Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konkurs dla miłośników Sushi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 banzai

banzai
  • 270 postów
  • SkądGliwice

Napisano 28 kwietnia 2009 - 15:49

Jak ktoś jest z Katowic lub okolic i nie ma co robić w weekend majowy to zapraszam na sushi. Tzn. nie ja zapraszam a pewna knajpa - Narada. Jest konkurs, gdzie można wygrać darmowe wejściówki: GoldenLine.pl

Dlaczego tu zamieszczam - uprzedzając wszelkie pytania - bo tak samo jak Maci tak Sushi w Polsce jest jeszcze szalone, ekstrawaganckie i alternatywne, więc może taki podobny użytkownik Maca jak ja też lubi sushi :)

#2 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 28 kwietnia 2009 - 16:11

Wszystkie ciekawe imprezy i tego typu wydarzenia mają miejsce wszędzie niemalże, tylko nie w Lublinie. Nie ukrywam, że z chęcią bym poszedł, bo sushi po prostu uwielbiam. No nic, może kiedyś ktoś pomyśli i zorganizuje coś podobnego i na wschodzie...

#3 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 29 kwietnia 2009 - 11:26

@endrju Zapraszam na sushi do Białegostoku :)

#4 iPaffcio

iPaffcio
  • 144 postów
  • SkądLublin

Napisano 21 września 2009 - 16:56

Niby w lublinie już też mamy sushi ale wydaje mi się, że naprawdę mało osób jest chętnych do jego spróbowania. A szkoda bo uzależnia :D

#5 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 21 września 2009 - 17:05

Dokaldnie, przylaczam sie do peanow na czesc surowizny:) Rownie dobre co drogie:)

#6 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 21 września 2009 - 17:37

Niby w lublinie już też mamy sushi ale wydaje mi się, że naprawdę mało osób jest chętnych do jego spróbowania. A szkoda bo uzależnia :D


Fakt, lokale gdzie można posmakować japońskiego specjału świecą pustkami. A tak na marginesie - najlepsze sushi w Lublinie jest w trzeciej części Olimpu, także szczerze polecam ;) Ja jadam tylko tam.

#7 iPaffcio

iPaffcio
  • 144 postów
  • SkądLublin

Napisano 21 września 2009 - 20:00

Większego wyboru nie ma :D Jest tylko matsu i kobi, ale kobi jest droższe. Ciekawe tak naprawdę czemu jak jedno i drugie pochodzi z tej samej firmy :P Ja często sam kręcę ruloniki :D

#8 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 22 września 2009 - 06:41

Większego wyboru nie ma :D Jest tylko matsu i kobi, ale kobi jest droższe. Ciekawe tak naprawdę czemu jak jedno i drugie pochodzi z tej samej firmy :P


Kobi jest w centrum, Matsu na obrzeżach. Poza tym menu w tych lokalach jest niemalże całkowicie inne i mnie akurat pasuje to z Matsu ;)

Ja często sam kręcę ruloniki :D


Przydatna umiejętność, której niestety nie posiadam. Chociaż prawdę mówiąc nigdy nie próbowałem, ale może najwyższy czas zacząć. W sumie jedno jest pewne - na pewno nic nie przypalę :D

#9 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 22 września 2009 - 07:40

Przydatna umiejętność, której niestety nie posiadam. Chociaż prawdę mówiąc nigdy nie próbowałem, ale może najwyższy czas zacząć. W sumie jedno jest pewne - na pewno nic nie przypalę :D


Ryż*możesz przypalić ;)
A tak serio - rolowanie jest banalnie proste ;) Dobra mata i jeeeedzieeeesz ;)

#10 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 26 września 2009 - 11:38

To co sprzedają w Polsce to nawet koło sushi nie stało :) - no może w 2-3 knajpach serwują prawdziwe sushi.

#11 majkool

majkool
  • 4 385 postów
  • SkądPolice

Napisano 30 czerwca 2010 - 17:41

Mmm Sushi. :) Jak ktoś lubi, to w Szczecinie w Realu na Ku Słońcu jest stoisko Dżapanis. ;) Czy oryginalne to nie wiem, ale Japończyków widziałem.

#12 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 postów
  • SkądWolin

Napisano 01 lipca 2010 - 12:17

To co sprzedają w Polsce to nawet koło sushi nie stało :) - no może w 2-3 knajpach serwują prawdziwe sushi.



co fakt to fakt, u mnie puki co TOP 1 ma sushi w starym browarze w Poznaniu

w szczecinie gdzie mam blisko akurat jest nędza.

W katowicach przy silesi też szału nie robi, ale jest 2 knajpa w Kato która robi też całkiem dobre Sushi Bar Nigiri

pzdr. Łukasz

#13 metal_man

metal_man
  • 489 postów
  • SkądChorzów

Napisano 03 lipca 2010 - 12:37

W Gliwicach jest smaczne :) I swieze. W Katowicach jeszcze nie bylem w zadnym ale kilka jest - na Mariackiej, w Silesi. Do tego w Chorzowie mozna zamowic sushi na geishy :) Niestety tez nie bylem jeszcze. A wlasnie tez zdarza mi sie robic sushi ;) Ale gotowanie ryzu to prawdziwa sztuka jest. ;)

#14 zirk

zirk
  • 598 postów

Napisano 05 lipca 2010 - 11:55

Potwierdzam, że w Gliwicach jest smaczne, aczkolwiek było trochę lepiej swego czasu - szef kuchni odszedł. Tak czy inaczej dalej zdarza mi się tam jadać.
W Kato jest jeszcze Kyoto Sushi w Hotelu Altus, przyzwoite, ale dupy nie urywa ;) W Gliwicach lepsze.

---------- Wpis dodano o 12:55 ---------- Poprzedni wpis dodano o 12:54 ----------

Potwierdzam, że w Gliwicach jest smaczne, aczkolwiek było trochę lepiej swego czasu - szef kuchni odszedł. Tak czy inaczej dalej zdarza mi się tam jadać.
W Kato jest jeszcze Kyoto Sushi w Hotelu Altus, przyzwoite, ale dupy nie urywa ;) W Gliwicach lepsze.

#15 Harrunio

Harrunio
  • 325 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 września 2010 - 14:50

ja pracowalem jakiś czas w NIGIRI jako 'kucharz' i robie sobie sam w domu takie jak mają w nigiri ale za 1/3 ceny :P

#16 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 07 września 2010 - 14:51

Też lubię sushi.. ale z Bdg nie przyjadę ;-) Ale.. skoro Katowice, to Chorzów blisko - więc od siebie polecam knajpę/bar (nie wiem jak to nazwać) przy sztucznej plaży w okolicach stadionu - po prostu kucharz geniusz.

#17 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 08 września 2010 - 20:10

A tam, ja z surowizny to jednak wolę rodzime przysmaki. ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych