Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zakup Apple Care


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
312 odpowiedzi w tym temacie

#51 1084

1084
  • 495 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2010 - 11:34

To jak to w końcu jest z tą AppleCare? Czy opłaca się kupować to, jeśli iMAC jest np. na firmę:

Apple Care AppleCare ProtectionPlan for All Models iMac (aukcja 110559920038) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

Muszę przyznać że się nieco pogubiłem w powyższych wypowiedziach :/

#52 jhartman

jhartman
  • 668 postów

Napisano 11 września 2010 - 13:51

A ja kupiłem pudełkową wersję AppleCare dla MBP 15''. Za 1199 PLN w Saturnie (Arkadia / Warszawa). To sporo taniej niż w iSpocie albo Cortlandzie i na pewno dużo bezpieczniej niż kupowanie samego kodu na Allegro albo eBayu.

Oczywiście, można dywagować dlaczego komputer za 8k PLN ma gwarancję tylko rok itd. Ale po przejściach z moim poprzednim MBP stwierdziłem, że wolę zapłacić 50 PLN miesięcznie za święty spokój.

Pozdrawiam

#53 Zwickau

Zwickau
  • 817 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 września 2010 - 13:55

A ja kupiłem pudełkową wersję AppleCare dla MBP 15''. Za 1199 PLN w Saturnie (Arkadia / Warszawa). To sporo taniej niż w iSpocie albo Cortlandzie i na pewno dużo bezpieczniej niż kupowanie samego kodu na Allegro albo eBayu.

Oczywiście, można dywagować dlaczego komputer za 8k PLN ma gwarancję tylko rok itd. Ale po przejściach z moim poprzednim MBP stwierdziłem, że wolę zapłacić 50 PLN miesięcznie za święty spokój.

Pozdrawiam


3 lata gwarancji za 1199 zł? Tak?

#54 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 września 2010 - 13:56

3 lata gwarancji za 1199 zł? Tak?


a czy to daje 50 złotych miesięcznie? 36*50=1199?

#55 Zwickau

Zwickau
  • 817 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 września 2010 - 13:58

To jest 2 lata, a nie 3. Masz rację.

#56 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 września 2010 - 13:59

Ja zaryzykowałem i zakupiłem na ebay, mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał tego sprawdzać czy nie jest lewa :)

#57 jaracz

jaracz
  • 40 postów
  • SkądZgorzelec

Napisano 14 września 2010 - 00:21

Obecnie legalny Apple Care na MBP 13" znalazłem w BiM Servis i w dobrej cenie nawet jak porównując z innymi sklepami.

Czy osoby które kupił APP na e-bay-u miały juz ztycznośćz tym serwisem i czy wszysktko jest załatwiane ok .
Bo zastanawiam się nad kupnem tego z e-bay-a albo z BiM servisu.

PS: Chyba kupie Applecare na ebay-u znalazłem uzytkownika co sprzedaje tego dużo same kody jak i Box.
Ten użytkownik to toshcomputers.

#58 Fefka

Fefka
  • 15 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 20 września 2010 - 13:55

A co sądzicie Panie i Panowie o tej aukcji - wygląda atrakcyjnie - nawet bardzo.

[url=http://allegro.pl/applecare-protection-macbook-air-13-pro-i1236597063.html]AppleCare Protection MacBook/Air/13" Pro (1236597063) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Pzdr.

#59 bartg

bartg
  • 259 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 20 września 2010 - 20:20

A gdzie mozna (i jesli sie da w ogóle) kupić AppleCare dla iPoda Touch?

#60 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 września 2010 - 21:17

@fefka - podejrzanie tanio moim zdaniem, sporo się czyta o praniu w ten sposób pieniędzy ze skradzionych kart kredytowych, więc radzę uważać @bartg - w Apple Store, Best buy i innych sklepach w cywilizowanym świecie :), u nas w teorii w iSpot.

#61 caldoran

caldoran
  • 112 postów

Napisano 22 września 2010 - 18:10

@wojtkow - jest tam opcja płatności przez allegro, więc w jaki sposób mogliby dostać się do kart kredytowych kupujących? na stronie rejestracji AppleCare też się chyba nru karty kredytowej nie podaje? Jednakże ja też wstrzymałem się z zakupem z tej aukcji po ostatnich doniesieniach o tym, że ludzie kupują takie "wersje elektroniczne" a później nagle tracą tą przedłużoną gwarancję i że, zdaje się, to jest w ten sposób zorganizowane, że na zachodzie ludzie posiadając oryginalne pudełko mogą jakoś zrezygnować z pozostałego im czasu w AppleCare i dostają za to ekwiwalent w gotówce.. Jak łatwo się domyślić tracą na tym ludzie, którzy tego pudełka jednak nie mają bo ten któs, kto sprzedaje, może je mieć i może sobie odzyskać kasę:/ Tak przynajmniej w przybliżeniu było wyjaśnione na jednej z aukcji ebay.. Pozdrawiam.

#62 bimusiek

bimusiek
  • 106 postów
  • SkądSosnowiec, Poland, Poland

Napisano 22 września 2010 - 21:59

Nie rozumiesz. Gość z allegro kupił apple care na apple.com poprzez kradzioną kartę kredytową. Później jak cofną płatność to ci anulują gwarancję i pa pa.

#63 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 września 2010 - 22:08

@caldoran to o czym Ty piszesz, anulowanie gwarancji, to jest właśnie to co jest wynikiem kupienia kodu za które Apple otrzymało płatność ze skradzionej karty -> patrz post bimuśka

#64 slash

slash
  • 400 postów

Napisano 15 października 2010 - 13:43

Jako że w ostatnim czasie pojawiają się bardziej lub mniej prawdziwe informację o APP i sposobie jego rejestracji, chciałbym z Wami podzielić się moimi doświadczeniami, które nabyłem wspólnie z użytkownikiem darcik , któremu w tym miejscu muszę podziękować za wyjaśnienie pewnych kwestii uważanych przeze mnie za nieprawdziwe lub wyssane z palca.

Proces rejestracji w Polsce możliwy jest tylko z wykorzystaniem infolinii 008004411875, proces z reguły przebiegał w następujący sposób:
1. Podanie numeru APP i numeru seryjnego Mac.
2. Podanie danych personalnych i adresowych.
3. Potwierdzenie przyjęcia i tu, w zależności od różnych rzeczy, otrzymanie e-mail'a z certyfikatem przedłużenia gwarancji kończyło sprawę.

W przypadku rejestracji gwarancji przez Darcika, Apple poprosiło o skan numeru seryjnego (tu moja pomyłka, poprosiłem go o wysłanie skanu numeru APP, a Apple chciało numer seryjny, dokładnie skan numeru seryjnego) lub dowodu zakupu.
Niektórzy mówią, że Apple chce kod kreskowy z pudełkowy, to jest właśnie miejsce gdzie jest pozycja numeru seryjnego.

Niejedną gwarancję rejestrowałem i pierwszy raz spotkała mnie tak dokładna kontrola z strony Apple.

Niniejsza kwestia oznacza definitywny koniec kodów i skanu numeru APP, bo to absolutnie nie pomoże uzyskać przedłużenia gwarancji.

Jak jest na świecie postaram się a najbliższym czasie przybliżyć. Swoją drogą, ciekawe dlaczego Apple postanowiło tak drobiazgowo rozpatrywać gwarancję.

Czy wszystkie gwarancję są teraz tak drobiazgowo prześwietlane? J

Bimusiek:
APP można kupić tylko w pudełku, nie ma innej opcji. Skąd będą wiedzieli jaki APP kupiłeś? Mają Twój adres wysyłkowy, po wtóre nikt Ci z US nie wyśle do polski APP, bo nie obsługują Europy.

Co do możliwości rezygnacji, możesz w ciągu kilku dni (dokładnie nie pamiętam) zrezygnować i oddając ją w Apple odzyskujesz kasę.[COLOR="Silver"]

#65 jhartman

jhartman
  • 668 postów

Napisano 15 października 2010 - 14:00

Co do możliwości rezygnacji, możesz w ciągu kilku dni (dokładnie nie pamiętam) zrezygnować i oddając ją w Apple odzyskujesz kasę.


Zwrotu AppleCare (przynajmniej dla komputerów i monitorów) można dokonać w dowolnym momencie trwania ochrony. Wtedy klient dostaje pieniądze proporcjonalnie do niewykorzystanego czasu minus opłata manipulacyjna (10%) minus to, co zostało wydane przez Apple na naprawy (sic!). Szczegóły na http://images.apple....land_PLv5.2.pdf

5. Rezygnacja Klient może zrezygnować z Planu w dowolnym momencie z dowolnego powodu. Jeśli Klient zdecyduje się zrezygnować z Planu, powinien skontaktować się telefonicznie z Apple pod numerem podanym w Podręczniku, bądź wysłać pocztą lub faksem pisemne oświadczenie zawierające Numer Umowy Planu na adres Apple Customer Support, Hollyhill Industrial Estate, Hollyhill, Cork, Irlandia (numer faksu: +353- (0)21-428-3917). Do oświadczenia musi być załączona kopia oryginalnego dowodu zakupu Planu. O ile prawo miejscowe nie stanowi inaczej, rezygnacja przed upływem trzydziestu (30) dni od zakupu Planu lub otrzymania niniejszych Warunków Świadczenia Usług, w zależności od tego, które z tych zdarzeń zaszło później, uprawnia Klienta do otrzymania pełnej kwoty zapłaconej za Plan pomniejszonej o wartości usług wyświadczonych na rzecz Klienta z tytułu Planu. Ta opłata za rezygnację nie będzie miała zastosowania, jeśli rezygnacja odbywa się na mocy ustawowego prawa Konsumenta do rezygnacji z umowy lub zwrotu towaru (na przykład w przypadku sprzedaży poza siedzibą przedsiębiorcy). W wypadku rezygnacji po upływie trzydziestu (30) dni od otrzymania niniejszych warunków Planu Klient otrzyma zwrot części
pierwotnej ceny zakupu proporcjonalnej do pozostałej części Okresu Obsługi Serwisowej pomniejszony o (a) stosowną opłatę za rezygnację wymienioną w sekcji 8 albo dziesięć procent (10%) części proporcjonalnej, w zależności od tego, która z tych kwot będzie mniejsza, oraz (B) wartość usług wyświadczonych na rzecz Klienta z tytułu Planu.



---------- Wpis dodano o 15:00 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:55 ----------

Niejedną gwarancję rejestrowałem i pierwszy raz spotkała mnie tak dokładna kontrola z strony Apple.


Chyba tylko wyjątkowo naiwni mogą myśleć, że kody sprzedawane na allegro albo ebayu za 1/3 ceny sklepowej mogą pochodzić z legalnego źródła. Dlatego w 100% popieram to, że Apple próbuje to ukrócić.

Może gdy legalny zakup będzie jedyną opcją i zacznie schodzić więcej legalnych APP to Apple obniży cenę?

Pozdrawiam

#66 velchinaski

velchinaski
  • 329 postów
  • SkądNowa Alexnadrya

Napisano 15 października 2010 - 17:53

A ja mam problem innego rodzaju nie mogę się dodzwonić do apple by zarejestrować swój AC . Numer 008004411875 nie jest numerem prawidłowym dzwoniłem z TPSA bez zer i tez nici ,może ktoś mi dać dobry numer lub numer na który zadzwonię z komórki ????A czy przez neta nie można tego zarejestrować POZDR

#67 jhartman

jhartman
  • 668 postów

Napisano 15 października 2010 - 18:50

Pod 008004411875 (z dwoma zerami) dodzwaniam się z komórek plusa i orange. Niestety, nie mam pod ręką numeru TP żeby sprawdzić.

#68 velchinaski

velchinaski
  • 329 postów
  • SkądNowa Alexnadrya

Napisano 15 października 2010 - 18:58

Dziwne próbuje z PLUSA i rozmowy międzynarodowe sa zablokowane tak mi mowi glos pani ???Bez zera nie ma takiego numeru...co za h... ;(

#69 jhartman

jhartman
  • 668 postów

Napisano 15 października 2010 - 19:03

Ah, to może być powód - wygląda na to, że masz zablokowane połączenia miedzynarodowe. Bo 00 oznacza rozmowę międzynarodową. Co prawda 00-800 to międzynarodowa bezpłatna ale zawsze.... Niestety, nie znam innej metody rejestracji. Jeśli masz boxa to może idź po prostu do któregoś isource albo cortlandu i poproś ich o rejestrację.

#70 velchinaski

velchinaski
  • 329 postów
  • SkądNowa Alexnadrya

Napisano 15 października 2010 - 19:18

a powiedz dlaczego z karty MIX plusa nie mogę zadzwonić wykręcając 00800 mam komunikat nie ma takiego numeru ,ja mam PLAY i w ogóle mam zablokowane 00800 i 800 z telefonu TPSA to samo ,próbowałem z ery to samo nie ma takiego numeru...szok.Mieszkam 200km od wawki wiec nie mogę sie wybrać do isource

#71 dolinek1987

dolinek1987
  • 72 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2010 - 14:52

rok temu kupilem na ebayu 3 razy taniej jak na apple.com i nie miałem żadnych problemów

#72 kris1992

kris1992
  • 663 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 17 października 2010 - 19:58

witam a jak wygląda rejestracja applecare na iphone? bo kurcze niby kupie na ebay ... ale moge zarejestrowac w innych krajach (m.in. angli) ale Polski nie ma ... tam trzeba podać jakiś adres domowy na stronie WWW ... Czy to jest potrzebne do wysłania jakiś papierów?? Czy ten adres jest tylko ... tak se żeby był u Apple bo i tak nie wysyłają żadnych papierów.
Aha który polecacie bo jest przebicie cenowe:
1. Applecare Warranty for iPhone 3G 3GS 4 all models (aukcja 290488659475) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!
2. AppleCare Protection Plan for iPhone RRP £59.99 BNIB (aukcja 310253890691) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!
Pozdrawiam.

#73 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 17 października 2010 - 20:17

Apple care w Apple Store... Kupując iPhone w Apple Store razem z AppleCare byłem mile zaskoczony, że aktywacja Apple Care odbyła się automatycznie w momencie zakupu. Praktycznie nie musiałem otwierać pudełka z numerem seryjnym. Tak samo wyglądało to w przypadku iPada.

#74 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2010 - 21:45

Ale czy w Polsce na coś się przyda Apple Care dla iPhona? Z tego co wiem to AC w Polsce jest uznawane tylko dla urządzeń serwisowanych w iSource a iPhone jest serwisowany w Regenersis.

#75 kris1992

kris1992
  • 663 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 18 października 2010 - 10:28

Isource przyjmuje rownież iPhone do naprawy gwarancyjnej także wiecie ... Ja sie wszystkiego dowiedziałem tylko odnośnie Applecare ... Po co ten adres dla Apple ?? Tam w formularzu na stronie WWW ? Czy wysyłają tam jakieś papiery czy coś ??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych