Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przyszłość iPhone może być zagrożona?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 12 maja 2009 - 17:53

Firma NFS-HLJ zaprezentowała swój najnowszy produkt, jakim jest MID o nazwie LonMID M100.

Osoby poszukujące urządzenia zapewniającego im łatwy dostęp do internetu a nie zamierzające dźwigać ze sobą ciężkiego laptopa, powinny zainteresować się nowym produktem z kategorii MID (Mobile Internet Device), jakim jest LonMID M100.

To urządzenie łączące w sobie zarówno cechy telefonu komórkowego, wyposażonego w pełną klawiaturę QWERTY, jak również małego komputera. Sprzęt wyposażono w procesor Intel Atom Z500 800MHz oraz 512MB RAMU. Urządzenie posiada 4.8" wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 800x480 pikseli, Bluetooth 2.0, WiFi 802.11b/g. 4GB wewnętrznej pamięci, można rozszerzyć za pomocą karty miniSD.

Jakby tego było mało, LonMID M100 ma również drugi wyświetlacz o przekątnej 2.4", używany wtedy, gdy urządzenie służy jako telefon komórkowy.

Producent nie zapomniał też o dwóch kamerach, jednej z przodu, drugiej z tyłu, a także dwóch wyjściach słuchawkowych typu miniJack, dwóch portach miniUSB oraz klawiszach funkcyjnych ułatwiających dostęp do niektórych funkcji urządzenia. Całość pracuje pod kontrolą Linuxa.

Chwilowo nie wiadomo kiedy LonMID M100 trafi do masowej produkcji, ani ile będzie kosztował.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Źródło:
fkn.pl
pchome.net


#2 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 12 maja 2009 - 17:56

brzydki i nieporęczny ale coś takiego może zawojować w przyszłości

#3 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 maja 2009 - 18:02

Brzydki - ok , kazdy ma swoj gust , ale to poczatek tego typu urzadzen nieporeczny- miales w rece ? Tak , to namiesza na rynku ,jak netbooki w szkolach.

#4 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 12 maja 2009 - 18:02

moim zdaniem troche nieporęczny,choć pomysł sam w sobie niezły,choć iPhonowi raczeej nie zagrozi iPhone jest dobry,ale mógłby byś jeszcze lepszy,Apple musi się wziąść ostro do roboty i zmienić odrobine swoją polityke jeśli chcą utrzymać swoją pozycję na rynku smartfonów,bo konkurencja nie śpi,zresztą sami widzicie że co chwile piszą o coraz to nowszych "iPhone killerach" :)

#5 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 12 maja 2009 - 18:11

Wygląda jak cegła, jest strasznie gruby i brzydki. Może i jest funkcjonalny, ale odstrasza swoją wielkością. Nie wiadomo jak będzie z interfejsem, ale IMO iPhone jeśli o interfejs chodzi jest wieki przed konkurencją i ciężko będzie komukolwiek dorównać sprzętowi Apple. Poza tym iP ma multitouch, którego żadne inne urządzonko mieć nie może i to baaardzo przemawia na korzyść iP ;)

#6 razr

razr
  • 1 664 postów
  • SkądKatowice, SI

Napisano 12 maja 2009 - 18:11

Już wolę G1.

#7 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 12 maja 2009 - 18:22

moim zdaniem troche nieporęczny,choć pomysł sam w sobie niezły,choć iPhonowi raczeej nie zagrozi

iPhone jest dobry,ale mógłby byś jeszcze lepszy,Apple musi się wziąść ostro do roboty i zmienić odrobine swoją polityke jeśli chcą utrzymać swoją pozycję na rynku smartfonów,bo konkurencja nie śpi,zresztą sami widzicie że co chwile piszą o coraz to nowszych "iPhone killerach" :)


Nie chciałbym nazwać czegoś "iPhone Killer'em" - ponieważ jest to po prostu, nowy, kolejny produkt. Czy owe urządzenie jest naprawdę nieporęczne... czy posiadacz iPhone może mówić o czymś, że jest nieporęczne porównując to z iPhonem mającym ergonomię dużej kostki mydła?

(...)Tak , to namiesza na rynku ,jak netbooki w szkolach.


Nie wiem na ile netbook'i mieszają w szkołach - jednak są doskonałą alternatywą w życiu codziennym, małe, tanie o rozmiarach książki - z mocą prawdziwego komputera - nierzadko nawet z wbudowanym modemem 3G. Nie potrzeba nawet iPhone Killer'a aby stwierdzić, że takowe urządzenia mogą postawić pod znakiem zapytania przyszłość telefonów komórkowych.

#8 halojano

halojano
  • 75 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 maja 2009 - 18:22

Jakoś ciężko jest mi wyobrazić sobie korzystanie z takiego urządzenia w roli smartfona (wymiary: 15,7 x 8,8 x 2,8 cm) - kto ma takie duże kieszenie :) Co do "iPhone killerów" to jeszcze się nie trafił taki, który poważnie by zagroził urządzeniu od Appla. Póki co to raczej mamy do czynienia z "iPhone try to copy".

#9 krl.krl

krl.krl
  • 522 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maja 2009 - 18:29

Urządzenie całkowicie inne niż iPhone, nie ma co porównywać. Apple może się bać kiedy wejdzie Palm Pre.

#10 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 12 maja 2009 - 18:34

Nie chciałbym nazwać czegoś "iPhone Killer'em" - ponieważ jest to po prostu, nowy, kolejny produkt.


A jednak temat nazwałeś "Przyszłość iPhone może być zagrożona?". Nie będę Ci wytykał hipokryzji, ale chyba miałbym do tego podstawy.

#11 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 12 maja 2009 - 18:35

Nie chciałbym nazwać czegoś "iPhone Killer'em" - ponieważ jest to po prostu, nowy, kolejny produkt. Czy owe urządzenie jest naprawdę nieporęczne... czy posiadacz iPhone może mówić o czymś, że jest nieporęczne porównując to z iPhonem mającym ergonomię dużej kostki mydła?



Nie wiem na ile netbook'i mieszają w szkołach - jednak są doskonałą alternatywą w życiu codziennym, małe, tanie o rozmiarach książki - z mocą prawdziwego komputera - nierzadko nawet z wbudowanym modemem 3G. Nie potrzeba nawet iPhone Killer'a aby stwierdzić, że takowe urządzenia mogą postawić pod znakiem zapytania przyszłość telefonów komórkowych.


miałem na myśli tutaj choćby Interię która co raz pisze o nowych "iPhone killerach",dlatego też pisze to w cudzysłowiu,jak dla mnie to jest jak napisałem,sam uważam iPka za dobry smartfon,ale mógłby być o wiele lepszy,i to bez dodatków z Cydii która w pewien sposób uzupełnia braki w systemie urządzenia gdyby tylko Apple go dopracowalo,a 3.0 tylko w niewielki sposób je uzupełni,bo lepszego aparatu napewno nie ściągniesz,a 2MPx w czasach dzisiejszych jest nawet dość zabawnym dodatkiem,co choćby tańsza Nokia ma przynajmniej 3.2 MPx i naprawde rewelacyjnej jakości zdjęcia jak na komórkę,dobrze że nowy soft polepszy choć jakość zdjęć,wprowadzi MMS i nagrywanie video (ciekawe czy w lepszej jakości niż w Cycorderze)

#12 hasos

hasos
  • 2 162 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 maja 2009 - 18:44

Mnie w iphnie brakuje tylko jednej rzeczy - real klawiatury quwerty. z tym bylby to produkt w 99% idealny. a co do aparatu - to iphone w porónaniu do noki 3.2 mpx i tak ma lepszy aparat. ładniejsze nasycenie kolorów. w noki - każdej - aparat ma zrypany balans bieli i wszystko jest niebieskie. poza tym tego rodzaju optyka telefoniczna i tak nie wyciągnie wiele więcej niż 2, góra 3.2mpx. te fotki z 5mpx czy 8mpx i tak nie mają lepszej jakości. to tylko taki chwyt marketingowy, co by naiwnych przyciągnąć i wmówić im, że mają w telefonie lustrzankę.

#13 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 12 maja 2009 - 18:48

ale shit :D

#14 Igor_g

Igor_g
  • 298 postów

Napisano 12 maja 2009 - 18:50

piszac to Endrju-sdr wlanie Mu t hipokryzje wytknoles. ;)

#15 NiePyta

NiePyta
  • 551 postów
  • Skąd

Napisano 12 maja 2009 - 19:09

wyglada jak xda exec aka mda pro. moj pierwszy pda/telefon, az sie leska w oku kreci. sluzyl mi dobze..

#16 iMarekPL

iMarekPL
  • 2 727 postów
  • SkądZduńska Wola

Napisano 12 maja 2009 - 19:54

Dokładnie. Podobne do MDA Pro. To trochę inny typ sprzętu niż iPhone. Życzę powodzenia trzymać to w kieszeni :). Spróbujcie zmieścić w kieszeni np MDA Ameo. Wygląd - kwestia gustu. Dla mnie MDA Pro jest ładniejsze, a przyznać muszę, że kiedyś właśnie na ten telefon byłem strasznie "napalony".

#17 michasz

michasz

  • 2 914 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maja 2009 - 20:20

moim zdaniem to to jest za duże i strasznie brzydkie.. ;p a porównanie tego chińskiego gówna, za przeproszeniem, do iPhona to jakiś żart.. :roll: ale to tylko moje zdanie ;)

#18 radzio3313

radzio3313
  • 8 postów

Napisano 12 maja 2009 - 20:31

nie ma sensu porównywac nasze iphoniki do tego czegoś . Pozatym na targach elektroniki np Cebit firmy prezentują urządzenia które naprawde odbiegają od dzisiejszych high-endowych telefonów z procesorami 1ghz> układami graficznym wyswietlajacymi 720p itd . Szkoda tylko że trzeba czekac na takie nowości długo , zapewne jest to kwestia ceny podzespołów takich urzadzeń i dynamiki rozwoju urządzeń mobilnych ;)

#19 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 12 maja 2009 - 20:32

Co tu ciekawego zaobserwowałem...

A jednak temat nazwałeś "Przyszłość iPhone może być zagrożona?". Nie będę Ci wytykał hipokryzji, ale chyba miałbym do tego podstawy.


Tytuł był pytaniem... więc jaka hipokryzja?

Widzę, że pojawia się naprawdę sporo zarzutów dotyczących omawianego urządzenia... z powodu wielkości. Interesującym jest fakt, że iPhone jest dużym urządzeniem, do tego z powodu konstrukcji takim, które dość ryzykownie trzyma się w ręku.

#20 radzio3313

radzio3313
  • 8 postów

Napisano 12 maja 2009 - 20:34

pewnie przez to że iphonik jest płaski i zaokrąglony , jakby był grubą cegła to napewno pewniej by sie go trzymało ;)

#21 iMarekPL

iMarekPL
  • 2 727 postów
  • SkądZduńska Wola

Napisano 12 maja 2009 - 20:58

Widzę, że pojawia się naprawdę sporo zarzutów dotyczących omawianego urządzenia... z powodu wielkości. Interesującym jest fakt, że iPhone jest dużym urządzeniem, do tego z powodu konstrukcji takim, które dość ryzykownie trzyma się w ręku.


Mi się dobrze trzyma. Kwestia ręki :)...

Trzymałeś kiedyś w ręce telefon, który ma 5 cali (w tym wypadku4,8)?
Wiele spodni ma zbyt małe kieszenie. Do marynarki ciężko upchnąć, a jak już się to włoży to strasznie odstaje.

#22 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 12 maja 2009 - 21:09

Trzymałeś kiedyś w ręce telefon, który ma 5 cali (w tym wypadku4,8)?


Nie szukając daleko HTC Ameo.
Dołączona grafika

#23 iMarekPL

iMarekPL
  • 2 727 postów
  • SkądZduńska Wola

Napisano 12 maja 2009 - 21:13

Spójrz w moje poprzednie posty. Pisałem już o Ameo :). Pytałem, czy ty miałeś go w ręce. Powiem więcej, miałem go kilka dni. Planuję go nawet kupić jako "multimedialne centrum rozrywki" do samochodu (5 cali robi swoje). Co nie zmienia faktu, że w kieszeni nosić go nie mogłem i tak szybko jak go kupiłem (czekałem na paczkę), tak szybko sprzedałem.

#24 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 12 maja 2009 - 21:16

@nasedo!
-przyszlosc iPhona zagrozona? Chyba zartujesz sobie?!
A wiesz co w Japonii mowia nt temat- krotko i tresciwie:
-OHIDA!

#25 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 12 maja 2009 - 21:17

Tytuł był pytaniem... więc jaka hipokryzja?


Rozumiem, że to pytanie wyssałeś z palca i nie ma ono związku z tematem? Jeśli ma to jest to jak najbardziej hipokryzja, ale nie ma powodu do kłótni ;) Po prostu nie zaprzeczaj sam sobie. No i skończmy ten offtop w zalążku, bo do niczego nie prowadzi.

Wracając do tematu - jeśli ta cegła będzie faktycznie funkcjonalna to ma minimalne szanse przebicia, ale IMO lepiej kupić średniej klasy telefon i niedrogiego netbooka, niż zaopatrywać się w to coś. Ale to tylko moja opinia ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych