Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iDA - nowa typowa navi dla ajfona ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
320 odpowiedzi w tym temacie

#1 TheHX

TheHX
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 czerwca 2009 - 13:15

Dzięki koledze Bekasowi mamy info na temat aplikacji iDA, pierwszej komercyjnej nawigacji GPS dla iPhone'a. Jej twórcą jest..Vobis Computer oraz firma Sygic. Aplikacja dostępna jest w Cydii/ Icy
Trial 7 dniowy. iDA Europe kosztuje $ 109,99
Ripdev: The iPhone Authority

Dołączona grafika


Jest wyszukiwarka adresów, nawigacja drogowa, pomoc głosowa oraz wspomaganie trasy.Mapa Europy zawiera wszystkie kraje europejskie włączając Ukrainę, Białoruś oraz Federcję Rosyjską. W sumie 39 krajów

Aplikacja 58 MB, mapa Polski 160 MB

w Cydii dodajcie hatetepe://apt.ripdev.com i w szukajce wyciągnąć

#2 PS88

PS88
  • 8 postów

Napisano 02 czerwca 2009 - 13:59

Miał już ktoś z tym styczność? Funkcjonuje to w miarę normalnie?:]

#3 TheHX

TheHX
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 czerwca 2009 - 14:02

kolega Bekas próbuje targać, ale idzie jak krew z nosa. Chyba za dużo chętnych dosiadło się do serwera

#4 szyymoon1

szyymoon1
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 czerwca 2009 - 14:10

Czy Vobis Computer to ten Vobis? Ten który sprzedaje komputery i tak dalej?

#5 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 czerwca 2009 - 14:12

Na początku instaluje się samą aplikacją, a potem mapę Polski? Bez aplikacji po kliknięciu na Install mapy Polski wywala do SB ;) Na razie ściągam samą aplikację, nie idzie nawet źle. Ale ta cena :roll:

Screeny na iSpazio - TUTAJ. Wygląda przyzwoicie, może w przyszłości (tj. po opublikowaniu przez Apple softu 3.0) aplikacja pojawi się w AppStore...

#6 Bekas

Bekas
  • 548 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2009 - 14:17

Przez co ją sciągasz? cydia/icy/installer? Ja sciagam przez icy i po 20minutach wywala błąd timeout

#7 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2009 - 14:18

Zalecane jest pobieranie przez InstallerApp. Licencja droga nie jest - polecam ten program tak swoją drogą.

#8 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 czerwca 2009 - 14:22

Cydia, już mam mniej więcej 3/4, oczywiście samej aplikacji. @Davvido, zależy jak to interpretować, prawie $110 dolarów to nie jest tak mało. No ale nawigacja niestety kosztuje, a że na iPhone'a nie ma konkurencji... Na razie. Znając życie, to niedługo xSellize albo coś innego wyda "łatkę" - oczywiście będzie to piractwo.

#9 TheHX

TheHX
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 czerwca 2009 - 14:28

soczek, nie instruuj !! :)

110 x 3,20 daje nam 350 zł. A Ile kosztuje AutoMapa i AutoMapa XL ? Odpowiednio 300 i 500 zł ( no, nie porównujmy AM do Idy, przynajmniej na razie )
Mamy w iDzie znajomy głos Magdy..to już coś ! :)

#10 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 czerwca 2009 - 14:32

Dobra, mam aplikację, ale mapy w dalszym ciągu nie mogę ściągnąć. Aczkolwiek sama aplikacja wygląda bardzo fajnie.

#11 Teck

Teck
  • 237 postów

Napisano 02 czerwca 2009 - 14:36

Nawigacja turn-by-turn od Rip DEv juz dostepna

w cydii pojawila sie wlasnie aplikacja iDA od RipDEV.

Do poczytania: Ripdev: The iPhone Authority

#12 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2009 - 14:38

Połączyłem dwa tematy.
Na przyszłość - proszę sprawdzać czy dany wątek nie istnieje zanim założymy kolejny.


#13 Teck

Teck
  • 237 postów

Napisano 02 czerwca 2009 - 14:57

niestety pod 3.0 aplikacja wywala sie do SB

#14 gsm_ip

gsm_ip
  • 90 postów

Napisano 02 czerwca 2009 - 16:00

Pod 2.2 [3G] po instalacji aplikacji (z Cydii) nie można zainstalować mapy, gdyż wyrzuca na SB. Rozwiązanie: 1. Wrzuć oba pliki do "private/var/mobile" 2. Odpal mobileterminal, wpisz "login root", potem podaj hasło: "alpine", wpisz "cd /private/var/mobile", wpisz "dpkg -i ida-europe-10-2.deb", return, wpisz "dpkg -i ida-europe-map-pol.deb", return 3. Reboot 4. Respring

#15 behamod

behamod
  • 103 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 02 czerwca 2009 - 16:56

Aplikacja zainstalowana i wyglada ciekawie, niestety po zainstalowaniu wywala Cydie, mape Polski pobieram poprzez ICY zobaczymy co bedzie reprezentowac

#16 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 czerwca 2009 - 17:05

Aplikacja zainstalowana i wyglada ciekawie, niestety po zainstalowaniu wywala Cydie, mape Polski pobieram poprzez ICY zobaczymy co bedzie reprezentowac

No przez Cydię Mapy Polski się nie da zainstalować, spróbuję przez InstallerApp...

Edit: Przez Cydię nie da się ściągnąć żadnej mapy, a InstallerApp wywala się po połowie ściągania. Jakieś pomysły? Nie mam Icy, i nie uśmiecha mi się instalować drugiej aplikacji ala Cydia, bo soft nie jest już czysty.

#17 behamod

behamod
  • 103 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 02 czerwca 2009 - 17:53

Z ICY mi sciaga calkiem dobrze mam juz ponad ok 80%

#18 TuX

TuX
  • 43 postów

Napisano 02 czerwca 2009 - 18:07

Witam,
Znalazłem rozwiązanie na pobranie aplikacji i mapy. Poniżej podaje bezpośrednie linki (najlepiej użyć menadżera do pobrania).
do programu -> http://apt.ripdev.co...europe-10-2.deb
Do mapy -> http://apt.ripdev.co...ope-map-pol.deb

Po pobraniu należy wrzucić na iphone'a (poprzez wifi używając SFTP lub po kablu używając total commander'a z wtyczką T-POT).

Po wrzuceniu logujemy się na iphone'a poprzez ssh lub odpalamy aplikacje terminal (dostępna w cydii)
Przechodzimy do folderu gdzie wrzuciliśmy aplikacje i mape i klepiemy "dpkg -i ida-europe-10-2.deb" robimy reboot'a i dla mapy powtarzamy operacje.

UWAGA
Tylko dla obeznanych z terminalem

#19 behamod

behamod
  • 103 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 02 czerwca 2009 - 18:35

pieknie działa nie jest to szczyt mozliwosci ale jak na pierwszy GPS zdaje swój egzamin, , wytyczanie trasy, prowadzenie głosowe całkiem przyzwoite

#20 macendrju

macendrju
  • 358 postów

Napisano 02 czerwca 2009 - 18:35

Witam,
Znalazłem rozwiązanie na pobranie aplikacji i mapy. Poniżej podaje bezpośrednie linki (najlepiej użyć menadżera do pobrania).
do programu -> http://apt.ripdev.co...europe-10-2.deb
Do mapy -> http://apt.ripdev.co...ope-map-pol.deb

Po pobraniu należy wrzucić na iphone'a (poprzez wifi używając SFTP lub po kablu używając total commander'a z wtyczką T-POT).

Po wrzuceniu logujemy się na iphone'a poprzez ssh lub odpalamy aplikacje terminal (dostępna w cydii)
Przechodzimy do folderu gdzie wrzuciliśmy aplikacje i mape i klepiemy "dpkg -i ida-europe-10-2.deb" robimy reboot'a i dla mapy powtarzamy operacje.

UWAGA
Tylko dla obeznanych z terminalem


Hej dzieki za linki. Moze napiszesz gdzie dokladnie co wrzucic i jak odpalic poprzez terminal instalacje?

#21 gsm_ip

gsm_ip
  • 90 postów

Napisano 02 czerwca 2009 - 18:57

Hej dzieki za linki. Moze napiszesz gdzie dokladnie co wrzucic i jak odpalic poprzez terminal instalacje?


1. Wrzuć oba pliki do "private/var/mobile"
2. Odpal mobileterminal, wpisz "login root", potem podaj hasło: "alpine', wpisz "cd /private/var/mobile", wpisz "dpkg -i ida-europe-10-2.deb", return, wpisz "dpkg -i ida-europe-map-pol.deb", return
3. Reboot
4. Respring

#22 macendrju

macendrju
  • 358 postów

Napisano 02 czerwca 2009 - 19:07

gitara, dzieki

#23 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 czerwca 2009 - 19:15

Nie działa, jeśli mamy iDA z Cydii, a mapę chcemy "ręcznie"...

#24 seeadv

seeadv
  • 688 postów

Napisano 02 czerwca 2009 - 19:30

Działą wam ta nawigacja? tzn GPS poprawnie wskazuje?

#25 behamod

behamod
  • 103 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 02 czerwca 2009 - 20:08

Wszystko działa jak nalezy, przejechalem sie samochodzikiem i bez problemu prawidlowo pokazuje




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych