Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Znowu wszystko bez VAT w Saturnie Złote Tarasy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 sierpnia 2009 - 12:10

A także być może w innych sklepach sieci Saturn :) Akcja ma miejsce tylko w najbliższą sobotę, 8. sierpnia 2009 w godzinach 10:00-22:00. Akcja obejmuje cały asortyment (w tym wszystkie dostępne w sklepie produkty Apple). Od każdej ceny w sklepie zostaje odliczony podatek VAT - cena ta staje się ceną brutto, co oznacza, że od już obniżonej ceny można i tak odliczyć sobie VAT jeszcze raz, biorąc sprzęt na firmę. Przykład: MB990 (macbook pro 13" 2,26ghz) kosztuje na dzień dzisiejszy 5399 zł. Podczas akcji będzie kosztował (5399/122)*100 zł czyli 4425 zł. Od ceny tej można biorąc fakturę odliczyć podatek VAT, dzięki czemu zamiast płacić 5399zł, płacimy (4425/122)*100 czyli 3627 zł, co daje nam aż 1800 zł oszczędności! Fakt, piszę o promocji jako pracownik sklepu, ale nie piszę o tym, żeby na Was zarobić, tylko żebyście skorzystali z super cen :) (dlatego proszę o brak komentarzy w stylu "tania reklama").

#2 seta7

seta7
  • 150 postów

Napisano 02 sierpnia 2009 - 12:41

Właśnie zdzwoniłem do złotych z pytaniem o cenę iMaca 20", odpowiedź 4950 PLN ... W iSpocie 3999 PLN, czyli wychodzi na to samo... Moje pytanie: Czy zawsze w Saturnie była taka cena, czy może podnieśli teraz, aby nie stracić na tej "super promocji" ?

#3 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 sierpnia 2009 - 13:13

Nie wiem jak w innych, ale u mnie jest zazwyczaj tak, że idąc w piątek do pracy wpadam po drodze do iSpota biorąc cennik, a później na jego podstawie w znacznej większości przypadków obniżamy ceny tak, żeby były przynajmniej o 100-200 zł niższe od iSpotowych. iMac o którym mówisz rzeczywiście jest u nas droższy (stara dostawa po wyższych cenach, sklep nie może zejść*niżej już), ale np: iMac c2d/24"/2.66/640gb/9400M/SD w iSpocie 6799, w Saturnie 6699 iMac c2d/24"/2.93/640gb/gt120/sd w iSpocie 7999, w Saturnie 7799 Macbooki (late 2008) MBP MB470 15"/2.4/250/9400+9600/sd iSpot - 7399, Saturn - 6999 MB MB881 white 13"/2.0/120/9400/sd iSpot - 3999, Saturn 3900 Dodatkowo mamy Macbooka White MB402 13"/2.1/120/X3100/SD za 3800 - tego już*zazwyczaj w iSpotach się nie dostanie, a jest wciąż*bardzo popularne. Być może będzie się można spodziewać obniżek cen na modele MB417, MB466, MB467, MB471 - niczego nie obiecuję, ale warto mimo wszystko zajrzeć*w sobotę i sprawdzić. Podejrzewam że moi koledzy z innych Saturnów także czasami walczą z cenami, dlatego też*zapraszam tam, komu bliżej :)

#4 rdkk

rdkk
  • 6 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 02 sierpnia 2009 - 15:14

istnieje możliwość zamówienia przez internet?

#5 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 sierpnia 2009 - 15:24

Nie, tylko zakup osobiście w sklepie. Proszę także wziąć pod uwagę*ograniczoną ilość*produktów - po południu może już*ich nie być.

#6 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 sierpnia 2009 - 15:42

Podczas akcji będzie kosztował (5399/122)*100 zł czyli 4425 zł.
Od ceny tej można biorąc fakturę odliczyć podatek VAT,
dzięki czemu zamiast płacić 5399zł, płacimy (4425/122)*100 czyli 3627 zł,
co daje nam aż 1800 zł oszczędności!

bardzo podoba mi się to wyliczenie. Co najmniej, jakby z 5399zł nie było odliczenia VAT...

Cały czas cena jest 22% niższa, 1800zł to zwykły chwyt;)

P.S. 22% to i tak dobra cena:) nawet ja kupuję sprzęt drożej...

#7 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 sierpnia 2009 - 16:22

Panie drogi! ;) Oczywiście, że z 5399 jest odliczenie vatu, ale zabawa sobotnia polega na tym, że kupując na firmę VAT będzie odliczony dwukrotnie ;)

#8 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 sierpnia 2009 - 07:17

Tak, ale nie jest to 1800zł oszczędności, tylko 798zł :)

#9 rdkk

rdkk
  • 6 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 03 sierpnia 2009 - 08:56

w gdańsku niestety nie mają mb990.. a zamówić nie można :(

#10 xanael

xanael
  • 387 postów
  • SkądPL

Napisano 03 sierpnia 2009 - 09:15

Dodatkowo mamy Macbooka White MB402 13"/2.1/120/X3100/SD za 3800 - tego już*zazwyczaj w iSpotach się nie dostanie, a jest wciąż*bardzo popularne.

spoko, tylko ze one byly w iSpotach (w kwietniu) za 2999 :o

strasznie dziwne ze macie taniej w Saturnie niz w iSpocie, np u mnie w gdansku ceny w saturnie sa srednio 400zl wyzsze (komputerow)

#11 cypher_diaz

cypher_diaz
  • 4 postów

Napisano 04 sierpnia 2009 - 20:03

W Krakowskim Saturnie też jest bez VAT na wszystko ;)

#12 Anette

Anette
  • 1 postów

Napisano 07 sierpnia 2009 - 09:01

W MM widział TV Samsung 32 cale o częstotliwości 1920 na 1080 za 2199 PLN. Tylko czy w Saturnie cena jest ta sama?Bo wtedy bez Vatu wynosiłaby 1716

---- Dodano 07-08-2009 o godzinie 09:12 ----
W MM widziałam TV Samsung 32 cale o częstotliwości 1920 na 1080 za 2199 PLN. Tylko czy w Saturnie cena jest ta sama?Bo wtedy bez VAT-u wynosiłaby 1716

#13 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 sierpnia 2009 - 09:17

generalnie te obniżki to ściema, bo prawie zawsze i tak na internecie znajdę tańszą ofertę niż w dużych sklepach po "obniżce" VATu. Chociaż i zdarzają się prawdziwe okazje, bo akurat swojego iMaka 24" 2.8 (early 2008) kupiłem w MM w maju za 4917. Więc "szukajcie a znajdziecie"

#14 tto

tto
  • 9 postów

Napisano 08 sierpnia 2009 - 21:43

Podziekowania dla ex3v za wczesniejsza informacje, bo mialem wiecej czasu do zastanowienia sie...Choc oczywiscie w piatek trudno bylo w mediach elektronicznych nie zauwazyc, ze Saturn wszystko bedzie 08.08.09 sprzedawal "bez VATu".
Dzieki temu stalem sie wlasnie dzis posiadaczem 24 calowego iMaca (MB418) w dobrej cene i to bez tachania go z zagranicy... :)

Oby wiecej takich promocji w Saturnie!

#15 Jaroslavus

Jaroslavus
  • 70 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 sierpnia 2009 - 11:40

Ja również rozmawiałem z ex3v (ze wspaniałym pseudonimem wśród sklepowych kolegów - jak będzie chciał to zdradzi ;) ) ale niestety były za niskie modele. Za to we Wrocławiu przeżyłem szok - w Saturnie oprócz niemiłej obsługi była wyższa cena za imaca niż w iSpocie oddalonym o 100m.

#16 tab0reqq

tab0reqq
  • 658 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpnia 2009 - 11:58

Czy ja wiem czy ściema? Kompletnie nie wiedziałem o tym, a wpadłem do Saturna przypadkiem - szukałem w Złotych Tarasach w Wwie ładowarki do iPhone z kablem. Oryginalnej. Poszedłem do ispotu: 149zł Poszedłem do Saturna: 119zł Na allegro sama ładowarka: 79zł Kupiłem w Saturnie i przy kasie dowiedziałem się o promocji. Ładowarka + kabelek koszotwała mnie niecałe 95zł. innymi słowy tak jak z allegro + kabelek. Ja jestem bardzo zadowolony. Ceny z iSpotu są po prostu śmieszne. Nie musiałem czekać na nic. Z tego co widziałem, to około 10:45 w Saturnie było po prostu oblężenie. Taki test sklepu ile Polacy mają jeszcze kasy w kieszeniach i ile mogą wydać w dobie tzw. "kryzysu". Niezły chwyt.

#17 AKURAT

AKURAT
  • 827 postów
  • Skądz tąd

Napisano 09 sierpnia 2009 - 13:46

hmmm powiem Wam tak :) bylem tydzien temu urządzenie wielofunkcyjne, które chciałem zakupic 249 zł poszedłem wczoraj do saturna cena juz podskoczyła do 265 zł. Chociaż - VAT i tak wyszła taniej niż wcześniej ale ta podwyżka w ciągu paru dni - zastanawiające :)

#18 cepeen

cepeen
  • 133 postów

Napisano 10 sierpnia 2009 - 08:08

Bo to moim zdaniem tak działa. Po poprzedniej takiej akcji w MM, mój kolega z pracy wrócił zawiedziony że nie wziął gotówki ze sobą, bo był jakiś TV Sony Bravia po obniżce za jakies 3400 :) z ponad 4000. Tylko jak mu pokazałem że ten TV w normalnym sklepie kosztuje ~1900 to już tak bardzo się nie martwił..

#19 tto

tto
  • 9 postów

Napisano 10 sierpnia 2009 - 22:48

Bylem w Saturnie 6 sierpnia i w sobote 8 sierpnia, kiedy trwala promocja "bez VATu" i ceny "podstawowe" na 20 i 24 calowe iMacki sie bynajmniej nie zmienily - w sobote cena byla nizsza dokladnie o VAT i to co do grosza wyliczony (cena postawowa podzielona przez 1,22). Przy czym moje spostrzezenie dotyczy wylacznie owych iMacow w Saturn Zlote Tarasy. Jak bylo gdzie indzie i z innymi towarami to nie wiem.

#20 cepeen

cepeen
  • 133 postów

Napisano 11 sierpnia 2009 - 07:19

JA oczywiście nie szukam teorii spiskowych, tylko podaję przykład sprzedaży "bez Vat" w krakowskim MM. Jak dla mnie jest to robienie w ch... klienta, ale jak ktoś jest taki że kupuje bez zastanowienia to niech przepłaca :) Edit: Cały czas chodzi mi o sytuację z MM a nie dotyczącą Saturna.

#21 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 11 sierpnia 2009 - 07:46

Saturn w Złotych Tarasach jest wyjątkowo drogi (w końcu muszą nieźle bulić kasy za tą część złotego tarasu :D ) Za słuchawki AKG które kupiłem zresztą niedaleko w mp3store za 99zł w Saturnie w złotych musiał bym zapłacić bagatela! 249zł! :o - A poszedłem tam będąc pewnym że kupie taniej... Wtedy postanowiłem że nic nigdy u tych dziadów nie kupie!

#22 gruby+

gruby+
  • 2 postów

Napisano 12 sierpnia 2009 - 21:42

Zachęcony promocją (i pierwszym postem tego tematu) również nabyłem w Saturnie swojego pierwszego w życiu iMaca 24" :) Cena świetna i zmotywowała mnie mocno - dotychczas ten iMac nie był w zasięgu moich możliwości, a 20-tka z gorszym panelem i słabszymi parametrami niespecjalnie mnie interesowała. Po kilku godzinach w sprzęcie się zakochałem. :D Prostota i intuicyjność urzekły mnie od razu, podobnie jak iLife09, jeden z powodów zakupu. Przygodę z Applem zacząłem od IPhone'a i długo czekałem na jakieś sensowne ceny, żeby dołączyć do grona fanów Szarloty :D

Niestety po kilkunastu godzinach użytkowania zauważyłem 3 dead pixele, a odpalając Front Row, zauważyłem, że ekran mieni się od hot pixeli (naliczyliśmy ich z żona 15, więc liczba całkiem konkretna). Oczywiście raz zauważone zaczęły kłuć w oczy strasznie. Wróciłem ze sprzętem do Saturna, tam z miejsca został zakwalifikowany do wymiany, ale akurat po promocji nie było żadnego na stanie. Powiedziałem więc że spokojnie zaczekam na nową partię, ale na początek usłyszałem, że nie mam prawa. Że mogę tylko dostac pieniądze, albo oddać do naprawy. Po godzinie tłumaczenia, że to ja decyduję o sposobie załatwienia kwestii w przypadku nieodpowiedniości zakupionego towaru pozwolono mi zostawić komputer i czekać, aż wypowie się Dyrektor Działu Komputerowego i powie kiedy będą nowe komputery.

Dnia następnego pojawił się Dyrektor i obwieścił, że nie zamówi modeli MB418. Dlaczego? Otóż, jak poinformował mnie osobiście Dyrektor, nie zamówi tego towaru między innymi dlatego, że nie ma zamiaru zastępować mojego egzemplarza, który nabyłem podczas akcji bez VAT na taki, który będzie w sprzedaży w "pełnej cenie". Szczęka mi opadła, ale Dyrektor bez żenady dodał, że na przykład może zamówić (jak się domyślam - mi na złość) inny 24" model, tak abym nie miał jak dochodzić wymiany. Na uwagę, że spróbuję szczęscia i zaczekam odparł, żebym lepiej nie czekał i zabrał swojego Maca (lub pieniądze, bo cały czas, co trzeba im przyznać chcieli mnie nimi spławić, co jedynie delikatnie łamie prawo Konsumenta [url=http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/wymiana;towaru;na;nowy;-;prawa;konsumenta,121,0,214905.html)]Wymiana towaru na nowy - prawa konsumenta[/url], bo on w każdej chwili może wrzucić mojego Maca do magazynu na sam koniec i mieć tą sprawę w nosie, albo jeszcze chętniej zezłomować sprzęt jak go nie odbiorę (później okazało się, jak wyjawiła mi kierowniczka zmiany, że Pan Dyrektor raczył w ten sposób sobie żartować:) ).

Po takiej reakcji serwisu gorąco jednak odradzam zakupy w Saturnie. Dopóki nic się nie dzieje wszystko jest fajnie, ale wyglada na to, że jak tylko dokona się zapłaty, od razu z klienta zamienia się człowiek we wroga, którego nalezy wywieść w pole, ewentualnie odprawić z kwitkiem. Pracownikom marketu sugeruję troszkę mniej identyfikować się z marką sklepu, a potencjalnym klientom mocno przemyśleć zakupy w tym miejscu. Ja walczę od przedwczoraj i słyszałem już kilka różnych, wykluczających się wersji (kierownik działu komputerowego, mówi że nie zamówi, kierowniczka, że kierownik powiedział że zamówi, i że to potrwa koło 2-3 tygodni a pracownik na dziale, że zamówili już nowe egzemplarze i że będą w przyszłym miesiącu).

Zabawne jest to, że mając podobną sytuację w Saturnie w Niemczech (wtedy chodziło o konsolę Wii kupioną tuż po premierze), market sprowadził dla mnie na szybko nowy egzemplarz (na pewno łatwe to nie było, bo Wii był deficyt a Saturnowi tamtejszemu zajęło to raptem kilka dni i byłem cały czas informowany o tym, co się dzieje) po czym przeproszono za sprzedaż niepełnowartościowego sprzętu. Podaliśmy sobie ręce i tyle. W Warszawie natomiast najchętniej by mój komputer, który kupiłem za niemałe pieniądze, zezłomowali. I pewnie jeszcze karzą za to zapłacić. :/ Także na tytuł działu mogę tylko póki co odpisać, żeby Złote omijać szerokim łukiem. Jak coś się ruszy pozwolę sobie sytuację zapdejtować, choć po gehennie i dezinformacji, jaką mi tam zgotowano, nie wiem czy uda mi się doczołgać do kompa ;)

#23 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 sierpnia 2009 - 17:48

Witam, słyszałem o opisanej przez Ciebie sytuacji - problem polegał na tym, że nie chciałeś*podpisać protokołu wymiany - wszystko by poszło gładko, gdybyś takowy chciał podpisać. Czy to Saturn w Warszawie, czy punkt naprawy rtv agd w jakiejś wiosce, nikt "na słowo" Tobie niczego nie zamieni i nie naprawi - obowiązują pewne protokoły. Mi podczas zakupu mojego pierwszego maka - również iMaca - także wyskoczył kurz za matrycą*oraz 2 hot pixele - mimo, że takie usterki zgodnie z normą ISO 13406 nie nadają się do wymiany (za mało bad/hot pixeli), poszedłem do iSpota (bo tam kupiłem komputer), grzecznie podpisałem wszystkie papiery i dosałem nowy egzemplarz od ręki. Jeżeli wciąż*zależy Tobie na wymianie zapraszam do rozpoczęcia procedury wymiany w sposób narzucony przez politykę firmy Apple.

#24 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 29 sierpnia 2009 - 18:13

Dlaczego nie kupiłeś iMaca w swojej firmie (Saturn) tylko w iSpot?

#25 auntie_alicia

auntie_alicia
  • 74 postów
  • SkądWarschau, Poland

Napisano 29 sierpnia 2009 - 18:23

...odradzam zakupy w Saturnie." ;)


No, powiem Ci, że się z Tobą całkiem zgadzam! Ile razy tam ostatnio nie zajrzałam, trafiałam na tak zblazowanych kolesi, że płakać mi się chce... Zwłaszcza jeden z blond dredami to mistrz! Na moją prośbę o pomoc w znalezienu docka do iPoda odparł, że mu się nie chce!!! Zbaraniałam... Dość często tam bywałam, bo lubię kupować sprzęt i jest to mój najbliższy Saturn, ale po trzech ostatnich wizytach, gdzie miałam pecha i "wpadałam" wciąż na tego kolesia, któremu raz "się nie chciało", innym znów razem była to "nie jego sprawa', a jak już ostatnio wyznał że brak pilota w pudełku od mini wieży go "nie obchodzi", postanowiłam, że już dość, zwłaszcza że jego zwierzchnik na moją skargę zareagował co najmniej dziwnie - miałam wrażenie że to on jest podwładnym tamtego...
Także - arrivederci Saturnie w Złotych...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych