Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Memorex miniMove Mi3x Boombox for iPod


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 18 sierpnia 2009 - 11:34

[newshuge]http://farm4.static....9cb981d92_o.png[/newshuge]
Firma Memorex wprowadza na polski rynek nową linię sprzętu audio. We wrześniu zadebiutuje u nas szereg urządzeń stworzonych specjalnie z myślą o kobietach. Będą to m.in. przenośne radia, zestawy do karaoke, zegary z radiem oraz odtwarzacze CD - większość oczywiście kompatybilna z produktami Apple. MyApple.pl przetestowało już jedno urządzenie z tej kolekcji, zapraszamy do recenzji produktu o nazwie Memorex miniMove Mi3x Boombox for iPod.

Dołączona grafika


Wygląd

Wygląd turkusowego miniMove Mi3x jak najbardziej odpowiada określeniu „sprzęt dla kobiet”. Urządzenie przypomina damską torebkę, jest wykonane z plastiku, ma metalową ramkę wokół złącza iPoda oraz 7 pokrytych gumą przycisków na przednim panelu. Połączenie bieli ze srebrem i turkusem wygląda bardzo elegancko, każda zapytana przeze mnie kobieta natychmiast chciała coś takiego postawić w swojej sypialni.

W zestawie oprócz samego miniMove, znajdziemy oczywiście instrukcję obsługi, zasilacz, pilot na podczerwień i 5 przejściówek, pozwalających na podłączenie różnego rodzaju iPodów. Wraz z 4 bateriami AA całość waży tylko kilogram, świetnie więc nadaje się jako przenośny odtwarzacz muzyczny.

Dołączona grafika


Możliwości

Główną funkcją miniMove Mi3x jest odtwarzanie muzyki zapisanej na naszym iPodzie. Wybieramy odpowiednią dla naszego modelu przejściówkę i wkładamy odtwarzacz do złącza w górnej części urządzenia. Dźwięk od razu przełącza się na głośniki miniMove. Mamy także możliwość przeglądania naszej biblioteki muzycznej przy pomocy przycisków sterujących urządzenia. Tu niestety natykamy się na pierwszy problem - o ile guma, którą są one pokryte, jest bardzo miła w dotyku, to już samo ich wciskanie nie należy do najprzyjemniejszych. Przyciski stawiają za duży opór - nie wyobrażam sobie, by jakakolwiek kobieta potrafiła korzystać z nich nie przytrzymując przy tym urządzenia drugą ręką. Niewiele lepiej jest w przypadku przycisków na pilocie - ich opór sprawia wrażenie, że projektanci przecenili trochę możliwości delikatnej dłoni kobiecej.

Do wszystkiego można się jednak przyzwyczaić i już po kilkugodzinnym korzystaniu z miniMove przyciski nie powinny sprawiać takiego problemu. Oprócz funkcji odtwarzania muzyki z iPoda jest też możliwość słuchania radia - możemy zapisać 10 wyszukanych przez nas stacji, po których będziemy mogli przełączać się przy pomocy przycisku Preset. Istnieje też możliwość słuchania muzyki z zewnętrznego źródła dźwięku podłączonego do miniMov.

Dołączona grafika


Dźwięk

Jak na sprzęt o taki małych rozmiarach i niewielkiej planowanej cenie jakość dźwięku jest całkiem dobra. Tony średnie i wysokie brzmią czysto, dopiero przy ustawieniu wyższego poziomu głośności odczuwa się pewne zniekształcenia. Fanki głębokiego basu będą zawiedzione - „boombox” występuje tylko w nazwie. W miniMove wbudowano 4 predefiniowane ustawienia equalizera, nie mają one jednak znaczącego wpływu na sam dźwięk.

Dołączona grafika


Kompatybilność z iPodami

Połączenie miniMove z wszelkiej maści odtwarzaczami Apple nie nastręcza żadnych problemów. Sprzęt pomyślnie zaliczył próbę współpracy z iPodem nano 4 generacji, iPodem video 5 generacji, iPodem touch oraz iPhonem 3G. Po „zadokowaniu” możemy już wygodnie rozsiąść się w fotelu i przy pomocy pilota przełączać się pomiędzy odtwarzanymi utworami. Przydatna jest również opcja automatycznego ładowania odtwarzaczy Apple - dzięki temu nie musimy się martwić, że podczas słuchania muzyki nagle zabraknie nam energii w iPodzie.

Dołączona grafika


Podsumowanie

miniMove Mi3x jest sprzętem przyciągającym uwagę. Nieszablonowy wygląd oraz odważne kolory mogą spodobać się wielu kobietom, które dotąd mogły poczuć się pomijane przez producentów akcesoriów do iPodów. Myślę, że sprzęt zadowoli wszystkich, którzy szukają ładnego, lekkiego i mobilnego urządzenia, które pozwoli na słuchanie swojej muzyki zarówno w sypialni czy łazience jak i nad mazurskimi jeziorami lub bałtyckiej plaży.

miniMove Mi3x nie jest jeszcze dostępny w Polsce - cenę i sieć sprzedaży podamy Wam jak tylko informacja ta będzie dostępna publicznie.

Sprzęt do recenzji dostarczyła nam firma PLEON Sp. z o.o.
ul. Burakowska 5/7
01-066 Warszawa

Dziękujemy!



Dołączona grafika


Dołączona grafika

[newsindexhuge]http://farm3.static....b6b654d9d_o.jpg[/newsindexhuge]
[newsindexsmall]http://farm3.static....ff14a8c1b_o.jpg[/newsindexsmall]
[articleindexsmall]http://farm3.static....b8fff0c20_o.png[/articleindexsmall]

#2 iHarry

iHarry
  • 12 postów
  • SkądRybnik

Napisano 19 sierpnia 2009 - 13:40

Można podłączyć do tego najnowszego ipoda shuffle?

#3 SebaSonido

SebaSonido
  • 623 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 19 sierpnia 2009 - 13:48

Ładnie się prezentuje z moim iPodem :D Dobra recka! ;)

#4 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 19 sierpnia 2009 - 13:50

Dzięki Sebastian za użyczenie swojego białego iPoda, ze wszystkich sprzętów on najlepiej pasował do miniMove.

#5 Rebel

Rebel
  • 179 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 19 sierpnia 2009 - 13:53

A cos bardziej meskiego tez bedzie? To cudo faktycznie nawet czarne jest dosyc damskie. Szukam czegos co odtwarza mp3 z CD (bo na DVD to chyba nie ma niczego), z radiem i wejsciem do iPhona. Jakby budzilo tez bym sie nie obrazil.

#6 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 19 sierpnia 2009 - 13:58

@Rebel:
Np. to: Memorex

#7 ademiu

ademiu
  • 984 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 sierpnia 2009 - 13:58

Eeeee to ja wole coś takiego Prawdziwy oldschool ... :-D

#8 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 sierpnia 2009 - 14:27

Szczerze mówiąc jeden z brzydszych boomboxów jaki został stworzony do iPoda (chodzi mi konkretnie o kolor testowanego modelu, czarny całkiem się prezentuje). Na zdjęciach wygląda tandetnie - jak chińskie radyjka z bazaru, nie wiem jak jego rzeczywista jakość wykonania/materiałów, ale takie sprawia wrażenie.

#9 boosman

boosman
  • 131 postów
  • SkądRybnik

Napisano 19 sierpnia 2009 - 14:31

Wygląda trochę tandetnie ;) Mam skojarzenia ze sprzętem od ruskich z targu ;)

#10 iMilosz

iMilosz
  • 44 postów
  • SkądNew York

Napisano 19 sierpnia 2009 - 15:14

Ładne to podsumowanie plusów i minusów :) I ładnie opracowana recenzja :) Ale się na te głośniczki nie skuszę ;) PS. Trochę poruszona ci wyszła fota z iDotykiem :P Faktycznie ta antena to mi się kojarzy tandetnie. Miałem kiedyś takie stare radio i miało taką antenę :) Trochę więcej inwencji w styl mnie to nie wygląda jak coś do użądzen Apple, badziej jak coś z tą opcję ale nie ukierowane w to :)

#11 iPaweł

iPaweł
  • 811 postów
  • SkądПри́п'ять

Napisano 19 sierpnia 2009 - 15:24

Straszny brzydal, wygląda strasznie tandetnie jak radyjko na plaże takie z "bazarku". Przekombinowanie powinno być minimalistycznie a wyszedł odpustowy grajdołek. Odejmować znaczy dodawać :)

#12 jdw

jdw
  • 4 postów
  • Skądwrocław / łódź

Napisano 19 sierpnia 2009 - 16:58

a jaką moc mają te "głośniki"?

#13 wujek_zed

wujek_zed
  • 391 postów

Napisano 19 sierpnia 2009 - 18:26

Straszny badziew. niejeden Steve J. by się obruszył za podłączanie iCzegokolwiek do tego.

#14 zwirek

zwirek
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2009 - 18:42

komu się*podobało? wpisujcie miasta! :P

#15 budzik1

budzik1
  • 347 postów

Napisano 19 sierpnia 2009 - 19:03

Recenzja ok, ale sam produkt strasznie tandetny i brzydki. Kojarzy mi się z radyjkami za 10 zł z Tesco czy innej Biedronki...


... każda zapytana przeze mnie kobieta natychmiast chciała coś takiego postawić w swojej sypialni.


Dołująca informacja. Współczuję gustu koleżankom :lol:

#16 NUDisten

NUDisten
  • 14 postów

Napisano 19 sierpnia 2009 - 19:10

na zdjęciu wygląda jak radyjko na baterie z wiejskiego odpustu - mogliście jeszcze przez niego przewiesić jakiś medalik z Matką Boską ;p

#17 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2009 - 19:46

co to za plus "możliwość ładowania ipod'a" ??

#18 mlevvy

mlevvy
  • 208 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpnia 2009 - 06:49

Moim zdaniem, w minusach brakuje "bardzo kiepawy dzwięk". Co jak co, ale tak małe głośniczki mimo postępu technologicznego, nie grają dobrze. Mogą tylko robić hałas.

#19 filemoon

filemoon
  • 137 postów
  • SkądDublin

Napisano 20 sierpnia 2009 - 07:02

Popieram - straszny wyglad. Radyjko za 10 zl + obsluga iPod'a. Chinski design (+jakosc) + iPod = kompletna klapa.

#20 auntie_alicia

auntie_alicia
  • 74 postów
  • SkądWarschau, Poland

Napisano 20 sierpnia 2009 - 14:05

Ale niby czemu zaraz "kobiece"?! Bo takie brzydkie? Bo tanie i średniej jakości?!.... Hmmm..... Bardzo mnie takie coś uruchamia.... Myślę że to niepotrzebne, nazywać coś "kobiece" tylko dlatego że jest w kolorze innym niż czarny lub szary i że wygląda dziwacznie. Panowie, troche bardziej nas doceniajcie :-D ...a recenzja świetna :-)

#21 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 20 sierpnia 2009 - 17:13

Ale niby czemu zaraz "kobiece"?!



Producent w ten sposób reklamuje swój produkt - to nie nasz wymysł :) Płeć piękna to w tym przypadku po prostu docelowy nabywca.

#22 budzik1

budzik1
  • 347 postów

Napisano 21 sierpnia 2009 - 00:25

Producent w ten sposób reklamuje swój produkt - to nie nasz wymysł :) Płeć piękna to w tym przypadku po prostu docelowy nabywca.


I jak widać po wpisie koleżanki auntie_alicia grupa docelowa została chyba wybrana pochopnie. Jak się okazuje nie tylko faceci oceniają że to tandeta :lol:

#23 auntie_alicia

auntie_alicia
  • 74 postów
  • SkądWarschau, Poland

Napisano 21 sierpnia 2009 - 14:57

Producent w ten sposób reklamuje swój produkt - to nie nasz wymysł :) Płeć piękna to w tym przypadku po prostu docelowy nabywca.


No to się trochę jak facet poczułam... ;-)

#24 Fikou

Fikou
  • 475 postów
  • SkądStettin, Poland

Napisano 11 września 2009 - 10:39

do minusów dopisz wygląd. Prezentuje się jak zabawki z rynku

#25 majkelx

majkelx
  • 2 postów

Napisano 29 września 2009 - 12:52

Do Autora:
Wiesz co zerżnąć artykuł z aukcji internetowej... wstydź się!
[url=http://www.allegro.pl/item754483819_przenosne_glosniki_ipod_iphone_mp_memorex.html]Przenośne głośniki, ipod, iphone, mp, MEMOREX (754483819) - Aukcje internetowe Allegro[/url]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych