp****** mi się ipod do tego stopnia że będzie się nadawał do wyrzucenia? A może mi ktoś powiedzieć jakie aplikacje dostajemy za darmo? jest tego jakaś lista? zależy mi głównie na tych drum, guitar i innych muzycznych kitach. w gry raczej gram sporadycznie...wiem że jestem upierdliwy wybaczcie, ale jak się trzymało coś w rękach przez 15 min. to trudno mieć o tym pojęcie. ale obiecuję że się odkuję jak tylko zakupię moje cudo:)

#15 axyon

axyon
  • 141 postów
  • SkądRzeszów (pustynia iSpotowa)

Napisano 11 września 2009 - 19:51

1% albo nawet pół że jb ci coś zniszczy. A jak chcesz zobaczyć free Aplikacje tp zainstaluj itunes może już masz kliknij na iTunes store po lewej w pasku tam sobie wpisujesz co chcesz i mozesz juz pobrac tylko załóż konto. Ja osobiście jeśli chodzi o muzyczne appy to mam ze 3 pianina i jedną gitare free ale polecam płatne. Aha, do aktywacji iP nie trzeba internetu pod warunkiem że masz konto iTunes! Jak nie masz to lez gdzieś załóż u kumpla np. Jak jeszcze jakieś pytania możesz pisać na pw.

#16 jakubor

jakubor
  • 133 postów

Napisano 11 września 2009 - 20:09

nawet jak coś przypadkiem zepsujesz bo za bardzo będziesz się bawił... to i tak zrobisz dfu i restore i będzie działał, tzn wprowadzasz w tryb awaryjny ipoda(dfu) i przywracasz soft. mój ipod był "martwy", a mianowicie nie dało się go wył/wł było tylko czarne tło i jabłuszko na środku. oczywiście po tej procedurze śmiga aż miło ;D jeśli zrobisz odpowiedni jb dla softa to wszystko będzie śmigać. tzn ja np. zrobiłem na początku jb dla softu 3.0 a miałem 2.2.1, ale oczywiście odratowałem ipoda bez problemu... aplikacji darmowych jest od groma :D a jakie to aplikacje? nie da się tego opisać w poście, po prostu jest ich masa. jak zależy ci na wifi, to tylko itouch, świetnie przegląda się na nim strony www

#17 cowboy

cowboy
  • 39 postów
  • SkądTarnów

Napisano 12 września 2009 - 11:16

Jakubor to możesz mi podac jakieś linki? Kurczę nie chodzi mi iTunes na tym kompie z siecią bo nie mam SP2 w windowsie...

#18 axyon

axyon
  • 141 postów
  • SkądRzeszów (pustynia iSpotowa)

Napisano 12 września 2009 - 13:01

Hm trudno będzie , ale większość appow ma swoje strony www. Wpisz w Google coś np.: iPhone app . I będzie dużo różnych stron.

#19 jakubor

jakubor
  • 133 postów

Napisano 12 września 2009 - 16:03

wystarczy google...
np. Free iPhone Apps

#20 cowboy

cowboy
  • 39 postów
  • SkądTarnów

Napisano 13 września 2009 - 17:27

iPod touch nie dla każdego? - TECH - nowe technologie - WP.PL czy to prawda?? muszę mieć konto w itunes? żeby uruchomić iPoda Touch?

#21 axyon

axyon
  • 141 postów
  • SkądRzeszów (pustynia iSpotowa)

Napisano 13 września 2009 - 20:12

Tak , przed chwilą to napisałem , proszę czytaj moje posty. i nie martw się konto jest darmowe i wogule ale net musi być wiesz do założenia

#22 cowboy

cowboy
  • 39 postów
  • SkądTarnów

Napisano 14 września 2009 - 08:23

to będę miał problem bo mi rodzice za chiny nie pozwolą po raz kolejny stawiac systemu na ich kompie.. a nie mam na nim sp2... a nie mogę tego konta założyć przez wifi z ipoda? jeszsze raz się upewnie czy dobrze rozumiem: nie włącze ipoda, nie wgram na niego muzyki z kompa jeśli nie będę miał aktywnego konta w itunes? a jak sobie radzą ludzie z krajów w których itunes nie działa?

#23 Cichacz

Cichacz
  • 1 947 postów
  • SkądKraków / Lublin

Napisano 14 września 2009 - 13:33

a jak sobie radzą ludzie z krajów w których itunes nie działa?


Ja mieszkam w Polsce, jednak założenie konta w US nie było dla mnie problemem... ;)

a nie mogę tego konta założyć przez wifi z ipoda?

jak masz FW 3.0 to możesz

jeszsze raz się upewnie czy dobrze rozumiem: nie włącze ipoda, nie wgram na niego muzyki z kompa jeśli nie będę miał aktywnego konta w itunes?

konto nic do tego nie ma, ale sam iTunes-owszem ;)

#24 Carlst

Carlst
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 14 września 2009 - 13:42

Żeby zainstalować sp2 i 3 nie potrzeba od nowa stawiać systemu. Wystarczy je pobrać z internetu i zainstalować.

#25 axyon

axyon
  • 141 postów
  • SkądRzeszów (pustynia iSpotowa)

Napisano 14 września 2009 - 14:51

Czyli no tak bez podlaczenia iPoda i skonfigurowania możesz cieszyć jedynie obrazkiem nakazujacym ci podlaczenie do kompa. Aha dobrze ci radzę nie kupuj w Polsce za 900zł ! Sprowadz z USA za 600zl .(ceny 8gb) I jeszcze jedna rada ; nie wydawaj 4.50€ na soft 3.1 tylko weź go za free bo tak tez się da wiecej na takiej fajnej stronce gsmIT dam są różne takie fajne tematy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych