Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

POLSKI Photoshop Elements lub zamiennik Photoshopa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 24 kwietnia 2009 - 16:47

Szukam programu KONIECZNIE W JEZYKU POLSKIM do pracy z grafika (jak Photoshop). Niestety ceny PS sa z kosmosu, znalazlam PS elements, jest wersja polska, ale nie kupie produktu ktorego nie moge przetestowac - wersje trial tylko po angielsku(coz za chora polityka - gratulacje dla panstwa z adobe za pomyslowosc). Tak wiec czy nie ma jakiegos podobnego programu , moze byc platny(byle rozsadnie) w jez polskim do prostej edycji grafiki(wycinanie etc)

#2 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 24 kwietnia 2009 - 16:51

GIMP - bardzo dobry programik,sporo potrafi i jest po polsku,polecam:)

#3 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 24 kwietnia 2009 - 17:31

GIMP - Downloads

ja tu widze JEDNA wersje, angielska, gdzie ty widzisz polska?

#4 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 24 kwietnia 2009 - 17:50

o tu
Pobierz •• GIMP 2.6.0 •• Mac OS X •• szybki darmowy download • Pobierz.pl

#5 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 24 kwietnia 2009 - 18:16

Jak nie chcesz kupować "w ciemno" tego programu - poczytaj testy Adobe Elements 7, np. tutaj: Fotopolis.pl: Photoshop Elements 7 - test . Generalnie ten program jest uproszczoną wersją "dużego" Photoshopa - przeznaczoną dla użytkowników domowych.

#6 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 kwietnia 2009 - 19:30

tylko że na Maca jest PS Elements 6

#7 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 24 kwietnia 2009 - 21:12

Wiem, wiem, ale wersja 7 na Maca jest już "w drodze". Poza tym nie przypuszczam, aby 7 różniła się jakoś istotnie od 6 dla przeciętnego użytkownika (poza cyferką). Ponadto jak wyjdzie 7 to należy spodziewać się zjazdu w dół ceny 6 - tki i wtedy będzie świetna okazja do jej zakupu.

---- Dodano 24-04-2009 o godzinie 22:36 ----
P.S. A od kiedy to Adobe robi programy dla Maca po polsku ? >vendisse< chyba za dobrze nie spojrzał - wersja Elements PL to i owszem jest ale na windę.:)

#8 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 25 kwietnia 2009 - 19:45

potrzebuje na winde wlasnie bo to nie dla mnie bedzie.

#9 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 25 kwietnia 2009 - 20:37

Co to za problem, że po angielsku? Całe życie zawodowe (14 lat z hakiem) pracuję na Adobe i innych i jak widzę te polskie "lokalizacje" to mnie krew zalewa, cóż tam za nowomowa panuje, to brzmi bardziej po chińsku niż po polsku. Uczyć się*języków proponuję, a dokładnie jednego, a nie iść na łatwiznę ;)

#10 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 25 kwietnia 2009 - 20:46

owca - mow mi, myslisz ze ja cos rozumiem po polsku w tych programach? To dla ojca mego a jemu wygodniej bedzie zdecydownaie po polsku sie nauczyc programu od podstaw. Znam angielski niemiecki i hiszpanski. No i jeszcze troszeczke mowie po polskiemu:)

#11 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 kwietnia 2009 - 21:48

jak na windę to polecam Paint ShopPro Photo

#12 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 26 kwietnia 2009 - 16:37

Jezu chryste! Wyprobowalam tego PS Elements! Chryste Panie! Od tego programu i jego interfejsu gorsza jest chyba juz tylko Vista. Paint Shop pro - cos co jest spod znaku Corela ma u mnie bana na starcie, nie pytaj dlaczego bo powstanie trylogia. GIMP (PL) - niczego sobie, przede wszystkim interfejs powala - czyli jednak mozna zorbic funkcjonalny program na windowsa - funkcjonalnoscia jest wystarczajacy, IMHO nawet wygodniejszy od PSa. Co prawda za pierszym razem uruchamial sie ze 2 minuty za to kazdy nastepny juz tylko 2 sekundy i za to mu chwala. PS elements natomiast potrzebuje za kazdym razem jakies 10 minut:) Naprawde, wiele rzeczy mozna wytlumaczyc w racjonalny sposob, ale uzywanie przez ludzi produktow spod znaku ADOBE i to jeszcze za chorendalna oplata nie zrozumieja najstarsi medrcy. Szkoda ze GIMP na MAC os dziala tak wolno(otwiera sie).

#13 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 kwietnia 2009 - 19:01

Paint Shop Pro jest produktem firmy Jasc i został zakupiony przez Corela. Spróbuj to nic nie kosztuje. Moja małżonka była zadowolona. Niestety nie ma na Maca i musiałek kupić Elementsa.

#14 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 26 kwietnia 2009 - 20:33

Naprawde, wiele rzeczy mozna wytlumaczyc w racjonalny sposob, ale uzywanie przez ludzi produktow spod znaku ADOBE i to jeszcze za chorendalna oplata nie zrozumieja najstarsi medrcy.


Te horrendalne opłaty za "dużego" Photoshopa wynikają z prostej przyczyny: to jest narzędzie pracy dla ludzi zawodowo zajmujących się np. fotografią, poligrafią itp. Oni zarabiają dzięki Adobe Photoshop na życie. To jest po prostu produkt skierowany do profesjonalistów.

Nie rozumiem jednego - oceniłeś Adobe tylko po jednym programiku ? Dla mnie np. kretyński jest Corel - ale niech każdy używa czego chce.

#15 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 kwietnia 2009 - 20:53


Nie rozumiem jednego - oceniłeś Adobe tylko po jednym programiku ? - ale niech każdy używa czego chce.

Tak po Gimpie, który nie ma połowy tego co szop:)

#16 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 26 kwietnia 2009 - 22:57

Szopa uzywam od paru lat, uzywam tez calej masy innych programow lub uzywalam i wiem po prostu ze PS to straszny szajs, niestety do dzis nie doczekal sie godnego odpowiednika, dlatego jest tak popularny. Skierowany do profesjonalistow to on sobie moze byc, ale niestety dziala tak zle i pracuje sie w nim tak nieefektywnie jesli chodzi o czas ze mozna zwariowac. Mowie w porownaniu z innymi programami specjalistycznymi. Paint Shop pro jest w naszym pieknym zacnym najoczystszym jezyku?

#17 rodagon

rodagon
  • 89 postów
  • SkądWarszawa / Tarnobrzeg

Napisano 26 kwietnia 2009 - 23:02

Ostatnio w ramach wielu imprez, które prowadzę dla ludzi związanych z fotografią amatorsko pokazuję też elementsa (ich nie stać na dużego PS), i napiszę tylko tyle, że sporo osób się przekonuje, że nie taki diabeł straszny, a że w dodatku można go kupić jako dodatek do tabletu wacoma, to taki zakup dwa w jednym w cenie jednego (czy jakoś tak) staje się atrakcyjny cenowo. Moim zdaniem gra warta świeczki dla początkującego i dla osoby, której nie stać na dużego PS. Bo kilkaset złotych za taką aplikację to na prawdę już nie duże pieniądze. A co do wyglądu.... no cóż, jest jaki jest - nie każdemu musi się podobać, ale działa.

#18 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 kwietnia 2009 - 00:02

Szopa uzywam od paru lat, uzywam tez calej masy innych programow lub uzywalam i wiem po prostu ze PS to straszny szajs, niestety do dzis nie doczekal sie godnego odpowiednika, dlatego jest tak popularny.

Skierowany do profesjonalistow to on sobie moze byc, ale niestety dziala tak zle i pracuje sie w nim tak nieefektywnie jesli chodzi o czas ze mozna zwariowac.
Mowie w porownaniu z innymi programami specjalistycznymi.

Paint Shop pro jest w naszym pieknym zacnym najoczystszym jezyku?

1.Jeżeli nie ma godnego odpowiednika to w porównaniu z jakimi programami specjalistycznymi to "straszny szajs"? Z Gimpem? Z Paint Shop Pro?
2. IMHO jeśli sie go dobrze zna to pracuje się b. wygodnie i dość szybko

#19 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 27 kwietnia 2009 - 00:14

Oj vendisse, znajdź coś lepszego niż ten szajs... do tego z tak wszechstronnymi narzędziani do korekcji barw... to pogadamy. Piszesz o czymś, o czym najwyraźniej masz niewielkie pojęcie... tak jak o makach... Bez urazy. Poczytałem trochę Twoich postów i IMO przydałoby Ci się nieco więcej doświadczenia i duuużo więcej pokory, zwłaszcza wobec zagadnień, o których mało wiesz, a wypowiadasz się bardzo autorytatywnie (i autorytarnie). No offence, oczywiście ;)

#20 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 27 kwietnia 2009 - 00:16

W Gimpie przynajmniej wsyzstko jest jakos domyslnie rozwiazane, nie trzeba nic szukac. Porownaj prace nad grafika w PS do np pracy nad projektem w ArchiCad, sam mus klikania w strzalke jako narzedzia jest juz rozbrajajacy, pomine fakt ze GIMP nawet strzalki nie ma w narzedziach bo i po co ona tam komu? Jak wlaczam PS po uzytkowaniu jakis innych programow(bardzo skomplikowanych programow) to mnie szlak trafia, bo nic a nic nie da sie zrobic bez setek klikniec. Fakt pozerania ton RAMu w ogole pomine bo to jest juz komiczne. Dno i wodorosty. Jak gowniany jest to program niech dopelni fakt, ze czesc obrobki grafiki robie w ArchiCadzie wlasnie, ktory w ogole temu nie sluzy, ale i tak sprawdza siew tym o niebo lepiej niz PS, w dodatku jakies 90razy szybciej, wszyscy moi znajomi tez tak postepuja. Ale to tylko moja opinia.

#21 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 27 kwietnia 2009 - 00:21

Przepraszam, ale pleciesz takie banialuki, że trudno w ogóle z Tobą dyskutować. Nie masz pojęcia o pracy w PS po prostu... To rozmowa ze ślepym o kolorach... Wiesz co to skróty klawiaturowe? Nie obraź się, ale żeby o czymś pisać trzeba choć trochę to poznać. EOT z mojej strony.

#22 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 kwietnia 2009 - 00:26

W Gimpie przynajmniej wsyzstko jest jakos domyslnie rozwiazane, nie trzeba nic szukac.

Porownaj prace nad grafika w PS do np pracy nad projektem w ArchiCad, sam mus klikania w strzalke jako narzedzia jest juz rozbrajajacy, pomine fakt ze GIMP nawet strzalki nie ma w narzedziach bo i po co ona tam komu? Jak wlaczam PS po uzytkowaniu jakis innych programow(bardzo skomplikowanych programow) to mnie szlak trafia, bo nic a nic nie da sie zrobic bez setek klikniec.
Fakt pozerania ton RAMu w ogole pomine bo to jest juz komiczne.
Dno i wodorosty.
Jak gowniany jest to program niech dopelni fakt, ze czesc obrobki grafiki robie w ArchiCadzie wlasnie, ktory w ogole temu nie sluzy, ale i tak sprawdza siew tym o niebo lepiej niz PS, w dodatku jakies 90razy szybciej, wszyscy moi znajomi tez tak postepuja.


Ale to tylko moja opinia.

aha, warto przemyśleć, co się pisze/wie. Strzałka jest przydatna mi przynajmniej ale Tobie nikt nie karze na nią klikać- możesz wcisnąć A.
Więcej Ci pomóc nie mogę i myślę, że się nie da. Jednak jeśli zdobędziesz nowe doświadczadczenia trudno Ci będzie patrzeć na swoje posty bez "spłonionego lica";)
EDIT: już się tu nie udzielam, "pacjent zmarł"

#23 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 27 kwietnia 2009 - 12:11

a co za roznica czy klikam myszka czy na klawiaturze bladze w poszukiwaniu A:> Wiem ze sa skroty klawiaturowe i uzywam ich owszem, ale to nie zmienia faktu ze PS jest do niczego jesli chodzi o szybka prace. Znam ten program od wersji 6 bodajze jeszcze, wiec naprawde nie ma on przede mna tajemnic, a upieranie sie ze to jest dobrze zrobiony program po prostu swiadczy o tym, ze nie znasz wielu innych specjalistycznych programow do konkretnych rzeczy. Zobacz jak ma wskaznik rozwiazny chocby ArchiCAD i wtedy mozemy pogadac o slusznosci klikania s strzalke w PS:D

#24 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 kwietnia 2009 - 12:16

a co za roznica czy klikam myszka czy na klawiaturze bladze w poszukiwaniu A:>

Wiem ze sa skroty klawiaturowe i uzywam ich owszem, ale to nie zmienia faktu ze PS jest do niczego jesli chodzi o szybka prace.
Znam ten program od wersji 6 bodajze jeszcze, wiec naprawde nie ma on przede mna tajemnic, a upieranie sie ze to jest dobrze zrobiony program po prostu swiadczy o tym, ze nie znasz wielu innych specjalistycznych programow do konkretnych rzeczy.

Zobacz jak ma wskaznik rozwiazny chocby ArchiCAD i wtedy mozemy pogadac o slusznosci klikania s strzalke w PS:D

Przepraszam- miałem sie nie udzielać. To co piszesz świadczy o tym, ze Ty nie znasz wielu programów ORAZ PS. Mogę Ci wymienić litanię z którymi miałem do czynienia i nie sadze by Twoja była choć wiednej trzeciej tak duza jak moja:) ArchiCada nie znam, ale napisz prosze o jakich innych "specjalistycznych" poza Gimpem programach piszesz bo wspominasz tylko Archicada.

#25 gopjr

gopjr
  • 139 postów

Napisano 27 kwietnia 2009 - 12:46

Witam, postanowilem udzilic sie w tej jakze wspanialej dyskusji. @vendisse- nie ma lepszgo programu do grafiki rastrowej niz photoshop. Po prostu nie ma. Uzywam programow Adobe 5 dni w tygodniu, po przynajmniej 8 godzin i wiem ze nie da sie zastapic w tym momencie zadnym innym programem, poniewaz trudno im funkcjonalnoscia dorownywac. Jesli zna sie interface, nie ma problemu ze znalezieniem narzedzia, a wystarczy wiedziec, ze A jest po lewej stronie klawiatury, zeby go nie szukac godzine. Wydaje mi sie niestety, ze nie masz za bardzo pojecia o czym piszesz, moge sie tez zalozyc, ze jako milosnik ArchiCADA (tak swoja droga bezsensem jes porownywanie go do PS, bo tak samo mozna by mowic, ze latwiej sie obsluguje textedit niz itunes) jestes tez przeciwko AutoCADOWI, czyli kolejnemu standardowi, jesli o program graiczny chodzi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych