Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Wideo] Lustrzany obraz z kamery...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 KTWSG

KTWSG
  • 31 postów

Napisano 03 października 2006 - 13:29

Witam, Mam pytanie techniczne: w moim MBPro obraz z kamery widoczny na monitorze (w PhotoBooth) i na ekranie mojego rozmówcy (w video Skype) jest odwrócony - lustrzany. Czy to normalny objaw charakterystyczny dla wszystkich kamer internetowych (do tej pory nie korzystałem), czy jakiś nietypowy błąd związany konkretnie z moim komputerem? Z góry dziękuję za odpowiedź!

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 października 2006 - 13:34

Lustrzany dlatego że jak stoisz z kimś oko w oko to też widzisz go jakby odwrotnie. To normalne.

#3 KTWSG

KTWSG
  • 31 postów

Napisano 03 października 2006 - 13:41

Niby tak, ale jak pokazuję mu książkę, albo kawałek papieru z narysowanym tekstem, to w normalnej sytuacji mój rozmówca może przeczytać ten tekst "normalnie". Kiedy pokazuję tą samą książkę lub kartkę z tekstem "kamerze", czyli mojemu rozmówcy gdzieś w sieci, to widzi on tekst w lustrzanym odbiciu. Nie wiem, czy się precyzyjnie wyraziłem ;-)

Konkretnie chodzi mi o taki efekt:

Dołączona grafika

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 października 2006 - 13:44

To jest normalne. Niestety trochę niewygodne. Kolega musi sobie screnshota zrobić i go "flipnąć" wtedy przeczyta tekst.

#5 KTWSG

KTWSG
  • 31 postów

Napisano 03 października 2006 - 13:49

OK, teraz rozumiem. Dzięki wielkie - myslałem po prostu, że problem tkwi w moim komputerze.

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 października 2006 - 13:59

Jest na to rozwiązanie.
Kosztuje $8 i nazywa się iGlasses
Możesz najpierw sprawdzić jego działanie.
Ściągnij Demo iGlasses

#7 KTWSG

KTWSG
  • 31 postów

Napisano 03 października 2006 - 14:07

Super! Wielkie dzięki!

#8 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 03 października 2006 - 14:21

To NIE jest normalne. Obraz odwrocony z Twojej kamery powinienes widziec tylko Ty. Osoba po drugiej stronie powinna widziec normalnie. Lustrzane odbicie jest sposobem na unikniecie konfuzji co do kierunkow (przywyklismy do percepcji swojego wizerunku w lustrze) - taki zabieg pozwala zachowac bardziej naturalny odbior zgodnosci ukladu odniesienia z nasza percepcja, dzieki temu obracajac glowe w lewo nasze ekranowe "odbicie" nie zerka w przeciwnym kierunku, a i duzo latwiej pokazywac wlasnie owa przykaldowa ksiazke komus po przecinej stronie (duzo latwiej trafic odpowiednim elementem w pole widzenia kamery, gdy kierunki ruchu obiektu i jego obrazu na ekranie sa zgodne).

#9 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 października 2006 - 14:25

A ja w między czasie sprawdziłem tego iGlasses. Super sprawa (nie chodzi mi o mirror) ale można zmieniać parametry obrazu, obracać, itp.

#10 KTWSG

KTWSG
  • 31 postów

Napisano 03 października 2006 - 14:46

To NIE jest normalne. Obraz odwrocony z Twojej kamery powinienes widziec tylko Ty. Osoba po drugiej stronie powinna widziec normalnie.


Hmmm.... To w takim razie musze to jeszcze sprawdzić na żywo z kimś z drugiej strony połączenia. iSight z PhotoBooth daje mi obraz lustrzany i miałem wrażenie (oczywiście mogę się mylić), że i mój rozmówca ma u siebie taki efekt.

Masz oczywiście rację, że jak się patrzy "na siebie" (--> PhotoBooth, podgląd w iChat), to bardziej naturalne jest to 'lustrzane' ujęcie - wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, zorientowałem się dopiero przy fotografowaniu iChatem tekstu który chciałem komuś szybko pokazać.


a co do iGlasses - to jest to naprawdę świetna rzecz :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych