Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Keynote i slajd startowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 11 października 2006 - 14:27

Czy mogę w keynote zrobić jeden taki slajd startowy, gdzie nieskończenie długo (czyli aż rozpocznę właściwą prezentację) powolutku kręci sie logo mojej firmy? Udało mi sie ustawić efekt kręcenia (flip), i jest supe przy ustawieniu na 20 sekund - tyle tylko że po 20 sekundach oczywiście logo się przekręca do końca i zanika.... Można zrobić tak żeby cały czas się powolutku kręciło? Może przy uzyciu filmiku QT? Tylko jak to zrobić?

#2 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 11 października 2006 - 14:49

a zrobic gifa i wkleic w pierwszy slajd ?

#3 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 11 października 2006 - 16:56

Ooooo to dobry pomysł - jakieś sugestie w jakim programie zrobię to tak zeby plynnie wygladalo? Myślę, że ze 200 klatek byłoby potrzebne aby obrót był powolny. Aha i drugie pytanie: keynote gubi mi zawsze te same 3 screeny wstawione do prezentacji - po prostu po odpaleniu pliku od nowa - nie ma ich...

#4 Markus

Markus
  • 70 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 października 2006 - 21:07

Witam, Keynote eksportuje prezentacje do QT, chyba nawet z opcją powtarzania "w kółko" (sorki, nie mogę akurat włączyć maczka). Można chyba zrobić prezentację z efektem "flip" , z niej plik .mov a ten wstawić do drugiej prezentacji. Trochę "na okrągło", ale chyba szybciej, niż robienie animowanego GIF-a. Pozdrawiam i życze sukcesów ;-)

#5 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 12 października 2006 - 12:38

Pomysł z tym slajdem jest niezły, bo film można wstawić jako loopa i będzie wtedy zapętlony leciał aż klikniesz. Po głowie chodzi mi jeszcze pomysł czy nie da się aby jakos zapętlić tego samego elementu, to znaczy żeby się cały zas od nowa pojawiał, ale nie mam w tej chwili czasu by to sprawdzic empirycznie.

#6 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 14 października 2006 - 22:28

Ważna sprawa - mam VirtueDesktops i na 1 pulpicie odpalone parallels z excelem w którym mam pokazać zebranym kilka rzeczy, a na drugim pulpicie prezentację w Keynote. Co mogę zrobić żeby przełączać się pomiędzy tymi pulpitami bez wychodzenia z prezentacji?

#7 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 15 października 2006 - 08:35

Najlepiej skonfigurować sobie klawisze zmiany pulpitów, u mnie na ten przykład jabco+strzałeczki ;)

#8 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 15 października 2006 - 10:52

Tak też zrobiłem - mam zmiane pulpitów pod F7, i niesteety podczas prezentacji na pełnym ekranie zmiana nie działa :/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych