Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Final Cut Pro wyciszenie ścieżki na tracku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarioFC

MarioFC
  • 252 postów

Napisano 08 lipca 2009 - 19:17

Cześć. Czy jest sposób na to, by klipy położone na konkretnym tracku miały wyciszoną/podgłośnioną ścieżkę*audio? Pracując w Adobe Premiere mogę*to ustawić a w Finalu ściszając suwaki w Audio Mixerze zmiana odnosi się*tylko do klipu nad którym jest głowica odczytująca na Timeline. Pozdrówki!

#2 baq_ole

baq_ole
  • 236 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, Poland

Napisano 08 lipca 2009 - 19:47

przychodzi mi do glowy zaznaczenie wszystkich klipów na danym tracku i z górnego menu Sequence->nest items. Wtedy się te klipy niby połączą - wtedy klikasz prawym myszki na ten połączony klip i wybierasz "open in viewer" - ściszasz i będzie się to odnosić do wszystkich połączonych klipow

#3 kakalaka

kakalaka
  • 72 postów
  • Skądwawrzyszew

Napisano 08 lipca 2009 - 19:54

Calkowicie mozesz wyciszyc track klikajac na zielony glosniczek po lewej stronie kazdego tracku. Jednak to z pewnoscia wiesz :) Co do regulacji dzwieku, dotychczas robilem to recznie lub wlasnie nestujac, nestowanie zreszta pomaga w innych sytuacjach. Podejrzewam ze po bardziej przyjazne procesy, trzeba sie udac do Soundtracka :) Jezeli jest jakis sposobz poziomu FC, sam sie chetnie dowiem...

#4 MarioFC

MarioFC
  • 252 postów

Napisano 08 lipca 2009 - 21:48

Z głośniczkiem to wiem :) Natomiast o opcji Nest items jeszcze nie wiedziałem. Dziękuję Wam bardzo.

#5 tcyprian

tcyprian
  • 98 postów
  • SkądGostyn, Poland

Napisano 09 lipca 2009 - 09:46

zawsze mozna zrobic copy i paste atributes z zaznaczonym levels na pozostale clipy

#6 MarioFC

MarioFC
  • 252 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 12:35

tcyprian: tak, to też dobra metoda, dzięki. Ja przyzwyczaiłem się do pewnych udogodnień z Premiere, miałem zwykle 3-4 ścieżki i kładłem klipy na odpowiednich trackach w zależności czego oczekiwałem, całkowitego wyciszenia, częściowego, pozostawienia w oryginale czy podgłośnienia. Mam nadzieję, że w kolejnej wersji Finala tego się doczekam. W ogóle już najwyższy czas by Apple wypuściło nowszą wersję.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych