Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

A925 i wymiana softu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 04 października 2006 - 20:49

Jak spora część z Was wie mam motorolę A925 jak może mniejsz część z Was wie uważam że używałem go nawet do notowania na wykładach. Dziś rano strzeliła mi do głowy myśl: może tak wymienić soft w tym telefonie na ten z SE chyba 800i- może bedzie choć trochę działać z maczkiem. I tu pojawia się moje pytanie: jak to zrobić- raczej z użyciem mac'a Wiem że mógł bym szukać po forach telefonowych, ale ja lubię tylko to forum i nie chce mi się szukać innych :P

#2 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 04 października 2006 - 21:39

Jak spora część z Was wie mam motorolę A925
jak może mniejsz część z Was wie uważam że używałem go nawet do notowania na wykładach.

Dziś rano strzeliła mi do głowy myśl: może tak wymienić soft w tym telefonie na ten z SE chyba 800i- może bedzie choć trochę działać z maczkiem.
I tu pojawia się moje pytanie: jak to zrobić- raczej z użyciem mac'a
Wiem że mógł bym szukać po forach telefonowych, ale ja lubię tylko to forum i nie chce mi się szukać innych :P



[url]www.matrax.net[/url] - tam jest wszystko o telefonach motoroli :)

#3 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 04 października 2006 - 22:49

Znam to forum, ale tam mało co jest :/ Może nia mało,a le podane w dziwny sposób- chyba trzeba by być przywykłem do pctowych for żeby się tam połapac

#4 robbix

robbix
  • 117 postów

Napisano 05 października 2006 - 07:50

Co do motki a925 i softu z se p9xx to raczej malo prawdopodobne, poniewaz mamy wiecej guzików nawigacyjnych. Wszędzie są inne sterowniki do podzespołów. Mozna jeszcze pobawic sei w modyfikacje softu ale to inna bajka.Ja mam a1000 i korzystam z matraxa i payti.one.pl ps, a zmieniales juz kiedykolwiek soft??

#5 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 05 października 2006 - 08:16

na payti mam login, czekam aż mi aktywują spowrotem konto... bo już kiedyś się bawiłem w GPS itp. Co do wymiany softu, to właśnie coś słyszałem ale niewiem gdzie i co :/ wiem że się da isyncować A1000 a a925 sflashować do A1000 tylko z tego co już zdążyłem ustalić to niestety jedynie prze winzgroze się da. Jak wiesz jak to zrobić to z miłą checią przeczytam wszystko po koleii no i jak byś miał linki do odpowiednich plików bo googlanie to takie obiecanki macanki... Teraz chce wyłączyć UMTS

#6 Kaizen

Kaizen
  • 193 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 października 2006 - 16:39

Nie da się sflashować A925 na A1000 (o SE zupełnie zapomnij). Tylko A920 da się sflashować na A925. Na Payti masz tutoriale flashowania, soft i same flashe - niestety, tylko pod windę. Robiłem to wielokrotnie - bez problemu (jak już widnows łyknął odpowiednie programy i sterowniki - bo z tym bywały problemy). UMTS można wyłączyć na dwa sposoby - RadioComm pecetowy (nie wiem, czy jest odpowiednik na Maca) albo instalując odpowiednią aplikacyjkę na Motce - wszystko masz na payti (jakoś znacznie bardziej lubię to forum, niż matraxa, chociaż chodzi wolno i często leży).

#7 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 05 października 2006 - 16:55

wiem że mam na paty, ale te pliki dostępne są po zalogowaniu :/ a im nie spieszy sie żeby mi wysłać aktywacje... Co do A925 i maca to słyszałem że jest taki jeden co ukradł latarnie... i isyncował ja więc jest jednak jakiś myk- na chłopski rozum moxna przyjąć że to flash do A1000 ale skoro nie to może coś innego. Na razie "on" jest nie aktywny na ichacie :/

#8 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 05 października 2006 - 17:19

nie mzineiaj softu na inny z inneg o modelu.... gwarantuje ze nie wstanie... chyba ze to to samo urzadzenie pod wzgledem elektroniki....

#9 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 05 października 2006 - 17:42

zastanawiam się czy z komórkami przystosowanym do symbiana niejest troche tak jak z komputerami, może jakis linux albo kolejna wersja systemu symbian :/ macam sobie, macam, nie robie nic co by nie było sprawdzone i dokładnie opisane. Stąd moje pytanie na forum

#10 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 05 października 2006 - 18:07

a ta Twoja motka ma też to kółko do przewijania? myślę, że już samo to może popsuć zabawę- chociaż wątpię czy telefon wogóle wstanie po takich kombinacjach wiesz no niby to jak na kompie, każdy producent ładuje symbiana do telefonów, tylko, że każdy jest "skrojony" pod dany model telefonu może czas na zmianę telefonu?(mniej problemów)

#11 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 05 października 2006 - 18:20

ech, wy chyba źle czytacie to co ja piszę: Szukam możliwości. Telefon mam inny, motorola nie łapie sieci, może służyc tylko jako notatnik, kalendarz itp, dlatego fajnie by było jak by się synchronizowała nie specjalnie mi na niej zależy, może się popsuć, i tak w zasadzie leży nie używana. Kupiłem ja jak mi się dobrze powodziło- o tak bo rozwalił mi sie telefon a wtedy (ze trzy lata) jakiś simens me45 kosztował 500zł ta motorola 700 (żałuje xe nie dołoxyłem do p800 kilka miesięcy pózniej p900) to sobie kupiłem motorole, ponad rok służyła- wtedy nie miałem komputera więc mi szczerze powiem zwisało czy się synchronizuje czy nie, odbierałem na niej pocztę, wwwałem dzwoniłem służyła do tego do czego została stworzona. ale po paru glebach, sieć zaczęła swirować, idea wogóle wymiekła- czasem można zadzwonić albo wysłać SMS jak sie tanie 10m od masztu i nadajików. Kupiłem sim date, jest- raczej było troche lepiej, przez chwilke działalo. ale znów jest dupa. Ale jak szedłem na wykłady z pracy i wracałem do pracy i byliśmy tylko my: ja aparat, obiektywy, karty, batrie i motorolla to nawet naumiałem sie na niej wyklady notować i teraz też mam napiętę życie i bym sobie ponotował na niej, no ale xeby chociaż kalendarz ruszył- kontakty są vCard wiec zero problemu, ale kalendarz.... Usłyszałem że jednak można to zrobić więc pytam, nic n razie nie robie, nie porywam się z motyką na słońce, pytam więc odpowiedzi w stylu nierób tego bo... wolał bym raczej to jest niemożliwe "bo ponieważ"

#12 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 05 października 2006 - 22:04

no akurat P910 jest nieco skopany w porownaniu do P800, Kwiatki moze wam wiecej powiedziec na ten temat.... a co do softu to jest napisany ogolnie na wszystkie fony z dodatkowymi poprawkami dla kazdej elektroniki (patrz wybrany model telefonu) wiec sila rzeczy nie zadziala.....

#13 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 05 października 2006 - 22:09

jak ja kupowałem motoreolle to nowością było p900 a p800 rzadkością jeden 1100zł drugi 1300-1400 :/ Dziś to już dawne dzieje




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych