Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pomocy - problem z java


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 de_cha

de_cha
  • 10 postów

Napisano 02 października 2006 - 16:44

Mam prosbe, moze ktos wie co sie dzieje z moja skrzynka bankowa w ING. Niby dziala, ale nie moge nic w niej zmienic, wykonac przelewow itp. Mam system mac osx 10.4.3 z java 1.3.1 Plugin Settings, java 1.4.2 Plugin settings, java web start:confused:

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 października 2006 - 17:27

Jaka przeglądarka?

#3 de_cha

de_cha
  • 10 postów

Napisano 02 października 2006 - 17:33

Jaka przeglądarka?

mam Firefoxa 2.0 i Safari 2.02

#4 michpis

michpis
  • 42 postów

Napisano 02 października 2006 - 17:45

Staly problem. Nawet kiedys zadzwonilem do pomocy technicznej BSK, gdzie pan zniecierpliwionym tonem powiedzial, ze platformy Mac nie supportuja, poniewaz makintoszowa maszyna wirtualna jawy jest NIEZGODNA(sic!) ze standardem. Na szczescie pan mowiac delikatnie mijal sie z prawda. Oto co nalezy zrobic: 1. Zainstaluj najnowszy system update - byl tam tez po drodze update javy, 2. W teczce "Java" w "Utilities" powinna pojawic sie teczka "J2SE 5.0". 3. Uruchom z niej "Java Preferences" i ustaw - "Use version: J2SE 5.0". Powinno wtedy wszystko ladnie biegac - oczywiscie przelewy i inne transakcje tylko przy pomocy Opery. Safari i FF mozna sobie tylko podejrzec stan konta.

#5 de_cha

de_cha
  • 10 postów

Napisano 02 października 2006 - 19:49

Staly problem. Nawet kiedys zadzwonilem do pomocy technicznej BSK, gdzie pan zniecierpliwionym tonem powiedzial, ze platformy Mac nie supportuja, poniewaz makintoszowa maszyna wirtualna jawy jest NIEZGODNA(sic!) ze standardem. Na szczescie pan mowiac delikatnie mijal sie z prawda. Oto co nalezy zrobic:

1. Zainstaluj najnowszy system update - byl tam tez po drodze update javy,
2. W teczce "Java" w "Utilities" powinna pojawic sie teczka "J2SE 5.0".
3. Uruchom z niej "Java Preferences" i ustaw - "Use version: J2SE 5.0".

Powinno wtedy wszystko ladnie biegac - oczywiscie przelewy i inne transakcje tylko przy pomocy Opery. Safari i FF mozna sobie tylko podejrzec stan konta.


Zrobilam jak pan napisal.Niestety opera nie laduje appletu.i i wszystko jest po staremu.

#6 michpis

michpis
  • 42 postów

Napisano 02 października 2006 - 20:18

hmmm... chyba problem lezy w najnowszej wersji opery. zainstalowalem opere 9 i komponent rzeczywiscie nie chcial sie wczytac, a do tego wywalil przegladarke. kiedy zainstalowalem znow wersje 8.54 zadzialalo bez problemu - prosze moze w ten sposob sprobowac.

#7 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 października 2006 - 20:18

Zrobilam jak pan napisal. Niestety opera nie laduje appletu.i i wszystko jest po staremu.



W dniu dzisiejszym problem z przelewami w ING mieli nawet użytkownicy Windows. Moja rada: Ustaw wszystko tak, jak radził MICHPIS. Ewentualnie zrób reset przeglądarki i wyczyść cache. To wszystko co teraz możesz zrobić. O przyczynach kłopotów z bankowością elektroniczną ING (i nie tylko) pisałem niedawno w jednym z wątków (nie będę dublował tamtej wypowiedzi - załączam odnośnik): http://www.myapple.p...?t=17729&page=2

Niestety kłopoty z tym systemem będą występowały pod OS X zawsze.

Jeśli jutro z rana (powiedzmy do 9.00) nadal będą kłopoty z przelewami - napisz o tym w tym wątku.

Pozdrawiam

#8 de_cha

de_cha
  • 10 postów

Napisano 03 października 2006 - 16:56

hmmm... chyba problem lezy w najnowszej wersji opery. zainstalowalem opere 9 i komponent rzeczywiscie nie chcial sie wczytac, a do tego wywalil przegladarke. kiedy zainstalowalem znow wersje 8.54 zadzialalo bez problemu - prosze moze w ten sposob sprobowac.


Dzieki za informacje.Dziala !!!!!!!!!!!!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych