Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak udowodnic policji ze mam legalny system ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#1 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 27 października 2006 - 16:30

Jak moge panaom mundurowym udowodnic ze moj Mac OS 10.4.2 od maca mini jest legalny i ze przysluguje mi to ze gdy uszkodze plytki to moge je legalnie pobrac z netu. Czy na stronie Apple jest jakis dokument mowiacy o tym. Bo juz paru sasiadom zrobili rewizje ( z nakazem). I jak wogole udowodnic im to ze Apple dodaje systemy do komputerow za darmo :?: HELP :!: :!: :!:

#2 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 października 2006 - 16:51

hmm.. a masz papiery na to że system jest od nowości i że zakupiłeś go legalnie zanim uszkodziłeś płyte ?? I czy OS X który ściągałeś był z licencjonowanej strony (tzn. czy było przyzwolenie apple'a na rozpowszechnianie tego). Bo jak tak to nie masz sie nawet co martwić.

#3 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 27 października 2006 - 16:52

Tobie nic nie zrobia - Trzeba miec skonczone 16 lat zeby stanac do odpowiedzialnosci karnej wiec mozesz miec nawet 10.5 zainstalowany ;)

#4 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2006 - 17:09

Jak moge panaom mundurowym udowodnic ze moj Mac OS 10.4.2 od maca mini jest legalny i ze przysluguje mi to ze gdy uszkodze plytki to moge je legalnie pobrac z netu. Czy na stronie Apple jest jakis dokument mowiacy o tym. Bo juz paru sasiadom zrobili rewizje ( z nakazem). I jak wogole udowodnic im to ze Apple dodaje systemy do komputerow za darmo :?:

HELP :!: :!: :!:



pokaz im wydrukowana licencje i niech sobie poczytaja ...

#5 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 27 października 2006 - 17:10

tutaj jest napisane, co jest w każdym maku

jak jestes niepełnoletni to chyba by się rodziców uczepili, ale oni na serio tak śmigają po domach i szukają tych piratów?

#6 V_V_V

V_V_V
  • 48 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2006 - 17:31

swojego czasu u mnie na osiedlu tez tak robili, ale mieli tylko zezwolnie na przeszukanie domu, wiec wystarczylo dysk twardy w gacie schowac i nic nie mogli zrobic :/

#7 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 27 października 2006 - 18:51

co wy gadacie psy tak smigaja po domach z nakazami ??? az nie chce mi sie wierzyc coby sad wydal nakaz przeszukania nie majac podstaw...

#8 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 27 października 2006 - 19:03

Nie pisze ze mam nieoryginalnego, tylko no wiecie jak dzialaj polskie organy scigania:

"Jest rozmowa kwalifikacyjna na policjanta, przychodzi pierwszy, a panowie z komisji (dziwne bo rozmowe przeprowadza sie z reguly w cztery oczy, ale nie bedzie i tego nie kwestionujcie):

- Do youspeak English :?:

- Że co... :?:

Drugi:

- Do you speak English :?:

- Hmmmwwwhhgrreeemmm.......

Trzeci:

- Do you speak English :?:

- Yes, I do.

- Hmmjjjeesssttwwwerrrnnnmmmmm......
;) :) ;)

A co do tego chodzenia to prawda. Juz przetrzepali paru u mnie i pozlo pare tys. sie jeb**

pozdr.

#9 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 27 października 2006 - 19:11

to ja sie ciesze ze mieszkam w paromilionowym miescie i jest za malo policji na takie akcje... ;) to przecierz musi przypominac udowadnianie ze nie jest sie wielbladem... pozatym z tego co kojarze to polskie prawo nie przewiduje sankcji za wykorzystywanie nielegalnego oprogramowania do wlasnych niekomercyjnych celow... ale moze sie myle i cos w tej kwestii sie zmienilo ?

#10 V_V_V

V_V_V
  • 48 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2006 - 19:44

jezeli nie czerpiesz korzysci majatkowych to pewnie Ci umoza szybko sprawe ;p

#11 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 27 października 2006 - 19:50

ale nadal nie chce mi sie wierzyc ze sady od tak wydaja nakaz przeszukania mieszkania pod katem nielegalnego oprogramowania nie majac dowodow ani podejrzen... przeciez nie mozna podejrzewac kogos o posiadanie nielegalnego softu tylko dlatego ze posiada komputer z dostepem do netu :/ nie to zebym usprawiedliwial piractwo ale takie dzialanie troszeczke traci mi zgnilizna panstwa policyjnego gdzie kazdy jest podejrzany i na kazdego znajdzie sie paragraf... :/

#12 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 października 2006 - 20:21

ale nadal nie chce mi sie wierzyc ze sady od tak wydaja nakaz przeszukania mieszkania pod katem nielegalnego oprogramowania nie majac dowodow ani podejrzen... przeciez nie mozna podejrzewac kogos o posiadanie nielegalnego softu tylko dlatego ze posiada komputer z dostepem do netu :/

nie to zebym usprawiedliwial piractwo ale takie dzialanie troszeczke traci mi zgnilizna panstwa policyjnego gdzie kazdy jest podejrzany i na kazdego znajdzie sie paragraf... :/


Ale patrz jak szybko skarb państwa się może na tym wzbogacić...

#13 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 27 października 2006 - 20:25

Ale sprawa bedzie jak cos... ekhm... ;)

#14 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 27 października 2006 - 20:27

Ale patrz jak szybko skarb państwa się może na tym wzbogacić...


dopuki nie zaplacisz grzywny za nie posiadanie nie istniejacego certyfikatu za free soft :/

#15 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 października 2006 - 20:31

dopuki nie zaplacisz grzywny za nie posiadanie nie istniejacego certyfikatu za free soft :/


E, nie rozumiem?

#16 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 27 października 2006 - 20:32

a czemu mają nie mieć dowodów? dogadają się z providerem i widzą kto co robi w sieci, pewnie nie przyjdą do kogoś kto ściąga 5-10 mp3 na miesiąc, ale podobno( są ludzie którzy co godzinę wpisują do jakiejś wyszukiwarki "najnowsze,,new,,hit,, itp" i ściągają "żeby mieć" albo sprzedać......... to od takich może coś wycisną nikt nie jest anonimowy więc.........

#17 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 października 2006 - 20:37

ale nadal nie chce mi sie wierzyc ze sady od tak wydaja nakaz przeszukania mieszkania pod katem nielegalnego oprogramowania nie majac dowodow ani podejrzen... przeciez nie mozna podejrzewac kogos o posiadanie nielegalnego softu tylko dlatego ze posiada komputer z dostepem do netu :/

nie to zebym usprawiedliwial piractwo ale takie dzialanie troszeczke traci mi zgnilizna panstwa policyjnego gdzie kazdy jest podejrzany i na kazdego znajdzie sie paragraf... :/


Przeczytaj to sobie dokładnie:
http://www.wififorum...html&highlight=

Nie potrzeba nakazu sądu.

#18 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 27 października 2006 - 20:45

no wlasnie nie potrzeba ale musza byc silne przeslanki ku interwencji... kazda operacja policyjna musi miec podstawy prawne i wedlog mnie nie ma mozliwosci aby policja wtargnela do twojego domu tylko po to by sprawdzic twoj soft... co innego jak masz cos na sumieniu i maja przeslanki do wykonania operacji...

#19 binio

binio
  • 155 postów
  • SkądJastrzębie Zdrój

Napisano 27 października 2006 - 20:48

Przeczytaj to sobie dokładnie:
http://www.wififorum...html&highlight=

Nie potrzeba nakazu sądu.


Bez nakazu żaden policjant nie ma prawa wejść do Twojego mieszkania, choćby nie wiem co się działo. Żebyś był podejrzanym ktoś musi Cię oskarżyć. A "Ktoś" to może być np. Microsoft, ZAIKS czy inni ...
Bo na jakiej podstawie Cię nachodzą? Kto poinformował o szkodzie prokuratora?
Pani Jadzia z bloku obok :lol: :-P :lol: ?

#20 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 27 października 2006 - 20:59

W US jakby ktos tak sprobowal Cie przeszukac nawet z nakazem, ale bez ZADNYCH podstaw tak, jak oni robia to by sie dopiero wojna rozpetala :D A sprobuj zrobic wlasnie tak!!!! Jak zapukaja Ci pod drzwi i pokaza nakaz powiedz pod jaka podstawa? Popwiedz, ze nawet z nakazem nie maja prawa gdyz naruszaja twoj 4th Amendment about Searches and Seizures (Przetlumaczcie mu bo nie wiem jak to sie po Polsku mowi) Nie wiem czy w Polsce to zadziala, ale warto sprobowac gdyz nikt nie ma prawa przeszukiwac od tak bez powodu! Pozdrawiam.

#21 Maslav

Maslav
  • 128 postów

Napisano 27 października 2006 - 21:34

Pamiętam jak 2 lata temu poszła plotka na cały internet że policja wchodzi do mieszkań i rekwiruje komputery. Okazało się że i owszem rekwiruje ale jako dowody w sprawie przeciwko jakiejś małej firmie sprzedającej klientom komputery z nielegalnym Windowsem.

A co do tego chodzenia to prawda. Juz przetrzepali paru u mnie i pozlo pare tys. sie jeb**


Podaj proszę jakieś szczegóły: kto, ile, za co zapłacił. Bo jakoś nie trzyma się kupy ta historia. Na osiedlu nie takie plotki chodziły :)

Nawiązując do tytułu topic'u jak udowodnić że mam zarejestrowanego Textmate'a :rolleyes:

#22 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 października 2006 - 21:36

U mnie na dzielnicy jak byłem w sieci osiedlowej tez chodzili, ale tylko do administratora sieci ;)

#23 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 27 października 2006 - 21:44

Ale sprawa bedzie jak cos... ekhm... ;)

Sprawa? Kumplowi zrobili nalot ponad rok temu, niby chodziło o filmy które posiadał, ponoć ktoś doniósł. Skończyło się na tym że przetrzepali sprzęt no i oczywiście na HD pełno programów wiadomego pochodzenia. Tak więc kumpla na komisariat, tam spisali protokół, a komputer zabrali jako dowód rzeczowy i do ubiegłego miesiąca cisza. Teraz dopiero , po roku, wezwali go i powiedzieli że filmy mu odpuszczą bo nikt się niezgłosił kto by chciał wnieść sprawę, natomiast beknie za niektóre programy bo tu się chętni znaleźli do skarżenia. Tylko kłopot w tym że nadal nie wie kiedy to się skończy, jak dokładnie się skończy, a komputera do tej pory mu nie oddali. Wyrok otrzyma pocztą.
Jeżeli to faktycznie tak wygląda, to niezły burdel .

#24 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 27 października 2006 - 22:06

Jeśli chodzi o takie naloty, to nie dalej jak 4 lata temu w miejscowości niedaleko mnie (ok 5000 mieszkańców) panowie w niebieskich mundurkach zapukali do drzwi mojego znajomego, który trudnił się procederem sprzedaży różnych rzeczy na płytkach ;) No i miał chłopak pecha, nowiutkiego matiza sprzedać musiał...

#25 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2006 - 22:18

no wlasnie nie potrzeba ale musza byc silne przeslanki ku interwencji... kazda operacja policyjna musi miec podstawy prawne i wedlog mnie nie ma mozliwosci aby policja wtargnela do twojego domu tylko po to by sprawdzic twoj soft... co innego jak masz cos na sumieniu i maja przeslanki do wykonania operacji...


A obawiasz się czegoś, że tak się bulwersujesz? I dobra, niech łapią złodziei.

I nie mówi/pisze się psy tylko policja. Jeśli już chcesz kogoś obrażać to możesz to robić w łagodniejszy sposób.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych