Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[3G 3.0] Kod blokady klawiatury - iphone zablokowany.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 jabłek

jabłek
  • 622 postów

Napisano 16 lipca 2009 - 06:09

Cześć! Mam problem z iPhone. Kiedyś ustawiłem blokadę klawiatury na moim iPhone i zapomniałem kodu. Byłem pewien, że kod to 2845 (i taki zapisałem na karteczce), wpisuje i nie działa :confused: . Próbuję innych kodów i za którymś razem prosi poczekać 5 minut. OK czekam i wpisuje i cały czas piszę, że kod jest zły, doszedłem do momentu, w którym trzeba było czekać godzinę ... Czekam i wpisuje. Znowu czekam i wpisuje ostatni raz bo zamiast komunikatu o czekaniu 60 minut pojawia się komunikat "iPhone jest zablokowany połącz z iTunes". Podłączam i widzę komunikat o tym, że muszę na iPhone wpisać kod. Wiem, że mogę odtworzyć go w trybie DFU i Recovery ale odtworzenie wymaże dane, które są tylko na iPhone (nie mam kopi). Ten problem byłby rozwiązany gdybym zrobił JailBreaka i zainstalował OpenSSH ale tego nie zrobiłem. Czy da się jakoś odzyskać z niego dane albo czy jest jakiś trik, który resetuje hasło?

#2 kalboy92

kalboy92
  • 458 postów
  • SkądKalisz

Napisano 16 lipca 2009 - 13:47

Wg. mnie to tylko restore... :( Ale niech się jeszcze ktoś wypowie.

#3 japek

japek
  • 779 postów

Napisano 16 lipca 2009 - 14:14

Ja bym próbował zrobić mu na szybko JB. Potem dostać się do plików po kablu USB np. przez DiskAid usunąć keychain i powinno być po kłopocie.

#4 jabłek

jabłek
  • 622 postów

Napisano 17 lipca 2009 - 07:54

Japek, nie wiem czy da sie zrobic jb na wgranym juz sofce (to nie 1.x :(). Tylko jak polaczyc sie przez kabel? Nie trzeba by nic dogrywac? W sumie to juz zrobilem restore w DFU do 3.0 (chcialem do 2.2.1 ale sie nie dalo o.0 ... Kiedys sie dalo) i juz dziala ale wciaz jestem ciekawy czy da sie to jakos srobic.

#5 japek

japek
  • 779 postów

Napisano 17 lipca 2009 - 10:48

Nie no pewnie ze sie da. Zawsze najpierw wgrywam czysty soft od apple a pozniej JB np. Redsn0w. Zeby polaczyc sie po kablu z tego co wiem wystarcza JB.

#6 Shleider

Shleider
  • 4 postów

Napisano 30 lipca 2009 - 07:34

A co jeśli mam 2.2.1? Chcialbym wywalić ten kod ale nie chce tracić żadnych danych, zdjec przede wszystkim, kontaktow itp. mp3 mogą sobie pójść. kopii zapasowej nie mam. Czy moge też zrobić JB redsn0wem i wtedy wywalić hasło czy co mam zrobić?

#7 japek

japek
  • 779 postów

Napisano 30 lipca 2009 - 08:59

Tak możesz zrobić ale nie reds0wem tylko QuickPWN później usunąć keychain. Ryzyko jest ew. takie że czasami prz JB coś nie pójdzie ale to mało prawdopodobne jeżeli zastosujesz się do jakiegoś z tutoriali, a jeżeli już to robiłeś to tym bardziej nie ma problemu.

#8 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2009 - 16:03

odkopie ten wątek.Powiedzcie mi proszę jak ja mam wejść w pliki przez iPhone przez cokolwiek jak zarówno total comander jak i diskid i iPhonebrowser wywala żeby najpierw odblokować a dopiero otem podłączyć? Dzięki wielkie z góry za wszelkie odpowiedzi. Oczywiście jest zrobiony jailbreak

#9 jabłek

jabłek
  • 622 postów

Napisano 15 września 2009 - 20:12

Podłącz się przez SSH do iPhone i wywal pliki odpowiedzialne na hasło (jakie to pliki nie wiem).

#10 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2009 - 10:28

problem tylko taki że iPhone nie miał właczonego wifi rzed zablokowaniem więc nie miałoby jak się przez ssh połączyć no ale nic i tak już po ptokach bo zrobiłem restore.

#11 trocu

trocu
  • 770 postów

Napisano 16 września 2009 - 13:34

problem tylko taki że iPhone nie miał właczonego wifi rzed zablokowaniem więc nie miałoby jak się przez ssh połączyć no ale nic i tak już po ptokach bo zrobiłem restore.


Ja wchodze po SSH przy wylaczonym WiFi, wystarczy do tego USB oraz Tunnel Suite 2.7

#12 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2009 - 13:35

hm jest to jakaś myśl:]dzięki przyda się na przyszłość:]

#13 Szeszonek

Szeszonek
  • 44 postów

Napisano 16 września 2009 - 21:49

Witam! Jestem tu nowy ! Z iphonem juz dawno zdazylem sie zaprzyjaznic i poznac jego wady ale glownie zalety... Ja mam taki problem, ktorego nie potrafie rozwiazac: wlaczylem kod blokady na iphone 3g, wszystko bylo ok az pewnego dnia zapomnialem hasla i tak uporczywie staralem sie dostac do isluchawki, ze zablokowalem go na stale... Na ekranie widnieje napis: iphone jest wylaczony, podlacz z itunes a po podlaczeniu z itunes wywala blad na kompie: iphone jest zabezpieczony haslem, wpisz haslo, a ja nie moge wpisac bo mam go zablokowanego... Wiec wprowadzilem iphone w tryb dfu i podlaczylem do itunes, program rozpoznal, ze iphone jest w takim trybie i pyta o restore, ja odpowiadam przyciskiem ODTWORZ w itunes... Po pobraniu mojego softu 2.21 prubuje robic restore lecz w polowie procesu iphone sie restartuje, na itunesie wywala blad 13, 14 lub 1604 a na iphone pojawia sie kabelek i logo itunes tak jakby nie zostal aktywowany. Sciagnalem soft 3.0 dla proby z innej strony i probuje odtworzenia z shiftem i dalej to samo, w polowie procesu restart iphone i kabelek z logo itunes i blad w itunes. Nie mam pomyslu co mam robic, probowalem na dwoch kompach z windowsem i itunesem w wersji 8.2 chyba z zainstalowanym netfromworkiem 3.5 i sterownikami USB. Moj iphone to 3g z softem 2.21 kupiony w erze bez simlocka... Prosze o podpowiedz co mam zrobic... Dziekuje

#14 ira1105

ira1105
  • 3 postów

Napisano 31 października 2010 - 10:57

Witajcie mam podobny problem !!! Mam iphona 4 i moja zona bawila sie telefonem wpisala cod i go zablokowala teraz nie pamieta jaki to byl kod. A ja nie moge kozystac z telefonu tylko obieram polaczenia nic ponad to jak podlanczam go do itune to mam informacje ze iphon jest zablokowany i musze podac kod nie wiem co z tym zrobic prosze o pomoc !!! Pozdrawiam ira1105

#15 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 października 2010 - 11:05

Witajcie mam podobny problem !!!
Mam iphona 4 i moja zona bawila sie telefonem wpisala cod i go zablokowala teraz nie pamieta jaki to byl kod.
A ja nie moge kozystac z telefonu tylko obieram polaczenia nic ponad to jak podlanczam go do itune to mam informacje ze iphon jest zablokowany i musze podac kod nie wiem co z tym zrobic prosze o pomoc !!!
Pozdrawiam ira1105


Jezeli masz JB i zainstalowane SSH to usuniesz kod, w innym wypadku restore...

#16 ira1105

ira1105
  • 3 postów

Napisano 31 października 2010 - 16:18

Dzieki ale jest inny problem jak podkanczam iphona do komputera tj. itunes wyswietla mi sie informacja ze iphon 4 jest zablokowany i mam wpisac na iphonie 4 cyfrowy kod odblokowania a ja wlasnie nie mam tego kodu i nie wiem co z tym problemem zrobic prosze o pomoc. Moze jest mozliwosc skasowania i wgrania na nowo nowego softu przez jakis inny program niz itune. pozdro ira1105

#17 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 października 2010 - 17:53

Wprowadz iPhone w Recovery Mode i zrob restore.

#18 rolnicki88

rolnicki88
  • 2 postów

Napisano 09 marca 2012 - 23:18

jak zrobic te restore ??

#19 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 marca 2012 - 23:21

Zgodnie z regulaminem forum nie odświeżamy wątków starszych niż 6 miesięcy. Zamykam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych