Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Gravis Hamburg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 28 września 2006 - 13:14

Witam!
Byłem dzisiaj w Hamburgu w Apple Store. Bardzo dobry sklep, wszystko wystawione... zresztą poczytajcie...

http://www.kasprzakl...wordpress/?p=63

Jak wróce do polski, to film wrzucę, który nakręciłem w środku :)
Jak ktoś chce duuże zdjęcia, to zapraszam na sel4@wp.pl

P.S
Jak nie wrzucilem w poprawne miejsce, to prosze moderatora, o przeniesienie ;)

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 września 2006 - 13:19

Temat przeniosłem. W Gravis.de są chyba troszkę niższe ceny niż w Apple Germany.

#3 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 28 września 2006 - 13:41

miałem tam kupić macbooka, ale jakoś szybciej poszło przez Apple UK. Teraz w gravis jest jakaś promocja dla uczniów - kupujesz macbooka, a szufelke za 10 euro ci dają, albo myszke za 5 chyba, jakieś dodatki bardzo tanio. Ale sklep jest bardzo fajny. Jak będziecie w centrum hamburga, to polecam...

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 września 2006 - 13:51

Lub w Berlinie.

#5 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 28 września 2006 - 14:05

Ja wlasnie do Gravisa sie wybieram po iMaka :) Gravis ma 27 sklepow w Niemczech, z czego 2 w Berlinie. Maja co jakis czas fajne oferty z przeceny. Mozna sobie u nich kupic karty do iTunes store itd itd :)) Juz pisalem na forum o moich wrazeniach z wyspy Apple w Dreznie. Kiedy u nas, w takim MM wszystkie Maki sa zablokowane haslem, to w Rajchu wszystko dostepne, mozna sobie hasac po kompach, po necie, pograc itd itd.

#6 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 września 2006 - 14:18

Si potwierdzam o Gravisie ,ja byłem we Frankfurcie.
super sklep,wszystko wystawione można pomacać pobawić sie żaden problem,obsługa odrazu rusza do pomocy.Również mi się wydaje że mają niższe ceny od Apple.de warto czekać na promocje!http://www.gravis.de/

#7 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 28 września 2006 - 14:21

aha, koleś jak zobczył, że zrzucam zdjęcia do iPhoto, żeby sobie zobaczyć na 30" ACD, to spytał, czy sobie najlepsze chce wydrukować. Stała niedaleko taka metrowa drukarka do zdjęć HP.

#8 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 września 2006 - 20:51

i jak obiecałem - mój pierwszy film zrobiony na macu:
http://www.doe.pl/AD...PPLE_GRAVIS.mov

#9 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 30 września 2006 - 01:27

Nieźle... Też ostatnio widziałem ACD 30" podłączony do Maka Pro... Niezłe bydlę :D Trzeba się namachać myszą, żeby ten cały ekran ogarnąć... :)

#10 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 30 września 2006 - 17:12

i jak obiecałem - mój pierwszy film zrobiony na macu:
http://www.doe.pl/AD...PPLE_GRAVIS.mov

Fajne ;) szczególnie połączenie MP +ACD 23 30 :)

#11 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 30 września 2006 - 20:37

Si potwierdzam o Gravisie ,ja byłem we Frankfurcie.
super sklep,wszystko wystawione można pomacać pobawić sie żaden problem,obsługa odrazu rusza do pomocy.Również mi się wydaje że mają niższe ceny od Apple.de warto czekać na promocje!http://www.gravis.de/


Tym bardziej, ze od nas z Polski zachodniej (Poznan, ZGora, Gorzow, Szczecin. Slubice itd itd) to wypad do Berlina jest tylko formalnoscia. Swietne niemieckie autobahny, i juz czlowiek jest w swiatowej metropolii :) Jak mam sie przebijac przez wiejskie drogi do Wawy, to ja wole jak panisko sunac do Berlina.

W Berlinie jest nie tylko Gravis, jest kilka roznych sklepow Apple, a poza tym sa tez sklepy sprofilowane, np Mak dla grafikow, dla muzykow...

#12 jaco

jaco
  • 73 postów

Napisano 11 listopada 2006 - 01:52

A czy ten sklep wysyla zakupy do polski? Nie znam niemieckiego ale widze, ze mozna wybrac kraj a przesylka do 5kg do polski to 20 euro :)))) Cena jest rewelacyjna, dodatkowo posiadam VAT-UE... chyba zamawiam na slepo, czy ew. ktos moze pomoc z niemieckim? ;) edit 2: napisalem do BOKu czy maja wersje z US keyboard i czy zwroca mi VAT... zobaczymy

#13 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 11 listopada 2006 - 10:25

A czy ten sklep wysyla zakupy do polski? Nie znam niemieckiego ale widze, ze mozna wybrac kraj a przesylka do 5kg do polski to 20 euro :))))

Cena jest rewelacyjna, dodatkowo posiadam VAT-UE... chyba zamawiam na slepo, czy ew. ktos moze pomoc z niemieckim? ;)


Ano wlasnie, mam podobny problem - wypatrzylem u nich monitor Viewsonica z wbudowanym dockiem do ipoda i sie na niego napalilem :) i tez mam VAT-EU :)

Czy ktos kupowal moze wysylkowo na firme bez VAT-u ?


Pzdr

#14 jaco

jaco
  • 73 postów

Napisano 13 listopada 2006 - 12:14

Mam juz pewne newsy - Gravis wysyla do Polski macbooki bez VAT -prosza o zamowienie faxem lub mailem z NIP i adresem. Wlasnie zamowilem sobie macbooka w wersji brytyjskiej (maja tylko takie i niemieckie). Niestety wymagaja wplaty na konto przed wyslaniem.

#15 luland

luland
  • 23 postów
  • SkądWarszawa/Derby

Napisano 13 listopada 2006 - 12:49

Hej, a czy wiecie, czy maja znizke dla studentow (polskich albo niemieckich)?

#16 jaco

jaco
  • 73 postów

Napisano 13 listopada 2006 - 16:50

Nie mam pojecia - nas interesuje zwrot VAT a to tylko dla firm ;) Nieststey musialem zrezygnowac z zamowienia - czas realizacji jaki mi podali to 2-3 tyg. Chyba wole poczekac az SAD sprowadzi modele z "normalna" klawiatura ;)

#17 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 13 listopada 2006 - 18:29

Chyba wole poczekac az SAD sprowadzi modele z "normalna" klawiatura ;)


A jaka to jest "normalna" klawiatura ? Ja jak dotychczas wlasnie z SADu dostawalem international english z maczkami, czyli taki sam uklad w jaki wyposazone sa (alternatywnie do niemieckiego) maczki sprzedawane w Gravisie lub Apple.de.

Hej, a czy wiecie, czy maja znizke dla studentow (polskich albo niemieckich)?


Maja znizki dla uczniow, studentow i nauczycieli, okreslone kwotowo (a nie procentowo) w zaleznosci od modelu komputera (od 30 do 80 euro). Zwykle tez maja w danym miesiacu specjalna (sporo wieksza) znizke na jeden konkretny model, a raczej linie produktow (obecnie na imaca core2duo).

#18 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 13 listopada 2006 - 19:45

Chyba wole poczekac az SAD sprowadzi modele z "normalna" klawiatura ;)


Mam 3 maci z UK. Co jest czym się różni polska klawiatura od brytyjskiej?

#19 jaco

jaco
  • 73 postów

Napisano 13 listopada 2006 - 22:28

Mam 3 maci z UK. Co jest czym się różni polska klawiatura od brytyjskiej?


Pod haslem normalna mam na mysli US (czyli @ pod 2, backslash po prawej stronie itd.)... Brytyjska klawiatura ma " pod 2, znak funta pod 3 a @ i # sa niedaleko entera... Tak to wyglada "ogolnie" ale w macach chyba tez bo kumpel z Londynu ma mbp i ma wlasnie taki, brytyjski uklad.

#20 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 13 listopada 2006 - 22:50

...(czyli @ pod 2, backslash po prawej stronie itd.)... znak funta pod 3 ....


Właśnie tak mam.

#21 Bednar

Bednar
  • 241 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 19 listopada 2006 - 21:32

Hej a nie orientujecie się czy jak kupię sobie np. Macbooka w tym całym gravisie to jak będzie wyglądała sprawa gwarancji?? No bo dajmy na to że coś się zepsuje to będę musiał jechać z nim do Niemiec a może do Warszawy do SADu?? Mieszkam w Katowicach do Warszawy mam spory kawałek a ojciec koleżanki będzie jechał na święta z Hamburga do Polski i chętnie bym go poprosił o przywiezienie ze sobą maczka :) ale jeśli będę wtedy skazany na siebie w przypadku jakiś niepowodzeń czy zepsuć to wolę dopłacić te trochę ponad 500 PLN w Cortlandzie (no i poczekać jeszcze jakiś czas na C2D bo u nas na razie ani widu ani słychu) ;)

#22 Fantazyoosh

Fantazyoosh
  • 209 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudnia 2006 - 11:38

Mam kilka pytań, ponieważ ten sklepik bardzo mnie zainteresował: Jaki procent ceny w Gravisie stanowi zwracany VAT? 22? Czy nie ma problemu z gwarancją w Polsce? Bo rozumiem, że w skoro to UE, to nie ma cyrków z koniecznością uiszczania cła, jak przy ściąganiu sprzętu ze Stanów...? Czy w Polsce będzie możliwość wymiany klawiatury na wersje Internaional (US)? Jaki jest przybliżony koszt takiej operacji? Czy możliwe jest rozszerzenie gwarancji na sprzęt (np. do 3 lat na MBP) już w SADzie? A może lepiej (taniej) wykupić ją w Gravisie... Tylko czy będzie honorowana w Polsce?

#23 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 26 grudnia 2006 - 11:51

1. Zwrotu VATu nie ma, bo niby dlaczego mialby byc? 2. Mozesz sobie zamowic od razu u nich kompa z klawiatura US, ale czasem to trwa troche zniam sprowadza. 3. Zauwaz, ze gwarancja Gravisa pokrywa nie tylko usterki sprzetu, to jest pelne casco: od kradziezy, zalania plynami itd.

#24 Fantazyoosh

Fantazyoosh
  • 209 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudnia 2006 - 12:04

1. Zwrotu VATu nie ma, bo niby dlaczego mialby byc?
2. Mozesz sobie zamowic od razu u nich kompa z klawiatura US, ale czasem to trwa troche zniam sprowadza.
3. Zauwaz, ze gwarancja Gravisa pokrywa nie tylko usterki sprzetu, to jest pelne casco: od kradziezy, zalania plynami itd.


Dzięki za odpowiedzi! Co do zwrotu podatku, to czytałem w tym wątku, że istnieje możliwość otrzymania zwrotu w przypadku zamawiania sprzętu na firmę (mam taką możliwosć). Chciałbym po prostu wiedzieć, o ile niższa będzie cena i jak to się odbywa... Ustalam mailowo, podaję dane firmy i zealizuje odpowiednio niższy przelew na konto sklepu?

Być może w moim myśleniu są jakieś luki... Po prostu chciałbym w niedalekiej przyszłosci kupić MBP 17", ale 11 tys. w Polsce to troche dużo (nawet przy ewentualnej zniżce dla studentów). Myślę o sprowadzeniu lapka ze Stanów (7,5 tys., ale trzeba kombinować z cłem, co pociąga za sobą problemy z gwarancją) lub może z Gravisa właśnie (jeśli cena byłaby niższa o te 22% (?), to wychodzi niewiele ponad 8 tys.).

#25 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 27 grudnia 2006 - 13:07

Na firme wyglada to tak: musisz miec wydany w Polsce europejski numer podatkowy. Ogolnie: kupujac na firme dostajesz rachunek z 0% VAT (normalnie w Niemczech jest 16%, po 1. stycznia 2007 bedzie 19%). Wiec jest o te kilkanascie procent taniej. Z tym ze potrzebny jest dowod wywozu towaru (niemiecka firma musi go przedtawic na zadanie niemieckiego urzedu podatkowego), wiec moze byc tak ze jesli kupisz w filii zaplacisz VAT, dopiero przekraczajac granice podbijesz papiery i ubiegasz sie o zwrot (podobnie jak kiedys z TAX Free). Najlepiej umowic sie ze wysla Ci to spedytorem do PL, wtedy dokumenty firmy przewozowej sa wystarczajace. Albo skorzystac z uslug firmy dzialajacej na obu rynkach.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych