Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ładny lcd 19" do mini g4?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#26 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 października 2006 - 20:05

Nie mam go narazie ale zamierzam kupić właśnie do mini, nie wiem jak to jest z tą regulacją jasności, chyba powinien być jakiś programik do maka do regulacji kontrastu, nasycenia obrazu ?
Zawsze można zainstalowac Photoshopa Triala, dostajemy malutki programik : Adobe Gamma, przynajmniej pod windowsem, nie wiem jak to jest pod makiem :)
-----------------EDIT-----------------------------
Z ciekawości sprawdziłem :) Adobe Gamma podobnie jak pod windowsem instaluje się z Photoshopem link :) Zawsze to jakieś rozwiązanie, podejrzewam że takich programów powinno być więcej.


W międzyczasie wyczytałem, że jest dedykowane oprogramowanie autorstwa Samsunga dla Maca. Nazywa się MagicTune i jest do pobrania z tej strony:
http://www.samsung.c...gictune_05s.htm
Nie znalazłem jednak informacji nt. regulacji mocy podświetlenia (świetlówki).
Piszą jedynie o MagicBright znanym z monitorów crt Samsunga:
MagicBright is a new feature providing the optimum viewing environment depending on the contents of the image you are watching. Currently four different modes are available: Text, Internet, Entertain, and Custom. Each mode has its own pre-configured brightness value. You can easily select one of four settings by simply pressing the MagicBright control button.
http://www.samsung.c...gictune_02s.htm


Na forum www.123macmini.com jeden z użytkowników przygotował nawet plik z ustawieniem kolorów dla tego monitora. Link niestety gdzieś mi się zgubił...

Tutaj test monitora:
http://www.pcworld.p...ws/85783_4.html

Ten Samsung 960bf zrobił na mnie najlepsze wrażenie jeśli chodzi o stosunek możliwości/cena i też nad nim poważnie się zastanawiam. W końcu za cenę poniżej 900 zł otrzymujemy monitor w sam raz do zastosowań domowych. Szkoda tylko, że nie ma głośniczków ;)

A tak przy okazji tych głośniczków - czy z poziomu systemu operacyjnego można włączać/wyłączać głośniczek wbudowany w Mini? Czy dzieje się to automagicznie po odłączeniu kabla słuchawkowego?

#27 db

db
  • 771 postów

Napisano 12 października 2006 - 20:17

@przemekf dzięki za link, a już myślałem że samsung zrobił monitorek w stylu apple a zapomniał o sterownikach :)

#28 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 października 2006 - 20:21

@przemekf
dzięki za link, a już myślałem że samsung zrobił monitorek w stylu apple a zapomniał o sterownikach :)


Też tak myślałem, ale z opisu wynika, że jest w pełni funkcjonalna wersja na Maca.

Może któryś z Kolegów posiadających ten monitor podzieli się wrażeniami z użytkowania tego oprogramowania?

#29 db

db
  • 771 postów

Napisano 12 października 2006 - 20:26

Przyłączam się do prośby :)
Jak to jest z MagicRotation? Na strone samsunga niema do tej funkcjii sterowników. link

#30 db

db
  • 771 postów

Napisano 12 października 2006 - 20:41

Dopiero doczytałem: "Ustawiać w Samsungu można całkiem sporo. Oprócz podstawowych parametrów jak jasność, kontrast, znajdziemy także skokową regulację współczynnika gamma (bardzo przydatne) oraz całą paletę ustawień odwołujących się do drugiej istotnej funkcji MagicBright2. Dzięki niej możemy szybko wybrać jedno z kilku predefiniowanych ustawień monitora, w założeniu optymalizujące parametry wyświetlacza do prezentacji określonego rodzaju materiału (Internet, dokument, gry, sport, film i tryb użytkownika). W poszczególnych przygotowanych programach zmianie ulegają współczynniki jasności, gamma oraz kontrastu." Czyli możliwość regulacjii jasności jest w MAgicTine który jest dostępny pod maka, wszystko jasne, monitorek idealny dlamnie :)

#31 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 października 2006 - 20:49

Dopiero doczytałem:
"Ustawiać w Samsungu można całkiem sporo. Oprócz podstawowych parametrów jak jasność, kontrast, znajdziemy także skokową regulację współczynnika gamma (bardzo przydatne) oraz całą paletę ustawień odwołujących się do drugiej istotnej funkcji MagicBright2. Dzięki niej możemy szybko wybrać jedno z kilku predefiniowanych ustawień monitora, w założeniu optymalizujące parametry wyświetlacza do prezentacji określonego rodzaju materiału (Internet, dokument, gry, sport, film i tryb użytkownika). W poszczególnych przygotowanych programach zmianie ulegają współczynniki jasności, gamma oraz kontrastu."

Czyli możliwość regulacjii jasności jest w MAgicTine który jest dostępny pod maka, wszystko jasne, monitorek idealny dlamnie :)


Tak, to jest dokładnie to, co wkleiłem w oryginale.
Miałem wcześniej crt Samsung-a i często korzystałem z tej funkcji :)

Dzisiaj byłem w MM i obejrzałem tego Samsunga w działaniu - całkiem nieźle się prezentuje, chociaż cena w sklepie dla idiotów mnie zaskoczyła - 1400zł. W małym sklepie komputerowym obok był ten sam model za 888zł. Ciekawe skąd ta różnica :)
Panowie w MM polecali wszystkim modele Samsunga 920n oraz 720n...

Obejrzałem sobie również modele panoramiczne - również ciekawe są, tylko że w cenie do 1000zł nie znalazłem żadnego z DVI :(

#32 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 października 2006 - 09:03

Nadal jeszcze przeglądam oferty i porównuję.
Spodobał mi się panoramiczny Samsung SM 940BW:
http://www.samsung.c...tor19/940bw.asp
Posiada DVI oraz złącze tradycyjne. Rozdzielczość 1440x900.

Czy taki monitor będzie działał po DVI z Mini G4?
Czy karta graficzna da sobie radę z taką rozdzielczością?

#33 db

db
  • 771 postów

Napisano 17 października 2006 - 09:17

Ktoś z forum ma takiego podłączonego do Mini, nie pamiętemczy G4 czy Intel, przejrzyj wątek "Pokaż swojego Maka" :) Tu mam Maila od Pani która jest właścicielką SAMSUNG'a 19"" SM960BF i używa go pod Makiem: ------------------------------------------------------------------- Witam , nie jestem specem od MACOW ale bym ostatnio w sklepie appla i mieli samsunga 910N analogowego ( ja wlasnie zamienilam ten sam model co mieli na syncmastera 960 bf) stad porozmawialam z panem na nurtujace mnie tematy:). Generalnie problem polega na tym ze ten moniitor nie ma zadnych ustawien. ustawienia sa tylko na pc. Wtedy wszystko dziala i jest super. TU zas monitor jest w stylistyce maca, i teoretycznie sugeruja ze wprost do maca jest stworzony. I rzeczywiscie pasuje super tyle tylko ze nic w monitorze nie mozna ustawic. Na poczatku bardzo mnie draznily kolory. Brakowalo mi funkcji rozjasnie i kontrast. Teraz minal miesiac od zakupu i juz sie przyzwyczailam ale moj maz nie jest zadwolony , pracuje na profesjonalnym sprzecie w obrobce zdjec i to ze ten monitor nie mozna ustawic jak popprzedni jest duzym problemem. Pan z appale pokazal mi ze mozna wszystko ustawic w preferencjach. Przyszlam zadowolona ze jedank jest pod maca ale maz ostudzil moj zachwyt mowiac ze to co mam juz jest poustawiane , ze dawno to zrobil ale nadal ten monitor nie jest odpowednio skalibrowany i ze na nim zdjec obrabiac sie nie da. Znacznie sa przeklamane kolory. ja na tym sie nie znam. juz przywyklam do tego co mam. zaakceptowalam a maz ma wymagania bo pracuje w brazny wydawniczej i kolory ja jego konikiem. Pan z appla powiedzial ze wlasnie w styczniu testowal ten monitor z maciem w media markcie i faktycznie samsung dal ciala jesli chodzi o te sterowniki etc. monitor jest widziany przez srodowisko maca. nic nie trzeba wgrywac etc tylko nie da sie nic ustawic poza tym co ma w preferencjach mac. DODAM ZE DZWONILAM NA INFOLINIE SAMSUNGA I POWIEDZIELI MI ZE MONITOR CHODZI Z MACIEM ALE NIE DA SIE NIC USTWAIC NA MONITORZE . ZE FIRMA ROBIACA OPROGRAMOWANIE DO TEGO MONITORA NIE WYPRODUKOWALA GO DLA MACA. JA ZAS MAM G4 I NIE MAMY WINDOWSA. STAD NASZ PROBLEM. -------------------------------------------------------------------

#34 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 października 2006 - 10:21

Samsung 960bf nie jest już produkowany. Pytałem w kilku sklepach i takie informacje uzyskałem. Stąd moje zainteresowanie niewiele droższym modelem 940bw. Bardzo ciekawie wygląda, a do tego to panorama :) I sterowanie guziczkami na monitorze ;)

#35 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 17 października 2006 - 16:32

No wlasnie,u mnie w opcjach monitora nie ma rozdzielczosci 1440x900 jaka maja wszystkie panoramiczne 19"

#36 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 października 2006 - 16:51

Pytałem na macplug i otrzymałem potwierdzenie, że będzie działać z Mini G4:
http://www.macplug.o...pic.php?id=1808

Tak więc jak wszystko pójdzie dobrze - kupuję :)

#37 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 17 października 2006 - 18:44

Kupujesz tego samsunga 940BW ??

#38 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 października 2006 - 19:13

Kupujesz tego samsunga 940BW ??


Taki właśnie mam zamiar :)

#39 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 października 2006 - 19:36

Taki właśnie mam zamiar :)


Mam ten monitorek od ponad 2 miesięcy, sprawuje się wyśmienicie. Początkowo po przesiadce z CRT nieco oczy mnie bolały, ale już jest OK. Gorąco polecam!

#40 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 18 października 2006 - 20:13

DODAM ZE DZWONILAM NA INFOLINIE SAMSUNGA I POWIEDZIELI MI ZE MONITOR CHODZI Z MACIEM ALE NIE DA SIE NIC USTWAIC NA MONITORZE . ZE FIRMA ROBIACA OPROGRAMOWANIE DO TEGO MONITORA NIE WYPRODUKOWALA GO DLA MACA.
JA ZAS MAM G4 I NIE MAMY WINDOWSA. STAD NASZ PROBLEM.
-------------------------------------------------------------------

Sytuacja zmieniła się i to na korzyść użytkowników komputerów firmy Apple. Przed kilkoma dniami, a może i dzisiaj pojawiły się nowsze wersje programu MagicTune, który służy do regulacji parametrów monitora. Jest wersja dla PPC i tam powinno działać wszystko oraz Universary dla PPC i Intela. Niestety w chwili obecnej nie są wspierane Mini Mac' i na Intelu, ale podejrzewam, że to już tylko kwestia czasu. Czekam na to, bo sam mam zamiar kupić Mini Mac' a Core Solo na Intelu. Trochę minusem jest to, że w ofercie nie ma już 760 BF, 960BF i 960BG, czyli monitorów, które przypominały sprzęt Apple' a. Z tych co pasują wyglądem jest jeszcze 770P, 970P i 971P, ale to już nie to samo i cena wysoka.

#41 db

db
  • 771 postów

Napisano 18 października 2006 - 21:56

Wycofać, wycofali ale naszczęście tylko z produkcjii, Monitorki stoją w magazynach, sklepach, rozsypanych po całym świecie :) Myśle że bez problemu będzie można kupić ten model jeszcze długo, przecież nie zapadną się nagle pod ziemię :) Cena będzie spadać i spadać .... :)

#42 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 19 października 2006 - 06:01

Wycofać, wycofali ale naszczęście tylko z produkcjii, Monitorki stoją w magazynach, sklepach, rozsypanych po całym świecie :) Myśle że bez problemu będzie można kupić ten model jeszcze długo, przecież nie zapadną się nagle pod ziemię :) Cena będzie spadać i spadać .... :)

Wygląda to trochę inaczej. Monitory nie są już w ofercie, czyli nie przybywa nowych sztuk do Polski. Ja zrobiłem im tutaj reklame. Może ktoś kupi i już mamy mniej. Jakaś gazeta zrobi test, gdzie okaże się, że nie ma lepszych monitorów i nawet nie zauważymy jak znikną ze sklepów.
Poza tym zapasów nie ma, bo to raczej drogi sprzęt. Mało osób go kupuje, ale jak bedzie już możliwość regulacji to do Mini Mac' a wymarzony sprzęt. Sam bym jeden z tych kupił, a na Samsungu się znam, więc mogę polecić.

#43 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 października 2006 - 07:01

Wycofać, wycofali ale naszczęście tylko z produkcjii, Monitorki stoją w magazynach, sklepach, rozsypanych po całym świecie :) Myśle że bez problemu będzie można kupić ten model jeszcze długo, przecież nie zapadną się nagle pod ziemię :) Cena będzie spadać i spadać .... :)


Nie jest tak różowo. Dzwoniłem do kilku sklepów - przynajmniej 960bf już nie ma.

Zdecydowałem się na model 940bw, a tutaj od jutra w sklepie dla idiotów ;) ma być taki Samsung 20" za 999zł:
http://www.samsung.c...igher/203b.asp#

#44 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 19 października 2006 - 19:58

Wczoraj bylem w sklepie z kumplem,kupowal LCD,poogladalismy takiego samego na wystawie jak pracuje,facet dal zapakowany w karton i myslal ze sprawe zalatwi,po naszych naciskach otworzyl karton i okazalo sie za matryca byla cala peknieta,cwaniak szukal frajera.Wiec was tez ostrzegam przed takimi zakupami,a przez net to tylko z opcja otwarcia przy kurierze,wprzeciwnym razie mozecie umoczyc swoje pieniadze,nikt wam nie uzna gwarancji jak matryca bedzie peknieta. A teraz jeszcze pytanko,wie ktos o innych modelach niz opisany juz wyzej SAMSUNG 960BG z matryca GLOSSY,wiadomo w zaleznosci od firmy roznie sie to moze nazwyac

#45 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 20 października 2006 - 06:37

Nie jest tak różowo. Dzwoniłem do kilku sklepów - przynajmniej 960bf już nie ma.

Model 960BF został wycofany już dawno i rzeczywiście w sklepach go raczej nie znajdziesz, ale myśle, że 960BG jeszcze się gdzieś zachował, bo dopiero maksymalnie miesiąc go nie ma w ofercie.

Wczoraj bylem w sklepie z kumplem,kupowal LCD,poogladalismy takiego samego na wystawie jak pracuje,facet dal zapakowany w karton i myslal ze sprawe zalatwi,po naszych naciskach otworzyl karton i okazalo sie za matryca byla cala peknieta,cwaniak szukal frajera.Wiec was tez ostrzegam przed takimi zakupami,a przez net to tylko z opcja otwarcia przy kurierze,wprzeciwnym razie mozecie umoczyc swoje pieniadze,nikt wam nie uzna gwarancji jak matryca bedzie peknieta.

Tutaj masz całkowitą rację. Radzę bardzo dokładnie sprawdzić przed zakupem. Opisałeś przypadek, kiedy rzeczywiście widać, że to naciągacz. Mogło jednak być tak, że pęknięcie nie jest duże i widać go dopiero pod światło, co trudniej przy zakupie sprawdzić. Tylko serwis nie będzie miał takiego problemu odrzucając mozliwość naprawy gwarancyjnej. Albo wystarczy, że ktoś źle monitor będzie czyścił i będzie w środku parę kropel wody, które wywołają korozję. Serwis znów odmawia naprawy gwarancyjnej. Mogło to powstać już u sprzedawcy, albo spadł monitor. Z wierzchu nic nie widać i może nawet nic się nie uszkodziło, ale serwis może postąpić jak powyżej.
Takiej rzeczy są praktycznie niemozliwe do udowodnienia. Sprzedawca w dużym mieście, gdzie przewijają się tysiące Klientów nie musi dbać o opinię i może spokojnie sobie pozwolić na takie coś. A już zakup przez Internet daje im nieograniczone możliwości. Moim celem nie było nikogo straszyć. Takie przypadki nie zdarzają się często, ale ja te zgłoszenia często przyjmuje, więc widze to inaczej.

A teraz jeszcze pytanko,wie ktos o innych modelach niz opisany juz wyzej SAMSUNG 960BG z matryca GLOSSY,wiadomo w zaleznosci od firmy roznie sie to moze nazwyac

Nie wiem jak w innych firmach, ale w Samsungu są tylko 2 takie modele aktualnie. Jest to wspomniany wcześniej 960BG oraz 932MP, tylko, że ten drugi ma wbudowany tuner TV.
P. S. Na początku jak się pracuje na takim sprzęcie to dziwne wrażenie, bo można się przejrzeć na monitorze, ale później już normalnie.

#46 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 20 października 2006 - 08:11

Swojego mini kupowalem w Cortlandzie w Katowicach i postanowilem LCD tez kupic u nich,tym bardziej ze moge go sobie sprawdzic na miejscu przywozac swojego miniaka.Po duzych za i przeciw zdecydowalem sie na ten LCD [url]http://www.cortland.com.pl/go/_info/?id=23576&sess_id=d8276a8143dac589b7e606cde912a37a[/url] ,sprawdze go na miejscu jak bedzie chodzil to go biore,jesli beda jakies problemy to biore sprawdzony juz i opisany tutaj Samsung 940BW

#47 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 października 2006 - 08:17

Swojego mini kupowalem w Cortlandzie w Katowicach i postanowilem LCD tez kupic u nich,tym bardziej ze moge go sobie sprawdzic na miejscu przywozac swojego miniaka.Po duzych za i przeciw zdecydowalem sie na ten LCD http://www.cortland....7e606cde912a37a ,sprawdze go na miejscu jak bedzie chodzil to go biore,jesli beda jakies problemy to biore sprawdzony juz i opisany tutaj Samsung 940BW


Też oglądałem ten monitor. Ciekawa propozycja, ale kąty gorsze niż w Samsungu.
Dzisiaj zamówiłem Samsunga 940BW :)

Jakby ktoś z Was miał chęć poczytać - krótki test tego Samsunga:
http://www.devhardwa...ncMaster-940BW/

#48 zas3k

zas3k
  • 45 postów

Napisano 22 października 2006 - 10:07

Monitor BenQ FP93VW czyli panoamiczna 19ka, będzie dostępna w połowie listopada cena ok 1300 PLN http://www.pixmania....p93vw-5-ms.html

#49 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 22 października 2006 - 12:31

Nie polecam sklepu Pixmania, poszukaj lepiej gdzieś indziej, bo na monitor będziesz czekał dłuuugo.

#50 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 października 2006 - 11:12

Dzisiaj odebrałem Samsunga 940bw. Bardzo fajny monitor. Na szybko przetestowałem - działa z Mini bez problemu po DVI (kabel w zestawie). Obszar roboczy - rewelacja. Bardzo dużo miejsca, filmy - jak na telewizorze.
Wieczorem będę miał więcej czasu, więc dokładniej przetestuję.

Polecam program Pixel Check do sprawdzenia martwych pikseli:
http://www.versiontr...fo/macosx/11661

---

Monitor rewelacja. Tak duży desktop jest bardzo wygodny - okno przeglądarki, Adium, Skype i jeszcze sporo miejsca ;)
Sprzęt pasuje kolorystycznie - srebrna ramka i obwódka na stopce. Nawet ta czerń nie przeszkadza ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych