Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iDA - nowa typowa navi dla ajfona ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
320 odpowiedzi w tym temacie

#51 behamod

behamod
  • 103 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 03 czerwca 2009 - 10:40

przetestowałam w Białymstoku i bez problemu mozna sie poruszac pokaqzauje dokladnie czasami z niewiadomego powodu ucieka sygnal GPS i dosc dlugo szuka, funkcjonalnosc programu bardzo dobra, głos polski tez dobry, jezeli obniza cene produkt bedzie konkurencyjny

#52 duchian

duchian
  • 1 224 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 czerwca 2009 - 10:42

A czy ma ktoś możliwośc przetestować w wawie, czy prawidłowo nawiguje i da się z niej korzystać


ja testowalem dzis.
aplikacja fajna, nie wiesza sie, ale srednio to dziala.. pokazuje mi ze jestem z 20 metrow w tyle i bym skrecil gdzies, gdzie juz nie moge etc.. poza tym update'uje pozycje przeskokami co jest troche drazniace

#53 Teck

Teck
  • 237 postów

Napisano 03 czerwca 2009 - 10:45

ja testowalem dzis.
aplikacja fajna, nie wiesza sie, ale srednio to dziala.. pokazuje mi ze jestem z 20 metrow w tyle i bym skrecil gdzies, gdzie juz nie moge etc.. poza tym update'uje pozycje przeskokami co jest troche drazniace


to wina czulosci GPS wbudowanego w iphone. Podobnie zreszta jest w przypadku google maps. Mysle, ze wieksza czulosc=wieksze zuzycie baterii dlatego inzynierowie z Apple ograniczyli funkcjonalnosc tego GPS. Poprawia pewnie w nastepnej wersji.

#54 behamod

behamod
  • 103 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 03 czerwca 2009 - 10:52

TO nie wina czulosci GPS tylko programu, w xGPS wszystko chodzi plynnie i nic nie przeskakuje, iDA jest jeszcze nie dopracowana ale jak na pierwszy taki program to i tak niezle działa, pewnie po kilku poprawkach bedzie chodził bez problemnu

#55 duchian

duchian
  • 1 224 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 czerwca 2009 - 11:17

dokladnie, w xgps nie bylo takiego problemu, nic nie skakalo, tylko przewijalo sie plynnie po mapie.

#56 bobix

bobix
  • 493 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 czerwca 2009 - 11:26

Poza tym w "Mapy" GPS pokazuje pozycję bardzo dokładnie i płynnie, więc jeżeli w tym programie pokazuje błędnie to oznacza, że to wina programu a nie danych jakie dostaje z odbiornika GPS

#57 zabiel

zabiel
  • 357 postów
  • SkądEdinburgh / Żory

Napisano 03 czerwca 2009 - 12:20

A ja mam problem. wgralem mape Wielkiej Brytanii i pokazuje mi pozycje GPS gdzies dobre 30 mil ode mnie .... Zasieg GPS mam caly czas na 2 kreski ... Co jest grane, ma ktos podobny problem ? Wgralem wszystko recznie przez mobileterminal

#58 woytas78

woytas78
  • 4 postów

Napisano 03 czerwca 2009 - 13:37

witam. jak wpisuje poprzez mobileterminal dpkg -i.... i daje enter wyskauje mi error i pisze cannot access archive: No such file or directory. Co robię zle?? Z góry dzięki za odp.

#59 MBorowiec

MBorowiec
  • 255 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 03 czerwca 2009 - 14:10

Komunikat jasno mówi Ci że nie ma takiego pliku w folderze. Na pewno wrzuciłeś pliki do odpowiednich katalogów ?

#60 woytas78

woytas78
  • 4 postów

Napisano 03 czerwca 2009 - 14:16

na bank , wrzycam do folderu mobile i nie tworze jeszcze jakiegos podkatalogu?? i tam dopiero wrzucam??. tu jest zrzut ekranu [url=http://img268.imageshack.us/i/img0006k.png/]ImageShack[/url]

#61 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 03 czerwca 2009 - 14:20

A ja mam problem. wgralem mape Wielkiej Brytanii i pokazuje mi pozycje GPS gdzies dobre 30 mil ode mnie .... Zasieg GPS mam caly czas na 2 kreski ... Co jest grane, ma ktos podobny problem ? Wgralem wszystko recznie przez mobileterminal


Masz taki problem jak ja, bo tak naprawde wgrales mape uk a jedziesz na tej ogolnej ktora jest do niczego. Wejdz w opcje, moze bedziesz mial wiecej szczescia niz ja, ja wgralem mape IRL ale nie mam mozliwosci jej wyboru, bo po prostu nie ma jej w opcjach...

---- Dodano 03-06-2009 o godzinie 14:24 ----
czy ktos wie jak wgrac mape poprawnie, tak aby pojawila sie w opcjach wyboru mapy?

#62 Bekas

Bekas
  • 548 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 czerwca 2009 - 14:47

jak wrzucisz to zrob respring i sprobuj dopiero wpisac w terminalu co trzeba. To do woytas78

#63 zabiel

zabiel
  • 357 postów
  • SkądEdinburgh / Żory

Napisano 03 czerwca 2009 - 14:47

Masz taki problem jak ja, bo tak naprawde wgrales mape uk a jedziesz na tej ogolnej ktora jest do niczego. Wejdz w opcje, moze bedziesz mial wiecej szczescia niz ja, ja wgralem mape IRL ale nie mam mozliwosci jej wyboru, bo po prostu nie ma jej w opcjach...

---- Dodano 03-06-2009 o godzinie 14:24 ----
czy ktos wie jak wgrac mape poprawnie, tak aby pojawila sie w opcjach wyboru mapy?


Ja tez nie mam wyboru map w ustawieniach.

Zapodaje screeny jak to u mnie wyglada
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#64 kingston21

kingston21
  • 13 postów

Napisano 03 czerwca 2009 - 14:54

Cydia, już mam mniej więcej 3/4, oczywiście samej aplikacji.

@Davvido, zależy jak to interpretować, prawie $110 dolarów to nie jest tak mało. No ale nawigacja niestety kosztuje, a że na iPhone'a nie ma konkurencji... Na razie. Znając życie, to niedługo xSellize albo coś innego wyda "łatkę" - oczywiście będzie to piractwo.


Tak jak mówiłeś xsellize już sobie z tym poradziło :-D :-D :-D :-D :-D :-D

#65 gsm_ip

gsm_ip
  • 90 postów

Napisano 03 czerwca 2009 - 15:12

Piractwo to nie rozwiazanie. Ale 110 $ za samą aplikację + iphone, niezbyt dopracowaną, dostepną tylko pod JB, od firmy, do której nie masz bezpośredniego dostępu, to stanowczo za duzo.

#66 Lita

Lita
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądvAvkA

Napisano 03 czerwca 2009 - 15:24

a po i dajesz spację? To ma wygladać tak (przy czym _ to spacja) dpkg_-i_/{tu ścieżka do aplikacji/mapy}enter

#67 Clubbers

Clubbers
  • 29 postów

Napisano 03 czerwca 2009 - 16:29

ok wszystko mam :}

#68 zabiel

zabiel
  • 357 postów
  • SkądEdinburgh / Żory

Napisano 03 czerwca 2009 - 16:31

Przecież iP 2G nie ma GPSu więc jak może działać ?

#69 Piterson

Piterson
  • 224 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 czerwca 2009 - 16:49

Czy ktoś może postawić alternatywne repo? Niemożliwym jest ściągnąć to z ich strony.

#70 gsm_ip

gsm_ip
  • 90 postów

Napisano 03 czerwca 2009 - 16:57

Ściągnij sobie z tych linków:

do programu -> http://apt.ripdev.co...europe-10-2.deb
Do mapy -> http://apt.ripdev.co...ope-map-pol.deb

wrzuć to do private/var/root/Media/Cydia/AutoInstall
Jak nie masz jakiegoś katalogu to go utwórz,
zrób Reboota i Respring, na 90% pójdzie.

#71 maxi33

maxi33
  • 911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 czerwca 2009 - 17:09

Ile "waży" mapa polski po rozpakowaniu?

#72 Songokuu

Songokuu
  • 47 postów

Napisano 03 czerwca 2009 - 17:27

ktos wie moze jak zmenic jezyk bo po instalacji wybralem czeski i nie moge teraz ogarnac jak zmienic w pl a nie chce mi sie tego od nowa instalowac bo z tego ich rpo to leci jak krew z nosa help

#73 Teck

Teck
  • 237 postów

Napisano 03 czerwca 2009 - 18:33

jest juz patch na trial - aplikcja co dzien pokazuje, ze pozostalo 8 dni trial'u.

#74 Lita

Lita
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądvAvkA

Napisano 03 czerwca 2009 - 19:21

ktos wie moze jak zmenic jezyk bo po instalacji wybralem czeski i nie moge teraz ogarnac jak zmienic w pl a nie chce mi sie tego od nowa instalowac bo z tego ich rpo to leci jak krew z nosa help

metoda prób i blędów :lol: nja miałam na poczatku rosyjski :roll:

klikasz :
- na czerwonym ekranie prawy dolny róg (napis)
- potem gdziekolwiek żeby wejśc w ustawienia
- żółty trybik i na drugi ekran strzałkami na dole
- globus z flagą --> ustaw język

#75 lippi

lippi
  • 95 postów

Napisano 03 czerwca 2009 - 19:54

Pod 2.2 [3G] po instalacji aplikacji (z Cydii) nie można zainstalować mapy, gdyż wyrzuca na SB.

Rozwiązanie:
1. Wrzuć oba pliki do "private/var/mobile"
2. Odpal mobileterminal, wpisz "login root", potem podaj hasło: "alpine", wpisz "cd /private/var/mobile", wpisz "dpkg -i ida-europe-10-2.deb", return, wpisz "dpkg -i ida-europe-map-pol.deb", return
3. Reboot
4. Respring


czy wymagany jest soft 2.2?
mam 2.1 wszystko robie jak wyzej... ale nie pojawia sie ikonka ida na springboard;/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych