Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 3G, CYDIA - deinstalacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 arekjaniak

arekjaniak
  • 108 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 sierpnia 2009 - 11:41

Witam! Ostatnio przechodząc do innej sieci musiałem oddać iPhone'a do zdjęcia SIM-LOCK'a. Po odebraniu telefonu zauważyłem, że mam wgrany program CYDIA. Kilka pytań od nowicjusza: 1) Jak sprawdzić jakie programy są zainstalowane? 2) Jak usunąć ewentualne programy? 3) Gdybym chciał odinstalować "Cydia" to jak to zrobić (jej odinstalowanie jest równoznaczne ze stratą SIM-LOCK'a?) 4) U poprzedniego operatora miałem w abonamencie wliczony internet, teraz nie mam i dlatego zastanawiam się czy korzystanie z "Mapy" jest płatne, czy to działa na zasadzie GPS'a? Dziękuję i pozdrawiam!

#2 Andreas1000

Andreas1000
  • 295 postów
  • SkądGliwice

Napisano 13 sierpnia 2009 - 11:51

By sprawdzić jakie programy sa zainstalowane, trzeba wejść w manage-packages, usuwając kliknąć na program następnie modify-remove.

#3 chris125

chris125
  • 238 postów
  • SkądOstrołęka

Napisano 13 sierpnia 2009 - 12:09

3) nie da się usunąć samej cydii tylko jak już coś to odtworzenie softu co wiąże się z powrotem simlocka. 4) korzystanie z mapy google jest płatne bo ściaga mapy z internetu

#4 arekjaniak

arekjaniak
  • 108 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 sierpnia 2009 - 12:13

OK, dzięki wielkie!
Przeleciałem cały ten spis i jestem w ciężkim szoku, ponieważ pojawiła mnie się cała lista programów :P (wiele nazw linuksowych)
Skąd mam wiedzieć co mogę usunąć? Jaką mam pewność, że CYDIA sama nie łączy się z internetem czy coś, bo nie chciałbym po odebraniu faktury umrzeć na atak serca.

@chris125 - podziękował :)
Czyli muszę żyć z tym programem, tylko czy nasze wspólne życie jest bezpieczne? (czyt. wyżej sprawę z netem)

#5 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 13 sierpnia 2009 - 12:17

Możesz też samemu zdjąć sobie Sim-Locka i poinstalować co ci jest potrzebne. Czyli restore i jailbreake. Wszystko masz na forum.

#6 chris125

chris125
  • 238 postów
  • SkądOstrołęka

Napisano 13 sierpnia 2009 - 12:19

cydia sama z siebie nie łączy się z internetem :) tyle że w tym spisie jest wszystko razem i appsy i repo i themesy

#7 kalboy92

kalboy92
  • 458 postów
  • SkądKalisz

Napisano 13 sierpnia 2009 - 12:26

Cudie chcesz usuwać? :P wg. mnie ten telefon bez niej jest niczym ^^ !

#8 arekjaniak

arekjaniak
  • 108 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 sierpnia 2009 - 12:32

@pio11 - życie nauczyło mnie że jak biorę się za tego typu rzeczy to zawsze na tym cierpię podwójnie :P Chcieliśmy z kolegami naprawić sami auto... Ehh skończyło się wizytą u mechanika i stratą około 800zł na częściach - źle montując jedna część zepsuliśmy kolejną ;) Tak więc dziękuję za radę ale nie będę próbował. Hehe! Informacji o JB jest sporo na forum, wiem bo przeglądałem i myślałem aby samemu to zrobić ale jednak zwyciężył mój strach przed demolką iPhone'a.

@chris125 - rozumiem, że to co mam w tym spisie to wszystko to co mam zainstalowane na telefonie. To co znajduje się w innych zakładkach to jest do ściągnięcie i zainstalowania, tak? Dobrze rozumiem Twoje skróty:
Themes - różnego rodzaju "skórki"
Apps - aplikacje
Repo - tego nie czaję

kalboy92 - nie potrzebuję dodatkowych rzeczy tak w zasadzie (wystarcza mnie to co jest). Jedno co mnie tylko denerwowało to brak możliwości obsługi PDFów - jest na to rada - (jakąś łopatologiczną wersję mogę prosić) bez możliwości zepsucia czegoś?

#9 chris125

chris125
  • 238 postów
  • SkądOstrołęka

Napisano 13 sierpnia 2009 - 12:48

iPhone to nie samochód i nie da sie nic rozwalić, jb jest bezpieczny :) ściągać możesz z Sections repo = repozytorium a do pdf nie ma nic w appstore ?

#10 arekjaniak

arekjaniak
  • 108 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 sierpnia 2009 - 13:20

Dziękuję za pomoc! Skoro mówisz, że to jest bezpieczne i nic nie zepsuję, to następnym razem bawię się sam... o ile będę musiał ;) Pozdrawiam!

#11 iPod Touch Maniak

iPod Touch Maniak
  • 640 postów

Napisano 13 sierpnia 2009 - 13:23

chwileczkę.. oni sami Ci zainstalowali jailbreaka?

#12 chris125

chris125
  • 238 postów
  • SkądOstrołęka

Napisano 13 sierpnia 2009 - 13:31

pewnie sami bo chyba powiedzial zeby mu zdjeli simlocka a bez jb to sie nie da. wywalil kase bo wiadomo ze to mozna sobie w domu zrobic :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych