Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Popsuty zasilacz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 xar

xar
  • 143 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 31 lipca 2005 - 10:43

Witam, Ostatnio mam do czynienia z dziwna rzecza w moim PB. Jako ze mam w zwyczaju ze komputer chodzi od rana do wieczora, wiec czesto pod moja nieobecnosc. Jednak, gdy ostatnio rpzychodze do komputera bateria jest rozladowana. Podczas pracy rowniez mi sie zdaza ze lampka przy wtyku zasilacza przestaje nagle swiecic. Musze odlaczyc zasilacz od pradu i wlaczyc spowrotem. Spotkal sie ktos z czyms takim? W ostatnim czasie nie instalowalem nic procz rzeczy zawartych w SU. :/

#2 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 31 lipca 2005 - 12:06

A jaki to zasilacz? Czy w nocy też trzymasz go w gniazdku. Proponuję sprawdzić czy zasilacz jest gorący kiedy niby przestaje ładować (trzeba oczywiście trochę odczekać) Jeśli jest chłodniejszy to nie ładuje i wtedy to na 90% kwestia zasilacza. Sprawdź też koniecznie (jeśli masz możliwość) jak przedstawia się sprawa z innym zasilaczem, bardzo możliwe, że to wina jakiegoś nistykającego czasami kabla.

Ale niekoniecznie musi być to kwestia samego zasilacza tylko kompa - oby nie!!

[ Dodano: 2005-07-31, 13:08 ]
aha, to biała kostka, jeszcze raz przeczytałem Twojego posta. Myślę, że coś nie styka, sprawdź koniecznie z innym zasilaczem

#3 xar

xar
  • 143 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 31 lipca 2005 - 15:43

Tak, zasilacz to biala kostka. Niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia z innym. A nowe troche kosztuja.. Zasilacz gdy przestaje ladowac jest zimny. Jest wpiety na noc w listwe, ktora wylaczam i jednoczesnie wyciagam wtyczke z komputera. Pomaga wylaczenie i wlaczenie listwy. Jak sie rozbiera taki zasilacz? Wszystko jest na zatrzaskach? Robil to ktos moze? ;)

#4 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 31 lipca 2005 - 15:48

Ja właśnie takiego nie mam, gdyby to było yoyo to może mógłbym pomóc - to właśnie z tym typkiem są najczęściej problemy i trochę ich przeszedłem. Najprawdopodobniej to rzeczywiście zasilacz, coś może się przepinać w układzie transformatora - wtedy skok napięcia (włączenie i wyłączenie) rzeczywiście poprawia sytuację. Niestety nie wiem jak rozebrać kostkę, najprawdopodobniej jest na zatrzaski, ale niech się lepiej wypowiedzą właściciele.

#5 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 31 lipca 2005 - 21:16

dwa razy o ścianę i raz o stół :P :mrgreen:

#6 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 01 sierpnia 2005 - 08:38

Ja mam takiego zasilacza... Da się go rozebrać, są tam zatrzaski całkiem sprytnie zrobione, ale problem okazał się nie na moje możliwości, więc zasilacz poszedł do naprawy (już nie pamiętam o co poszło...)

#7 malysobol

malysobol
  • 250 postów
  • SkądPodobno Stolica

Napisano 27 maja 2007 - 19:45

witam tez mam problem z zasilaczem a moze to normalne ale ostatnio jak chcialem odlaczyc od sieci to malo sie nie popazylem jest tak goracy czy to jest jakis normalny objaw czy jest uszkodzony przy czym mamy w domu 2 macbooki i w jednym zasilacz jest raptem letni




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych