Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

padł mi MacBook


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 eMCe

eMCe
  • 383 postów
  • SkądToruń

Napisano 29 czerwca 2009 - 16:23

Hej, może ktoś wpadnie na to co mogło się popsuć. Dziś rano nagle Mac mi zawisł, można było ruszać myszką, ale nic nie można było wyklikać. Zgrzał się do 78 stopni więc go wyłączyłam. Po jakimś czasie chciałam włączyć i tu niespodzianka zamiast jabłuszka pojawia mi się teczka ze znakiem zapytania i tyle. W komputerze coś pstryka jak jakiś zegarek - bardzo równomiernie i strasznie się nagrzewa. Oczywiście system się nie uruchamia. Próbowałam z płyty uruchomić, to płytę po krótkim czasie wypluło i nic się nie uruchomiło, próbowałam via FireWire podłączyć do iMaca - też bezskutecznie. Dysk, pamięć, procesor? Co to może być?

#2 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 29 czerwca 2009 - 16:31

To może być dysk, a płytę wypluwa bo masz również uszkodzony napęd (?). Spróbuj wyjąć*dysk, podłączyć iMaka w targecie. Na MB wciśnij ALT i uruchom MacBooka z dysku iMaka. Jak wstanie - to znaczy, że pierwsze zdanie jest prawdziwe. Powodzenia.

#3 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 29 czerwca 2009 - 16:32

Dysk. Musisz go wymienic. Ta teczka oznacza ze systemu nie ma lub jest zle zainstalowany. Ale dziwne ze plyte wypluwa bo w zasadzie tylko za jej pomoca mozna wejsc do disk utility i tam sprawdzic czy dysk jest widoczny. Sproboj wypiac dysk i podpiac do imaca w jakiejs kieszeni na usb. Jesli sie nie pojawi w finderze to juz wiadomo ze dysk padl na 100 procent. P.S. Kolega mnie troszke wyprzedzil.

#4 eMCe

eMCe
  • 383 postów
  • SkądToruń

Napisano 29 czerwca 2009 - 16:36

Hm ale ja nie mam żadnej kieszeni i nie wiem jak wykręcić dysk z MacBooka. Napęd jeszcze wczoraj był dobry. Nie wiem co znaczy uruchomić w targecie. [edit] ok poczytałam wykręciłam, podpiełam przez FW, na iMacu uruchomiłam z T a na MacBooku z Altem i piszę z macbooka. Czyli, że dysk. Dzięki za pomoc. Nauczyłam się przynajmniej rozkręcać MacBooki :) Jak polecacie zakupić? Oby jak najtaniej, nie musi być duży, bo mało co robię na nim w sensie objętościowym.

#5 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 29 czerwca 2009 - 17:41

Dyski Samsunga nawet o pojemosci 250 znajdziesz juz za tycke ponad 200 zl. Wiecej w google i na naszej stronie. Powodzenia.

#6 eMCe

eMCe
  • 383 postów
  • SkądToruń

Napisano 29 czerwca 2009 - 18:06

Czy ten dysk byłby dobry?

#7 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 29 czerwca 2009 - 19:29

Jesli to jest 2,5 cala to pewnie bedzie dobry ale nie znam sie dokladnie czy to jest normalna sata czy sata II. Moze niech ktos inny sie wypowie.

#8 shrekKR

shrekKR
  • 576 postów
  • SkądKrólewskie Stołeczne Miasto KRK

Napisano 29 czerwca 2009 - 22:57

Czołem :) ja mam u siebie SATA : SAMSUNG HM161JJ i działa rewelacyjnie miałem ten sam problem z dyskiem w styczniu :) pozdrawiam

#9 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 czerwca 2009 - 23:04

Polecam dyski WD Scorpio na prawdę są super.

#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 czerwca 2009 - 23:48

Seb, naucz się w końcu pisać 'naprawdę' ;-)

#11 eMCe

eMCe
  • 383 postów
  • SkądToruń

Napisano 30 czerwca 2009 - 08:13

A ten dysk, bylby ok?
shrekKR nie mogę nigdzie znaleźć tego dysku, o którym pisałeś...

#12 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 czerwca 2009 - 08:16

Twardy dysk wyzionął ducha. Crap nie zauważyłem, że są 2 strony tego tematu :lol:

#13 shrekKR

shrekKR
  • 576 postów
  • SkądKrólewskie Stołeczne Miasto KRK

Napisano 30 czerwca 2009 - 08:52

A ten dysk, bylby ok?
shrekKR nie mogę nigdzie znaleźć tego dysku, o którym pisałeś...


160 GB, SATA 3.0 Gbps HM161JJ - 2.5 - dyski twarde | SAMSUNG to ten mój dysk :)

#14 eMCe

eMCe
  • 383 postów
  • SkądToruń

Napisano 30 czerwca 2009 - 08:55

A jak z pracą na baterii przy 7200 obrotach? Mocno się skrócił?

#15 shrekKR

shrekKR
  • 576 postów
  • SkądKrólewskie Stołeczne Miasto KRK

Napisano 30 czerwca 2009 - 09:02

nie ma różnicy, pod 10.5.7 chodzi jeszcze dłużej :)

#16 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 30 czerwca 2009 - 09:20

A jak z pracą na baterii przy 7200 obrotach? Mocno się skrócił?


Jest temat o tym. Po prawej u gory jest wyszukiwarka...

Mi sie czas skrocil o min 30 minut, powstaly wibracje ktorych nie bylo. Ale to nie jest regula. Wiecej we wczesniejszym temacie.

#17 eMCe

eMCe
  • 383 postów
  • SkądToruń

Napisano 01 lipca 2009 - 09:27

Mam jeszcze jedno pytanko, no może dwa. Dziś przyjedzie do mnie dysk. Czy mam coś z tego oryginalnego przekręcić do tego nowego? Tzn. w tym oryginalnym jest jakby taka metalowa obudowa z takim "białym papierkiem" do wyciągania. Czy to się jakoś przekłada do tego nowego? No i co dalej? Jak zainstalować tam system tzn. czy ten dysk wymaga jakiegoś formatowania czy coś w tym stylu? Czy wystarczy jak odpalę z DVD podłączę TM i odtworzę wszystko? Aha po podłączeniu dysku z iMaca przez FV MacBook normalnie odpalał się z DVD. To trochę chyba dziwne, nie? Jaki związek ma DVD z dyskiem i dlaczego gdy jest ten popsuty dysk z DVD się nie odpala, a z dyskiem z iMaca odpala się bez problemu.

#18 IPablus

IPablus
  • 93 postów

Napisano 01 lipca 2009 - 09:54

Ta metalowa obudowa ci się przyda :) Wykręcasz 4 śrubki i zakładasz na nowym dysku. Bały papierek pozwala wyciągać dysk. Po włożeniu dysku odpalasz MB, wkładasz DVD z Leo, naciskasz C, odpali się instalacja. W drugim bodajże kroku wchodzisz w narzędzia a tam w zarządzanie dyskami. zakładasz partycję i zamykasz okno. Potem to już tylko dalej dalej :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych