Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Płyta Mac OSX 1,3 Panther -poratuje ktoś?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 lynx

lynx
  • 29 postów

Napisano 05 sierpnia 2009 - 07:30

Witam, kupiłem 2 lata temu komputer iMac G5 (Ambient Light Sensor) na aukcji Ebay. Niestety zakupiony komputer był z norwegi a sprzedające nie posiadał do niego oprogramowanie. Nie dawno musiałem wyczyścić dysk bo system się nie uruchamiał. Wiem, że można - nie łamiąc prawa - zainstalować system z czyjejś płyty jeśli płyta jest dedykowana do tego kompa. Do tej wersji to chyba 10.3 panther był. Czy ktoś z forumowiczów mógłby pomóc? Może mógłbym komuś wysłać czystą płytę do nagrania? P.S. Jak sobie teraz przypomnę jak bardzo chciałem mieć maka a jaki głupi zakup zrobiłem to aż mnie trzęsie. eh

#2 tomtom_su

tomtom_su
  • 374 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 05 sierpnia 2009 - 08:55

wedlug mac-history.com przysluguje Ci Tiger (chyba bedzie latwiej znalezc niz Pantere ;) )

#3 lynx

lynx
  • 29 postów

Napisano 05 sierpnia 2009 - 18:57

wedlug mac-history.com przysluguje Ci Tiger (chyba bedzie latwiej znalezc niz Pantere ;) )


oj chyba jednak nie Tiger, jak go kupowałem to Tiger dopiero wchodził a komp miał już chyba rok lub dwa. Poza tym jak wkładam płytę z tygrysem to wyskakuje "this software cannot be installed on this computer"

czyli muszę mieć wersje softu starszą - czyli wychodzi na to, że 10,3 Panther

#4 vicarioux

vicarioux
  • 46 postów
  • SkądTargówek, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 05 sierpnia 2009 - 21:07

Poza głównym tematem, ale wyskakuje Ci komunikat "this software cannot be installed on this computer" ponieważ płyta Tigera którą posiadasz to nie retail, a recovery pod innego maka, dlatego nie ruszy. Retail Tigera na pewno powinien ruszyć. .

#5 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 06 sierpnia 2009 - 09:44

Vicarious ma rację. Pomogę. Proszę apisać na mój e-mail. Pozdrawiam.

#6 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 06 sierpnia 2009 - 09:49

posiadam Panterkę na cd jeśli Cie to poratuje,Tiger niestety zaginął w akcji i nie moge odzyskać płytek od jednego z forumowiczów

#7 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 06 sierpnia 2009 - 11:58

Panterka (10.3) nie podejdzie do tego modelu Maca: iMac G5 Ambient Light Sensor. Podejdą tylko: od Mac OS 10.4 (Tiger) do Mac OS 10.5.6 Tak napisano w instrukcji obsługi tego modelu. Komputer ten był więc sprzedawany z Tigerem a nie z Panterą. W tej sytuacji też mogę pomóc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych