Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

LetMeKnow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 31 sierpnia 2009 - 18:23

Witam

iTunes Store

Chyba pierwsza po komunikatorach i poczcie aplikacja, która zaprzęga push notifications do czegoś użytecznego. Z grubsza możemy być informowani o:

1. Zagrożeniach pogodowych. Z tego co widzę większe miasta w Polsce są dostępne. Tylko czy u nas są tornada?
2. Zmianach na stronach internetowych, zmiana musi być większa niż 15% aby ograniczyć ilość nieistotnych powiadomień.
3. Nowych ofertach na amerykańskim CraigsList (w planach podobno ebay - to by było coś)
4. Czy dany serwer (IP) bądź strona www żyje i jak długo nie żyła.
5. Zmianach indeksów amerykańskich, i spółki i indeksy zbiorcze. NYSE i NASDAQ jest obsługiwany.
6. Nowych filmach na youtube
7. Nowych postach na Twiterze
9. Nowych postach w feedach RSS.

Działa to tak, że każda usługa np.: sprawdzanie nowych wiadomości na konkretnym feedzie rss zajmuje nam jeden slot. Mamy do dyspozycji 5 takich slotów. Kolejne możemy dokupić. Za następnych 5 płacimy 3-4 dolce. Dane są odświeżane co około 15-20 minut. Możemy dokupić sprawdzanie co 5 minut (drogo - 10 dolców - ale czasami warto).
Działa dobrze, używam do RSS glównie i nie mam zastrzeżeń. Aplikacja ma całkiem fajny RSS reader zintegrowany, tzn. ładnie renderuje i jest szybki.
Na razie nie działa in-app buying do dokupywania usług ale support ma na to sposób (nie wiem jaki) więc jeśli 5 slotów to za mało możemy się z nimi skontaktować.
Sympatyczne narzędzie, dobrze napisane, sprawnie działające.

#2 Carlst

Carlst
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 31 sierpnia 2009 - 18:46

A jak z baterią? Bardzo to ciągnie?

#3 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 31 sierpnia 2009 - 19:32

Tyle co każdy serwis push notifications. Czyli nic ponad to co zużyje rozświetlający się ekran z komunikatem co jakiś czas. Samo push notifications poprzez utrzymanie połączenia z serwerem poprzez deamon działający w tle trochę żre ale niedużo. Jak już PN jest aktywne to każda dodatkowa usługa z niego korzystająca jest właściwie gratis. Ilości danych też są symboliczne. Dostaję dziennie około 40 różnych komunikatów push. Zużywam około 100-150kB transferu naliczanego co 1kB.

#4 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 sierpnia 2009 - 20:38

A jak z baterią? Bardzo to ciągnie?


Zależy ile wyskoczy niusów. U mnie nieraz w Byline po 100+ wyskakuje.
Bateria to pół biedy, gorzej z transferem danych.

#5 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 31 sierpnia 2009 - 21:05

A Byline w ogóle obsługuje PN?

#6 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 sierpnia 2009 - 21:18

Nie, ale wydaję mi się, że PN w RSS readerach jest niepotrzebne.

#7 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 31 sierpnia 2009 - 21:27

Kwestia gustu. Selektywnie może być bardzo przydatne. Ale jakby chcieć dostawać wszystko przez PN to pewnie ekran by nigdy nie zdążył zgasnąć. Ale same w sobie wpisy RSS dużo nie zajmują to jest sam tekst, około 1kB to 1000znaków, grafikę można wyłączyć w readerze albo sam jest inteligentny i ładuje ją tylko wtedy kiedy zaglądamy do danej wiadomości. PN są jeszcze mniejsze, paredziesiąt bajtów na wiadomość.

#8 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 sierpnia 2009 - 22:39

W moich ustawieniach Byline pobiera teksty i małe zdjęcia, dlatego, że istnieje możliwość przeglądania wpisów offline.

#9 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 31 sierpnia 2009 - 22:56

Newsstand jest pod tym względem elastyczniejszy. Ściąga zdjęcia tylko wtedy kiedy się mu wciśnie, że chce się przeglądać wpisy offline. Jak się nie wciśnie to zdjęcia ładuje dopiero jak się wchodzi w dany wpis.

#10 marklar

marklar
  • 101 postów
  • SkądLondyn

Napisano 01 września 2009 - 13:19

Witam

iTunes StoreChyba pierwsza po komunikatorach i poczcie aplikacja, która zaprzęga push notifications do czegoś użytecznego


nie pierwsza. od kilku tygodni aplikacja ebay ma pusha, iFooty informujace o wynikach pilki noznej, tioti tv+ przypominajacych o programach telewizyjnych... dla mnie to bardziej uzyteczne niz zmiany indexow na wallstreet :)

#11 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 01 września 2009 - 13:56

Każdy ma własne priorytety. ebay ma pusha ale tylko dla sytuacji przelicytowania oraz aukcji obserwownych. Nie ma natomiast dla nowych aukcji (spełniających określone kryteria). Innymi słowy za pomocą tego appa nie złapie się okazji (w dobrym sensie tego słowa) albo nie będzie informowanym o nowych przedmiotach w danej kategorii. Bez tego natychmiastowość PN nie daje istotnej przewagi.

#12 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 21 września 2009 - 19:21

Polecam tę aplikację. Sam zakupiłem ją głównie dla RSS Push - działa wyśmienicie. Kolejny update będzie zawieral push dla dowolnego konta mailowego. Ja już teraz jestem beta testerem tej funkcji, działa znakomicie.

#13 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 21 września 2009 - 19:58

>reaper Zasugeruj autorowi by zrobił osobne dźwięki dla każdej subskrypcji. Bo jakoś nie wydaje się przekonany.

#14 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 21 września 2009 - 20:19

Ja mam obecnie 15 subskrypcji,wiadomosci przychodza co kilka sekund..gora minut-dzwieki mam wylaczone,bo chyba bym oszalal.

---- Dodano 21-09-2009 o godzinie 21:23 ----
Swoja droga..push z mailem przychodzi natychmiast-nie ma czasu oczekiwania 5 czy 15min.Poza tym chyba cos om sie popsulo bo do mnie pushe przychodza czesciej niz co 15min,a tego dodatku nie kupowalem-moze przypadkiem to wlaczyli.

Rozne dzwieki do kazdej subskrypcji nic ci nie dadza,bo albo co 15 albo co 5min(jesli wykupisz) bedziesz dostawal na raz wszystkie push'e.

#15 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 21 września 2009 - 23:23

Dadzą, dadzą... dzięki temu będę mógł sobie ustalić priorytety. I jeśli dostanę coś naprawdę ważnego, dajmy na to alert giełdowy po dźwięku będzie można od razu odłowić co istotne. W szczególności byłoby można wyłączyć dźwięki nie dla wszystkich ale dla wybranych subskrypcji. A tak to wszystko miesza się w jedną informacyjną kluchę. Ja dostaję zawsze wiadmości jedna po drugiej. Jeśli w kolejce jest więcej niż jedna to w 20 sekundowych odstępach. Sam o to walczyłem. Do nadmiaru powiadomień zaś ma być filtracja wiadomości po słowach kluczowych. Tak przynajmniej było w planach jeszcze niedawno. Innymi słowy, nawet jak Ci nie pasuje to mam prośbę byś mimo wszystko mu to zasugerował. Zawsze kolejny kamyczek do ogródka. Tobie nie zaszkodzi, a mnie niemal życie ratuje.

#16 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 22 września 2009 - 06:23

Wyslalem.Dam znac jak uzyskam odp.

---- Dodano 22-09-2009 o godzinie 19:09 ----
wersja 2.1 poszła do akceptacji do app store, bedzie miala custom sounds.

pozdro.

#17 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 22 września 2009 - 18:44

Miodzio... masz dar przekonywania... dzięki!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych