Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kupno uszkodzonego iPhone. Warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pablowej

Pablowej
  • 531 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 sierpnia 2009 - 19:17

Witam. Chciałbym się z wami podzielić moim spostrzeżeniem. Mianowicie zacząłem przeglądać Allegro i zainteresowałem się uszkodzonymi iPhonami. Większość ze zbitymi wyświetlaczami. Można je kupić już od 300 - 500zł. Nowy wyświetlacz wraz z digitizerem to ok 200zł więc łatwo sobie policzyć, że można mieć calkiem spoko iPhona za ok 700zł (chociażby przy sprzedaży go jako sprawnego można troszkę zarobić).

Nurtuje mnie pytanie czy warto? Dlaczego sprzedający sam tego nie zrobi, nie naprawi i potem sprzeda? Spójrzcie chociażby na to:

iphone 3g 8gb soft 2.2 po upadku (704797259) - Aukcje internetowe Allegro

nadmienię, że ten sam sprzedawca ma wystawione kilka iPhonów uszkodzonych. Jaki ma w tym biznes? Po prostu chce się ich pozbyć, nie umie ich naprawić, czy to oszust?

#2 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 03 sierpnia 2009 - 20:50

Wg. mnie nie warto się w to pakować ponieważ nie wiesz czy w tym telefonie nie jest coś jeszcze uszkodzone on pisze że ekran rozwalony i jest po upadku.... no właśnie upadku czy podczas upadku nie uszkodziło się coś jeszcze sprzedawca nie może tego sprawdzić no bo ekran jest uwalony. Wybór pozostawiam tobie. Widzę że ty masz iPhone więc na pewno chcesz kupić uszkodzonego, naprawić i sprzedać drożej. Raz możesz zaryzykować bo te 500zł to nie majątek :) a nóż się uda heh. Pozdrawiam Tomek

#3 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 03 sierpnia 2009 - 20:53

Skoro jest już jeden temat, to ten można usunąć.

http://www.myapple.p...i-naprawic.html




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych