Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

pakiet office na maca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jedrek

Jedrek
  • 6 postów

Napisano 13 października 2006 - 16:53

witam pytanie: jak sie nazywa odpowiednik pakietu microsoft office na maca ? czy dokumenty zapisane w programach biurowych billa gatesa otwieraja sie na analogicznym software stworzonym na maca ? i odwrotnie ? czy istnieje jakis bezplatny pakiet na maca ? mam pakiet NEO OFFICE, ale odpala sie skandalicznie wolno ! czy to jest normalne ? jesli nie jak to przyspieszyc ? dziekuje z gory za porady

#2 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 października 2006 - 16:54

Office Mac Edition autorstwa Microsoft, dokumenty PC otwiera i czyta bez problemów, bezpłatnych jest sporo jak zajrzysz do archiwum znajdziesz opinie użytkowników

#3 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 13 października 2006 - 17:04

Microsoft Office 2004

#4 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 13 października 2006 - 17:17

co do makowego oprogramoowania to polecamy pakiet iWork

#5 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 13 października 2006 - 20:44

NeoOffice jest za darmo, i jest wooooooolne. OpenOffice też jest za darmo, ale wymaga nakładki interfejsiarskiej, w związku z tym jest suuuuupeeeer woooooooolne. Office microsoftu jest szybkie, ale nie jest za darmo. A pakiet iWork, który tu koledzy reklamują, pasuje do biura jak cekiny do chabety.

#6 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 13 października 2006 - 23:38

Pozostawię to bez komentarza, ja w biurze piszę teksty i robię prezentacje, a mojej chabecie ładnie w cekinach :D

#7 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 14 października 2006 - 08:40

NEO jest zdecydowanie lepszy od Owpen oficera, wolno się otwiera ale przacuje znośnie to wkońcu tylko edyor tekstu... Ja mam inny problem: na mojej uczelni powstał edytor o okreslonych funkcjach dla etnoloów i jest tylko pod winzgroze XP... Musze poszukac programisty co to by chobbistycznie napisał po cichu na maca chyba :P

#8 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 października 2006 - 09:46

NeoOffice jest za darmo, i jest wooooooolne. OpenOffice też jest za darmo, ale wymaga nakładki interfejsiarskiej, w związku z tym jest suuuuupeeeer woooooooolne. Office microsoftu jest szybkie, ale nie jest za darmo. A pakiet iWork, który tu koledzy reklamują, pasuje do biura jak cekiny do chabety.


Widzę, że jesteś zorientowany w temacie. Używam NeoOffice, ale jest strasznie wolny.
Czy rzeczywiście MS Office jest szybszy?

Przemek

#9 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 14 października 2006 - 12:21

MS Office jest szybszy. Co do iWork, drodzy przyjaciele, to jakoś nie wyobrażam sobie pakietu biurowego bez arkusza kalkulacyjnego, ale cóż, może są biura w których arkusze są niepotrzebne, wystarczą prezentacje i inne cekinki.

#10 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2006 - 12:54

powiem tak, ODT jest standardem w europie a doc nie.

#11 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 października 2006 - 13:06

MS Office jest szybszy. Co do iWork, drodzy przyjaciele, to jakoś nie wyobrażam sobie pakietu biurowego bez arkusza kalkulacyjnego, ale cóż, może są biura w których arkusze są niepotrzebne, wystarczą prezentacje i inne cekinki.


Pomęczę Cię jeszcze w kwestii szybkości działania MS Office.
Jeśli miałbyś obiektywnie ocenić - jak duża jest różnica w stosunku do NeoOffice? Korzystam z Neo obecnie i doprowadza mnie do szału - klikam w dokument i czekam... czekam... Najgorzej jest z prezentacjami w ppt - otwierają się, ale prędkość ich wyświetlania pozostawia wiele do życzenia :(

#12 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 14 października 2006 - 15:15

Poniewaz uzywam/uzywalem wszystkich wymienionych w postach powyzej programow, pozwole sobie sie wlaczyc. Open- i Neo Ofice sa beznadziejnie wolne, mulowate, moim zdaniem dobre sa do zobaczenia na zasadzie ciekawostki, ale nie do codziennej pracy. Plus problemy z kompatybilnoscia z Wordem co bardziej skomplikowanych dokumentow (sformatowany tekst, przypisy, tabele, znaki jakiegos jezyka itd itd). To samo z plikami Excela, np ze skomplikowanymi formulami. iWork: Keynote jest super i dla mnie Powerpoint nie istnieje. Pages jest fajne, dopoki dokumentami wymieniasz sie z innymi Makowcami uzywajacymi Pages. Po za tym to kloc, u mnie na G4 strasznie obciaza proca i wrzucenie jakiejkolwiek grafiki w tekst rozwala np efekt genie w oknach :) MS Office to wciaz jest najlepsza opcja. Drogi soft, ale jednak warto, jesli chcesz byc w kontakcie z reszta swiata biurowego :) Moj najwiekszy bol to ze w makowa wersja Excela nie dzialaja zadne dodatkowe pakiety,w ktorych pecetowcy moga przebierac. Nawet Xstat, mimo ze na stronie jest zaznaczone ze dziala z MacOsem, przynajmniej w wersji demo, wywala calego Excela. Dobra i tania alternatywa? Mariner Write i Mariner Calc. Duzo lepsze i szybsze od Neo- itp, a duzo tansze od MS Office.

#13 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 14 października 2006 - 15:56

no i już masz chyba jasność...

#14 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 16 października 2006 - 16:42

A ja mam jeszcze jedno male pytanko. Czytaliscie gdzies kiedy zapowiadany jest nowy pakiet office? Mam nadzieje ze bedzie universalny bo 2004 dziala mi w domku dosc powolnie.

#15 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 16 października 2006 - 18:53

Pół roku po Office 2007 na PC. Czyli gdzieś w III kwartale 2007 r.

#16 Makowa Panienka

Makowa Panienka
  • 194 postów

Napisano 18 października 2006 - 12:01

Office Mac Edition autorstwa Microsoft, dokumenty PC otwiera i czyta bez problemów...


Poważnie? Przecież Mac OS ma inne kodowanie znaków... No przynajmniej Mac OS 9 i żeby odczytać coś napisanego w notatniku na PC w simpletext na Maku to trzeba przekonwertować ten tekst i na odwrót... Chyba, że Office to jakoś inaczej rozwiązał...

#17 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 18 października 2006 - 12:51

Rozwiązał. W Office na PC od 1995 r. wszystkie dokumenty kodowane są w unicode. To taki standard, który do Apple dotarł dopiero wraz z MacOS X. W Office na maku również są kodowane w unikode. Więc problemów nie ma żadnych. Ciekawostka jest taka, że archaiczna wersja Worda 6 na maka kodowała znaki w windowsowej stronie kodowej CP1250, po to właśnie, by nie było kłopotów z dokumentami na PC. A od kiedy jest unikode, problemu nie ma. Notatnik windowsowy, czy też simple text i inne proste edytory z Mac OS9 wymagają przekodowywania, bo notatnik jest zabytkiem, a OS9 nie obsługiwał unikodu w ogóle...

#18 Makowa Panienka

Makowa Panienka
  • 194 postów

Napisano 18 października 2006 - 12:55

Acha... Dzięki. A wiesz może czy w X już nie ma takich problemów? Tzn. czy można pisać sobie w notatniku na win i odczytać bez problemu w analogicznym programie na X?

#19 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 18 października 2006 - 13:09

Można. X-owy simple text, czyli TextEdit pozwala zapisać plik w formacie MS Word, a Windowsowy, darmowy edytor którego nazwy nie pamiętam (ten taki trochę lepszy notatnik) też domyślnie zapisuje i otwiera w formacie .doc. I po kłopocie. Żeby było jeszcze śmieszniej, to ówże TextEdit ukrywa przed użytkownikiem opcję zapisu jako "plain text only"... A jak masz problem na X z kodowaniem różnych plików txt, to polecam tekstowy edytor TextWrangler. Pracuje tylko z tekstem (czyli nie ma formatowania, rozmiarów czcionek, boldów, italików, styli i innych fajansów, tylko literki) ale... ma taką opcję "Reopen using encoding". I pozwala wybrać kodowanie z stufafnastu możliwych, z Górną Voltą włącznie :D Czyli, jak dostaniesz plik txt z windowsowego notatnika, to go w TW otwierasz, widzisz krzaki, bierzesz Reopen using Encoding, wybierasz Central European Windows Latin2, i masz pl literki. Ale, jak już napisałem, można to olać i otwierać pliki doc. O ile Ci tam nie obsrają szlaczkami, to X otwiera bez pudła.

#20 Scypin

Scypin
  • 299 postów

Napisano 15 czerwca 2007 - 09:19

"MS Office jest szybszy. Co do iWork, drodzy przyjaciele, to jakoś nie wyobrażam sobie pakietu biurowego bez arkusza kalkulacyjnego, ale cóż, może są biura w których arkusze są niepotrzebne, wystarczą prezentacje i inne cekinki."

jest tables ... to czesc pakietu iwork ale trzeba sciagnac z neta juz nie pamietam skad jest troche mniejszy niz wiekrzosc arkuszy(A..Z;1..255) ale za to szybko dziala

PS. znalazłem http://www.versiontr...3&mode=feedback

#21 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 15 czerwca 2007 - 09:48

jest tables ... to czesc pakietu iwork ale trzeba sciagnac z neta juz nie pamietam skad jest troche mniejszy niz wiekrzosc arkuszy(A..Z;1..255) ale za to szybko dziala


Taaa... ;) póki co iWork jest bez arkusza. Tables to produkt pana Daniela Schwill'a z Niemiec.

#22 Scypin

Scypin
  • 299 postów

Napisano 16 czerwca 2007 - 14:22

Taaa... ;) póki co iWork jest bez arkusza. Tables to produkt pana Daniela Schwill'a z Niemiec.


jak ktos potrzebuje pakietu biurowego i chcialby miec iwork ale tez potrzebuje arkusza to co mu szkodzi dograc??

#23 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 18 czerwca 2007 - 08:05

jak ktos potrzebuje pakietu biurowego i chcialby miec iwork ale tez potrzebuje arkusza to co mu szkodzi dograc??

Jasne z tym się zgadzam, jednak nie jest to część pakietu iWork - tylko i wyłącznie o to mi chodziło.

#24 Jasiek68

Jasiek68
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2007 - 08:43

Kilka dni temu, po lekturze na forum odnośnie pakietów biurowych, ściągnąłem NeoOffice i wbrew temu co koledzy pisali odpala się w... 5s. Wszystko jest OK. Mam Maca Pro 2.66. To takie info dla zainteresowanych.

#25 Scypin

Scypin
  • 299 postów

Napisano 20 czerwca 2007 - 20:59

no zgadza sie odpala sie szybko ale tylko jak masz dobrego kompa jesli natomiast masz np ppc g4 to trza troche poczekac ale tak poza tym to pakiet spoko (noi poza kombinacjami by ponumerować stronki)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych