Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Powerbook 400Mhz/1mb cache/64mb/10gbhd/8mb video


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 LIJON

LIJON
  • 83 postów
  • Skądwrocław

Napisano 15 sierpnia 2009 - 18:59

witam Jestem posiadaczem białego macbooka 2.16...ale sprawa dotyczy komputera jak w temacie : Powerbook 400Mhz/1mb cache/64mb/10gbhd/8mb video Dobry znajomy dostał go w prezencie z usa - bez płytek ze zlamanym cdromem(klapka) i zasilaczem. Obecnie jest tam system osx 9.2... Twierdził że można było wcześniej uruchomić na nim 9.2 i tigera tylko nie wiem jakiego, ale jego syn coś ponaciskał i został tylko ten 9.2. Pomimo mojej dość poprawnej znajomości leoparda - przy tym jego kompie zamarłem, sprawdziłem dysk i nie ma tam śladu po innym systemie niż 9.2 więc się zastanawiam jakim cudem można było tam wybierać cokolwiek przy starcie.... Ale sprawa tak naprawdę dotyczy pomocy przy zainstalowaniu na nimwersji nowszej czyli 10.2 lub 10.3... Czy ewentualnie by Ktoś pomógł z instalacją??? sławek

#2 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 15 sierpnia 2009 - 19:08

za mało ramu na OSX,ten wymaga przynajmniej 128 MB do zainstalowania 10.2,sama instalacja sprowadza się w zasadzie do wduszenia C przy odpaleniu i wskazaniu partycji docelowej i sformatowaniu dysku (prawie jak w Windzie)

#3 LIJON

LIJON
  • 83 postów
  • Skądwrocław

Napisano 15 sierpnia 2009 - 19:45

aaaaa to zadziwie:) właśnie nowe odkrycie......przy wciśniętym klawiszu "x" i włączeniu uruchomił osx 10.2.8....... masakra nawet to chodzi - czyli już po kłopocie...nie wiem jak to działa że sa 2 systemy ale mogę mu oddać kompa ...

#4 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 15 sierpnia 2009 - 19:59

widocznie miał ustawiony jako dysk startowy partycje z Classic'iem,ale i tak za mało ramu jak na OSX

#5 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 15 sierpnia 2009 - 20:11

Przejdź do Applications -> System Preferences -> Startup Disk. Tam będziesz mógł*ustawić, żeby Mac OS X uruchamiał się automatycznie przy starcie komputera.

#6 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 16 sierpnia 2009 - 16:31

Podpakuj ramu do 128 to pójdzie 10.3, a jak 256 to i na 10.4 poszalejesz(o ile ma Fire-Wire, "pseudo"zabezpieczenie przed używaniem 10.4 bo "komp może być za słaby", łatwe do ominięcia). Warto jednak wsadzić ramu(i wymienić CD-rom o ile stary jest nieużywalny), więcej softu na 10.3 jest.

#7 maest

maest
  • 44 postów

Napisano 16 sierpnia 2009 - 19:31

Tak do końca to nie wiadomo ile faktycznie pamięci ma ten Powerbook Lombard - opis z tematu sprawia wrażenie przepisanego z naklejki spod spodu laptopa, czyli w konfiguracji w jakiej wypuścili go z fabryki. Tak czy owak do tego modelu wejdzie max. 512mb ramu (2x 256mb 16 chipowe - niestety drogie), a Tigera można zainstalować przez xpostfacto. Poprawka: to może być jednak Pismo; sądziłem, że sprzedawali je tylko ze 128mb ramu, ale się pomyliłem. Jeśli laptop ma port firewire, to jest to Pismo (na dole ekranu pisze też Powerbook G3, a nie jak w Lombardzie: Mackintosh Powerbook G3). W takim wypadku można włożyć max. 1GB ramu oraz zainstalować bez problemu Tigera pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych