Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pulpit czy Biurko?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Pulpit czy Biurko? (3 użytkowników oddało głos)

  1. Tak, to ułatwi życie wielu osobom (87 głosów [19.91%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 19.91%

  2. Nie, trzeba zachowywać specyfikę platformy (242 głosów [55.38%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 55.38%

  3. Jest mi to obojętne (108 głosów [24.71%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 24.71%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#51 jacektoja

jacektoja
  • 150 postów

Napisano 21 kwietnia 2009 - 19:29

wydaje mi się*że B) jest najbardziej prawdopodobne do zaznaczenia, bo jeśli jest system całkowicie inny niż winda to należy się posługiwać jego słownikiem :)

#52 Mef

Mef
  • 16 postów

Napisano 22 kwietnia 2009 - 14:10

Ja poszedlem na latwizne, gdzie bym nie pracowal mam desktop, file, folder, cut, copy, edit itd. Ciezko mi sie pracuje w zlokalizowanym systemie i aplikacjach wlasnie ze wzgledu na roznie tlumaczone polecenia.

#53 Radziok13

Radziok13
  • 109 postów

Napisano 01 maja 2009 - 19:26

Nie zapomnijmy o reklamach: Apple: Think Different - myśl inaczej Microsoft: Where do you want to go today? - (potocznie) Gdzie leziesz? xD

#54 sylweczek

sylweczek
  • 431 postów

Napisano 01 maja 2009 - 19:50

Ja sobie ustawilem jezyk na angielski (głównie żeby kleintów nie razić dziwnymi słowami w interfejsie na screenshotach) i mam po bożemu: folder, desktop, cancel

co mnie wpienia najbardziej to ilosc kombinacji jakie musialem porobic w ustawnieniach kompa zeby mie dzialajace wszedzie ctrl+c i ctrl+v tak jak bozia przykazała


Bozia przykazała właśnie komenda-kopiuj, komenda-wklej a nie jakieś udziwnienia z kontrolą.

#55 Leo

Leo
  • 21 postów
  • SkądGolina

Napisano 01 maja 2009 - 23:33

Maca mam od niecałych 2 tygodni i większych problemów z przestawieniem się z Ctrl na Cmd nie miałem. Co do tematu - bardziej biurko. A jest jeszcze Zachowaj kontra Zapisz :) Wolę zachowywać :) Pozdrawiam,

#56 m-j

m-j
  • 168 postów

Napisano 02 maja 2009 - 10:57

Bozia przykazała właśnie komenda-kopiuj, komenda-wklej a nie jakieś udziwnienia z kontrolą.


w windowsie i linuksie (kde/gnome) jest to ctrl, smiem twierdzic ze to zdecydowanie wiecej kompow niz mac. praca na maku z domyslnymi kontrolkami jest katorgą, zwlaszcza jak trzeba popracowac zdalnie na maszynie linuksowej albo windowsowej i pamietac o tych pop... skrotach klawiaturowych:roll: jak ktos ma jeden komputer w domu albo ma same maki i nie ma stycznosci z innymi osami to moze sie przestawiac do woli, dla mnie takie ustawienie to debilizm i duzo czasu zmarnowalem zeby sobie ustawic to normalnie

a biurko (desk) to mebel. blat biurka (desktop) to pulpit. ułańska fantazja polskich tłumaczy jak zwykle zadziwia. dobrze że można sobie dać system po angielsku ;)

#57 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 maja 2009 - 16:10

Nazewnictwo appla jest zgodne z tym hasłem reklamowym - tłumacz był "thinking different", znaczy się był myślącym inaczej.

#58 Kafar

Kafar
  • 44 postów

Napisano 16 maja 2009 - 08:40

Maca mam dosłownie od dwoch dni i przestawić jest się trudno, ale powoli daje rade. Design i rozwiązania mają zaczepiste- są bezkonkurencyjni absolutnie :)

#59 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 16 maja 2009 - 12:53

Maca mam dosłownie od dwoch dni i przestawić jest się trudno, ale powoli daje rade. Design i rozwiązania mają zaczepiste- są bezkonkurencyjni absolutnie :)


za tydzień, może dwa się przestawisz, wiem to po sobie ;)

#60 Candygurl

Candygurl
  • 42 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 czerwca 2009 - 12:28

zaznaczylam, ze: Nie, trzeba zachowywać specyfikę platformy jedyne co mnie denerwuje to ze pictures to sa 'obrazki', bo ja tam mam glownie zdjecia i generalnie chyba o to chodzilo ; p

#61 miqs99

miqs99
  • 88 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 czerwca 2009 - 16:12

Zdecydowanie należy zachować specyfikę. Sam kupiłem MacBooka, co prawda dopiero dotrze do mnie pod koniec czerwca, ale już jest i teraz pozostaje czekać i zacząć się rozkoszować Mac OS, bo Windows jak dla mnie jest taki sobie...

#62 Sidov

Sidov
  • 64 postów

Napisano 22 czerwca 2009 - 22:37

Można zachować specyfikę słownictwa, tylko na BOGA, poniechaj w jakim to jest języku??? Używam programu Path Finder i przy zamykaniu programu jest dwa klawisze (Porzuć i Zamknij) ...nie wyglądałoby to lepiej gdyby było??? (Anuluj i Zamknij) ...Sam oddałem głos na (Tak, to ułatwi życie wielu osobom)tylko dlatego że ktoś używa języka, że tak powiem DZIWNEGO ! :(

#63 Asia_O

Asia_O
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 czerwca 2009 - 23:02

A w jakim języku jest Twój post? Po polsku to nie jest - może to polskawy? Twoje ograniczone słownictwo i niewiedza nie usprawiedliwiają dyrdymałów o dziwności słów, które słyszysz pierwszy raz. Polecam słownik języka (nomen omen) polskiego.

#64 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 22 czerwca 2009 - 23:18

Ja i tak wole system po ang :D

#65 Sidov

Sidov
  • 64 postów

Napisano 23 czerwca 2009 - 00:01

A w jakim języku jest Twój post? Po polsku to nie jest - może to polskawy? Twoje ograniczone słownictwo i niewiedza nie usprawiedliwiają dyrdymałów o dziwności słów, które słyszysz pierwszy raz. Polecam słownik języka (nomen omen) polskiego.


...używasz słowa PONIECHAJ Wikipedio????
...jeśli wiesz co napisałem to musisz także pisać i mówić po polskawu!

#66 Asia_O

Asia_O
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 czerwca 2009 - 02:05

...używasz słowa PONIECHAJ Wikipedio????
...jeśli wiesz co napisałem to musisz także pisać i mówić po polskawu!


Jeśli już to po polskawemu. Zdarza mi się używać tego słowa, chociaż nie często. A Twój wniosek jest równie błyskotliwy jak poprzedni post. Rozumiem bluzgomowę nurów spod śmietnika, ale nie mówię tak jak oni. Rozumiem też, co znaczy imbecyl, ale nie używam tego słowa, bo ktoś mógłby się poczuć urażony. Dlatego to, że zrozumiałam wydalone przez Ciebie słowa nie oznacza, że sama wypowiadam się równie nieskładnie. Poniechaj więc wdawania się ze mną w pyskówki, bo możesz się jedynie ośmieszyć. Z dobrego serca radzę szykiem przestawnym. Mam nadzieję, że nie uznasz tego za kolejne dziwactwo.

#67 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 23 czerwca 2009 - 08:34

PANOWIE - koniec klotni. Eh... Polska trudna jezyk i wsio ;)

#68 Sidov

Sidov
  • 64 postów

Napisano 23 czerwca 2009 - 11:01

Jeśli już to po polskawemu. Zdarza mi się używać tego słowa, chociaż nie często. A Twój wniosek jest równie błyskotliwy jak poprzedni post. Rozumiem bluzgomowę nurów spod śmietnika, ale nie mówię tak jak oni. Rozumiem też, co znaczy imbecyl, ale nie używam tego słowa, bo ktoś mógłby się poczuć urażony. Dlatego to, że zrozumiałam wydalone przez Ciebie słowa nie oznacza, że sama wypowiadam się równie nieskładnie. Poniechaj więc wdawania się ze mną w pyskówki, bo możesz się jedynie ośmieszyć. Z dobrego serca radzę szykiem przestawnym. Mam nadzieję, że nie uznasz tego za kolejne dziwactwo.



Asiu_O, nie będę poniechał tylko zaniecham dyskusji z Tobą bo, bo tak właśnie mi radzisz.:) (szkoda czasu i prądu)
...przypomnę niechętnie że to Ty wdałaś się w spór słowny z tak skromną osobą jak ja.
...wyraziwszy swe zdanie, zostałem wręcz zbesztany przez jakiegoś agresora.(awanturnicę, sekutnicę)tak pisał nie będę bo mogę kogoś urazić.
Nie będę Ci pisał jak ludzie reagują na taki aksamitny damski bełkot, ale Ty już to dawno wiesz, Ty wiesz wszystko.
Może poradź Wszystkim zajmującym się polonizowaniem, (STAROPOLSZCZYZNA)będzie SUPER!!!


PRZECZYTAJ ASIU_O Anuluj vs Poniechaj, czyli czasem mi wstyd, że mam Maka :/ | CoSTa's Family Page

#69 Asia_O

Asia_O
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 czerwca 2009 - 12:12

PANOWIE

Wypraszam sobie ;)
Sidov, nie jest wstydem czegoś nie wiedzieć, ale pokrywanie swojej niewiedzy agresją to czysty obciach. EOT

#70 Sidov

Sidov
  • 64 postów

Napisano 23 czerwca 2009 - 12:27

Wypraszam sobie ;)
Sidov, nie jest wstydem czegoś nie wiedzieć, ale pokrywanie swojej niewiedzy agresją to czysty obciach. EOT


Nie twierdzę że słowo poniechaj nie istnieje, czy nie jest po Polsku, tylko jak to brzmi????

...w jakiej części Polski używa się tego słowa w codziennym słowotoku???

...i kończę tą bezsensowną przepychankę z Tobą Asiu_O

P.S swoje zdanie wypowiedziałem i na tym kończę, Poniechaj mówię stanowcze NIE!!!

Temat służy wyrażeniu własnego zdania, nie atakom na kogoś kto ma inne zdanie niż Ty.

#71 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 23 czerwca 2009 - 18:58

Wypraszam sobie ;)
Sidov, nie jest wstydem czegoś nie wiedzieć, ale pokrywanie swojej niewiedzy agresją to czysty obciach. EOT


Ups, sorry...

#72 radexp

radexp
  • 1 postów

Napisano 02 lipca 2009 - 20:05

Dokumenty trzymam w teczkach na biurku. Proste. Tylko to poniechaj... Bardziej skłaniałbym się ku "Zaniechaj"

#73 iMilosz

iMilosz
  • 44 postów
  • SkądNew York

Napisano 05 sierpnia 2009 - 03:34

Pobawię się w archeologa (?) .
Ale i tak odpowiem :)
Przy moim pierwszym kontakcie z Mac'kiem nie czajłem co to jest 'Poniechaj'.
Ja bardziej wole Biurko niż Pulpit.
Ale i tak wolę angielską wersję :)


Pozdro,
:grin: iMilosz :grin:



#74 okonez14

okonez14
  • 26 postów

Napisano 12 sierpnia 2009 - 00:00

moim zdaniem przy tlumaczeniu systemu operacyjnego maca uzyto bardziej doslownych tlumaczen... tak jakby pierwsze lepsze tlumaczenie ze slownika...moze to wina zycia z windowsem od dziecka;P (dziecko windy xD) ale po porstu dla mnie te macowe nazwy sa troche smieszne...biurko...biurko to biurko, na ktorym opiera sie lokcie, kladzie talerz z kanapkami podczas surfowania po forum myapple.pl;D moje pierwsze skojarzenie dotyczy zupelnie innego przedmiotu...a jak mowie pulpit to od razu wiadomo o co chodzi (jak już mowilem moze to przyzwyczajenie) albo "poniechaj"...to jest praktycznie archaizm "poniechaj kopiowanie tego dokumenty...cny rycerzu(!?)";D to mi po prostu nie pasuje do reszty... tak jakbytlumaczenie systemu bylo w fazie beta... do "teczek" nie mam zastrzezen;P

#75 rad3ks

rad3ks
  • 353 postów
  • SkądOberschlesien

Napisano 22 sierpnia 2009 - 09:59

Poniechaj ?

Imageshack - ss1anuluj




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych