Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z wyborem karty muzycznej - Apogee Duet , Edirol FA 101, Alesis io|26


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#26 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 sierpnia 2009 - 23:15

Pyramix do montażu konwertuje DSD do PCM

#27 Grooveman

Grooveman
  • 108 postów

Napisano 25 sierpnia 2009 - 11:58

Pyramix do montażu konwertuje DSD do PCM


zgadza się.

Pozdro
Groover

#28 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 26 sierpnia 2009 - 19:04

super wydajna karta, w dwóch odsłonach:
sprzętowy portal gitarowy E-GITARA | gitary elektryczne | gitary basowe | gitary akustyczne | wzmacniacze | efekty | - Guitar Rig 3 Control Edition - interfejs audio dla gitarzysty z wirtualnymi wzmacniaczami i efektami
e-muzyk | sprzęt studyjny, preampy mikrofonowe i mikrofony, monitory studyjne, interfejsy audio, syntezatory, pianina cyfrowe, programy muzyczne, samplery, wtyczki VST | Native Instruments Guitar Rig 3 XE Session I/O - wirtualny wzmacniacz gitarowy i
Pozdro
Groover


No wlasnie. Ja w sumie nienawidze obslugi posprzedazowej w Native Instruments (po wielkich miesiecznych bojach wymienili mi padnieta plyte, i to zamiast obiecanego kuriera przyszla zwykla poczta, do skrzynki) ale musze przyznac ze sprzet i soft ktory robia w branzy muzycznej nalezy do ekstra ligi, ich sprzet to klasa premium pod kazdym wzgledem. Zeby tylko mieli lepszy helpdesk....

#29 Makus

Makus
  • 60 postów
  • SkądPoznan

Napisano 10 września 2009 - 10:07

No i zakupiłem Apogee duet no i satysfakcja w pełni, choć dziś pojawił się problem a mianowicie włączam dziś monitory do odsłuchu no i słysze nieprzyjemny szum dość mocny, nie wiem co się dzieje, sprawdzam kable muzyczne itp. ale tu wszystko ok. Okazuje się że zewnetrzny monitor a dokładnie wyjście DVI tak paskudzi. Można temu jakość zaradzić nie wyjmując go z gniazda? bo po wyjęciu jest wszystko dobrze. Dlaczego tak ten kabel sieje na karte.....?

#30 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 10 września 2009 - 10:21

To jak juz kupiles Dueta to teraz poki czas dokup taki pierdolnik:
Apogee duet: BREAKOUT
Bo ten chory patent Apogee z kablami na donglu ma taka wade ze te kable lubia padac (sa slabej jakosci i po ilus tam zgieciach przestaja kontaktowac). Do tego stopnia ze zewnetrznej firmie sie oplaca robic tylko zastepcze dongle do Dueta :)

A co do szumu: 3 sekundy z google i masz....
Apple - Support - Discussions - audio noise when using DVI out ...

#31 Makus

Makus
  • 60 postów
  • SkądPoznan

Napisano 10 września 2009 - 13:25

To jak juz kupiles Dueta to teraz poki czas dokup taki pierdolnik:
Apogee duet: BREAKOUT
Bo ten chory patent Apogee z kablami na donglu ma taka wade ze te kable lubia padac (sa slabej jakosci i po ilus tam zgieciach przestaja kontaktowac). Do tego stopnia ze zewnetrznej firmie sie oplaca robic tylko zastepcze dongle do Dueta :)

A co do szumu: 3 sekundy z google i masz....
Apple - Support - Discussions - audio noise when using DVI out ...


Podzienkować Królu Złoty,
no to zajeb. tyle sosu na karte poszło a tu jeszcze jakieś wydatki.... breakouta chyba w Polsce się nie kupi..? poryłem troche po stronach i echo....półki co kable narazie działają będe je pieścić jak narazie.

A co do noisu DVI nie bardzo kumam english :/ i nic z tego nie wiem.
że jakić adapter potrzebny.......

#32 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 września 2009 - 13:52

Ogólnie chodzi o przerwanie petli indukcyjnej między Maczkiem a wzmakiem. Można to zrobić odłączając ekrany kabli audio łączących Dueta ze wzmacniaczem.

#33 Makus

Makus
  • 60 postów
  • SkądPoznan

Napisano 10 września 2009 - 14:33

Ogólnie chodzi o przerwanie petli indukcyjnej między Maczkiem a wzmakiem. Można to zrobić odłączając ekrany kabli audio łączących Dueta ze wzmacniaczem.


Hmmm nie łapie zbytnio nawet po polsku:-) o jakie ekrany kabli chodzi...?
Dueta mam podbietego do monitorów aktywnych, kablami mono 2x

#34 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 września 2009 - 14:58

W totalnym uproszczeniu: Wewnętrzny sztyft cincha (RCA) przenosi sygnał gorący - czyli muzykę. Ekran to ten pierścień dookoła sztyftu. Służy tylko do ekranowania od zakłoceń gorącego sygnału i podłączony jest do ziemi. Jeżeli zostanie zaindukowany prąd, który popłynie ekranem, w głośnikach pojawia się brum. Jeżeli mamy długi kabel bez ekranu, to na gorącym sygnale mogą pojawić się zakłocenia RF - np. lokalna rozgłosnia radiowa, pykanie tyrystorów, szum itp. Jeżeli kabel bez ekranu jest krótki, ryzyko odłączenia ekranu jest niewielkie. Pytanie za 100pkt. : jak odłączyć ekran nie uszkadzając kabli Dueta?

#35 Makus

Makus
  • 60 postów
  • SkądPoznan

Napisano 10 września 2009 - 15:07

Dzięki kokos rozjaśniłeś mi troche problem, z którym i tak nic nie zrobie bo nie znam odp.za 100pkt. A czy zastępując kabelki od dueta breakout'em problem może zniknąć...?

#36 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 września 2009 - 15:16

Nie. Musisz zrobić dwa kable od Dueta do wzmaka z wtyczkami w których ekran będzie podłączony tylko z jednej strony kabla. Kup kable przejściówki z rozbieralnymi wtykami i wewnątrz dwóch wtyczek po jednej stronie kabla odetnij ekrany.

#37 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 11 września 2009 - 00:46

Podzienkować Królu Złoty,
no to zajeb. tyle sosu na karte poszło a tu jeszcze jakieś wydatki.... breakouta chyba w Polsce się nie kupi..? poryłem troche po stronach i echo....półki co kable narazie działają będe je pieścić jak narazie.

A co do noisu DVI nie bardzo kumam english :/ i nic z tego nie wiem.
że jakić adapter potrzebny.......



Cy masz gniazdko z prawdziwym zerem na bolcu ?
Zasilaj wszysto z jednego gniazdka
Jeśli wszystkie graty masz pospinane kablami z ekranem to spróbuj podłączyć uziemienie tylko
do jednego urządzenia np do wzmaka

#38 Makus

Makus
  • 60 postów
  • SkądPoznan

Napisano 12 września 2009 - 00:21

Cy masz gniazdko z prawdziwym zerem na bolcu ?
Zasilaj wszysto z jednego gniazdka
Jeśli wszystkie graty masz pospinane kablami z ekranem to spróbuj podłączyć uziemienie tylko
do jednego urządzenia np do wzmaka


Tak, wszystko podpięte do gniazdka z zerem poprzez listwy.
Tak dla jasności mojej - ekran to ten miedziany włóknisty spleciony przewód?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych