Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple w Dubaju


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpnia 2009 - 19:55

W te wakacje najprawdopodobniej udam się na wycieczkę do Dubaju gdzie oprócz słońca są również sklepy, w których jest tanio i bez tych wszystkich podatków, cła i tym podobnym rzeczom. I teraz mam pytanie do osób, które były niedawno/ mieszkają/ mają stronę z rzeczami oraz cenami i mogłyby mi je przybliżyć. Chodzi głównie o sprzęt Apple. Planowałbym kupić: MacBook'a Alu, Apple Aluminium Keyboard, Mighty Mouse, iPhone 3GS, iPhone 3G Dock. Tzn. po pierwsze prosiłbym o listę rzeczy, które tam są a potem o ich ceny Z góry dzięki PS. Nie wiedziałem gdzie dac tego typu temat więc daję tu Acha. Prosiłbym o nazwy sklepów lub center handlowych

#2 ademiu

ademiu
  • 984 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 sierpnia 2009 - 23:28

Popytaj na Palm Islands, powołaj się na mnie bo to moja dzielnia. Albo zgłoś się*do jakiegoś szejka to ci zorganizuje, że Jobs wręczy ci to osobiście :-)

#3 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpnia 2009 - 23:30

Hehe a nie znasz cen?? ( chyba że szejk po angielsku gada) :)

#4 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 01 sierpnia 2009 - 23:57

przede wszystkim zla pore sobie wybrales na wycieczke do Dubaiu-
40-50 st C- nawet piasek parzy...
Koniecznie dobre okulary przeciwsloneczne i duzo bielizny bo wilgotnosc bardzo duza.
Jedz do CityCentre- jedno z wiekszych centrow handlowych ale Apple tam nie widzialem a ceny takie sobie.
Rada- jak bedziesz wlatywal do Emiratow to kup sobie na lotnisku butelke dobrej whisky bo pozniej juz nie bedziesz mial okazji- alkohol tylko w hotelu w chorych cenach
dogadasz sie po ang.
NIE WSIADAJ za kierownice- malpy za kierownica- zreszta nasze prawo jazdy jest tam nie wazne.
Skype zablokowany juz od kilku lat...
Fajne miasto ale nie chcialbym tam mieszkac
Dołączona grafika

#5 SQ08

SQ08
  • 262 postów
  • SkądGermany

Napisano 02 sierpnia 2009 - 00:14

Tak Dubai jest fajny, ma cos w sobie, ale rowniez mieszkac to ja bym tam nie chcial. Berlin juz lepszy. Co do Apple to ja rowniez tam nic nie spotkalem, zadnego sklepu.

#6 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 02 sierpnia 2009 - 00:21

edited

#7 Mirinur

Mirinur
  • 80 postów
  • SkądToruń

Napisano 02 sierpnia 2009 - 08:19

Skype działa jak szejk pozwala - mieszkają tam znajomi z którymi rozmawiam via skype.. Kupisz tam wszystko. Koleżanka, która wróciła dwa dni temu kupiła sobie iPoda nano w cenie ok. 50 zł niższej niż w Polsce. Nie pytałem o ceny komputerów. Powiedziała mi, że są.. różowe.. Pewnie od razu sprzedają w 'koszulkach' zabezpieczających. Dziewczyna nastawiała się na super niskie ceny sprzętu AGD ale na miejscu okazało się, że raczej są porównywalne do naszych, a wysokość zarobków sprawia tylko, że są tanie..

#8 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 sierpnia 2009 - 08:30

Rok temu był mój wujek, przywiózł nano 3g, tez raczej taniej i cos tam jeszcze Ale np widzial PS3 z 5 grami za około 1000 zł. Co do cen samochody też są tańsze No ale jak ktoś był i zna ceny to proszę aby mi je jakoś przybliżył

#9 zouzou

zouzou
  • 68 postów

Napisano 02 sierpnia 2009 - 14:06

bylem tam niedawno skype dziala ale strona do sciagania jest zablokowana , upal straszny ale klima jest , domy handlowe wielke !!! Maci beda ale klawiatura EN arabic , ceny sa jak tu bez vat , wieczorem najlepiej jechac nad morze gdzie sa rewelacyjne knaypy , piwo , krewetki , ryby , salatki , super klimat .
taxi jest o wiele wiele tanszy niz w Europie !

---- Dodano 02-08-2009 o godzinie 15:08 ----

przede wszystkim zla pore sobie wybrales na wycieczke do Dubaiu-
40-50 st C- nawet piasek parzy...
Koniecznie dobre okulary przeciwsloneczne i duzo bielizny bo wilgotnosc bardzo duza.
Jedz do CityCentre- jedno z wiekszych centrow handlowych ale Apple tam nie widzialem a ceny takie sobie.
Rada- jak bedziesz wlatywal do Emiratow to kup sobie na lotnisku butelke dobrej whisky bo pozniej juz nie bedziesz mial okazji- alkohol tylko w hotelu w chorych cenach
dogadasz sie po ang.
NIE WSIADAJ za kierownice- malpy za kierownica- zreszta nasze prawo jazdy jest tam nie wazne.
Skype zablokowany juz od kilku lat...
Fajne miasto ale nie chcialbym tam mieszkac
Dołączona grafika


nie zauwazylem tego za malpy za kierwonica ale i tak szerokie drogi rewelacyjne i wygodnie sie jedzie .

#10 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 02 sierpnia 2009 - 14:36

piszesz ze wygodnie sie jedzie- przeciez poruszanie sie po Dubaju autem to koszmar-
od 9-00 rano do 22-00 Dubai jest tak zakorkowany ze 10 km jedziesz 2-4 godz...
zajezdzanie sobie drogi, brak uzywania kierunkowskazow i LICZBA WYPADKOW swiadczy o tym ze
musza sie jeszcze duzo nauczyc
Chociaz masz racje- jezeli porownac np do Egiptu czy Tunezji to faktycznie "kultura".
Ciekawostki > Lifestyle > Manager.Money.pl - Inne strony zarządzania
Info i ciekawostki z Dubaju - Porozmawiajmy o podróżach => TravelForum.pl
- ladne drogi to nie wszystko- a te maja faktycznie dobre.
Taxowki faktycznie tanie- bo benzyna jest tania- ale taxowkarz Hindus albo Pakistaniec zawsze bedzie probowal zawiesc Cie najdluzsza droga...
Tylko 20% ludnosci tego miasta to miejscowi- ale uwaga- jezeli mialbys kolizje drogowa z miejscowym to znam przypadki deportacji z banem na cale zycie mimo ewidentnej winy Araba.

#11 mpConroe

mpConroe
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 sierpnia 2009 - 16:37

Ale nawet tam jest odrobina polskośći :) . Jeździ tam bodaj 250 sztuk polskich autobusów Solaris Urbino ;) .

#12 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 sierpnia 2009 - 17:30

Oficjalnym resellerem sprzętu Apple w ZEA jest iStyle.
Obkupiłem sie w nim, jednak ceny bez szały, fakt taniej, ale porównywalnie z USA.
Co mają w ofercie w Dubaju? To samo co w Polsce, czy Stanach.
Jeden ze sklepów iStyle znajduje się w tym centrum handlowym: The Dubai Mall
iStyle Apple Computers The Dubai Mall
iSTYLE | Apple Premium Reseller

#13 zouzou

zouzou
  • 68 postów

Napisano 02 sierpnia 2009 - 19:57

Oficjalnym resellerem sprzętu Apple w ZEA jest iStyle.
Obkupiłem sie w nim, jednak ceny bez szały, fakt taniej, ale porównywalnie z USA.
Co mają w ofercie w Dubaju? To samo co w Polsce, czy Stanach.
Jeden ze sklepów iStyle znajduje się w tym centrum handlowym: The Dubai Mall
iStyle Apple Computers The Dubai Mall


malo info na stronie ale mozna zadzownic ze Skype i rozmawiac z nimi pytac o ceny itd. na pewno sprzedawca mowi po angielsku :)

#14 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 sierpnia 2009 - 19:44

Wylatuję w niedzielę Jak cos kupię to napiszę




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych