Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

odciski palców


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 iBaju

iBaju
  • 121 postów

Napisano 23 czerwca 2009 - 10:10

Witam, Nie wiem czy w dobrym dziale zamieszczam ten temat, jeśli nie to proszę o przeniesienie... Ostatnio pojawiła się informacja w mediach na temat paszportów biometrycznych i tak sobie pomyślałem :lol: czy istnieje jakaś aplikacja na iPhona, dzięki której dostęp do telefonu byłby "hasłowany" liniami papilarnymi właściciela? Krótko mówiąc czytnik linii papilarnych? :grin: Wiem, że to tylko bajer, ale fajne byłoby cuś takiego ;)

#2 adam.m.

adam.m.
  • 177 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 23 czerwca 2009 - 10:25

iphone/ipod touch nie mają fizycznej możliwości zeskanowania linii papilarnych - na pewno nie poprzez wyświetlacz. Może gdyby ktoś wynalazł taki sprzęt dopinany do iphone/ipoda to tak - ale inaczej nie ma takiej możliwości

#3 mikolaj230

mikolaj230
  • 151 postów
  • Skądże by znowu!

Napisano 23 czerwca 2009 - 15:47

znalazłem aplikację, która miała debilne zadanie - dwie osoby przykładały palce do ekranu i ipod "niby" skanował ich odciski. problem polegał na tym, że aplikacja wyświetlała losowe 3 (!) zapisane obrazy odcisków palców. bez komentarza. zresztą ekran dotykowowy w iPodzie nie reaguje na dotyk tylko na zmiany elektromagnetyczne, więc z prostej przyczyny NiGDY nie odczyta czegoś tak szczegółowego jak odciski palców :) niestety :)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych