Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy w życiu iPod


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 20 czerwca 2009 - 15:25

Witam Po wielu próbach wreszcie udało mi się zarejestrować na ów forum :) Korzystając z okazji chciałbym zapytać którego iPoda mam wybrać będzie to mój pierwszy sprzęt apple w życiu. Mój budżet to 500zł Pozdrawiam Tomek :razz:

#2 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 czerwca 2009 - 16:06

nano 4GB

#3 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 20 czerwca 2009 - 16:09

ew. używane nano 8GB

#4 mamon66

mamon66
  • 71 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 20 czerwca 2009 - 16:09

Miałem 2G nano a teraz mam 4 G polecam

#5 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 20 czerwca 2009 - 16:14

do 500 pln to mozna kupic duzo wiecej niz 8gb ;)

#6 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 20 czerwca 2009 - 16:16

Wszystko zależy czy chcesz coś małego czy większego i pojemniejszego.

#7 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 16:30

Zdecydowanie NANO 4G. Świetna jakość dźwięku i wykonania. Za 500 zł może Ci się udać kupić nawet w wersji 16GB ( nowy! )

#8 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 20 czerwca 2009 - 16:58

"Wszystko zależy czy chcesz coś małego czy większego i pojemniejszego." wolałbym coś mniejszego na pamięci mi nie zależy aż tak bardzo ponieważ nie mam wiele swoich ulubionych utworków :) Co myślicie o shuffle 2gen? dzięki za szybką odpowiedz Pzdr. Tomek

#9 Piterson

Piterson
  • 224 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 czerwca 2009 - 17:01

Hmmm a może poszukać używanego toucha 1g? Pozwoli Ci się zakochać w Apple ;)

#10 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 czerwca 2009 - 17:01

Jeżeli zależy Tobie na pojemności to iPod Classic 80 gb na luzie (ja 2 lata temu kupiłem nowego za 600 zł, więc teraz tym bardziej się za 500 da :) )

#11 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 17:05

Do 500PLN polecam iPod'y nano trzeciej lub czwartej generacji. Nano jest mały, poręczny, lekki, dobrze wykonany. W tej cenie kupisz 8GB np. na allegro. Zapytaj też użytkownika Blade__ u niego można było kupić tanio iPod'y 4G 8GB. Używałem Shuffle drugiej generacji i jest rewelacyjny. Jeżeli nie potrzebujesz dużej przestrzeni i wyboru konkretnych piosenek (nie żeby nie było to możliwe, ale nie aż tak wygodne) to shuffle dobrze się*sprawdzi. Pozdrawiam.

#12 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 20 czerwca 2009 - 17:11

Hmmm a może poszukać używanego toucha 1g? Pozwoli Ci się zakochać w Apple ;)


Ja również polecam Toucha - to całkiem inne spojrzenie na przenośne odtwarzacze muzyki. Prawdę mówiąc odtwarzacz jest w nim tylko jednym z wielu dodatków ;)

#13 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 20 czerwca 2009 - 17:25

Ciągle oglądam te shuffelki i coraz bardziej mi się podobają nie są drogie nie mają wyświetlacza czyli nie będzie przez dłuższy czas problemów z wymianą baterii na czym mi zależy :) a jeśli chodzi o kasę to na dniach może się wykruszyć o jakieś 150-200zł bo mama nie daje mi żyć z butami heh i będę musiał wreszcie je kupić trochę siara pisać o czymś takim ale wiecie siła wyższa :/

#14 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 17:36

Też mam szufelkę ( 1GB ) sprawuje się dobrze - spacer, rower :) Jednak jakość dźwięku w nano jest lepsza.

#15 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 20 czerwca 2009 - 17:43

chyba kupie shuffle dzięki za wszystkie odpowiedzi nie zawiodłem się na was a ma ktoś może info czy można jakoś wgrać muzykę na shuffle bez używania itunes? jakoś mnie to chyba przerasta :)

#16 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 20 czerwca 2009 - 17:45

[...] a ma ktoś może info czy można jakoś wgrać muzykę na shuffle bez używania itunes? jakoś mnie to chyba przerasta :)


Masz rację - "chyba" ;) Też byłem jakoś dziwnie nastawiony do tego programu, ale kilka minut po jego pierwszym uruchomieniu z iPodem, stwierdziłem że to najlepsze rozwiązanie z możliwych ;)

#17 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 17:49

Masz rację - "chyba" ;) Też byłem jakoś dziwnie nastawiony do tego programu, ale kilka minut po jego pierwszym uruchomieniu z iPodem, stwierdziłem że to najlepsze rozwiązanie z możliwych ;)


Dokładnie. Pierwszy mój iPod jaki miałem nie był używany, bo iTunes był dla mnie za trudny :lol: ( było to dawnoooo ) Jednak kiedyś przysiadłem i się jakoś nauczyłem. Teraz uważam, że to najlepszy odtwarzacz muzyki :)

Ogólnie szufelka to dobry wybór - jest zawsze i wszędzie przez jej rozmiary :)

#18 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 20 czerwca 2009 - 17:56

Dokładnie. Pierwszy mój iPod jaki miałem nie był używany, bo iTunes był dla mnie za trudny :lol: ( było to dawnoooo ) Jednak kiedyś przysiadłem i się jakoś nauczyłem. Teraz uważam, że to najlepszy odtwarzacz muzyki :)

Ogólnie szufelka to dobry wybór - jest zawsze i wszędzie przez jej rozmiary :)


No to jak używałeś bez iTunesa tego ipoda. :?: A ile się tam płaci za ściągnięcie jednej piosenki i czy można wgrywać przez to piosenki z komputera które już wcześniej ściągneliśmy ?

#19 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 17:57

czyli nie będzie przez dłuższy czas problemów z wymianą baterii na czym mi zależy

Generalnie baterie w iPod'ach nano/shuffle są niewymienne więc faktycznie z wymianą nie będzie problemów ;)
Jeżeli natomiast chodzi o żywotność baterii to sprawa wygląda podobnie i w Shuffle i w Nano.
Nano ma wyświetlacz, ale jest też większy i mieści się w nim większa bateria, która rozładowuje się w podobnym tempie do Shuffle.


czy można jakoś wgrać muzykę na shuffle bez używania itunes?

iTunes nie jest taki straszny ;) Mimo wszystko do Shuffle 2g można wrzucać muzykę jakimś alternatywnym programem, tyle że nie pamiętam już jego nazwy, musisz poszukać.
Przydatne informacje o szufelce znajdziesz w tym wątku:
ipod shuffle

i czy można wgrywać przez to piosenki z komputera które już wcześniej ściągneliśmy ?

nie ma z tym zadnego problemu. Przez iTunes możesz wgrać i zarządzać swoimi dotychczasowymi zbiorami muzyki.
Pozdrawiam

#20 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 20 czerwca 2009 - 18:18

Leonard dzięki bardzo mi pomogłeś ale mówiąc szczerze wyświetlacz nie jest mi potrzebny bo filmiki oglądam na telefonie a muzyki słucham w mp3 i jak ją obsługuje to nawet nie spoglądam na wyświetlacz może czasami gdy zmieniam eq. Coś jeszcze mnie męczy czy na iPoda Shuffle nie można wgrywac muzyki metodą przeciągnij&puść ???

#21 wojass1for1

wojass1for1
  • 67 postów
  • SkądChełm/Warszawa

Napisano 20 czerwca 2009 - 18:33

Ja jednak polecam Ci Nano 4G. Sam kilka tygodniu temu stałem przed podobnym dylematem: Shuffle 3G czy nano 4G oba z 4 gigami pamięci. Wygrał nano przez to ze ma wyświetlacz. Filmy sobie daruj, ale wybieranie ulubionego wykonawcy, płyty, listy utworów czy czegokolwiek jest nie do przecenienia. Czasami samo "następny utwór" nie wystarcza. ;]

#22 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 20 czerwca 2009 - 18:40

Mam ostatnie pytanie czy jak nie zainstaluję iTunes czy komputer wykryje go jako dodatkowy dysk?? I czy w ogóle będzie ładował iPoda bez tego programu.

#23 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 19:22

Mam ostatnie pytanie czy jak nie zainstaluję iTunes czy komputer wykryje go jako dodatkowy dysk??
I czy w ogóle będzie ładował iPoda bez tego programu.


Ładować możesz. Jeżeli chcesz używać iPod'a jako dysk musisz ustawić najpierw w iTunes, że ma iPod ma mieć funkcję dysku...

---- Dodano 20-06-2009 o godzinie 20:24 ----

No to jak używałeś bez iTunesa tego ipoda. :?: A ile się tam płaci za ściągnięcie jednej piosenki i czy można wgrywać przez to piosenki z komputera które już wcześniej ściągneliśmy ?


Nie używałem, dopiero potem jak koniecznie chciałem mieć muzykę przy sobie, musiałem się nauczyć ( ale to naprawdę było bardzo dawno ;) - wychodziły wtedy pierwsze iPody )

---- Dodano 20-06-2009 o godzinie 20:27 ----

Coś jeszcze mnie męczy czy na iPoda Shuffle nie można wgrywac muzyki metodą przeciągnij&puść
???


Tak. Do tego służy YamiPod. Chociaż z tego co wiem nie we wszystkich ipodach działa..

#24 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 20 czerwca 2009 - 20:01

bar-trek dzięki super już wszystko rozumiem :) ale moglibyście mi powiedzieć czy byłby jakiś iPod do 300zł. Bo jeśli nie to kupie w poniedziałek shuffle :) Dzięki za odpowiedzi :P

#25 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 20 czerwca 2009 - 20:42

Ja kupiłem kiedyś za 550zł iPod Video 30GB, niedawno mój ojciec kupił także taki sam odtwarzacz za 350zł i myślę, że za 300 też dostaniesz. Gdy logowałem się*na tym forum, byłem w podobnej sytuacji co Ty - szukałem informacji o sprzęcie który miał do mnie przyjść. Potem przyszedł czas na kupno iPhone, a od jakiegoś czasu jestem również posiadaczem MacBook-a;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych