Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zakup Apple Care


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
312 odpowiedzi w tym temacie

#26 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 10 grudnia 2009 - 23:33

Tak tu liczy się tzw. Enrolment Number.

#27 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 grudnia 2009 - 09:56

Dokładnie dwa tygodnie temu kupiłem AppleCare - mam teraz gwarancje do 30.12.2011 - bardzo się ciesze, że mam jeszcze trochę ponad dwa lata spokoju ;) P.S. Zarejestrowałem na fikcyjne dane USA bo nie mogę dzwonić z mojego telefonu na 0800 ;)

#28 Levy

Levy
  • 658 postów
  • SkądPuławy

Napisano 12 grudnia 2009 - 13:58

Mam pytanie odnośnie AppleCare. Mam MBP z USA, kupiony razem z AppleCare. Co teraz muszę zrobić? Jeszcze nic nie rejestrowałem, bo póki co mam fikcyjne dane w AppleID. Jak skończę 18 lat i wyrobię sobie kartę płatniczą zamierzam zmienić dane na prawdziwe, żeby podpiąć AppStore pod kartę i dopiero wtedy zarejestrować sobie AppleCare. Będzie ok?

#29 emilrosa

emilrosa
  • 6 postów

Napisano 16 grudnia 2009 - 16:28

witam
ja mam taki problem
mój mac to pro 15 z usa serial W8946FEB7XJ
[url]https://selfsolve.apple.com/GetWarranty.do[/url]
sprawdzając gwarancje wywala

MacBook Pro (15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)
IMEI: Serial number: W8946FEB7XJ Check another serial number
Estimated Coverage: Limited Warranty See full coverage details
*About your coverage information
If you believe that this information is inaccurate, you will need to update your coverage status.
Your sales receipt is needed for warranty validation, so be sure to keep it in a safe place. Your warranty is the same whether or not you register.

jak mam się dowiedzieć ile jeszcze gwarancji zostało i czy potrzeba jakiś papier w serwisie przedstawiać jakby się chciało oddać czy oni sprawdzają po numerach seryjnych ?
może to głupie pytanie dla większości z was ale ja mam pierwszy kontakt z serwisowaniem apple
wiec kompletnie nie wiem jak to się odbywa

no i drugie pytanie to apple care chce kupić w stanach przez ebay
i mógłby mi ktoś opisać jak to dokładnie wygląda ?
kupuje a potem co ? dostaje od kolesia jakiś tam numer za pomocą którego loguje się na apple na swoje konto swojego pro z tym seryjnymi na gorze i wpisuje kod otrzymany potem autogamicznie przedłożą się gwarancja ?

#30 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 16 grudnia 2009 - 16:41

Kliknij "See full coverage details" ;P A propos applecare - kupujac zazadaj od sprzedawcy poza samym numerkiem apple care rowniez numeru seryjnego z pudelka - zdarzalo sie ze kiedy cos Applowi nie pasowalo wowczas prosili o ta informacje. Sama aktywacja jest dokladnie tak jak mowisz podajesz numer applecare, numer seryjny maca i rejestrujesz, na maila dostajesz certyfikat ktory musisz sobie wydrukowac, aby w razie potrzeby wraz z rachunkiem przedlozyc w serwisie.

#31 emilrosa

emilrosa
  • 6 postów

Napisano 16 grudnia 2009 - 17:54

Ale ja tepy jestem wszystko jest :) dzięki tez za podpowiedź do Apple care pewnie bym seriala z pudełka nie brał tylko chyba wszysto psu o dupę skoro niemam dowodu zakupu w stanach ? Bo takiego nie posiadam sprzedawca upieral się ze wystarcza numery seryjne.

#32 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 16 grudnia 2009 - 18:02

Ten numer serii i rachunek to sa opcjonalne rzeczy o ktore sie zdarzalo ze Apple sie upominal. Ode mnie podczas reklamacji maca mini zazadali rachunku, bo miniak byl kupiony u dealera, nie w sklepie appla, ale juz zakupiony bezposrednio u Appla iMac zostal odebrany do naprawy bez zadnych swistkow, chociaz sam applecare kupilem na ebayu. A o serialu z pudelka wyczytalem na niemieckim forum uzytkownikow, gdzie 3 osobnikow po zakupieniu u tego samego sprzedawcy na ebayu i probie rejestracji AppleCare na stronie www zamiast certyfikatu potwierdzajacego dostalo prosbe o przedstawienie rachunku lub numeru seryjnego z pudla. (bylo to albo na apfeltalk albo na macuser.de, nie pamietam dokladnie ktory z tych dwoch) jak to zwyklo sie mawiac, przezorny zawsze ubezpieczony, ale smiem podejrzewac ze bez rachunku tez ci uznaja gwarancje

#33 emilrosa

emilrosa
  • 6 postów

Napisano 16 grudnia 2009 - 19:18

możne narzazie sobie głowy tym zawracać nie będę, podobno apple się nie psuja ;) kupie care a jak się zepsuje, wtedy będę się martwił pozdrawiam i bardzo dziękuje za informacje

#34 mech

mech
  • 96 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 lutego 2010 - 23:05

podajesz numer applecare, numer seryjny maca i rejestrujesz, na maila dostajesz certyfikat ktory musisz sobie wydrukowac, aby w razie potrzeby wraz z rachunkiem przedlozyc w serwisie.


a gdzie to się rejestruje dokładnie?

nie mogę tego znaleźć ...

sam myślę nad kupnem Apple Care na ebay.

Ma ktoś już jakiegoś sprawdzonego sprzedawce na eBay? najlepiej taki który który poza AC daje również numer seryjny z pudełka ..

dzięki!

#35 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 19 lutego 2010 - 23:10

Z tego co się orientuję to w Polsce trzeba zadzwonić na infolinię Apple. Pozdrawiam

#36 mech

mech
  • 96 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 lutego 2010 - 23:22

Dzięki!

a dlaczego na ebay apple care sa takie tanie?

ja zainteresowałem się poniższa aukcją:

Apple Care AppleCare ProtectionPlan for All Models iMac (aukcja 120532924309) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

---- Dodano 20-02-2010 o godzinie 20:43 ----
Czy kupując AC na eBay do komputera iMac mogę dokonać rejestracji produktu rejestrując go w Stanach? (tzn wpisując to w formularzu). Nie chce mi się bawić w telefonowanie na infolinie i wolałbym zrobić to przez internet. Komputer zakupiony i przebywający w Polsce.

Zastanawiam się zatem czy jeśli w pierwszym kroku zaznaczę Stany Zjednoczone to czy w "Provide your address information" mogę wpisać Polskie adres? a jeśli nie to czy problemem będzie jeśli podam fikcyjny adres?
jak na zdjęciu poniżej:

Dołączona grafika
Wgrajfoto.pl - hosting zdjęć, upload, galeria foto, szybkie wgrywanie fotek.

Dodatkowo zastanawiam się jak długo trwa aktualizacji AC. Czy po rejestracji momentalnie w systemie pojawi już nowa data ważności? czy trzeba poczekać jakiś czas ... jeśli tak to jaki?

#37 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 21 lutego 2010 - 12:25

Na ebay sprzedaja sam kod APP, bez pudelka z plyta instalacyjna z programem diagnostycznym TechToolDeluxe i ksiazeczkami. Strata zadna, poniewaz TechToolDeluxe mozna sciagnac i tak ze strony Apple po zarejestrowaniu. Odpadaja, wiec koszty wysylki a sam kod otrzymujesz mailem. Zarejestrowac mozna na adres w USA lub w innym kraju, a takze z tego co czytalem ostatnio takze w Polsce. Rejestracja zajmuje, bo ja wiem moze kilkanascie minut - otrzymujesz zwrotnego maila z potwierdzeniem rejestracji.

#38 mech

mech
  • 96 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 lutego 2010 - 12:34

W Polsce można ale tylko przez infolinie. Mnie zależy jednak by zrobić to przez internet i zastanawiam się czy mogę podać Polski adres przy przy wyborze Stanów Zjednoczonych lub czy mogę podać adres fikcyjny w Stanach. dzieki

#39 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 21 lutego 2010 - 15:34

... a myslisz na jaki adres rejestrowano APP, kiedy ta opcja w PL nie byla mozliwa ? ;) Wujek, ciotka, kuzyn, brat, firma. Fikcyjny adres, po co ? Topolowej 9 chyba nie ma w Nowym Jorku. Nikt tego fizycznie nie jest w stanie sprawdzic, czy na ulicy Whistler Park 13 w Vancouver mieszka niejaki obywatel "mech" w wynajetym mieszkaniu lub extended stay'u. Komu by sie chcialo, poza tym.

#40 czarny_kot

czarny_kot
  • 67 postów
  • SkądBytom

Napisano 07 maja 2010 - 10:19

Witam,
zakupiłem na eBayu kod aktywacyjny AppleCare i mam problem z zarejestrowaniem swojego maczka. Czytając parę komentarzy na forum dowiedziałem się, że jest już ona respektowana w Polsce (tzn. respektowana była już wcześniej, ale od niedawna można ją także rejestrować na polski adres), więc spodziewałem się, że proces rejestracji przebiegnie bezproblemowo, ale niestety, na stronie Apple przy próbie rejestracji gwarancji, przy wyborze z listy państw Polski, wygląda to tak:
http://grab.by/4fRA
Próbując rozwiązać ten problem udałem się do zakładki 'wsparcie' na polskiej stronie Apple, gdzie na pytanie, "jak zarejestrować Plan ochrony AppleCare?" odpowiedź brzmi "Kontaktując się z Apple pod numerem telefonu podanym w opakowaniu Planu ochrony AppleCare."
Ja niestety nie posiadam wersji box, więc, po pierwsze, nie znam tego numeru, a po drugie, będzie istniała możliwość, że nawet jak już się dodzwonię, to mogą poprosić o numer seryjny z pudełka (jak to było już w tym temacie wspomniane).

Może mi ktoś doradzić co powinienem zrobić? Wiem, że istnieje możliwość zarejestrowania na fikcyjny adres, ale wolałlbym tego uniknąć, skoro można już rejestrować AppleCare w Polsce. Nie posiadam jednak tego numeru i nie mogę nawet spróbować tam zadzwonić.

Edit: Już po wszystkim, zadzwoniłem pod numer wsparcia dostępny na polskiej stronie Apple i miły pan bezproblemowo przeprowadził rejestrację mojego kodu aktywacyjnego. Pozdrawiam ;)

#41 dr_gonsoo

dr_gonsoo
  • 2 postów

Napisano 29 lipca 2010 - 01:35

Witajcie!

Odświeżę trochę temat. Również jestem zainteresowany zakupem APP i zastanawiam się nad jego szalenie atrakcyjną cena na ebay. Kopiąc w necie znalazłem takie oto linki:

[url=http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=690859]Don't buy AppleCare on Ebay - Mac Forums[/url]

[url=http://reviews.ebay.com/FAKE-APPLECARE-APPLE-CARE-A-warning-to-buyers_W0QQugidZ10000000011731235]eBay Guides - FAKE APPLECARE APPLE CARE - A warning to buyers[/url]

Czy któryś z użytkowników ebay'owego APP może jednoznacznie zaprzeczyć lub potwierdzić info które można przeczytać w powyższych likach? Wg. mnie atrakcyjna cena ma jakiś w sobie haczyk zwłaszcza ze cena w applu to około 350$, na amazonie około 280$, a na ebay'u średnio 140$. O ile różnice cenowe w dwóch pierwszych przypadkach jestem w stanie zrozumieć to promocja z ebay'a nie jest już dla mnie taka oczywista. Wprawdzie nigdzie nie jest napisane, że muszę z oferty ebay skorzystać to daleki jestem od tego by wykładać 1300zł skoro mogę 400zł. Ważne jest żeby "to" działo. Niestety w mojej sytuacji (35 dni do końca gwarancji) nie bardzo mogę sobie pozwolić na przypuszczania i loterie. Jeśli ebay'owy APP się wysypie po 35 dniach to nie ukrywam, że będę w d#$@e bo nie dość ze stracę 400zł to nie będę mógł wykupić działającego APP.

Panowie i Panie proszę o pomoc bo czuję się jak ta żaba na rozstajach dróg - w lewo mądre, w prawo ładne.
Pozdrawiam i proszę o wasze przemyślenia.

#42 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 29 lipca 2010 - 06:25

Jesli sie tym az tak strasznie martwisz to kup od Apple bedziesz mial spokoj. Ja mam AC zakupione na ebayu, ale przed zakupem zapytalem czy moge dostac skan pudelka AppleCare z numerem seryjnym. Pudelka nie da sie wygenerowac a AC nie zostalo uniewaznione wiec zakladam ze zakupione bylo legalnie. Dodam ze wszystkie moje plany AC sa kupione przez eBay w ten sam sposob, najstarszy ma prawie 3 lata, najmlodszy pol roku. Uwazam ze cena Apple za ten plan dla normalnych uzytkownikow jest na granicy lichwy.

#43 dr_gonsoo

dr_gonsoo
  • 2 postów

Napisano 29 lipca 2010 - 11:10

No trochę się martwię nie ukrywam. Możesz mi polecić jakiegoś sprzedawcę z ebay'a, z którego usług korzystasz, ewentualnie podesłać jakiś link do aukcji wiarygodnej wg. Ciebie?

#44 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 29 lipca 2010 - 18:33

no niestety nie pamietam u kogo kupilem, sprawdz sprzedawcow ktorzy oferuja AC w atrakcyjnej cenie i zapytaj o skan pudelka, wszyscy ktorzy odmowia od razu odpadaja, wiekszosc tych ktorzy sie zgodza bedzie oferowala tez przeslanie pudelkowej wersji (za wyzsza cene niz kod), wiec tych bym bral pod uwage, reszta to totolotek.

#45 Lurey

Lurey
  • 43 postów

Napisano 31 lipca 2010 - 21:55

Witam, mam pytanie. Czy zamawiając macbooka przez Apple.com (USA) będę potrzebował konta, z którego kupowałem do ewentualnego przedłużenia gwarancji? Czy mogę o nim po prostu zapomnieć i rejestrować na innym? PS. Nie chce mi się tłumaczyć okoliczności.

#46 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 lipca 2010 - 21:58

Jakiego konta? o czym mówisz? do apple care potrzebny numer seryjny kompa a później dane osobowe, kupiłem w stanach na inny adres a apple care zarejestrowałem już na polski adres

#47 Lurey

Lurey
  • 43 postów

Napisano 31 lipca 2010 - 22:42

Zamawiać będe poprzez stronę internetową Apple.com. W historii zamówień mojego konta będzie widniał macbook. I jeszcze jedno: Będzie potrzebny mi do czegoś paragon, czy wystarczy sam mac bez żadnych papierów? (gwarancja, przedłużenie gwarancji itd.)

#48 slash

slash
  • 400 postów

Napisano 05 sierpnia 2010 - 22:08

Jesli sie tym az tak strasznie martwisz to kup od Apple bedziesz mial spokoj.
Ja mam AC zakupione na ebayu, ale przed zakupem zapytalem czy moge dostac skan pudelka AppleCare z numerem seryjnym.
Pudelka nie da sie wygenerowac a AC nie zostalo uniewaznione wiec zakladam ze zakupione bylo legalnie.
Dodam ze wszystkie moje plany AC sa kupione przez eBay w ten sam sposob, najstarszy ma prawie 3 lata, najmlodszy pol roku. Uwazam ze cena Apple za ten plan dla normalnych uzytkownikow jest na granicy lichwy.


Jeżeli chcesz wiedzieć, to mogę Ci puścić skan czegokolwiek z Apple i nie poznasz różnicy. Skan pudełka, kodu etc. Nie poznasz różnicy, bo prawdopodobnie nigdy nie miałeś pudełka.

Numer bardzo często przechodzi, prawie zawsze, problem pojawi się przy naprawie (jak nie jest kod legalny). MBPro za 400,00 PLN to generator, niestety nie ma innej opcji. Pytanie o numer z pudełka jest po prostu niedorzeczny, w warunkach gwarancji nie m tego punktu ..... rozumiem że nie czytałeś nigdy APP? Jeśli się mylę, to wskaż mi miejsce gdzie Apple wymaga czegoś innego niż rachunek lub kod (papier).

Znam kilku generatorów kodów na ebay.

Info dla Lurey:
Nikt z US nie wyślę Ci kodu, ponieważ nie ma w sprzedaży kodów!
Pudełka też Ci nie wyślą, bo nie mieszkasz ani w US lub Kanadzie.

Panowie i Panie, czytać informaję z strony Apple o APP - jest już po polsku.

#49 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 05 sierpnia 2010 - 22:42

Nie mozesz mi puscic skanu czegokolwiek, poniewaz oczywistym jest ze sie zorientuje, juz chocby poprzez kod produktu i kod paskowy. Nie wiem czy Apple kiedykolwiek zapyta o numer seryjny z pudelka Apple Care, natomiast twierdze ze jest to sposob na pewne zabezpieczenie sie podczas zakupow na eBayu. Moj iMac (po 19 miesiacach uzywania) byl serwisowany na gwarancji Apple Care kupionej na eBayu. Natomiast twoje stwierdzenie, ze "nie poznam roznicy, bo prawdopodobnie nigdy nie mialem pudelka" jest zwyczajnie bezczelne i sobie wypraszam.

#50 slash

slash
  • 400 postów

Napisano 07 sierpnia 2010 - 12:09

Możesz sobie wypraszać, takie Twoje prawo, nie neguję go. Uważasz się za sprytnego, odpowiem Ci jednak, że nie miałem na myśli jednego pudełka do każdego APP (czegokolwiek oznacza 1 x APP MC247, MC259 itd.), bo to była bezczelna i chamska zagrywka. Powiem Ci nawet więcej, każdy APP ma swoją czcionkę ..... Nie podważam Twoich zakupów, podważam tylko Twoją argumentację dotyczącą pewności zakupów APP i rady jak się zabezpieczyć. Gdybym był bezczelny, zrobiłbym odniesie do bezpieczeństwa Twoich rad i potocznych przeświadczeń.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych