Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Lokalizacja testowa] Cha-Ching 0.2 PL

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2006 - 21:03

Z moje strony można pobrać wersję testową lokalizacji programu do domowej rachunkowości: Cha-Ching 0.2 Smacznego!

#2 Rayman

Rayman
  • 216 postów
  • SkądŚląskie

Napisano 17 października 2006 - 21:58

Ale jak w tym prowadzić budżet ? Wpisywać przychody i wydatki to każdy sobie może w jakimś "offiso" podobnym arkuszu ? W tym nawet jakiejś analizy nie można zrobić !! No chyba że gdzieś jest jakaś opcja o której nie wiem :)

#3 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2006 - 22:05

O matko, to wersja 0.2 więc to dopiero początki. Na razie program pozwala wprowadzić wydatki i przychody, w tym również cykliczne. Ale za to jest ładny ;-)

#4 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 08 listopada 2006 - 13:17

niestety nie dziala dobrze.. :( nie zawsze transakcje dobrze "indeksuje" czasami dodaje kwote wpisana jako "rozchod" zamiast ja odjac od sumy. rozumiem, ze te dwa typy transakcji powinny roznic sie kolorem? przychod - zielony, rozchod - czerwony? jesli tak, to niestety te kolory nie zmieniaja sie przy wpisywaniu w planowanie (pending) kolejnych transakcji
  • Heidi lubi to

#5 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2006 - 13:41

O tego typu błędach trzeba pisać do autorów programu.

#6 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 08 listopada 2006 - 13:45

tego bledu nie ma w oryginalnej wersji

#7 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2006 - 13:58

A, to zmienia postać rzeczy. Czy mógłbym poprosić na priv dokładniejszy opis sytuacji?

#8 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 08 listopada 2006 - 18:51

niestety nie dziala dobrze.. :(

nie zawsze transakcje dobrze "indeksuje" czasami dodaje kwote wpisana jako "rozchod" zamiast ja odjac od sumy.
rozumiem, ze te dwa typy transakcji powinny roznic sie kolorem? przychod - zielony, rozchod - czerwony? jesli tak, to niestety te kolory nie zmieniaja sie przy wpisywaniu w planowanie (pending) kolejnych transakcji

Nie powiodła mi się droga przez PW dlatego tu:
Rzeczywiście nie różnicuje dochodu i rozchodu. W oryginale przy rozchodzie automatycznie jest wpisywany minus co skutkuje w podliczeniach. Tutaj rozchód powiększa zasoby gotówkowe.

Nie działa inteligentna szuflada: (w oryginale działa)
1. Zacina się na etapie zakładania. Nie niknie okno dialogowe. Dopiero po zauważeniu, że szuflada została założona konieczne jest wciśniecię poniechaj.
2. Nie można powtórnie edytować. Tzn. nie ukazuje się czynne okno dialogowe.
3. Nie spełnia zadanmych warunków, testowalam tylko w pozycjach notatki i kategorie (w obu wypadkach nie działa).
Tyle na razie. Pozdrawiam.
  • Heidi lubi to

#9 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2006 - 21:39

Nie jest dobrze. Program ma przedziwną konstrukcję, to znaczy nazwy opcji muszą być zgodne z nazwami zmiennych. W efekcie program w zasadzie nie nadaje się do lokalizacji. Zmiana tłumaczenia opcji, na przykład na przychód/rozchód, powoduje że dana opcja przestaje działać. Sam niestety tego nie rozwiążę. Muszę się skontaktować z autorami i zadać im temat do przemyślenia. Może uporają się z tym do czasu wersji 0.3 ;-) Serdecznie dziękuję za pomoc.

#10 MacDada

MacDada

MyApple Team

• 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 08 listopada 2006 - 22:21

A ja bardzo dziękuję za wskazanie progsa - na prawdę fajnie działa :D
Srry, ale używam stabilnej wersji angielskiej...

#11 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2006 - 22:24

No właśnie w tym ból, że program jest przemiły wizualnie, ale chyba za wcześnie na wersję zlokalizowaną. Skrobię właśnie list z opisem sytuacji. Niech się chłopaki męczą ;-) Tym bardziej, że jeden z autorów jest polskojęzyczny :-)

#12 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 08 listopada 2006 - 22:28

nuu.. przemile programisko ;) wlasnie zastanawiam sie nad wykupem licencji i rezygnacja z cashboxa ;)

#13 Rayman

Rayman
  • 216 postów
  • SkądŚląskie

Napisano 08 listopada 2006 - 22:37

Naprawdę nie wiem co Wy w tym widzicie, oprócz wprowadzania wydatków i przychodów nic w tym nie można zrobić. Może się czepiam ale jak czytam wasze hymny pochwalne to mnie ..... W tym programie w zasadzie nic nie można zrobić co zresztą wcześniej pisałem i na co mi zwrócono uwagę że to dopiero wersja 0.2, tym baradziej się zastanawiam czym się tak zachwycacie, może zbyt długo pracowałem na win a tam tego typu programów było troszkę i nawet najgorszy był o niebo lepszy od tej wersji 0.2 :), w zasadzie nie ma co porównywać. Generalnie chodzi mi o to że opinie o danym produkcie może warto by wydawać na temat skończonego produktu a nie jak w tym wypadku jeszcze dobrze nie zaczętego. Jeżeli zachwycacie się ta świnią ;) to mogę zrobić jakiś arkusz w "czymś" i podobną graficzke uklepać i jeżeli ktoś będzie chętnie wpłacał za to kaskę na browarka to już będzie super, acha dodam że od początku będzie to PL i nikt nie będzie się musiał męczyć z polonizacją.

#14 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2006 - 22:43

To jest bardzo dobra myśl. Bardzo chętnie zapoznam się z efektami Twojej pracy. A czym się zachwycam? No właśnie wyglądem, bo lubię ładne programy. A jego funkcjonalność jest wystarczająca dla bardzo wielu osób. Ot, ile możemy wydać, żeby wystarczyło do pierwszego. Analizy? Po co? I tak wiem, że pod koniec miesiąca będzie debet na karcie ;-)

#15 MacDada

MacDada

MyApple Team

• 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 08 listopada 2006 - 22:44

GMail też jest beta i nie powiedziałbym, że nie warto mówić o nim jak o finalnym produkcie ;) No właśnie, funkcjonalność mi w zupełności wystarczy a wygląd programiku zachwyca :D

#16 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 08 listopada 2006 - 22:47

na prawdę fajnie działa :D

Oj Panowie, mam nadzieję, że wam żony (lub dziewczyny) prowadzą rachunki.

Na razie program pozwala wprowadzić wydatki i przychody, w tym również cykliczne. Ale za to jest ładny ;-)

Nie rozumiem na czym polega możliwość cyklicznego prowdzenia rachunków.

1. Założyłam (wersia oryginalna) stały dochód miesieczny np stypendium które dostaję 8 listopada (dzisiaj) powtarzalnego miesiącznie. W saldzie gotówki pojawia mi się kwota miesięczna. I tak jest OK. Ale wpisując sobie wydatek na 30 grudnia (np. sukienka na Sylwestra) program obniża mi kwotę tego miesiąca, nie uwzględniając juz tego, że 8 grudnia wpłynie mi nowe stypendium.
2. Po wpisaniu stalego miesięcznego wydatku np. płatności za mieszkanie (z opcją powtarzanie co miesiąc) zdejmuje jednostkową kwotę z salda bieżącego i to jest OK, ale po wpisaniu np. wydatku (np. teatr) co tydzień, również zdejmuje tylko pojedynczą kwotę. Zatem nie wiem w jakim okresie rozliczam się.(zabraknie mi do końca miesiąca, jak dopiero to obciążenie wydatkami powtórzy za tydzień. Przecdież ta kwota kolejnych tygodni w tym miesiacu powinna byc jakoś blokowana.
3. Po wpisaniu sobie przychodu na 23 grudnia (np. przecież mogę liczyć od Ojca jakiś Cash na Święta) program dopisał mi te kwotę do bieżącego salda. A przecież nie mam tych pieniędzy jeszcze. Zatem przy planowaniu wydatków w listopadzie popełnię poważne błędy.
Czepiam sie? :(
Pozdrawiam.

#17 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2006 - 22:56

Nie rozumiem na czym polega możliwość cyklicznego prowdzenia rachunków.

Bo cykliczne były wpłaty i wypłaty ;-)

Czepiam sie? :(

Nie, nie czepiasz. Jedynie źle adresujesz swoje pomysły na usprawnienie działania tego programu. Powinnaś je wysłać do autorów programu. Za taką porcję pomysłów, być może, podziękują Ci nawet licencją ;-)

#18 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 08 listopada 2006 - 23:04

Ładne to może i jest, ale niestety, wciąż Quicken rządzi. Tym bardziej, że prawie każdy użytkownik maka go ma w pakiecie instalacyjnym...

#19 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2006 - 23:12

prawie każdy użytkownik maka go ma w pakiecie instalacyjnym...

A jesteś pewny tego co piszesz? ;-)

#20 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 08 listopada 2006 - 23:38

Bo cykliczne były wpłaty i wypłaty ;-)

Na to właśnie zwróciłam uwagę, przy braku współpracy cyklicznosci miesięcznej z tygodniową. (I roczną Przecież taki prezent gwiadkowy moge uznać zdarzenie coroczne, podobnie jak sukienke na Sylwestra (wydatek).
Po prostu to, że nie autorzy nie przyjęli (lub nie przewidzieli przyjecia przez użytkownika) okresu rozliczenia, zmiejsza moim zdaniem, przydatność tego proogramu właśnie do budżetu domowego. W końcu samą historie wydatków i przychodów dostajemy w postaci wyciagów bankowych i kart kredytowych. Program byłby cudowny (bo fakt, że jest ładny) gdyby wspomagał planowanie wydatków, (czy mnie w tym miesiacu jeszcze na coś stać, czy juz musze starać sie o jakąs pożyczkę - i na jak długo, bo może w nastepnym mam jakąś górke nie zgospodarowaną.) czyli ustalenia salda (przychody minus wydatki w założonym okresie rozliczeniowym), który użytkowniuk mógłby sobie sam ustalić (tydzień, miesiąc) wraz z początkiem okresu rozliczeniowego (choć nie jest to takie ważne), np. tydzień (moge sobie wyobrazić że sporo naszych młodszych kolegów dostaje tygodniówki) zgodnie z poczatkiem tygodnia (jak w danym kraju jest to przyjete), w miesiącu 1 czy np 8 dzień miesiąca, jakkolwiek to nie ma znaczenia takiego znaczenia jak już wspominałam.

Powinnaś je wysłać do autorów programu.

Troche liczłam na Ciebie, bo wspominałeś, że piszesz do nich. Ja nie znam angielskiego i mam te przypadłość od dziecka. Co wiecej potrwa to jeszcze troche, niemiecki teraz jest dla mnie ważniejszy.
Poza tym litości, nie jestem programistką, tylko dziewczyną borykajacą sie z budżetem domowym. Wiem co bym chciała, ale nie wiem czy jest to możliwe. Nie będę się zatem wygłupiać. A jak mi sie coś marzy, to chyba to Formum jest tez od tego, abym sobie pomarzyła bardziej publicznie.
Pozdrawiam.

#21 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 listopada 2006 - 00:02

Troche liczłam na Ciebie, bo wspominałeś, że piszesz do nich. Ja nie znam angielskiego i mam te przypadłość od dziecka. Co wiecej potrwa to jeszcze troche, niemiecki teraz jest dla mnie ważniejszy.
Poza tym litości, nie jestem programistką, tylko dziewczyną borykajacą sie z budżetem domowym. Wiem co bym chciała, ale nie wiem czy jest to możliwe. Nie będę się zatem wygłupiać. A jak mi sie coś marzy, to chyba to Formum jest tez od tego, abym sobie pomarzyła bardziej publicznie.

Oczywiście, Moniko, mogę przekazać Twoje uwagi i pomysły, ale...

Zarówno Ty, jak i inni czytający, zwróćcie uwagą na pewne fakty:
1. Nie trzeba być programistą, żeby mieć pomysły na udoskonalenie programu. Ty mówisz "co uzyskać", a programista mówi "jak uzyskać". A pomysł jest równie ważny co sposób jego zaprogramowania.
2. Programista, jak każdy, lubi pochwały. Lubi też mieć świadomość, że wiele osób zainteresowało się jego dziełem. Dlatego im więcej różnych osób do niego pisze, tym bardziej motywuje się do dalszej pracy.
3. Jeden z programistów Cha-Ching jest Polakiem. I całkiem sprawnie porozumiewa się językiem Chopina ;-)

#22 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 09 listopada 2006 - 00:17

Oczywiście, Moniko, mogę przekazać Twoje uwagi i pomysły.

To bardzo, bardzo proszę. (jak uważasz, że ma to sens). Mnie jakoś głupio.

PS :-)

porozumiewa się językiem Chopina ;-)

Jeżyk Chpopina to przede wszystkim pięciolinia, to dźwieki, muzyka. A GarageBandu jeszcze nie opanowałam. (Raz tylko otworzyłam i mam niejakie przekonanie, że to nie jest program dla mnie) :roll:

#23 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 listopada 2006 - 00:23

Jeżyk Chpopina

Nie to, żebym się czepiał, ale o ile mnie pamięć nie myli, Chopin nosił loczki lub fale i miał raczej dłuższe włosy:lol:

#24 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 09 listopada 2006 - 00:44

Nie to, żebym się czepiał, ale o ile mnie pamięć nie myli, Chopin nosił loczki lub fale i miał raczej dłuższe włosy:lol:

Jak tak piszesz, to pewnie masz rację. I oczywiście, nie czepiasz się !!!. Jestem o tym przekonana.:confused:
Pozdrawiam.

#25 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 09 listopada 2006 - 09:31

A jesteś pewny tego co piszesz? ;-)

Radzę dobrze sprawdzić swoje płyty instalacyjne... U mnie (makbuk) to ten quicken 2006 był tak tajny, że nie było o nim wzmianki w żadnej dokumentacji. Odkryłem go przez przypadek, więc niech inni to sprawdzą. Sam pisałeś chyba, że był też w mini, można się pobawić w oczekiwaniu na bardziej dopracowaną wersję cha-ching :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych