Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Shuffle czy nano?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 lussi

lussi
  • 6 postów

Napisano 28 maja 2009 - 17:45

Cześć wszystkim. Ostatnio zdecydowałam się na ipoda. Mam problem z wyborem odpowiedniego rodzaju. Touch jest po pierwsze za duży, po drugie nie lubię dotykowych ekranów. Classic - zdecydowanie za duży i ma za dużo miejsca jak dla mnie. Pozostaje shuffle,mam na myśli nowego, i nano. Oba mi się podobają,mimo to,że shuffle nie ma wyświetlacza. Nie potrzebuję dużo miejsca,4 GB w zupełności wystarczą. Pomóżcie, proszę. :confused:

#2 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 28 maja 2009 - 18:24

Pomiędzy nowym shuffle a nano zdecydowanie polecam nano. iPod shuffle (zwłaszcza najnowszy) jest ok jeżeli nie potrzebujesz zmieniać piosenek. Nawigowanie pomiędzy czterema gigabajtami muzyki za pomocą trzech przycisków to dla mnie jakiś koszmar. Natomiast iPod nano jest już i tak na tyle mały, że możesz zabrać go ze sobą w każdej sytuacji, a wybranie konkretnej piosenki nie stanowi żadnego problemu. Dla mnie na niekorzyść shuffle przemawia też fakt, że działa tylko z słuchawkami producenta (bez słuchawek nic nie możesz kontrolować). Pozdrawiam.

#3 klopas

klopas
  • 132 postów
  • SkądBytom, PL

Napisano 28 maja 2009 - 18:26

nano 4G oczywiście lepszy od shuffle 3G... nie jesteś skazana na słuchawki apple ;) sam bym kupił nano 4G ale złamałby mi się w kieszeni i by mi było szkoda no i duży jest :P (jeżdżę na BMX) dlatego zdecydowałem się na shuffle 2G i jak tylko będzie kasa, kupuje go ;) gdyby nie to, zbierałbym na nano 4G ;)

#4 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 28 maja 2009 - 18:32

@klopas - wprawdzie zawsze możesz do nano dokupić armband ;) ale w sytuacji jazdy na rowerze shuffle 2G sprawdzi się znakominie. Sam używałem kiedyś shuffle 2G z dużymi słuchawkami przypinając go do pałąka słuchawek - na rower rewelacja (chociaż ja akurat nie bmx ;) ) Pozdrawiam.

#5 lussi

lussi
  • 6 postów

Napisano 28 maja 2009 - 19:50

Właśnie obawiam się najbardziej tych słuchawek. Może wezmę jednak nano. A co powiecie o nano 3g ? Jest jakaś różnica pomiędzy nano 3g a 4g ? Oprócz rozmiarów.

#6 lukasz108

lukasz108
  • 39 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 maja 2009 - 21:40

Pomiędzy nowym shuffle a nano zdecydowanie polecam nano.
iPod shuffle (zwłaszcza najnowszy) jest ok jeżeli nie potrzebujesz zmieniać piosenek. Nawigowanie pomiędzy czterema gigabajtami muzyki za pomocą trzech przycisków to dla mnie jakiś koszmar.
Natomiast iPod nano jest już i tak na tyle mały, że możesz zabrać go ze sobą w każdej sytuacji, a wybranie konkretnej piosenki nie stanowi żadnego problemu.


Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami :)

#7 baniek123

baniek123
  • 49 postów
  • SkądSzczecin, Poland, Poland

Napisano 28 maja 2009 - 22:06

jeśli wziąć pod uwagę nana 4g 4GB i shuffle 3g 4GB to lepiej kupic, wg mnie, nano, bo ma ładny wyświetlacz i jest tańszy. W carrefour można kupić za 350zł

#8 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 28 maja 2009 - 22:29

z tych 2 zdecydowanie nano ze względu na słuchawki apple które szybką potrafią się zepsuć a wtedy trzeba kupić nowe oryginalne. a moze stary shuffle ? u _blade mozna kupic 2gb za 120 zł :P sam takiego u niego nabyłem i jestem b zadowolony

#9 lussi

lussi
  • 6 postów

Napisano 28 maja 2009 - 22:35

Kupuję nano. :grin: Tylko zastanawiam się czy nie lepiej 3g:?: Jest mniejszy,ale czy jest jakaś różnica oprócz wyglądu:?:

#10 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 maja 2009 - 22:37

nano

#11 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 29 maja 2009 - 00:21

Kupuję nano. Tylko zastanawiam się czy nie lepiej 3g Jest mniejszy,ale czy jest jakaś różnica oprócz wyglądu


Jest kilka drobiazgów różniących obie generacje. Nano 4G ma akcelerometr (w trybie shuffle potrząsasz odtwarzaczem żeby zmienić piosenkę), ma odwrotnie zamontowany wyświetlacz co utrudnia przeglądanie w trybie cover flow (trzeba przekręcać ipoda na bok). Nano 4G jest też cały z aluminium (3G ma błyszczący tył jak w classic, który łatwo porysować). Nano 3G jest mniejszy (tzn. nie połamie się w kieszeni ;) ) i jest też tańszy.
Jeżeli nie potrzebujesz tych kilku bajerów możesz spokojnie wybrać nano 3G :)
Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych