Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nike + MyApple - biegajmy razem!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
409 odpowiedzi w tym temacie

#51 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 17 maja 2009 - 00:57

Dzięki apple.user. Zazdroszcze ci :D . Muszę trochę zrzucić na wadze a lubie jak coś kontroluje moje postępy. No cóż czekam do czerwca. Napewno będę do tego czasu biegał. Może nie ten temat ale jakie programy polecacie do biegania z iSłuchawką? Pozdrawiam.

#52 apple.user

apple.user
  • 101 postów
  • Skądbehind you, you just can't see...

Napisano 17 maja 2009 - 01:01

Muszę trochę zrzucić na wadze

nie tylko Ty 8-)
Jeszcze nie mam czujnika , ale po niedzieli owego zakupię.

#53 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 17 maja 2009 - 01:04

Ja już razem z butami miałem kupować. W kolejce czytałem forum Myapple i szukałem info o nike+. Natrafiłem na inofrmację że nike+ nie współpracuje z iPhone więc odłożyłem sensor. Potem znalazłem artykuł który mi podałeś. Odłożyłem 100 zł w bezpieczne miejsce i poczekają tam do czasu aż iP będzie kompatybilny z nike+. Pozdrawiam

#54 Denek

Denek
  • 27 postów
  • SkądOpole

Napisano 17 maja 2009 - 11:34

Wczoraj kupiłem w sklepie buty do Nike+ za...uwaga: 199zł. Cena katalogowa: 379zł Wcześniej ktoś przez pomyłkę kupił parę tych samych butów, z tym że lewy bodaj jeden rozmiar większy. Także został jeden but rozmiaru 43 i drugi do pary, ale 44. Nikt nie chciał tego kupić i akurat trafił im się taki ewenement jak ja, który palca na prawej nodze ma dłuższego :D Jeszcze ubiłem z 249zł i zadowolony jestem niemiłosiernie. W sumie trochę żałuję, że w grudniu sprzedałem iPoda, bo teraz bym tylko czujnik kupił. Nie mniej ubiegłotygodniowy zakup iPhone'a 3G nie spełnia moich oczekiwań, więc może znajdzie się kasa na mp3-grajkę :)

#55 apple.user

apple.user
  • 101 postów
  • Skądbehind you, you just can't see...

Napisano 17 maja 2009 - 11:43

Co sądzicie o tym - Apple - Nike + iPod - Workout ? Musimy dokupić "kompatybilną maszynę" ?

#56 MacFan

MacFan
  • 97 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 maja 2009 - 18:55

Niech no ja sobie tylko kupię ten czajnik, w sensie czujnik ;) Tylko najpierw się muszę w buty zaopatrzyć bo mi się zepsuły - za szybko biegałem i dlatego :P :lol:


Polecam Garmin Forerunner 305 - jeden z lepszych komputerków do biegania. Nie zamieniłbym go na żadnego z Nike... Ma GPS, dokładny pulsometr, trasy i treningi dostępne w necie.
A wszystkim zainteresowanym polecam imprezę w Poznaniu 11.10.2009 (X Poznań Maraton)!

Na stronie bieganie.pl można znaleźć więcej informacji o bieganiu, butach, treningach, itp.

A i jeszcze ważna sprawa - Forerunner 305 ma soft również w wersji pod OS X.

---- Dodano 17-05-2009 o godzinie 20:13 ----

A co to jest odbiornik ? To nie jest właśnie to? Jak się naprawdę nazywają te rzeczy?
Już się pogubiłem... Teraz jak napisaliście, że kosztuje około 150 zł to się tym zaciekawiłem, kiedyś myślałem, że to około 600...


Wie ktoś , czy Nike działa na Orbitreku?
http://www.independe...19_Orbitrek.jpg

Co do orbitreka to może być problem ze skalowaniem...Na orbku Thorn 4145 zimą i wczesną wiosną "maraton" (42,195 m) zrobiłem w ok 3:45 przy pulsie do 75% tętna maksymalnego. Półmaratony co drugi dzień w czasie ok 1:43 - 1:45 przy średnim pulsie jak wyżej (czyli w strefie OBW1). W normalnym bieganiu już nie jest tak łatwo...
Na orbku przy średnim tętnie 70-75% (w stosunku do maksymalnego, przy małym obciążeniu "wybiegasz" ok 11,5 - 12 km w godzinę. Zatem można się pobawić i jakoś próbować wyskalować.
Po zabawie z orbkiem mój iPod pracował pełną parą! W życiu tyle Scootera nie słuchałem.

Pozdrawiam wszystkich biegających (a szczególnie tych z iPodami, i Forerunnerami 305).

#57 vivacee

vivacee
  • 376 postów
  • SkądPoznan

Napisano 17 maja 2009 - 21:51

MacFan nie wyjeżdżaj ludziom z hbr, bo się*pogubią :) Nie wszyscy z pulsometrami biegają :) A tak poważnie, to zacząć od 3km i stopniowo dodawać sobie kilometry. Najlepiej w momencie, gdy po przebiegnięciu 3km wracasz do chaty i masz jakieś takie dziwne uczucie, że spokojnie zrobiłbyś więcej. Dlatego na drugi dzień 500metrów więcej. Pamiętajcie też o odpoczynku, lepiej trenować w cyklu 2 dni treningu - jeden odpoczynku, niż polecieć 5 dni pod rząd, a później tydzień zdychać i nie robić nic. Z głową, wszystko z głową. No i pić, pić jak najwięcej. Przed po w trakcie. A jak ktoś jest przed ślubem, to zamiast ;)

#58 apple.user

apple.user
  • 101 postów
  • Skądbehind you, you just can't see...

Napisano 17 maja 2009 - 21:59

MacFan, ale testowałeś na orbitreku? Jak kupię to wypróbuję na nim od razu :-) Oby działał. Muszę zrzucić z 5 kilo

#59 MacFan

MacFan
  • 97 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 maja 2009 - 23:06

Jak chcesz schudnąć te 5 kilo to orbitrek będzie dobry. Na początek można kupić tani pulsometr (+- 50 zł) z pomiarem na klacie i utrzymywać podczas ćwiczeń odpowiednie tętno (ok 70% maksymalnego) przez co najmniej 60 minut 3 x w tygodniu + izotonik do picia a wtedy tłuszcz będzie się smażył że hej! Jest to bardzo ważne aby nie forsować się bo nie spalisz dużo tłuszczu (tylko najpierw glikogen).
Czasem może być problem z wyznaczeniem tego tętna maksymalnego, ale warto przetestować swoje serduszko empirycznie. Wzory statystyczne mogą się nie sprawdzać (np. u mnie rzeczywiste tętno = wyliczone ze wzoru + aż 19).

Bardzo dobra książka o bieganiu, którą polecam dla początkujących i nie tylko to "Biegiem przez życie" Jerzego Skarżyńskiego (400 stron!) Jerzy Skarżyński - Szczecin: nie tylko o bieganiu

Pozostaje życzyć wytrwałości, spadku wagi i dobrej muzy na iPodzie.

#60 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 19 maja 2009 - 08:28

Dzieki za cenne informacje. Czy moglbys mi troche przyblizyc sprawe z glikogenem, bo boje sie ze biegam na marne :) Biegam srednio 5, albo 10 km w zaleznosci od dnia, srednim tempem, nie forsujac sie. Spalam glikogen czy tluszcz? Biegam na Nike + nie uzywam zadnych pulsometrow.

#61 angry_mob

angry_mob
  • 20 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 19 maja 2009 - 13:09

Mam takie pytanie: czy do zestawu należy kupić specjalne buty? Czy mogą być zwykłe biegówki?

#62 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 19 maja 2009 - 14:10

Lepiej dokup biegowki Nike + One sa kompatybilne z systemem. Nie sa takie drogie w porownaniu do innych , mozna dostac za ok. 300 zl jak sie postarasz. Jest taki patent, ze wystarczy wlozyc tabletke w siatke fioliowa i ja sobie zamontowac miedzy sznurowadlami. Probowalem tak kiedys i dzialalo, no ale wiadomo - lepiej miec oryginalny zestaw.

#63 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 19 maja 2009 - 19:39

Dzieki za cenne informacje. Czy moglbys mi troche przyblizyc sprawe z glikogenem, bo boje sie ze biegam na marne :) Biegam srednio 5, albo 10 km w zaleznosci od dnia, srednim tempem, nie forsujac sie. Spalam glikogen czy tluszcz? Biegam na Nike + nie uzywam zadnych pulsometrow.


Tego nikt nie powie Ci na oko. Polecam fajny artykuł, w którym masz wszystko ładnie opisane.

#64 himan

himan
  • 149 postów

Napisano 20 maja 2009 - 14:03

nie rozumiem.. Czy ja musze zakupic jakis komplet butow nike+ + jakis nadajnik do gniazda w iphone? Czy jak to ma niby liczyc??

#65 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 20 maja 2009 - 14:15

NIKE+ nie działa z iP.

Nike+ jest kompatybilny z następującymi modelami iPod'ów:
Dołączona grafika

#66 denis

denis
  • 589 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 20 maja 2009 - 16:20

i z każdymi butami, biegałem w nike+ i w zwykłych z tabletką za sznurówkami i różnice były minimalne na trasie 4km.

#67 BlackGhost

BlackGhost
  • 64 postów
  • Skądmiałem wiedzieć , że jest niepełnoletnia ;/

Napisano 20 maja 2009 - 16:52

Witam !
Wczoraj kupiłem sobie sensor ;D
Dołączyłem do teamu MyApple.pl !

Tyle że jeszcze zgubiłem ładowarke do iPod'a - jutro przychodzi i zaczynam biegać !

Coś może spoko dla początkującego :

Dołączona grafika

Fotka z Men's Health .

( Nie tam dla super sprawnych fizycznie ale dla kogoś kto nie ruszał się wogóle ostanio )

Co o tym sądzicie ?

#68 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 20 maja 2009 - 19:12

Witam. Czy poniższy trening jest dobry dla poczatkujacego?

#69 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 20 maja 2009 - 20:31

Witam !
Wczoraj kupiłem sobie sensor ;D
Dołączyłem do teamu MyApple.pl !

Tyle że jeszcze zgubiłem ładowarke do iPod'a - jutro przychodzi i zaczynam biegać !

Coś może spoko dla początkującego :

Dołączona grafika

Fotka z Men's Health .

( Nie tam dla super sprawnych fizycznie ale dla kogoś kto nie ruszał się wogóle ostanio )

Co o tym sądzicie ?


Ogólnie rzecz biorąc polecam stronę bieganie.pl. Trening jak najbardziej OK. Zobaczymy czy dotrwasz do 10 tygodnia czy szybciej porwiesz się na dłuższą przebieżkę :-D

#70 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 maja 2009 - 23:39

Dodałem TAG dla Nike+
Aby z niego skorzystać należy:
1. Zalogować się na http://nikeplus.nike.com/
2. Przejść na Moje biegi -> Widgety -> Podziel się widgetem -> Podziel się swoimi biegami -> Udostępnij -> Chwyć link
3. Ze skopiowanego linku należy skopiować ostatni ciąg cyfr (nasz User ID) i użyć go w TAGu w następujący sposób
[nike=USER ID]Nazwa użytkownika w systemie Nike+[/nike]

W moim przypadku to jest:
[nike=1022471107]code_pl[/nike]

Efekt poniżej:
[nike=1022471107]code_pl[/nike]

#71 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 20 maja 2009 - 23:49

[nike=138252599]MacDadaPL[/nike]

---- Dodano 21-05-2009 o godzinie 00:50 ----
super :D

#72 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 maja 2009 - 23:52

[nike=138252599]MacDadaPL[/nike]

---- Dodano 21-05-2009 o godzinie 00:50 ----
super :D


Hehe pod koniec forma słabnie ;)

#73 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 21 maja 2009 - 00:13

spacerek przed samym domem, żeby nie wbiegać do mieszkania ;)

#74 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 21 maja 2009 - 00:19

No i pięknie! A oto mój ostatni rekord. [nike=2082728958]tonyzmontanyl[/nike]

#75 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 21 maja 2009 - 06:52

[nike=876474057]kanonka[/nike] Super sprawa :D ale wykres bardzo się nie zgadza z tym co jest na nike+?!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych